Jump to content

Sony Xperia M and M dual


T-mobile
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αφου δεν το καταλαβαινω το απενεργοποιησα εντελως απο τις ρυθμισεις.

Παλιος κλασσικος τροπος αποστολης μηνυματων βγαζει και bubble ετσι αλλα.......

δεν υποστηριζει 160 χαρακτηρες.

Ξερουμε κατι για λυση του προβληματος αυτου;

 

εγω ειχα βαλει την εφαρμογη hancent sms και ειχα λυσει το προβλημα των 160 χαρακτηρων

This is Sparta!!!:nagger:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Στο handcent λειτουργει μονο η μια σιμ καρντ

Υπαρχει και η GoSMS Pro που λειτουργουν και οι 2.

Εγω θελω τροπο για την default εφαρμογη αν υπαρχει

Link to comment
Share on other sites

Αφου δεν το καταλαβαινω το απενεργοποιησα εντελως απο τις ρυθμισεις.

Παλιος κλασσικος τροπος αποστολης μηνυματων βγαζει και bubble ετσι αλλα.......

δεν υποστηριζει 160 χαρακτηρες.

Ξερουμε κατι για λυση του προβληματος αυτου;

 

χρειάζεται την ελληνικη rom,η οποια δεν υπαρχει για το dual....εάν δεν κανω λαθος και η ce rom,εχει 160 χαρακτήρες,εαν ξερει καποιος σιγουρα ας επιβεβαιωσει

sks13 :alien:
Link to comment
Share on other sites

εγω ειχα βαλει την εφαρμογη hancent sms και ειχα λυσει το προβλημα των 160 χαρακτηρων

 

ναι αυτο το παρατηρησα κι εγω γι αυτο την ξηλωσα απο το M dual την ειχα οταν ειχα το neo V

This is Sparta!!!:nagger:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γεια σας είμαι κανούργιο μέλος και θα ήθελα να σας ρωτήσω αν το sonu xperia m διός αξίζει σαν κινητό, και κατά ποσο κρατάει μπαταρία χρησιμοποιώντας και τις 2 κάρτες? Edited by zxr
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα κινητο ειναι. Με normal χρηση, browsing, wifi, 3G παντα ανοιχτο (ενεργη μονο η μια καρτα σε 3G) βγαζει 1 μερα ανετα
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή αν έχω κλειστό το 3G θα μου μένει περισσότερη μπαταρία? γιατί έχω ακούσει κατά καιρούς ότι τα κινητά με 2 sim έχουν πρόβλημα στη μπαταρία Edited by zxr
Link to comment
Share on other sites

θεωρω πως αυτο ειναι μουφα. Η μπαταρια οτι κινητο και να εχεις εχει φυσιολογικη φθορα.

Αλλου λιγοτερο αλλου περισσοτερο.

Το ενεργο 3G παντου σε ολα τα κινητα εχει περισσοτερη καταναλωση μπαταριας ειτε ειναι single ειτε dual sim.

Δε νομιζω πως εχει να κανει με αυτο

Στη τελικη και να χαλασει μετα απο 1-2 χρονια η μπαταρια παιρνεις αλλη. 10 ευρω θα εχει τοτε :) Αλλαζει ευκολα μιας και ειναι αποσπωμενη. Δεν ειναι iphone να θελεις 50ευρω να στην αλλαξουν

Link to comment
Share on other sites

:), και άλλες 2 ερωτησούλες θέλω να κάνω, 1) έχει ελληνικό μενού να φανταστώ??, 2) πόσοι είναι οι χαρακτήρες για ένα μύνημα?? γιατί με το κινητό που έχω τώρα έχω ένα θεματάκι!! Edited by zxr
Link to comment
Share on other sites

Εχει κανονικο Ελληνικο μενου.

Στα μηνυματα θα συνεχισεις να εχεις θεματακια αν εννοεις τους 70 χαρακτηρες στα Ελληνικα

Η λυση ειναι το GOSMS αλλα ειναι λιγο περιπλοκο

Μπορεις να δοκιμασεις το gosms και στο κινητο που εχεις τωρα να δεις αν σου κανει

Πρεπει να το βαλεις ομως ως προεπιλεγμενη επιλογη για μηνυματα απο τις ρυθμισεις.

Edited by matzos
Link to comment
Share on other sites

αν τουλάχιστον υποστηρίζει 160 αγγλικούς χαρακτήρες, δηλαδή να τα γραφεις greeklish τότε και μαυτό είμαι ικανοποιημένη! Edited by zxr
Link to comment
Share on other sites

an toulaxiston upostirizei 160 agglikous xaraktires, dld na ta grafeis greeklish tote kai m'auto eimai ikanopoihmenh!

 

Αγγλικους χαρακτηρες υποστηριζει 160

 

με την εφαρμογή μηνύματα δεν έχεις κανένα θέμα χαρακτήρες στα ελληνικά. με τον Hangouts είναι το θέμα σε όπως όλα που έχει 60 χαρακτήρες .

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εγω εχω θεμα και με τη native εφαρμογη των μηνυματων παροτι εχω απενεργοποιημενο το hangouts.

Χρειάζεται καποια ειδικη ρυθμιση;

Εχω την dual εκδοση (δε ξερω αν αυτο παιζει ρολο) με το τελευταιο official firmware

Link to comment
Share on other sites

εγω εχω θεμα και με τη native εφαρμογη των μηνυματων παροτι εχω απενεργοποιημενο το hangouts.

Χρειάζεται καποια ειδικη ρυθμιση;

Εχω την dual εκδοση (δε ξερω αν αυτο παιζει ρολο) με το τελευταιο official firmware

τι εννοεις εχεις θεμα με την native εφαρμογη?

καντο ροοτ και βγαλε την εφαρμογη hangouts

Edited by p3nny
This is Sparta!!!:nagger:
Link to comment
Share on other sites

Το εχω κανει ηδη ρουτ και απεγκατεστησα την εφαρμογη hangouts.

Παρ ολα αυτα συνεχιζει με το default πληκτρολογιo να δινει 70 χαρακτηρες οταν γραφω ελληνικα

Το πληκτρολογιο ειναι

Προεπιλογη

Διεθνες πληκτρολογιο - Πληκτρολογιο Χperia

Link to comment
Share on other sites

Πήρε η κοπέλα μου τη συσκευή σήμερα. Τί να κάνει τον πρώτο καιρό μέχρι να μάθε το κινητό; Εννοώ, ποιές είναι οι απαραίτητες εφαρμογές, τι ρυθμίσεις να κάνει για εξοικονόμηση μπαταρίας και γενικά τι προτείνετε για έναν νέο χρήστη;
Sony Ericsson T630 - Nokia 5300 - Samsung M3510 - Samsung Monte S5620 - Nokia Lumia 620 - Huawei G620s
Link to comment
Share on other sites

Πήρε η κοπέλα μου τη συσκευή σήμερα. Τί να κάνει τον πρώτο καιρό μέχρι να μάθε το κινητό; Εννοώ, ποιές είναι οι απαραίτητες εφαρμογές, τι ρυθμίσεις να κάνει για εξοικονόμηση μπαταρίας και γενικά τι προτείνετε για έναν νέο χρήστη;

 

Θα βαλει τις εφαρμογες που θελει. πχ facebook, gtalk, ccleaner,es explorer,a online radio,viber αυτα προς το παρων ειναι καλα, αναλογα βεβαια τι κανει ο καθε ενας με το κινητο εκτος απο το να κανει κλησεις και να στελνει μηνυματα, ως για την εξοικονομιση μπαταριας θα πας στις ρυθμισεις/Διαχειριση ενεργειας/και θα ενεργοποιησεις λειτουργια STAMINA ,μετα το πιο κατω και το πιο κατω wifi Βασει τοποθεσιας. εγω τα εχω ενεργοποιησει. αυτα και καθως το περιεργαζεται θα το κανει αναλογα με τις αναγκες της

This is Sparta!!!:nagger:
Link to comment
Share on other sites

Το εχω κανει ηδη ρουτ και απεγκατεστησα την εφαρμογη hangouts.

Παρ ολα αυτα συνεχιζει με το default πληκτρολογιo να δινει 70 χαρακτηρες οταν γραφω ελληνικα

Το πληκτρολογιο ειναι

Προεπιλογη

Διεθνες πληκτρολογιο - Πληκτρολογιο Χperia

 

Και θα συνεχισει...μονο με φλασαρισμα την c.e(central europe) rom,θα αποκτησεις 160 χαρακτήρες στην μαμα εφαρμογή.

sks13 :alien:
Link to comment
Share on other sites

Και θα συνεχισει...μονο με φλασαρισμα την c.e(central europe) rom,θα αποκτησεις 160 χαρακτήρες στην μαμα εφαρμογή.

 

Αυτη μπαινει πανω στο dual sim? Τι εκδοση ειναι ακριβως;

Link to comment
Share on other sites

αν τουλάχιστον υποστηρίζει 160 αγγλικούς χαρακτήρες, δηλαδή να τα γραφεις greeklish τότε και μαυτό είμαι ικανοποιημένη!

Γεωργία καλώς ήρθες!

 

Είμαι σίγουρος ότι θα έχεις πολύ σοβαρούς λόγους για τους οποίους θέλεις να χρησιμοποιείς στην προσωπική σου επικοινωνία αυτό το έκτρωμα που λέγεται greeklish. Στο παρόν forum όμως όλοι μας γράφουμε με Ελληνικούς χαρακτήρες. Και οι λόγοι είναι επίσης πολύ σοβαροί.

 

Θα σε παρακαλέσω θερμά λοιπόν τα επόμενα post σου να είναι γραμμένα με Ελληνικούς χαρακτήρες. :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Αυτη μπαινει πανω στο dual sim? Τι εκδοση ειναι ακριβως;

 

Ριξε μια ματια εδώ http://xperiafirmware.com/8-firmware/43-sony-xperia-m-c2005.

Λεει ότι είναι η c.e;)

sks13 :alien:
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά, είμαι αναμεσα σ' αυτό και στο sp, κατα την γνώμη σας αξίζει το m ή να πληρωσω 100 ευρώ παραπανω για το sp? Απο πιο βαριά games τα παει καλά?
Το τίμημα αυτών που κατέχουν την γνώση, είναι να ζουν έκπτωτοι.....
Link to comment
Share on other sites

Ριξε μια ματια εδώ http://xperiafirmware.com/8-firmware/43-sony-xperia-m-c2005.

Λεει ότι είναι η c.e;)

Ευχαριστω πολυ

θα το δοκιμασω και θα αναφερω.

 

PS: που πατε και τα βρισκετε; :lol:

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά, είμαι αναμεσα σ' αυτό και στο sp, κατα την γνώμη σας αξίζει το m ή να πληρωσω 100 ευρώ παραπανω για το sp? Απο πιο βαριά games τα παει καλά?

για μενα αξιζει.το sp ειναι κινητο με τα ολα του.και μονο για την καμερα-οθονη εγω θα πηγαινα εκει.το m το εχω αγορασει 2 φορες..και τελευταια μου κανει "νερα" και αυτο με το χαζοκολλημα που τρωει που δεν βλεπει την καρτα sim.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia M and M dual

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...