Jump to content

Samsung Galaxy S4 Mini (I9190 / I9195)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα έχω βάλει το τελευταίο update με τον knox και η μπαταρία έγινε τραγική!!. Επιπλέον όταν αφαιρέσω την σιμ το κινητό δείχνει να έχει σήμα από δίκτυο κινητής τηλεφωνίας....Το έχει δει κανείς άλλος αυτό?
sotiris
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το θεμα με το push στα email στην στοκ εφαρμογη ακομα υπαρχει παιδια!

 

Σημερα σε ενα s3 που ειναι στην 4,3 ειδα οτι υπαρχει η επιλογη push ενω σε μενα οχι!

 

Το εψαξα λιγο και σε φορουμ εξωτερικου και ειδα οτι γενικα παιζει αυτο το θεμα!

 

Υπαρχει και σε αλλους το ιδιο θεμα;

Link to comment
Share on other sites

. Επιπλέον όταν αφαιρέσω την σιμ το κινητό δείχνει να έχει σήμα από δίκτυο κινητής τηλεφωνίας....Το έχει δει κανείς άλλος αυτό?

 

Μπορείς να κάνεις και κλήσεις; :lol:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πως μπορώ να δω από που είναι το κινητό μου? Επίσης το antutu μου βγαλε 19387.. είναι καλά λέτε? Αγορασμένο από Άμστερνταμ είναι..

Ανοιγεις το Κies χωρις να συνδεσεις το τηλ σου,πας εργαλεια->αναβαθμιση υλικολογισμικου και προετοιμασια και εισαγεις τα στοιχεια που σου ζηταει (μοντελο και serial number).Πατας επιβεβαιωση και ξανα επιβεβαιωση στην επομενη καρτελα.Σου εμφανιζει μια καρτελα που γραφει "εκδοση που εχει προετοιμαστει" που στο τελος της γραμμης εχει 3 γραμματα σε παρενθεση π.χ (XEF)

Μετα πας στο http://www.sammobile.com/firmwares/1/ ανοιγεις τη λιστα των χωρων και βλεπεις που αντιστοιχουν αυτα τα 3 γραμματα. π.χ το XEF αντιστοιχει στη Γαλλια.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έχω βάλει το τελευταίο update με τον knox Επιπλέον όταν αφαιρέσω την σιμ το κινητό δείχνει να έχει σήμα από δίκτυο κινητής τηλεφωνίας....Το έχει δει κανείς άλλος αυτό?
sotiris
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έχω βάλει το τελευταίο update με τον knox Επιπλέον όταν αφαιρέσω την σιμ το κινητό δείχνει να έχει σήμα από δίκτυο κινητής τηλεφωνίας....Το έχει δει κανείς άλλος αυτό?

 

Συμβαίνει και σε μένα αυτό με το s3...οπότε φυσιολογικό θα είναι!

Samsung Galaxy S4 (GT-i9506)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

θελει ενας φιλος να αγορασει μια 16G microsd class 10 για το κινητο του!

εχετε καποια να προτείνετε που εχετε δουλεψει?τις σηκωνει το κινητο τις 10?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια,μια ερωτηση,σε galaxy s4 mini (απλα ειναι το 4g) δεν γυρναει σε μικρα το πληκτρολογιο για να γραψεις μηνυμα,μηπως ειναι καποια ρυθμιση που πρεπει να απενεργοποιηθει? ειχε κανεις καποιο τετοιο θεμα? Δεν το εχω δει ακομα ο ιδιος,αλλα μου ειπαν πως ειναι μονιμως μπλε πατημενο το βελος που αλλαζεις απο μικρα σε κεφαλαια.

galaxy Κ zoom - white

Samsung galaxy s8 - black

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια,μια ερωτηση,σε galaxy s4 mini (απλα ειναι το 4g) δεν γυρναει σε μικρα το πληκτρολογιο για να γραψεις μηνυμα,μηπως ειναι καποια ρυθμιση που πρεπει να απενεργοποιηθει? ειχε κανεις καποιο τετοιο θεμα? Δεν το εχω δει ακομα ο ιδιος,αλλα μου ειπαν πως ειναι μονιμως μπλε πατημενο το βελος που αλλαζεις απο μικρα σε κεφαλαια.

δεν αλλαζει. παραμενει μονιμψως στα κεφαλαια

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια,μια ερωτηση,σε galaxy s4 mini (απλα ειναι το 4g) δεν γυρναει σε μικρα το πληκτρολογιο για να γραψεις μηνυμα,μηπως ειναι καποια ρυθμιση που πρεπει να απενεργοποιηθει? ειχε κανεις καποιο τετοιο θεμα? Δεν το εχω δει ακομα ο ιδιος,αλλα μου ειπαν πως ειναι μονιμως μπλε πατημενο το βελος που αλλαζεις απο μικρα σε κεφαλαια.

 

Υπαρχει ρυθμιση να γραφεις με μικρα στα μηνυματα, ομως σ αυτη την περιπτωση το μηνυμα περιοριζεται στους 70 χαρακτηρες απο 160 που ειναι με τα κεφαλαια...

NOKIA:5110,6150,6210,6310,6310i,6510,7110,E51,6700c,6700s, C3-01,N8,701,515, Lumia 925.

8110,8210,8250,8310,8810,8850,8910,8910i,8600Luna,8800,8800 Sirocco, 8800Arte.

SAMSUNG:Galaxy Note 8, Tab S 8.4

Galaxy Note3, Galaxy Alpha, S7 edge

Link to comment
Share on other sites

Εμενα στο zoom που μοιαζουν εχει για μικρα,γι αυτο μου εκανε εντυπωση. Δηλαδη σε ολα ετσι ειναι? και αν θελησω να γραψω με μικρα και ας εχω τους μισους χαραχτηρες τι επιλογη πρεπει να κανω ρε παιδια? ευχαριστω εκ των προτερων!

galaxy Κ zoom - white

Samsung galaxy s8 - black

Link to comment
Share on other sites

Εμενα στο zoom που μοιαζουν εχει για μικρα,γι αυτο μου εκανε εντυπωση. Δηλαδη σε ολα ετσι ειναι? και αν θελησω να γραψω με μικρα και ας εχω τους μισους χαραχτηρες τι επιλογη πρεπει να κανω ρε παιδια? ευχαριστω εκ των προτερων!

 

Πας μηνυματα, ρυθμισεις>ρυθμισεις μηνυματων κειμενου>εισαγωγη λειτουργιας και τικαρεις το αυτοματο.

NOKIA:5110,6150,6210,6310,6310i,6510,7110,E51,6700c,6700s, C3-01,N8,701,515, Lumia 925.

8110,8210,8250,8310,8810,8850,8910,8910i,8600Luna,8800,8800 Sirocco, 8800Arte.

SAMSUNG:Galaxy Note 8, Tab S 8.4

Galaxy Note3, Galaxy Alpha, S7 edge

Link to comment
Share on other sites

Σ ευχαριστω παρα πολυ! Ολα καλα τωρα! Τελικα κ σε μενα υπαρχει ιδια επιλογη,με την διαφορα οτι ηταν ηδη ρυθμισμενο στο αυτοματο κ δεν το ειχα δει.

galaxy Κ zoom - white

Samsung galaxy s8 - black

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα,

αντιμετωπίζω το γνωστο battery drain του s4 mini ( GT-I9195) που εχει την εκδοση I9195XXUBMJ7 (EUR) .

εχω απενεργοποιησει οσες περισσοτερες εφαρμογες και με κλειστα wifi, gps,Bluetooth κλπ... χανει 15% χωρις να το χρησιμοποιω καθολου....

Σκεφτομουν να πειραματιστω κατεβάζοντας μια γερμανικη εκδοση I9195XXUBML4.

εχω τις εξης ερωτήσεις

μπορω να εγκαταστήσω την συγκεκριμενη εκδοση I9195XXUBML4 ?

που μπορω να βρω το changelog?

γνωριζει καποιος αν σε περιπτωση που δεν δουλευει σωστα αν μπορω να κανω downgrade στην I9195XXUBMJ7 ξανα?

 

ευχαριστω εκ των προτερων!

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα,

αντιμετωπίζω το γνωστο battery drain του s4 mini ( GT-I9195) που εχει την εκδοση I9195XXUBMJ7 (EUR) .

εχω απενεργοποιησει οσες περισσοτερες εφαρμογες και με κλειστα wifi, gps,Bluetooth κλπ... χανει 15% χωρις να το χρησιμοποιω καθολου....

Σκεφτομουν να πειραματιστω κατεβάζοντας μια γερμανικη εκδοση I9195XXUBML4.

εχω τις εξης ερωτήσεις

μπορω να εγκαταστήσω την συγκεκριμενη εκδοση I9195XXUBML4 ?

που μπορω να βρω το changelog?

γνωριζει καποιος αν σε περιπτωση που δεν δουλευει σωστα αν μπορω να κανω downgrade στην I9195XXUBMJ7 ξανα?

 

ευχαριστω εκ των προτερων!

 

Το εχω κανει εγω.. ναι σε ολα!

Εχω αφαιρεσει και τον knox και ειμαι με την εγγυηση μου κανονικα με την ML4..

 

 

Εχω γαλλικο κινητο και εχω βαλει γερμανικο firmware.. εχει καποιο νοημα να αλλαξω και το csc?

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

Το εχω κανει εγω.. ναι σε ολα!

Εχω αφαιρεσει και τον knox και ειμαι με την εγγυηση μου κανονικα με την ML4..

 

 

Εχω γαλλικο κινητο και εχω βαλει γερμανικο firmware.. εχει καποιο νοημα να αλλαξω και το csc?

 

Φιλε,

Τον Κnox πως το αφαιρεσες? απενεργοποιώντας το εννοεις?

επισης την αναβαθμιση την εκανες μεσω kies?

 

το πιο βασικο ... Διορθωθήκανε τα προβλήματα με το battery drain? :)

Link to comment
Share on other sites

Εχω γαλλικο κινητο και εχω βαλει γερμανικο firmware.. εχει καποιο νοημα να αλλαξω και το csc?

 

Όχι αν δεν σε ενδιαφέρουν οι ΟΤΑ ενημερώσεις για το firmware που έβαλες .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Φιλε,

Τον Κnox πως το αφαιρεσες? απενεργοποιώντας το εννοεις?

επισης την αναβαθμιση την εκανες μεσω kies?

 

το πιο βασικο ... Διορθωθήκανε τα προβλήματα με το battery drain? :)

 

λοιποννν....

μολις κατεβασα και εβαλα την γερμανικη εκδοση που ελεγα πιο πανω μεσω odin .

αυριο θα σας πω αν διορθωθηκε το θεμα με το Battery drain..;)

Link to comment
Share on other sites

Παίζει να είναι η συσκευή από μια Α χώρα, αλλά η ROM να είναι από Β χώρα; Αν ναι, τι κάνω σε αυτή τη περίπτωση; Μπορώ να βάλω όποια ROM θέλω ή πρέπει να ακολουθώ τις ROM της Β χώρας;
Samsung Galaxy S4 Mini GT-I9195 White Frost 4.2.2
Link to comment
Share on other sites

Το εχω κανει εγω.. ναι σε ολα!

Εχω αφαιρεσει και τον knox και ειμαι με την εγγυηση μου κανονικα με την ML4..

 

 

Εχω γαλλικο κινητο και εχω βαλει γερμανικο firmware.. εχει καποιο νοημα να αλλαξω και το csc?

 

Λοιπόν, δεν έπιασε το κόλπο με την γερμανική έκδοση ..ΜL4 . Πάλι το bug της αναμονής έκανε την δουλειά του:wacko: απο 95% χθες στις 10 το βραδυ σήμερα το πρωί ξεκινάει με 78%. Γμτ....

Link to comment
Share on other sites

Φιλε,

Τον Κnox πως το αφαιρεσες? απενεργοποιώντας το εννοεις?

επισης την αναβαθμιση την εκανες μεσω kies?

 

το πιο βασικο ... Διορθωθήκανε τα προβλήματα με το battery drain? :)

 

Υπαρχει κολπακι να βγαλεις τον knox μεσα απο το firmware και να φλασαρεις το τροποποιημενο firmware μετα..

Το βρηκα στο site s4miniarchive...

Δεν ειχα θεμα με battery drain ουτε πριν ουτε τωρα

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει κολπακι να βγαλεις τον knox μεσα απο το firmware και να φλασαρεις το τροποποιημενο firmware μετα..

Το βρηκα στο site s4miniarchive...

Δεν ειχα θεμα με battery drain ουτε πριν ουτε τωρα

 

Σ´ευχαριστώ φίλε .

Θα το ψάξω .

 

Πάντως θεωρώ τουλάχιστον απαράδεκτο που η samsung δεν το εχει επιλύσει με δικό της firmware ακόμη..

Link to comment
Share on other sites

μπορώ να βρώ κάπου ποιά είνα τα τελευταία roms χωρίς το knox ?

τώρα τρέχω την XXUAMF6 και λέω να περάσω καμιά πιο καινούργια αλλά χωρίς knox μέχρι να κατασταλάξει το θέμα το flash counter.

επίσης που μπορώ να βρώ changelogs από τα rom?

 

οσο αναφορσ την καρτα που παρήγγειλε ο φιλος μας λετε να εχεο κανα θεμα ή θα ειναι συμβατη με το κινητο?

την κάρτα ακόμα την περιμένω. μόλις φτάσει θα γράψω αν είναι οκ.

Όσο ζω , μαθαίνω ...
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω ενα ξαφνικο προβλημα..καθε φορα που με παιρνει καποιος τηλ και οταν κλεισει το τηλεφωνο με βγαζει παντα αν θελω να ανεβασω την ενταση η οχι...πριν δεν μου το εβγαζα πατησα κατι..?

Τελικά το βρήκα. .. Το google play music την έκανε την ιστορία.

 

Μπα. Ενώ στην αρχή σταμάτησε μετά από ώρα ξανάρχισε τα ίδια.

Edited by stp1979
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 Mini (I9190 / I9195)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...