Jump to content

Samsung Galaxy S4 Mini (I9190 / I9195)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

τι εννοεις??? ρε bill???

 

Γυρνάω την γλώσσα του τηλεφώνου στα αγγλικά και ψάχνω στο ιντερνετ το μήνυμα ή οτιδήποτε άλλο δεν καταλαβαίνω .

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα σε όλη την παρέα μας,

θα προβώ ΑΜΕΣΑ, ίσως κ αύριο στην αγορά του s4 mini, από "Skroytz-ομάγαζο", γιατί να δώσω 450€ στον cosmote - Πλαίσιο κτλ, δεν παίζει...

 

Θα ήθελα την εμπειρία σας από τα εν λόγω μαγαζιά..όπως επίσης με ενδιαφέρει, αν έχει κάτσει βλάβη ή να υπήρξε ελαττωματικό κάποιο κι αν υπήρχει η αντίστοιχη υποστήριξη από την αντιπροσωπεία..

Γιατί κ οι βλάβες μέσα στο παιχνίδι είναι αλλά να υπάρχει service καλυπτόμενο από εγγύηση..

Αυτή την στιγμή (24/11/2013) πιο οικονομικά το έχει το : mobilehellas...

 

Και κάτι τελευταίο: βλέπω σε μερικά από αυτά τα μαγαζάκια, να υπάρχει και σε κόκκινο!

Το έχει πάρει κάποιος σε κόκκινο?

Τί εισαγωγής είναι???

 

Φίλοι, περιμένω τα φώτα σας, γιατί αύριο παραγγέλνω!

thanks a priori!

:D

 

Κανεις βρε παιδια...;

 

paniwnioi...ligoi kai kaloi
Link to comment
Share on other sites

Αν είναι Ευρωπαϊκό θα έχεις κανονικά διετή εγγύηση.

Αν θες κάποιο αξιόπιστο μαγαζί μπορείς να κοιτάξεις και εδώ.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Κανεις βρε παιδια...;

Συνηθως ειναι γαλλικα αλλα ετυχε φουρνια και γερμανικη...τωρα για το κοκκινο που λες εμενα το πηρε το ματι μου ωραιο πανεμορφο μπορω να πω, αλλα ποιο πολυ για γυναικα ταιριαζει.....η για τον ομπαμα να μιλαει με μοσχα.οσο για τα σκρουτζομαγαζα προχωρα αφοβα ειναι οκ, αλλα δες και ποιο απ'ολα εχει τις περισσοτερες κριτικες και πολλα θετικα σχολια.Tωρα για βλαβες δεν υπαρχει προβλημα διοτι τα περισσοτερα μαγαζια σου δινουν doa 7 ημερων και καλυπτεσε και απο 2 χρονια εγγυηση απο σαμμυ.προσοχη να ειναι ασφαλισμενο και αν ειναι δυνατον να ειναι κλειστο με μονη ταινια ασφαλειας.

Edited by deltaplus
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Τις τελευταίες ημέρες σκέφτομαι κι εγώ να προβώ στην αγορά του S4 mini απο κάποιο skroutzομάγαζο φυσικά. Αυτή τη στιγμή έχω το S Advance και μου έχει σπάσει τα νεύρα με τα κολλήματα που τρώει απο τότε που πήρε την αναβάθμιση σε 4.1.2 απο Samsung. Τι λέτε εσείς που το έχετε; Έχει εμφανίσει τίποτα προβλήματα το κινητό κατα την χρήση; Απο μπαταρία πως πάει;

Επίσης κάπου διάβασα πως έχει χαμηλής έντασης ήχο, ισχύει;

 

Ευχαριστώ.

Huawei P8 Titanium Grey, Android 5.0.1

Samsung Galaxy S4 mini (GT-I9195 Black), Android 4.4.2

Samsung Galaxy S Advance (GT-I9070 Black) Android 4.1.2

Samsung Wave I (GT-S8500) BadaOS 2.0

Link to comment
Share on other sites

Αισιως ξεπερασα τις 2 ημερες εκτος φορτισης και εχω ακομα 34% μπαταριας...Παω για ρεκόρ! :lol:

 

Aισιως ναι αλλα αυτο που βλεπω εγω προσωπικα ειναι ελαχιστη εως καθολου χρηση της συσκευης σου.

 

Εχει βγει root μετα τη νεα αναβαθμιση ; Η υποθεση καταναλωσης με τις Υπηρεσιες Google και ορισμενες αλλες εφαρμογες εχει καταντησει αηδιαστικη πλεον. Χωρις root και greenify δεν βγαζει κανεις τη μερα πλεον

Link to comment
Share on other sites

Θα σου βγάλει 4G επάνω και αν χάσει το σήμα και γυρίσει σε 3G θα αλλάξει η ένδειξη ομοίως

 

Πολύ καλά αποτελέσματα..κανείς άλλος;Θέλω να δω πώς πηγαίνει η μπαταρία και σε άλλους χρήστες, να έχω μία πιο ολοκληρωμένη άποψη.

 

Αισιως ξεπερασα τις 2 ημερες εκτος φορτισης και εχω ακομα 34% μπαταριας...Παω για ρεκόρ! :lol:

 

Η μπαταρία όντως κρατά πολύ και άνετα πάνω από 2 μέρες. Ολοκλήρωσα χθες και την 3η πλήρη εκφόρτιση της μπαταρίας και πλέον πάει για κανονική χρήση.........από την γυναίκα μου, μια που ήρθε και η θήκη το πρωί!

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Aισιως ναι αλλα αυτο που βλεπω εγω προσωπικα ειναι ελαχιστη εως καθολου χρηση της συσκευης σου.

 

Εχει βγει root μετα τη νεα αναβαθμιση ; Η υποθεση καταναλωσης με τις Υπηρεσιες Google και ορισμενες αλλες εφαρμογες εχει καταντησει αηδιαστικη πλεον. Χωρις root και greenify δεν βγαζει κανεις τη μερα πλεον

 

Μα ναι,γενικα κανω ελαφρια χρηση στο τηλ,δεν παιζω παιχνιδια κλπ,δεν σερφαρω...Παρ'ολα αυτα ομως καταναλωνε παραπανω μεχρι που εκανα αυτα που εκανα με το google play services.Βεβαια παντα καταναλωνει πολυ με το 4G!

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα δεν υπάρχει καμία αναφορά για αναβαθμισμένο GT-I9195 σε 4.3 στον καναδά .... Περίεργο. Παίζει να έχει βγάλει λάθος ανακοίνωση η Bell ?

Iphone 7 - Huawei P9 Lite - Ipad Mini 2 - MacBook Pro 13 - Asus ZenAioS

Previous : Iphone 6 - Ipad Mini Retina- MacBook Air - Toshiba Click Mini - Dell Inspiro 23 - Ipad Air - Ipad MIni - Toshiba Encore 8 - Iphone 5C - Ipad 2 - Samsung Galaxy S4 mini - Samsung Tab 7 - Motorola Razr I - Sony Xperia P - Sony Ericsson Xperia Arc - Motorola Defy - Samsung Omnia 2 - Samsung Omnia

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ superuser,αυτο ηταν λυθηκε το "προβλημα" κατα τα αλλα τελειο το κινητο,η μεγαλυτερη μου εγνοια η μπαταρια

παει μεχρι 4 ημερες με ικανοποιητικη χρηση

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς ικανοποιητική χρήση? 0%wifi? 0% 3g? γιατί μου φαίνεται υπερτεράστιο νούμερο οι 4 μέρες!
Link to comment
Share on other sites

Συνηθως ειναι γαλλικα αλλα ετυχε φουρνια και γερμανικη...τωρα για το κοκκινο που λες εμενα το πηρε το ματι μου ωραιο πανεμορφο μπορω να πω, αλλα ποιο πολυ για γυναικα ταιριαζει.....η για τον ομπαμα να μιλαει με μοσχα.οσο για τα σκρουτζομαγαζα προχωρα αφοβα ειναι οκ, αλλα δες και ποιο απ'ολα εχει τις περισσοτερες κριτικες και πολλα θετικα σχολια.Tωρα για βλαβες δεν υπαρχει προβλημα διοτι τα περισσοτερα μαγαζια σου δινουν doa 7 ημερων και καλυπτεσε και απο 2 χρονια εγγυηση απο σαμμυ.προσοχη να ειναι ασφαλισμενο και αν ειναι δυνατον να ειναι κλειστο με μονη ταινια ασφαλειας.

 

Καλημερα παρεα,

Προεβησα στην αγορα!

Πιο συγκεκριμενα το αγορασα για το amore..

Απο το kaizer, στην Πανεπιστημιου(Αθηνα).

281€, οντως ισχυουν αυτα που ανεφερες περι εγγυησης ΠΟΥ ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΦΑΝΟΥΝ ΑΧΡΕΙΑΣΤΑ!

Και πληροφοριακα να σας πω οτι το μαυρο ειναι σε ελλειψη κ αν προβεις σε παραγγελια θα περιμενεις κοντα στις 10 μερες...

Παντως αν βλεπανε οι "χαζες" Ελληνικες εισαγωγες τί χρημα χανουνε καθημερινα.. Ισως και να μην ειχε κοντα στα 200€ Διαφορα..

Το μαγαζακι το συγκεκριμενο πρεπει να κοβει χρημα..παραλληλα με μενα μια κυρια αγοραζε το s3 το mini..

Και σχετικα με την ταινια ασφαλειας: ηταν τονπρωτο πραγμα που κοιταξα!

Ολα καλα κ ολα στην θεση τους!

 

paniwnioi...ligoi kai kaloi
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το θέμα της μπαταρίας: σίγουρα η απόδοσή της εξαρτάται από το τι τρέχει στο παρασκήνιο. Ενώ κατά μέσο όρο σε λειτουργία πτήσης μου έτρωγε 1% ανά δύο ώρες, χτες το βράδυ το φόρτισα και τώρα μετά από 7 ώρες σε λειτουργία πτήσης, έχασε μόλις 2%. Αυτό που έκανα πριν την φόρτιση, ήταν επανεκκίνηση και διαγραφή της προσωρινής μνήμης όλων των μαμά εφαρμογών που δεν χρησιμοποιώ. Το κινητάκι τα σπάει, όποιοι τυχόν δουν θέμα με τη μπαταρία, ας δοκιμάσουν την παραπάνω διαδικασία.

Όλα δικά σου μάτια μου κι ο πόνος σου δικός μου

είδαν πολλά τα μάτια μου στις γειτονιές του κόσμου...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μία μία διέγραφες την προσωρινή μνήμη από κάθε εφαρμογή?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια και απο εμενα εχω μερικες αποριες.!Μιας και ειναι η πρωτη φορα που εχω android πρις ειχα iphone θα πρεπει αρχικα να πω οτι η συσκευη παει σφαιρα...!!Και γενικα εμεινα πολυ ευχαριστημενος πιστευω οτι η samsoung αρχιζει και ξεπερναει κατα πολυ τον Jobs.!Απο μπαταρια παω σχετικα καλα 1,5-2 μερες μου κραταει με αρκετο τηλεφωνο σχετικα λιγο wifi kai 3g δλδ 1 ωρα συνολικα και τα δυο.!

Αγόρασα την συσκευση απο το σκρουτζαδικο φυσικο μ3 270ε και εχει android 4.2.2 MJ7

1.Ηθελα αρχικα να ρωτησω η μνημη ram μου με καθαρισμο παει στα 755 απο τα 1,31 ειναι καλα η οχι..??και τι πρεπει να κανω για πεσει..!!

2. Τα widget τι ακριβώς ειναι.??εχουν μαζευτει 10 σελιδες γεματες μου τρωνε μπαταρια η ταχυτητα..?

3. Ο συγχρονισμος τι ειναι ακριβώς.??Γιατι τον εχω συνέχεια απενεργοποιημενο.!

4. Επισης στο iphone πατουσα το home button και εκλεινα τις εφαρμογες που ετρεχαν κατι αναλογο συμβαινει και στο s4 αρκει μονο αυτο..??η πρεπει να πηγαίνω μεσα και να κανω υποχρεωτική κατάργηση?

5. Και κατι τελευταιο απο οτι διαβασα στις προηγουμενες σελιδες αν δεν κανω root δεν μπορω να διαγραψω εφαρμογες τις samsoung που δεν θελω μπορω τουλαχιστον να τις κανω να σταματησουν το update.??γιατι μπαινω στο wifi και αρχιζει να κατεβαζει για αυτες τις εφαρμογες ενημερωσεις.!

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Μία μία διέγραφες την προσωρινή μνήμη από κάθε εφαρμογή?

 

Ναι, γιατί δεν σβήνονται μέσω του cleaner. Για την ακρίβεια το κάνω σε 18 εφαρμογές, και μόνο αν παρατηρήσω αυξημένη κατανάλωση μπαταρίας που σημαίνει πως κάποια αναβάθμιση "ξύπνησε" κάποια από αυτές.

Όλα δικά σου μάτια μου κι ο πόνος σου δικός μου

είδαν πολλά τα μάτια μου στις γειτονιές του κόσμου...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω το S4 Mini i9295 και απο την πρωτη μερα που το πηρα δεν εχω πιασει ποτε 4G...μονο H+...

Απο τις ρυθμισεις ειναι κανονικα ενεργοποιημενο το 4G..

Μηπως μπορει καποιος να με βοηθησει?

Link to comment
Share on other sites

νομιζω οτι μονο η vodafone και η cosmote υποστηριζουν δικτυα 4g,αν δεν εισαι σε καποια απο τις δυο ειναι λογικο να μην το πιανεις.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερίζω τη παρέα. Λοιπόν μάγκες θα παρώ δωρο στη γυναικά μου ενα κινητό και είμαι μεταξύ δύο. Galaxy s3 mini και Galaxy s4 mini. Ποια η άποψη σας δεδομένου οτι προορίζεται για γυναίκα που δεν είναι και πολύ της τεχνολογίας και ότι έχουν διαφορα 100-150 ευρω. Η τιμή είναι σημαντικη παράμετρος θα έλεγα αλλα αν με πείσετε οτί αξίζει η διαφορά αυτη θα το σκεφτώ.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερίζω τη παρέα. Λοιπόν μάγκες θα παρώ δωρο στη γυναικά μου ενα κινητό και είμαι μεταξύ δύο. Galaxy s3 mini και Galaxy s4 mini. Ποια η άποψη σας δεδομένου οτι προορίζεται για γυναίκα που δεν είναι και πολύ της τεχνολογίας και ότι έχουν διαφορα 100-150 ευρω. Η τιμή είναι σημαντικη παράμετρος θα έλεγα αλλα αν με πείσετε οτί αξίζει η διαφορά αυτη θα το σκεφτώ.

 

Είναι ανώτερο το S4,αλλά και με το S3 κάνεις τη δουλειά σου αν δεν έχεις τρομερές απαιτήσεις. Άσε που νομίζω οτι από αυτονομία τα πάει καλύτερα( το έχω πάρει και εγώ στη γυναίκα μου.)

Link to comment
Share on other sites

Αν η γυναίκα σου είχε μια απλή συσκευή που δεν είχε μπει ποτέ στο internet που δεν είχε οθόνη αφής και άλλα καλούδια τότε με το S3 mini θα νομίσει οτι της αγόρασες διαστημόπλοιο.Το αγόρασα και γω στη γυναίκα μου (που πριν είχε το se w595).Καταλαβαίνεις πιστεύω πως της φάνηκε το mini.

Η διαφορά των 100€ περίπου, αξίζει μέχρι το τελευταίο ευρώ αλλά όχι για ένα αρχάριο χρήστη που δεν θα καταλάβει τις διαφορές των δύο συσκευών.(Για παράδειγμα ακόμα και ο τρόπος που λειτουργεί η αφή στο S3 mini δεν συγκρίνεται με του S4 mini).

Στο δια ταύτα συμφωνώ με τον παραπάνω φίλο να πάρεις στη σύζυγό σου το S3 mini

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 Mini (I9190 / I9195)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...