Jump to content

Samsung Galaxy S4 Mini (I9190 / I9195)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έβαλα το Wakelock Detector Και μου βγάζει κάτι εντελώς κουφό ... το τηλεφωνό μου είναι 6 ώρες Awake με 0Sec deep sleep έλα όμως που εγώ το έχω χρησιμοποιήσει μόνο για 20 λεπτά μέχρι στιγμής ....

 

Το detector δεν μπορει να διαβάσει αμέσως τι κανει το κινητο awaken.Πρέπει να το βάλεις να φορτίσει φούλ και μόλις το βγάλεις να το αφήσεις κάποιες ώρες (2~3) να μαζέψει δεδομένα.:) (κατά προτίμηση χωρίς να το δουλευεις)

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το detector δεν μπορει να διαβάσει αμέσως τι κανει το κινητο awaken.Πρέπει να το βάλεις να φορτίσει φούλ και μόλις το βγάλεις να το αφήσεις κάποιες ώρες (2~3) να μαζέψει δεδομένα.:) (κατά προτίμηση χωρίς να το δουλευεις)

 

Βασικά και το Better Battery Stats με δείχνει 26m 34s Awake και Screen On 5m (πριν 26 λεπτά το εγκατέστησα... δεν μπορώ να καταλάβω τι γίνεται :/ )

 

 

Google_C2DM υπηρεσία google ... Αυτό μου δείχνει ότι είναι 100% Wake ...

Iphone 7 - Huawei P9 Lite - Ipad Mini 2 - MacBook Pro 13 - Asus ZenAioS

Previous : Iphone 6 - Ipad Mini Retina- MacBook Air - Toshiba Click Mini - Dell Inspiro 23 - Ipad Air - Ipad MIni - Toshiba Encore 8 - Iphone 5C - Ipad 2 - Samsung Galaxy S4 mini - Samsung Tab 7 - Motorola Razr I - Sony Xperia P - Sony Ericsson Xperia Arc - Motorola Defy - Samsung Omnia 2 - Samsung Omnia

Link to comment
Share on other sites

Βασικά και το Better Battery Stats με δείχνει 26m 34s Awake και Screen On 5m (πριν 26 λεπτά το εγκατέστησα... δεν μπορώ να καταλάβω τι γίνεται :/ )

 

 

Google_C2DM υπηρεσία google ... Αυτό μου δείχνει ότι είναι 100% Wake ...

 

Διάβασε εδώ για αυτό http://en.m.wikipedia.org/wiki/Android_Cloud_to_Device_Messaging_Service

Προσπάθησε να απενεργοποιήσεις στατιστικά που στέλνει στο Google ή τοποθεσία κ.τ.λ

Samsung Galaxy S4 (GT-i9506)
Link to comment
Share on other sites

Στο ορίτζιναλ της κάθε RoM .... όσοι έχουν αλλάξει Kernel μιλάνε για πολύ καλύτερη αυτονομία.
Που μπορούμε να βρούμε εναλλακτικό kernel πέραν αυτού που χρησιμοποιείται για το root? (ή μήπως αναφέρεσαι σε αυτό; - Arco).
Link to comment
Share on other sites

Σημερα το πηρα κι εγω. Απο ρουμανια καταγωγη....καλι φαίνεται μονο κατι αποσυνδέσεις κανει το wi fu αλλα μαλλον software ειναι. Μπορω να αλλαξω το country code χωρις ρουτ; θελω να περασω γερμανικη ρομ....
Link to comment
Share on other sites

Σημερα το πηρα κι εγω. Απο ρουμανια καταγωγη....καλι φαίνεται μονο κατι αποσυνδέσεις κανει το wi fu αλλα μαλλον software ειναι. Μπορω να αλλαξω το country code χωρις ρουτ; θελω να περασω γερμανικη ρομ....

 

Μπορείς μέσω odin... κατέβασε το firmware από το sammobile.com

Samsung Galaxy S4 (GT-i9506)
Link to comment
Share on other sites

Aν δεν ρουτάρεις, δεν μπορείς να αλλάξεις το sales code και η συσκευή δε θα είναι αναβαθμίσιμη μέσω Kies. Oύτε ΟΤΑ νομίζω. Θα πρέπει πάντα να φλασάρεις με Odin. Eπιπλέον, η αναντιστοιχία μεταξύ firmware και sales code "βγάζει μάτι" στο σέρβις.

 

Ακόμα και το sales code να αλλάξεις, δεν μπορείς να αλλάξεις το serial number της συσκευής... οπότε δεν συζητάμε για εγγύηση. Θα πρέπει πριν το πας στο service να περάσεις το firmware της χώρας προέλευσης της συσκευής. Αλλά OTA update μπορείς να κάνεις με όποιο firmware και να βάλεις αρκεί να μην είσαι root.

Samsung Galaxy S4 (GT-i9506)
Link to comment
Share on other sites

Ακόμα και το sales code να αλλάξεις, δεν μπορείς να αλλάξεις το serial number της συσκευής... οπότε δεν συζητάμε για εγγύηση. Θα πρέπει πριν το πας στο service να περάσεις το firmware της χώρας προέλευσης της συσκευής. Αλλά OTA update μπορείς να κάνεις με όποιο firmware και να βάλεις αρκεί να μην είσαι root.

 

Μάλλον θα το κάνω με odin....

Link to comment
Share on other sites

παιδια υπαρχει τροπος για να εχουμε flash στον στοκ browser? η χρειαζεται αλλη ρομ?δεν μιλαω για αλλους browsers..

 

παδια υπαρχει τροπος να εχουμε flash με τον stock browser?τι μπορουμε να κανουμε για να παιζουμε flash?

 

Φίλε couros1 επειδή ρωτάς επανειλημμένα το ίδιο πράγμα και σε άλλες σελίδες για να μην έχει απαντήσει κάποιος σύντροφος μήπως σημαίνει ότι δεν γνωρίζει?

Link to comment
Share on other sites

Φίλε couros1 επειδή ρωτάς επανειλημμένα το ίδιο πράγμα και σε άλλες σελίδες για να μην έχει απαντήσει κάποιος σύντροφος μήπως σημαίνει ότι δεν γνωρίζει?

 

γιαυτο ρωταο φιλε μηπως καποιος βρεθει να γνωριζει?τοσο κακο ειναι?

Link to comment
Share on other sites

γιαυτο ρωταο φιλε μηπως καποιος βρεθει να γνωριζει?τοσο κακο ειναι?

 

Δεν χρειαζεται να ρωτάμε συνέχεια το ίδιο πράγμα ,όταν κάποιος γνωρίζει θα μας απαντήσει ,υπομονή χρειαζεται .:!:

Με stock broswer δεν γίνεται να έχεις flash player .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση σε οσους το χρησιμοποιουν καιρο και δοκιμασαν διαφορες ROMs.

 

Το δικο μου φοραει την UAMF6 κι εχει CSC: OXA (Πολωνιας!) ενω το ΙΜΕΙ δειχνει οτι ειναι γαλλικο!

Ειναι καλυτερο να βαλω καποια αλλη ROM official, κι αν ναι ποια θεωρειται καλυτερη αυτη τη στιγμη και ποια πιθανολογειται να παιρνει πιο γρηγορα αναβαθμισεις??

Να μπω στη διαδικασια να αλλαξω το CSC? Θεωρειται branded αυτο που εχω (δεν το βλεπω παντως στη λιστα στο sammobiles) ??

Samsung Galaxy S23 Ultra (8/256) Black

Samsung Galaxy Watch4 Classic 46mm

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση σε οσους το χρησιμοποιουν καιρο και δοκιμασαν διαφορες ROMs.

 

Το δικο μου φοραει την UAMF6 κι εχει CSC: OXA (Πολωνιας!) ενω το ΙΜΕΙ δειχνει οτι ειναι γαλλικο!

Ειναι καλυτερο να βαλω καποια αλλη ROM official, κι αν ναι ποια θεωρειται καλυτερη αυτη τη στιγμη και ποια πιθανολογειται να παιρνει πιο γρηγορα αναβαθμισεις??

Να μπω στη διαδικασια να αλλαξω το CSC? Θεωρειται branded αυτο που εχω (δεν το βλεπω παντως στη λιστα στο sammobiles) ??

 

Μπορείς να βάλεις το s/n της συσκευής σου στο Kies ( Εργαλεία - Αναβάθμιση υλικολογισμικού και προετοιμασία ) και να δεις πιο firmware σου βγάζει για αναβάθμιση ή εγκατάσταση. Τώρα σε ότι αφορά πόσο γρήγορα παίρνει αναβαθμίσεις η κάθε έκδοση, αυτό θα το δούμε σε λίγο καιρό. Εμένα είναι βουλγαρίας και έχω περασμένη την ΜΗ4. Είχα περάσει πιο πριν την ελληνική έκδοση όπως επίσης και την έκδοση για νότια Ευρώπη. Σε όλες μου έκανε κανονικά ΟΤΑ update (τουλάχιστον μου έβγαζε ότι έχω την πιο πρόσφατη έκδοση κατά τον έλεγχο νέας έκδοσης, πριν το κάνω root)

Samsung Galaxy S4 (GT-i9506)
Link to comment
Share on other sites

Nαι αλλά το σέρβις δεν θα σου κάνει κόλπα εάν το CSC συμβαδίζει με το firmware που είναι περασμένο. Εάν όμως είναι ασύμβατο, τότε μάλλον την πάτησες. Με καμία από τις δεκάδες συσκευές που άλλαξα το sales code και έβαλα το ανάλογο firmware δεν είχε ποτέ πρόβλημα με το σέρβις όταν στάλθηκε από τον καινούργιο της κάτοχο.

 

Καλά εμένα ούτε με ρουταρισμένο δεν μου κάνανε κόλπα, αλλά λέμε πιό είναι το ενδεδειγμένο, ώστε να είναι όλοι οι συμ-φορουμίστες εδώ καλυμένοι σε κάθε περίπτωση.

Samsung Galaxy S4 (GT-i9506)
Link to comment
Share on other sites

Οσο αναφορα τα γαλλικα, ρωτηστε οσοι ενδιαφερεσται τί λεει πισω το κουτι, 8Gb ή 8 Go? Το 8Go ειναι γαλλικη συσκευη, και ολες μα ολες ερχοντε ανοιγμενες, και οχι η δευτερη ταινια ΔΕΝ ειναι original, μιας και η original ειναι ετσι φτιαγμενη που αν πας να την ξεκολλησεις χαλαει, ενω η "δευτερη" αν την βγαλεις αργα με προσοχη, δεν χαλαει καθολου! Τωρα, ητε τα ανοιγουνε για την αρχικη ενεργοποιηση της Samy με τον παροχο που τα πουλαει εκει, ητε για απλο ελεγχο, για να μην εχουνε επιστροφες (οπως πχ πολλα γερμανικα).
Link to comment
Share on other sites

Είναι θέμα πολύ λίγων ημερών (αν όχι ωρών) η αναβάθμιση των "γαλλικών" (και πιθανότατα και των "ελληνικών") συσκευών στην έκδοση XXUAMJ1. Έχετε το νού σας στο Kies ή/και στην πιθανότητα ΟΤΑ μέσω της συσκευής. Μην σας πιάνουν όμως ρίγη από τον ενθουσιασμό γιατί εξακολουθεί να είναι 4.2.2! :lol:

 

:) ξέρεις αν έχει τίποτε το αξιόλογο;

Samsung Galaxy S4 (GT-i9506)
Link to comment
Share on other sites

πως είναι η οθόνη του κινητού στο ηλιακό φως? Φαίνεται τίποτα η - οπως η συντριπτική πλειοψηφεία των smartphones - "μαύρα σκοτάδια"? Κάντε καμιά συγκριση με κανένα άλλο για να έχουμε μια ιδέα.
Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειαζεται να ρωτάμε συνέχεια το ίδιο πράγμα ,όταν κάποιος γνωρίζει θα μας απαντήσει ,υπομονή χρειαζεται .:!:

Με stock broswer δεν γίνεται να έχεις flash player .

 

Σωστά. Και δεν γίνεται, επειδή δεν υποστηρίζει plug-ins.

Link to comment
Share on other sites

Και μια είδηση της ημέρας για αυτούς που ρωτούσαν αν θα πάρει περαιτέρω αναβαθμίσεις η συσκευή μας http://www.phonearena.com/news/KitKat-coming-to-Samsung-Galaxy-Mega-and-Samsung-Galaxy-S4-mini_id48093
Samsung Galaxy S4 (GT-i9506)
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια πως γινεται το s4 mini duos να μου βγαζει σχεδον 20.000 στο antutu x και το s3 17.600?τα δοκιμασαμε με φιλο μου! τοσο θηριο ειναι το μικρο?περναει ακομα και το nexus 4!πραγματικα ειναι αυτα τα benchmarks?
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια πως γινεται το s4 mini duos να μου βγαζει σχεδον 20.000 στο antutu x και το s3 17.600?τα δοκιμασαμε με φιλο μου! τοσο θηριο ειναι το μικρο?περναει ακομα και το nexus 4!πραγματικα ειναι αυτα τα benchmarks?

 

Ναι, είναι γεγονός. Γι αυτό λένε όλοι μην ασχολείστε με τους πηρύνες κτλ. Η τελική απόδοση εξαρτάται από πολλούς παράγοντες.

Ο συγκεκριμένος επεξεργαστής που φοράει είναι πιο γρήγορος από του S3 και του Nexus 4. Έτσι απλά.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, είναι γεγονός. Γι αυτό λένε όλοι μην ασχολείστε με τους πηρύνες κτλ. Η τελική απόδοση εξαρτάται από πολλούς παράγοντες.

Ο συγκεκριμένος επεξεργαστής που φοράει είναι πιο γρήγορος από του S3 και του Nexus 4. Έτσι απλά.

 

φενεται οτι εκαναν φοβερη δουλεια στο μικρο! και εγω επαθα πλακα και ακομα περισσοτερο οι φιλοι μου! εκει που εκαναν μεγαλη μακακια ειναι στον στοκ browser! ειναι πολυ χειροτερος του σ3!

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια τι πραγμα ειναι αυτο....

απο τοτε που αποφασησα οτι θα παρω το κινητο καθε μερα πεφτει η τιμη του :blink:

δε παει αλλο θα περιμενω να παει 250 ευρω και θα το παρω :)

Link to comment
Share on other sites

Το μικρό είναι σχεδόν άψογο, το έχω ξαναπεί, εγώ το είχα πάρει 400€ με τη flip θήκη τη καλή στη γυναίκα μου και ειλικρινά δεν έχω μετανιώσει. Το είχα δίπλα δίπλα με το S4 και δεν ένιωθε κόμπλεξ το μικρό εκτός στις λεπτομέρειες, άλλα σε κέρδιζε με τη φορητότητα του.

Σε αυτή τη τιμή που έχει πάει τώρα αν δεν είχα το nexus 4 θα το έπαιρνα για 2ο :)

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 Mini (I9190 / I9195)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...