Jump to content

Sony Xperia M and M dual


T-mobile
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ERROR - Drivers need to be installed for connected device.

ERROR - You can find them in the drivers folder of Flashtool.

Νομίζω πως πρέπει να εγκαταστήσεις το pc companion της Sony για να "κατέβουν" αυτόματα και οι drivers.

Μετα κανε επανεκκίνηση στο pc σου

Νομίζω πως αν ανοίξεις το pc companion και μετά θες να κάνεις χρήση το flashtool θα πρέπει να κάνεις επανεκκίνηση στο pc σου,

 

 

Και για το

INFO - Device connected with USB debugging off

Πας στο τηλέφωνο σου "ρυθμίσεις" > "πληροφορίες τηλεφώνου" > και εκεί που γράφει "αριθμός έκδοσης" πάτησε 7-10 φορές και θα σού γράψει οτι είσαι προγραμματιστής,,, μετά πας παλι "ρυθμίσεις" > "επιλογές για προγραμματιστές" > και εκεί τικαρε τα κουτάκια στα "εντοπισμός σφαλμάτων USB" & "να επιτρέπονται ψευδείς τοποθεσίες"

 

 

Όπως έγραψε και ο φίλος ποιό πριν,,, αν έχεις 8άρια Windows και πάνω έχει κάποια διαδικασία

Επίσης το τηλέφωνο όταν το συνδέεις στο pc επέλεξε κάποια usb (αν έχεις "κουτί) από την πίσω πλευρά και να το συνδέεις κατευθείαν χωρίς usb hub.

 

 

Περιμένουμε νέα σου

Edited by Karthan7

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ERROR - Drivers need to be installed for connected device.

ERROR - You can find them in the drivers folder of Flashtool.

Νομίζω πως πρέπει να εγκαταστήσεις το pc companion της Sony για να "κατέβουν" αυτόματα και οι drivers.

Μετα κανε επανεκκίνηση στο pc σου

Νομίζω πως αν ανοίξεις το pc companion και μετά θες να κάνεις χρήση το flashtool θα πρέπει να κάνεις επανεκκίνηση στο pc σου,

 

 

Και για το

INFO - Device connected with USB debugging off

Πας στο τηλέφωνο σου "ρυθμίσεις" > "πληροφορίες τηλεφώνου" > και εκεί που γράφει "αριθμός έκδοσης" πάτησε 7-10 φορές και θα σού γράψει οτι είσαι προγραμματιστής,,, μετά πας παλι "ρυθμίσεις" > "επιλογές για προγραμματιστές" > και εκεί τικαρε τα κουτάκια στα "εντοπισμός σφαλμάτων USB" & "να επιτρέπονται ψευδείς τοποθεσίες"

 

 

Όπως έγραψε και ο φίλος ποιό πριν,,, αν έχεις 8άρια Windows και πάνω έχει κάποια διαδικασία

Επίσης το τηλέφωνο όταν το συνδέεις στο pc επέλεξε κάποια usb (αν έχεις "κουτί) από την πίσω πλευρά και να το συνδέεις κατευθείαν χωρίς usb hub.

 

 

Περιμένουμε νέα σου

Καλημέρα σας

Θέλω να σας ευχαριστήσω για όλη την προσπάθεια που καταβάλατε ώστε να βρεθεί λύση στο πρόβλημα του κινητού μου.

Δυστυχώς ενώ έκανα όλα τα παραπάνω και μάλιστα σε windows 7 δεν κατέστη δυνατόν να διορθωθεί.

Για ακόμη μία φορά σας ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας

Θέλω να σας ευχαριστήσω για όλη την προσπάθεια που καταβάλατε ώστε να βρεθεί λύση στο πρόβλημα του κινητού μου.

Δυστυχώς ενώ έκανα όλα τα παραπάνω και μάλιστα σε windows 7 δεν κατέστη δυνατόν να διορθωθεί.

Για ακόμη μία φορά σας ευχαριστώ

Αν θες γραψε σε ποια περιοχη μενεις μηπως ειναι καποιος φιλος απο δω μεσα κοντα σου να βρεθειτε και να το δοκιμασετε ;):)

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

cyanogenmod 12.1 τρέχει κανείς;

εντυπώσεις;

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
cyanogenmod 12.1 τρέχει κανείς;

εντυπώσεις;

Επίσης όποιος άλλος ενδιαφέρεται για custom roms του Μ με υποστήριξη... Cyanogenmod είναι η απάντησις!

https://download.cyanogenmod.org/?device=nicki

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Επίσης όποιος άλλος ενδιαφέρεται για custom roms του Μ με υποστήριξη... Cyanogenmod είναι η απάντησις!

https://download.cyanogenmod.org/?device=nicki

 

Θα δοκιμάσω να την βάλω για δοκιμή. ..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Θα δοκιμάσω να την βάλω για δοκιμή. ..

Μια χαρά! Αν είχα και γω ένα Μ θα το έκανα!

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

καλησπερα χρειαζομαι λιγη βοηθεια.

 

εχω ενα xperia m single sim και μου εχουν χαλασει τα κουμπια του volume.

επισης επειδη ειχα καιρο να το χρησιμοποιησω εχω ξεχασει το κωδικο κλειδωματος που ειχα βαλει.

θελω λοιπον να κανω factory reset για να λυθει το προβλημα με τον κωδικο κλειδωματος και δεν μπορω.

το κινητο κατα τα αλλα δουλευει δεχομαι δηλαδη κλησεις αλλα δεν μπορω να καλεσω εγω.

 

δοκιμασα το pc companion σε δυο pc και δεν αναγνωριζει το κινητο αφου οταν ειναι απενεργοποιημενο απλως φορτιζει και οταν ειναι ενεργοποιημενο ζηταει το κωδικο και δεν συνδεεται με το pc.

 

εχετε καμια ιδεα?

Link to comment
Share on other sites

Με Συγγχωρητε αλλά δεν ξέρω πολλά για την τεχνολογία Κ; ο ήθελα να ρωτήσω σχετικά με το κινητό Sony Xperia M. Ο αδερφός μου έχει αυτό το κινητό και πρόσφατα του αγόρασα μια κάρτα μνήμης 8G και θέλει να μεταφέρει εκεί κάποιες εφαρμογές που έχει αλλά το κινητό του δεν του το επιτρέπει αλλά μόνο να μεταφέρει φωτογραφίες και μουσική. Ήθελα να ρωτήσω πως γίνεται να μεταφέρει και εφαρμογές στην κάρτα μνήμης?? Μπορείτε να μου απαντήσετε παρακαλώ??

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Link to comment
Share on other sites

Με Συγγχωρητε αλλά δεν ξέρω πολλά για την τεχνολογία Κ; ο ήθελα να ρωτήσω σχετικά με το κινητό Sony Xperia M. Ο αδερφός μου έχει αυτό το κινητό και πρόσφατα του αγόρασα μια κάρτα μνήμης 8G και θέλει να μεταφέρει εκεί κάποιες εφαρμογές που έχει αλλά το κινητό του δεν του το επιτρέπει αλλά μόνο να μεταφέρει φωτογραφίες και μουσική. Ήθελα να ρωτήσω πως γίνεται να μεταφέρει και εφαρμογές στην κάρτα μνήμης?? Μπορείτε να μου απαντήσετε παρακαλώ??

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

 

Ειναι θεμα του Android,ας απενεργοποιησει εφαρμογες που δεν χρειαζεται και να βγαλει τις ενημερωσεις.Ετσι θα γλιτωσει λιγο χωρο ακομα για να βαλει εφαρμογες.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Ψάχνω ακουστικά για το κινητό (για απλή χρήση). Έχετε κάποια πρόταση;

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Παιδιά καλησπέρα είχε κάνει πριν 2 εβδομάδες η κοπέλα μου αναβάθμιση στο κινητό της και εδω και λίγες μέρες το κινητό ενώ φορτίζει κανονικά είτε κλείνει στη φόρτιση ή ξεφορτίζει απότομα η μπαταρία.Τα έπαιξε η μπαταρία ή φταίει η αναβάθμιση?
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Ρε παιδια τι παιζει με την εφαρμογη amazon shopping που εμφανιζεται συνεχως και ας τη διαγραφω;;!!

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Παιδιά καλησπέρα είχε κάνει πριν 2 εβδομάδες η κοπέλα μου αναβάθμιση στο κινητό της και εδω και λίγες μέρες το κινητό ενώ φορτίζει κανονικά είτε κλείνει στη φόρτιση ή ξεφορτίζει απότομα η μπαταρία.Τα έπαιξε η μπαταρία ή φταίει η αναβάθμιση?

 

Εκανα και εγω την αναβαθμιση και μου λυθηκαν 1-2 προβληματακια που ειχα αλλα μολις παει το κινητο καπου στο 50% η μπαταρια, τοτε κλεινει! Ειτε παιζω καποιο παιχνιδι ειτε σερφαρω. Το ανοιγω και η μπαταρια παραμενει καπου εκει στο 50%, δεν εχει πεσει δλδ στο 1%. Τι λετε να φταιει; Του εχει τυχει κανενος;

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

καλημερα

εχω ενα M dual και θελω να κανω μεταφορα των επαφων στο gmail Μου.

το προβλημα ειναι οτι αν δεν εχεις καταχωρησει απο την αρχη την επαφη σαν επαφη google, αλλα την εχεις αποθηκευσει σαν επαφες τηλεφωνου, μετα δεν σε αφηνει να κανεις επεξεργασια να το αλλαξεις.

αυτο εχει σαν αποτελεσμα οταν κανω συγχρωνισμο επαφων με το gmail να μην τις μεταφερει .

 

γνωριζει καποιος να βοηθησει?

 

αν δεν υπαρχει τροπος να αλλαξουν οι επαφες η να αντιγραφουν στο ιδιο το τηλεφωνο αλλα σαν επαφη google, υπαρχει καποιο προγραμμα απο το play store που να με βοηθησει?

Link to comment
Share on other sites

καλημερα

εχω ενα M dual και θελω να κανω μεταφορα των επαφων στο gmail Μου.

το προβλημα ειναι οτι αν δεν εχεις καταχωρησει απο την αρχη την επαφη σαν επαφη google, αλλα την εχεις αποθηκευσει σαν επαφες τηλεφωνου, μετα δεν σε αφηνει να κανεις επεξεργασια να το αλλαξεις.

αυτο εχει σαν αποτελεσμα οταν κανω συγχρωνισμο επαφων με το gmail να μην τις μεταφερει .

 

γνωριζει καποιος να βοηθησει?

 

αν δεν υπαρχει τροπος να αλλαξουν οι επαφες η να αντιγραφουν στο ιδιο το τηλεφωνο αλλα σαν επαφη google, υπαρχει καποιο προγραμμα απο το play store που να με βοηθησει?

Δες εδω >> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=305866

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Εκανα και εγω την αναβαθμιση και μου λυθηκαν 1-2 προβληματακια που ειχα αλλα μολις παει το κινητο καπου στο 50% η μπαταρια, τοτε κλεινει! Ειτε παιζω καποιο παιχνιδι ειτε σερφαρω. Το ανοιγω και η μπαταρια παραμενει καπου εκει στο 50%, δεν εχει πεσει δλδ στο 1%. Τι λετε να φταιει; Του εχει τυχει κανενος;

 

Aπαντω στον εαυτο μου καθως το βρηκα σχεδον μονος μου. Κανενα τζιμανι απο την εξυπηρετηση της SONY την τηλεφωνικη δεν σκεφτηκε να μου το πει... Απλα με βαζανε να το στειλω το service ή να του κανω επαναφορα κτλ. Απλα λοιπον ειχε φουσκωσει η μπαταρια! Την πεταξα, εβαλα μια αλλη και ολα οκ.

Link to comment
Share on other sites

Aπαντω στον εαυτο μου καθως το βρηκα σχεδον μονος μου. Κανενα τζιμανι απο την εξυπηρετηση της SONY την τηλεφωνικη δεν σκεφτηκε να μου το πει... Απλα με βαζανε να το στειλω το service ή να του κανω επαναφορα κτλ. Απλα λοιπον ειχε φουσκωσει η μπαταρια! Την πεταξα, εβαλα μια αλλη και ολα οκ.

 

Για δες τι είχα πάθει εγώ πριν ένα χρόνο! Πιεζε ακόμα και την οθόνη σε βαθμό να μην δείχνει σε εκείνο το σημείο τίποτα!

http://i65.tinypic.com/1z542hk.jpg

 

http://i67.tinypic.com/wrkphv.jpg

Edited by Inevar

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Είχε βραχεί η μπαταρία; Γιατί φούσκωσε;

Όχι δεν ήταν κάτι τέτοιο. Από την χρόνια χρήση ( 27 Δεκεμβρίου 2011 έως αρχές Ιουνίου 2015) έδωσε ότι ήταν να δώσει η μπαταρία.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Oσοι εχετε ακομη την συσκευη και σας κολλαει ολοκληρη ,δοκιμαστε αυτη την ROM :

, την ειχα βαλει το Χειμωνα στο δικο μου (εκαψα cpu απο overclock...) & πεταγε το κινητο ,τσεκαρετε Revew pου ειχα κανει τοτε

Samsung Galaxy Gio -> Sony Xperia M -> Huawei P8 lite

CyanogenMod7.1 CyanogenMod12.1+overclock to 1.7ghz Lug is-everywhere(Root,UBL)

Link to comment
Share on other sites

Oσοι εχετε ακομη την συσκευη και σας κολλαει ολοκληρη ,δοκιμαστε αυτη την ROM :

, την ειχα βαλει το Χειμωνα στο δικο μου (εκαψα cpu απο overclock...) & πεταγε το κινητο ,τσεκαρετε Revew pου ειχα κανει τοτε

 

σφαιρα παει...

ασχετο , ποιο screen recorder χρησιμοποιησες?

Link to comment
Share on other sites

σφαιρα παει...

ασχετο , ποιο screen recorder χρησιμοποιησες?

 

Αυτόν που έχει η ROM μέσα ,είναι του Z3 portαρισμένος

Samsung Galaxy Gio -> Sony Xperia M -> Huawei P8 lite

CyanogenMod7.1 CyanogenMod12.1+overclock to 1.7ghz Lug is-everywhere(Root,UBL)

Link to comment
Share on other sites

Oσοι εχετε ακομη την συσκευη και σας κολλαει ολοκληρη ,δοκιμαστε αυτη την ROM :

, την ειχα βαλει το Χειμωνα στο δικο μου (εκαψα cpu απο overclock...) & πεταγε το κινητο ,τσεκαρετε Revew pου ειχα κανει τοτε

Σε XPERIA M dual (C2005) μπαινει; υπαρχει καποιο λινκ και οδηγος;

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...
Καλησπέρα. Έχω το dual μοντέλο και, μετά την αναβάθμιση που του έκανα σε android 4.3, παρατηρώ το εξής: όταν είναι σβηστή η οθόνη και πατάω το πλαϊνό κουμπί για να δω π.χ. την ώρα, η οθόνη ξανασβήνει μετά από 30 δευτερόλεπτα. Πριν την αναβάθμιση έσβηνε σε περίπου 10 δευτερόλεπτα. Υπάρχει κάποιος τρόπος να γίνει όπως πριν;

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia M and M dual

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...