Jump to content

Sony Xperia M and M dual


T-mobile
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα, πέρασα την cm11 kitkat 4.4.2, η διαφορά στη μνήμη είναι εμφανής ακόμα και με φορτωμένα όλα τα apk της google και καμιά 30 δικής μου επιλογής.

 

 

http://s23.postimg.org/mnl1wcmij/Screenshot_2014_01_21_14_29_09.png

Edited by pisons
Aν δεν έχεις αυτό που αγαπάς, αγάπα αυτό που έχεις.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, πέρασα την cm11 kitkat 4.4.2, η διαφορά στη μνήμη είναι εμφανής ακόμα και με φορτωμένα όλα τα apk της google και καμιά 30 δικής μου επιλογής.

 

 

http://s23.postimg.org/mnl1wcmij/Screenshot_2014_01_21_14_29_09.png

 

δωσε λινκ βρε φιλε να δουμε τι παιζει? εγω εχω το Μ dual ομως δεν πιστευω να μην γινεται

το θεμα ειναιι αν μπορει να παιξει και στο Μ dual. κι απο οτι διαβασα η εγκατασταση γινεται με το cwm οπως εκανα και στο neo V

Edited by p3nny
This is Sparta!!!:nagger:
Link to comment
Share on other sites

Για το dual είναι αυτό

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2614053

 

λέει ότι είναι και για το απλό, εγώ δεν τα κατάφερα.

 

εγώ έβαλα αυτό:

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2584956

 

και για όποιον θέλει να μεταφέρει εφαρμογές στην εξωτερική (δεν το έχω δοκιμάσει):

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2492952

Aν δεν έχεις αυτό που αγαπάς, αγάπα αυτό που έχεις.
Link to comment
Share on other sites

Για το dual είναι αυτό

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2614053

 

λέει ότι είναι και για το απλό, εγώ δεν τα κατάφερα.

 

εγώ έβαλα αυτό:

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2584956

 

και για όποιον θέλει να μεταφέρει εφαρμογές στην εξωτερική (δεν το έχω δοκιμάσει):

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2492952

 

λεει για ξεκλειδωτο bootloader. εγω δεν το εχω ξεκλειδωσει ουτε ξερω πως γινεται

This is Sparta!!!:nagger:
Link to comment
Share on other sites

λεει για ξεκλειδωτο bootloader. εγω δεν το εχω ξεκλειδωσει ουτε ξερω πως γινεται

 

Πολύ απλά και γρήγορα.

 

Εδώ.

I am a programmer, i write code,

I will NOT fix your pc!

Link to comment
Share on other sites

Πλέων ότι και να θες να κάνεις εκτός από απλό root θες ξεκλείδωτο bootloader αυτό συνεπάγεται ότι χάνεις την εγγύηση, υπάρχει βέβαια και αναστροφή αρκεί να ξέρεις τι κάνεις. Διάβασε καλά τα βήματα μέχρι να κατανοήσεις ακριβός τι πρέπει να κάνεις και μετά κάνε τω, αν δεν είσαι σίγουρος καλύτερα να μην το κάνεις. Επειδή ότι κάνεις το κάνεις με δικιά σου ευθύνη, να θυμάσαι ότι (και εγώ μαζί) πάντα είναι καλύτερο να έχεις ένα κλειδωμένο κινητό από το να μην έχεις κινητό και να κλαις τα λεφτά που πέταξες!!!

Ξεκλείδωμα bootloder:

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2484622

Aν δεν έχεις αυτό που αγαπάς, αγάπα αυτό που έχεις.
Link to comment
Share on other sites

Πλέων ότι και να θες να κάνεις εκτός από απλό root θες ξεκλείδωτο bootloader αυτό συνεπάγεται ότι χάνεις την εγγύηση, υπάρχει βέβαια και αναστροφή αρκεί να ξέρεις τι κάνεις. Διάβασε καλά τα βήματα μέχρι να κατανοήσεις ακριβός τι πρέπει να κάνεις και μετά κάνε τω, αν δεν είσαι σίγουρος καλύτερα να μην το κάνεις. Επειδή ότι κάνεις το κάνεις με δικιά σου ευθύνη, να θυμάσαι ότι (και εγώ μαζί) πάντα είναι καλύτερο να έχεις ένα κλειδωμένο κινητό από το να μην έχεις κινητό και να κλαις τα λεφτά που πέταξες!!!

Ξεκλείδωμα bootloder:

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2484622

 

Καλυτερα να μην προχωρησω και να το αφησω οπως ειναι το τηλεφωνακι μου δεν εχω κανενα πρροβλημα ολα δουλευουν ρολοι

ευχαριστω παντως

This is Sparta!!!:nagger:
Link to comment
Share on other sites

Πλέων ότι και να θες να κάνεις εκτός από απλό root θες ξεκλείδωτο bootloader αυτό συνεπάγεται ότι χάνεις την εγγύηση, υπάρχει βέβαια και αναστροφή αρκεί να ξέρεις τι κάνεις. Διάβασε καλά τα βήματα μέχρι να κατανοήσεις ακριβός τι πρέπει να κάνεις και μετά κάνε τω, αν δεν είσαι σίγουρος καλύτερα να μην το κάνεις. Επειδή ότι κάνεις το κάνεις με δικιά σου ευθύνη, να θυμάσαι ότι (και εγώ μαζί) πάντα είναι καλύτερο να έχεις ένα κλειδωμένο κινητό από το να μην έχεις κινητό και να κλαις τα λεφτά που πέταξες!!!

Ξεκλείδωμα bootloder:

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2484622

Ότι κλειδώνει ξεκλειδώνει!! Αυτό έμαθα από μικρό παιδί παρακολουθώντας τη δράση του Κέβιν Μίτνικ

ο οποίος είναι και ο ήρωας των παιδικών μου χρόνων.

Οπότε μη φοβάστε και προχωρήστε.

 

:D :D

I am a programmer, i write code,

I will NOT fix your pc!

Link to comment
Share on other sites

Ότι κλειδώνει ξεκλειδώνει!! Αυτό έμαθα από μικρό παιδί παρακολουθώντας τη δράση του Κέβιν Μίτνικ

ο οποίος είναι και ο ήρωας των παιδικών μου χρόνων.

Οπότε μη φοβάστε και προχωρήστε.

 

:D :D

 

Και κατι αλλο εσεις που ειστε ψαγμενοι. Οταν θελω να μπω σε μια σελιδα που απαιτει java. μου λεει οτι δεν ειναι ενεργοποιημενο το java. Οσες και εφαρμογες java εχω κατεβασει με καμια δεν ανοιγει πληρως η σελιδα που θελω, πχ εδω μιλαμε για την σελιδα zoo.gr

τι εφαρμογη πρεπει να χρησιμοποιησω για να μπορω να μπω σ αυτη τη σελιδα και σε οσες χρειαζονται java

This is Sparta!!!:nagger:
Link to comment
Share on other sites

Και κατι αλλο εσεις που ειστε ψαγμενοι. Οταν θελω να μπω σε μια σελιδα που απαιτει java. μου λεει οτι δεν ειναι ενεργοποιημενο το java. Οσες και εφαρμογες java εχω κατεβασει με καμια δεν ανοιγει πληρως η σελιδα που θελω, πχ εδω μιλαμε για την σελιδα zoo.gr

τι εφαρμογη πρεπει να χρησιμοποιησω για να μπορω να μπω σ αυτη τη σελιδα και σε οσες χρειαζονται java

 

Για να ενεργοποιήσετε το Java αρκεί να ανοίξετε τον browser, να πατήσετε το πλήκτρο Ρυθμίσεις του τηλεφώνου, να επιλέξετε Περισσότερα, μετά Ρυθμίσεις και θα μπείτε στις ρυθμίσεις του default browser του τηλεφώνου.

 

Εκεί υπάρχει το κουτάκι “ενεργοποίηση Javascript” που πρέπει να κλικάρετε για να έχετε java. Λογικά η επιλογή είναι τσεκαρισμένη από τον κατασκευαστή και δεν χρειάζεται να το κάνετε.

 

Καλό είναι επίσης να κλικάρετε πάνω στο “ενεργοποίηση πρόσθετα“.

 

Ενδέχεται να υπάρχουν ασυμβατότητες μεταξύ του browser για κινητά και της Java εφαρμογής και μια σειρά από λόγους να μην σου επιτρέπουν να βλέπεις κανονικά την εφαρμογή.

 

Επίσης αν θέλεις να τρέξεις Java εφαρμογές στο τηλέφωνο, πρέπει να κάνεις μερικές τανζανιές χρησιμοποιώντας emulators.

 

Ένα παράδειγμα είναι ο JBed που όμως για να τον εγκαταστήσεις πρέπει να έχεις κάνει root το τηλέφωνό σου.

I am a programmer, i write code,

I will NOT fix your pc!

Link to comment
Share on other sites

Εαν καποιος ψάχνει M dual εχω βάλει το δικο μου στις αγγελιες.

Αφου ο Αγγλος δεν γραφει :

“ Χάου αρ γιου”

ΕΣΥ ΓΙΑΤΙ ΓΡΑΦΕΙΣ

“ti kaneis” ?;;;;;;;;;;;?;;;;;;;;;;;;

ΟΧΙ ΑΛΛΑ GREEKLISH!

Link to comment
Share on other sites

Εαν καποιος ψάχνει M dual εχω βάλει το δικο μου στις αγγελιες.

 

Δώσε link αν μπορείς. Ευχαριστώ.

I am a programmer, i write code,

I will NOT fix your pc!

Link to comment
Share on other sites

Για να ενεργοποιήσετε το Java αρκεί να ανοίξετε τον browser, να πατήσετε το πλήκτρο Ρυθμίσεις του τηλεφώνου, να επιλέξετε Περισσότερα, μετά Ρυθμίσεις και θα μπείτε στις ρυθμίσεις του default browser του τηλεφώνου.

 

Εκεί υπάρχει το κουτάκι “ενεργοποίηση Javascript” που πρέπει να κλικάρετε για να έχετε java. Λογικά η επιλογή είναι τσεκαρισμένη από τον κατασκευαστή και δεν χρειάζεται να το κάνετε.

 

Καλό είναι επίσης να κλικάρετε πάνω στο “ενεργοποίηση πρόσθετα“.

 

Ενδέχεται να υπάρχουν ασυμβατότητες μεταξύ του browser για κινητά και της Java εφαρμογής και μια σειρά από λόγους να μην σου επιτρέπουν να βλέπεις κανονικά την εφαρμογή.

 

Επίσης αν θέλεις να τρέξεις Java εφαρμογές στο τηλέφωνο, πρέπει να κάνεις μερικές τανζανιές χρησιμοποιώντας emulators.

 

Ένα παράδειγμα είναι ο JBed που όμως για να τον εγκαταστήσεις πρέπει να έχεις κάνει root το τηλέφωνό σου.

 

ειναι τσεκαρισμενο στον περιηγητη και το τηλεφωνο το εχω root

παω στο play store και γραφω JBed αλλα δεν μου βγαζει τιποτα στειλε λινκ αν θελεις. σκεφτομαι να το πουλησω μονο και μονο επειδη δεν μπορω να μπω στο zoo

και τι εννοεις με το (πρέπει να κάνεις μερικές τανζανιές χρησιμοποιώντας emulators)

και κατι αλλο πως μπαινω στο cwm στο Μdual?

Edited by p3nny
This is Sparta!!!:nagger:
Link to comment
Share on other sites

Πλέων ότι και να θες να κάνεις εκτός από απλό root θες ξεκλείδωτο bootloader αυτό συνεπάγεται ότι χάνεις την εγγύηση, υπάρχει βέβαια και αναστροφή αρκεί να ξέρεις τι κάνεις. Διάβασε καλά τα βήματα μέχρι να κατανοήσεις ακριβός τι πρέπει να κάνεις και μετά κάνε τω, αν δεν είσαι σίγουρος καλύτερα να μην το κάνεις. Επειδή ότι κάνεις το κάνεις με δικιά σου ευθύνη, να θυμάσαι ότι (και εγώ μαζί) πάντα είναι καλύτερο να έχεις ένα κλειδωμένο κινητό από το να μην έχεις κινητό και να κλαις τα λεφτά που πέταξες!!!

Ξεκλείδωμα bootloder:

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2484622

Για απλο root που δοκιμασα με το sony update service γυρισε πισω σε unrooted με την τελευταια official rom

Εαν ξεκλειδωθει ο bootloader ειναι δυνατο να γυρισουμε πισω για λογους εγγυησης;

Εαν ναι αυτο γινεται με το update service η χρειαζεται αλλη διαδικασια;

Link to comment
Share on other sites

Γίνεται με άλλη διαδικασία. Δες εδώ.

 

http://xperiafirmware.com/8-firmware/40-sony-xperia-m-c1905

Aν δεν έχεις αυτό που αγαπάς, αγάπα αυτό που έχεις.
Link to comment
Share on other sites

Κατ'αρχας το zoo.gr χρειαζεται flash player για να στο εμφανισει και οχι Java (ασχετα απο το μηνυμα σφαλματος που σου εμφανιζει ο browser)

 

Δευτερον o Chrome δεν υποστηριζει flash περιεχομενο οποτε αν χρησιμοποιησες αυτον για να μπεις τον ξεχνας

 

Τριτον κατεβασε καποιον αλλον browser (Dolphin,Boat...) και ψαξε στο google για το .apk του flash player.

 

...κι εισαι ετοιμος:D

http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

Κατ'αρχας το zoo.gr χρειαζεται flash player για να στο εμφανισει και οχι Java (ασχετα απο το μηνυμα σφαλματος που σου εμφανιζει ο browser)

 

Δευτερον o Chrome δεν υποστηριζει flash περιεχομενο οποτε αν χρησιμοποιησες αυτον για να μπεις τον ξεχνας

 

Τριτον κατεβασε καποιον αλλον browser (Dolphin,Boat...) και ψαξε στο google για το .apk του flash player.

 

...κι εισαι ετοιμος:D

 

to flash player το εχω εγκαταστησει και μπαινω με το dolfin αλλα λεει στο κατω μερος μολις μπω στη σελιδα οτι χειαζεται ενεργοποιηση του Javascript

κατεβασα τον boat και μπηκα αμεσως αλλα οταν παω να βαλω τα στοιχεια μου δεν μου εμφανιζει πληκτρολογιο και ετσι μενω εκει

Edited by p3nny
This is Sparta!!!:nagger:
Link to comment
Share on other sites

to flash player το εχω εγκαταστησει και μπαινω με το dolfin αλλα λεει στο κατω μερος μολις μπω στη σελιδα οτι χειαζεται ενεργοποιηση του Javascript

κατεβασα τον boat και μπηκα αμεσως αλλα οταν παω να βαλω τα στοιχεια μου δεν μου εμφανιζει πληκτρολογιο και ετσι μενω εκει

 

Βασικα κανε μια δοκιμη στον next browser. Προσωπικα παιζει τα παντα κα δεν με εχει απογοητευσει.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Για απλο root που δοκιμασα με το sony update service γυρισε πισω σε unrooted με την τελευταια official rom

Εαν ξεκλειδωθει ο bootloader ειναι δυνατο να γυρισουμε πισω για λογους εγγυησης;

Εαν ναι αυτο γινεται με το update service η χρειαζεται αλλη διαδικασια;

 

Αν ξεκλειδώσεις τον bootloader το SEUS πλέον δεν σου κάνει δουλειά μιας και το βλέπει ως παράνομο λογισμικό.

Μπορείς όμως να ξανακλειδώσεις τον bootloader και να κάνεις τη δουλειά σου με το SEUS.

Για παλιότερα κινητά υπάρχει το Emma που επαναφέρει ακόμα και με ξεκλείδωτο bootloader. Δεν γνωρίζω αν

έχει αναβαθμισμένη έκδοση ώστε να υποστιρίζει και τα καινούρια.

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ειναι τσεκαρισμενο στον περιηγητη και το τηλεφωνο το εχω root

παω στο play store και γραφω JBed αλλα δεν μου βγαζει τιποτα στειλε λινκ αν θελεις. σκεφτομαι να το πουλησω μονο και μονο επειδη δεν μπορω να μπω στο zoo

και τι εννοεις με το (πρέπει να κάνεις μερικές τανζανιές χρησιμοποιώντας emulators)

και κατι αλλο πως μπαινω στο cwm στο Μdual?

 

Aν θέλεις να κάνεις τανζανιές δες εδώ.

 

Επίσης κάνε μια εγκατάσταση java από εδώ.

 

Υποθέτω ότι έχεις εγκαταστήσει το CWM. Θα σου πω τι γίνεται με τα δικά μου τηλέφωνα όπου όταν βλεπεις το λογο της SONY όταν ανοίγεις το τηλέφωνο πατάς το vol down πολλές φορές συνέχεια και μπαίνεις σε CWM. Υποθέτω ότι το ίδιο γίνεται και με το δικό σου τηλέφωνο.

I am a programmer, i write code,

I will NOT fix your pc!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω και παλι για τις απαντησεις κυριοι

 

εκανα επαναφορα με το pc companion επειδη το ειχα κανει ροοτ με το vroot και εβγαζε τις εντολες κινεζικα καιμου την εδεινε

εκτος απο το framaroot που το εβαλα και δεν εγινε ροοτ τι αλλο υπαρχει να το κανω ροοτ και να δειχνει τις εντολες ελληνικα πχ το titanium ελαβε δικαιωμα superuser αυτο να το δειχνει ετσι οχι κινεζικα

This is Sparta!!!:nagger:
Link to comment
Share on other sites

Κανε επαναφορα με το Update Service να σε παει στην τελευταια official και μετα root με το Impactor_0.9.14

One click process ειναι. Εγω ετσι το εκαμα στο δικο μου dual

Link to comment
Share on other sites

Κανε επαναφορα με το Update Service να σε παει στην τελευταια official και μετα root με το Impactor_0.9.14

One click process ειναι. Εγω ετσι το εκαμα στο δικο μου dual

 

δωσε μου λινκ του impactor δεν μπορω να το βρω

This is Sparta!!!:nagger:
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia M and M dual

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...