Jump to content

Google Nexus: Ποιος θα είναι ο επόμενος κατασκευαστής; [UPDATE: POLL]


SaintPetrouil
 Κοινοποίηση

Ποιος θα είναι ο επόμενος κατασκευαστής Nexus Phone;  

422 members have voted

  1. 1. Ποιος θα είναι ο επόμενος κατασκευαστής Nexus Phone;

    • Samsung
      70
    • HTC
      63
    • LG
      17
    • Sony
      82
    • Asus
      20
    • Nokia
      15
    • Motorola
      78
    • Καμία από τις προτεινόμενες
      5
    • Δεν θα υπάρξει άλλο Nexus Phone, μόνο εκδόσεις Nexus από την εκάστοτε εταιρεία
      56
    • Δεν ξέρω/ Δεν απαντώ
      16


Recommended Posts

Πιστεύω και επίσης θα ήθελα η επόμενη να είναι η SONY.

 

Έχει δημιουργηθεί πολύς ντόρος τελευταία γύρω από το όνομα της με το άνοιγμα που έκανε σε AOSP ROMs και αν θυμάμαι καλά κάτι ανέφερε και για ξεκλείδωτους bootloader.

 

Πέρα από τα τεχνικά θέματα και με εξαίρεση την Motorola λίγο-πολύ όλες οι υπόλοιπες έχουν κάνει ήδη μια τουλάχιστον συσκευή οπότε το δίκαιο θα ήταν να υπάρχει πλουραλισμός στα NEXUS. Ας μην ξεχνάμε επίσης ότι αν και όχι πάντα ποιοτικές οι κατασκευές της SONY - τουλάχιστον είναι πανέμορφες και 1 level πιο πάνω σε design από τις υπόλοιπες (προσωπική άποψη).

 

Φυσικά αν θέλει να παρουσιάσει κάτι αξιόλογο θα πρέπει να σοβαρευτεί στον τομέα του hardware καθώς οι sLCD οθόνες είναι πλέον ξεπερασμένες και μπροστά στις Amoled απλά δεν μπορούν να ανταγωνιστούν. Οι δε επεξεργαστές της πρέπει να είναι up to date με την έννοια ότι δεν γίνεται να υπάρχουν 8πύρηνοι και να χρησιμοποιεί 4πύρηνους. Ξέρω ότι στο 90% των περιπτώσεων δεν χρησιμοποιούνται οι επιπλέον πυρήνες αλλά το σημερινό marketing -απαιτεί- επίδειξη δύναμης. Αυτό ακριβώς κάνουν οι Sasmung & HTC και αυτό θα πρέπει να κάνει και η SONY αν της δοθεί η Nexus-ευκαιρία.

 

Φιλικά πάντα.

Device: XIAOMI Mi6 (Blue) | Android Version: 8.0 (Oreo)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 72
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το επόμενο Nexus θα βγάλει και πάλι η LG.

http://www.gsmarena.com/new_info_claims_lg_is_already_working_on_the_nexus_5-news-6129.php

http://phandroid.com/2013/05/30/lg-nexus-5-rumors/

αν και είναι φήμες, αλλά όπως ξέρουμε πολλές φορές αυτού του είδους φήμες γίνονται πραγματικοτητα.

Link to comment
Share on other sites

Απάντησα την htc.

Θα ήθελα και τη σονυ με την προϋπόθεση να εχει gorilla και όχι αυτα τα απαράδεκτα σκρατς(εργοστασιακες μεμβράνες στην οθόνη).

Link to comment
Share on other sites

Μακαρι να ειναι Sony. Τις προδιαγραφες βεβαια η Google τις οριζει. Εμενα τα χρωματα των οθονων της Sony μια χαρα μου φαινονται αλλα θα ηθελα μια Ips αναλογη του ainol που εχω εμπειρια.
Link to comment
Share on other sites

Ας είναι οποιοσδήποτε άλλος εκτός από την LG. Τέτοιο σαμποτάζ σε συσκευή δεν έχει ξαναγίνει. Απλά ντροπή...
http://s4.postimg.org/kul22odml/420x150.jpg
Link to comment
Share on other sites

Οχι...καλυτερα πλαστικο ανακυκλωσης της samsung παρα οι TFT τησ sony που ειναι λες και περασαν απο χλωρινη.

 

Ναι χλωρινη καλα το ειπες ειχα το xperia χαλια πηγα ειδα το αδιαβροχο το z μεγαλη πατατα.καλυτερα το σαμσυνγκ

Link to comment
Share on other sites

Ως κάτοχος nexus 4 , τωρα , και κάτοχος και χρήστης όλων των Nexus, ένα έχω να πώ....

Σαν το πρώτο Nexus της HTC δεν υπήρχε....ότι καλύτερο έπιασα στα χέρια μου και ειδικά τοτε με τον ανταγωνισό που υπήρχε.Μετά βάζω το 4αρι που έχω τωρα, με το οποίο είμαι υπερευχαριστημένος,όσο για samsung δεν θα ήθελα ούτε καν να ξανασχοληθώ....πολλά level κάτω απο τα υπόλοιπα.

Τώρα θα ήθελα να ξαναδώ την HTC σε ένα νέο Nexus Phone (αν και δεν το νομίζω γιατι παίζουνε θέματα marketing μεταξυ εταιριών και απο την στιγμή που τους τα έδωσε η Google μια φορά δύσκολα θα ξαναγίνει)

Ελπίζω σε μια Motorola η οποία είναι εταιριάρα και θα ήθελα να κάνει ενα δυνατό come back γιατι μας έχει πολυ καιρό χωρίς τουμπανο κινητό και το αξίζει;)

Αντε να δούμε.....πάντως πιστεύω ότι και να έιναι το επόμενο Nexus πάλι κορυφή θα είναι!!!

Link to comment
Share on other sites

Εγω γιατί πιστεύω το επόμενο nexus θα είναι απο την LG και ότι ήδη εργάζεται πάνω στο συγκεκριμένο προτζεκτ; άσχετα με τις δηλώσεις της.
Unbox Your Phone
Link to comment
Share on other sites

Εγώ ψήφισα ASUS, θα ήθελα παρα πολύ να δω NEXUS με ποιότητα και δύναμη αντίστοιχη του Padphone και γιατί όχι ένα παρόμοιο υβρίδιο σε τιμες Google
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω ποιος θα είναι ο επόμενος κατασκευαστής αλλά θα ήθελα να δω htc ή sony... Επίσης κάποια στιγμή στο κοντινό μέλλον θα μπορούσε να είναι κάποια εταιρία σαν την oppo :happy:
Link to comment
Share on other sites

Πιστευω οτι θα ειναι η Μοτορολα, αν και μια Asus δεν θα με εκανε να πεσω απο τα συννεφα.

Η αγάπη αποτελείται απο μια μοναδική ψυχή που κατοικεί σε δύο σώματα! (Αριστοτέλης)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Proud Owner of a Xbox360 fully updated!!! (http://www.enternity.gr)

Next Generation Consoles WAR:http:// http://www.vgchartz.com/

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι και εγω κατοχος ενος nexus s και γενικα πιστευω οτι η Sammy παντα ειναι ενα κλικ πιο μπροστα απο τους αλλους κατασκευαστες οσον αφορα την ποιοτητα των οθονων της...απο την αλλη με χαλαει απιστευτα το γεγονος οτι χρησιμοποιει πλαστικουρα!!!!

θα ηθελα πολυ να εβλεπα (οπως πολλοι το αναφερατε) ενα nexus 5 με αλουμινιο και να το κατασκευαζε η SONY!

Και εννοειται οτι το θελω στα λεφτα του nexus 4 της LG!

ΚΑΙ ΦΘΗΝΟΤΕΡΟ ΑΚΟΜΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ!

:ninja:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ γιατί πιστεύω ότι θα είναι η htc?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Nokia τι κάνει στην δημοσκόπηση?

 

Έτσι δεν κάνει η μοτορολα τότε τι να πω για την γογλε

Λέμε τώρα, αν αλλάξει στρατόπεδο.:rolleyes:

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Εγώ θέλω HTC.. Αλλά ειλικρινά δεν με ενδιαφέρει, θέλω μόνο να έχει την τιμολογιακή πολιτική του 4
Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

Λέμε τώρα, αν αλλάξει στρατόπεδο.:rolleyes:

 

Αυτό θα είναι ******

 

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Αφαιρέθηκαν οι άσεμνες εκφράσεις από το μήνυμα. Θα σε παρακαλούσα στο μέλλον να αποφεύγεις τέτοιου είδους εκφράσεις. Απαγορεύονται και από τους Ο.Π.Χ.

Edited by impreza_sti
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

γουσταρω να δω nexus phone από την ΑΛΚΑΤΕΛ!!!

νοκια δεν υπάρχει περίπτωση (μακάρι να βγω ψευτης!)

από τις άλλες έχουμε δει συσκευές, εκτός της σονυ (το θεωρώ απίθανο να κάνει κίνηση)

 

ΕΚΤΟΣ και αν βγει nexus εκδοση σε όλες τις μάρκες :D

 

μια χαρά είναι και alcatel από τελευταία μοντέλα βλέπω βγαζει καλές συσκευές..........

 

πέρα από samsung για μένα όλοι καλοί είναι

 

μα το είπα γιατί το εννοώ!

δε θέλω να πληρώνω ένα σκασμό € για να "ζήσω" την nexus εμπειρία! ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Εγώ νομίζω πάλι η LG θα αναλάβει το καινούριο nexus γιατί κάπου το έχω δεί.

Πάντος οτι θα βγάλουν και οι υπόλοιπες stock android δεν συμαίνει ότι πρέπει απαραίτητα να σταματήσει και η google να έχει έσοδα απο την πώληση του μοναδικού της ίσως κινητού, αν ήταν έτσι και η samsung γιατί να βγάλει 4 διαφορετικές εκδόσεις (μέχρι τώρα) για το galaxy s4; αυτά τα πράγματα δεν τα προβλέπεις.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ νομίζω πάλι η LG θα αναλάβει το καινούριο nexus γιατί κάπου το έχω δεί.

Πάντος οτι θα βγάλουν και οι υπόλοιπες stock android δεν συμαίνει ότι πρέπει απαραίτητα να σταματήσει και η google να έχει έσοδα απο την πώληση του μοναδικού της ίσως κινητού, αν ήταν έτσι και η samsung γιατί να βγάλει 4 διαφορετικές εκδόσεις (μέχρι τώρα) για το galaxy s4; αυτά τα πράγματα δεν τα προβλέπεις.

 

Αν πάντως το βγάλει η LG θα αποδειχτεί ότι όλο το πρόβλημα διάθεσης του nexus4 ήταν της google.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...