Jump to content

Xiaomi Mi 2S


cableguy
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδιά καλησπέρα.Θέλω λίγο τη βοήθεια σας το πήρα το κινητό ρουταρισμένο απο το minideal.Είχε ελληνικά όλα κομπλέ και πάω να του κάνω update από το updater χάθηκαν τα ελληνικά και από το μενού και από το πληκτρολόγιο.γράφτηκα και στο φόρουμ της xiaomi το ελληνικό αλλά δεν βγάζω άκρη.Ξέρει κανείς να μου πει τι να κάνω ή να μου δώσει ένα link με οδηγίες για να περάσω νεότερη έκδοση android 4.4
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 895
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δεν χρειαζόταν να στο ρουτάρουν από το minideal. Δες στην υπογραφή μου οδηγίες
Link to comment
Share on other sites

Android 4.4 σε MIUI είναι σε beta phase ακόμα.

 

Εκτός αν θες να πας σε CM 11. Κάνε το βήμα για να βάλεις το CWM και μετά απλά θα κάνεις install Οποια ROM θες

Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλησπέρα.Θέλω λίγο τη βοήθεια σας το πήρα το κινητό ρουταρισμένο απο το minideal.Είχε ελληνικά όλα κομπλέ και πάω να του κάνω update από το updater χάθηκαν τα ελληνικά και από το μενού και από το πληκτρολόγιο.γράφτηκα και στο φόρουμ της xiaomi το ελληνικό αλλά δεν βγάζω άκρη.Ξέρει κανείς να μου πει τι να κάνω ή να μου δώσει ένα link με οδηγίες για να περάσω νεότερη έκδοση android 4.4

 

Φίλε καλημέρα,

Ποια έκδοση έχεις τωρα? γιατί στις δυο προηγούμενες αναβαθμίσεις της multilanguange δεν είχε ελληνικά αλλά στην τελευταία 4.5.9 έχει μια χαρά. Αλλά ακόμα και στις προηγούμενες που δεν είχε, αν είχες ήδη ελληνικά πριν την αναβάθμιση δεν είχες κανένα θέμα. Αν δεν έχεις την τελευταία, απλά πέρνη την και θα γίνουν όλα ελληνικά πάλι.

 

Παναγιώτης

Xiaomi Redmi Note 3 Pro <- LG G2 (D802) <- Xiaomi Mi2s
Link to comment
Share on other sites

Φίλε καλημέρα,

Ποια έκδοση έχεις τωρα? γιατί στις δυο προηγούμενες αναβαθμίσεις της multilanguange δεν είχε ελληνικά αλλά στην τελευταία 4.5.9 έχει μια χαρά. Αλλά ακόμα και στις προηγούμενες που δεν είχε, αν είχες ήδη ελληνικά πριν την αναβάθμιση δεν είχες κανένα θέμα. Αν δεν έχεις την τελευταία, απλά πέρνη την και θα γίνουν όλα ελληνικά πάλι.

 

Παναγιώτης

 

Καλησπέρα φίλε λεχω έκδοση Miui JLB34.0 βολεύτηκα με τα αγγλικά και πέρασα ένα ελληνικό πληκτρολόγιο απλώς έχω έκδοση android 4.1.1 που την θεωρώ παλιά θα ήθελα μία νεότερη

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια. μηπως καποιος εχει βρει που παιζει καλυτερη τιμη για το Mi2s και να ειναι αξιοπιστο Site ? μιλαω για την εκδοση με την 13MP καμερα και την 32GB Μνημη.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

καλησπερα παιδια. μηπως καποιος εχει βρει που παιζει καλυτερη τιμη για το Mi2s και να ειναι αξιοπιστο Site ? μιλαω για την εκδοση με την 13MP καμερα και την 32GB Μνημη.

επισης το ειδα στο Merimobiles γυρω στα 200 ευρω. αλλα σκεφτομαι επισης οτι παιζει το Hongmi 1s στα 120 ευρω και δεν ξερω αν αξιζει αυτη η διαφορα τιμης. το Mi2s το ειχα στο παρελθον. πολυ καλο κινητο. πειτε μου.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια. μηπως καποιος εχει βρει που παιζει καλυτερη τιμη για το Mi2s και να ειναι αξιοπιστο Site ? μιλαω για την εκδοση με την 13MP καμερα και την 32GB Μνημη.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

επισης το ειδα στο Merimobiles γυρω στα 200 ευρω. αλλα σκεφτομαι επισης οτι παιζει το Hongmi 1s στα 120 ευρω και δεν ξερω αν αξιζει αυτη η διαφορα τιμης. το Mi2s το ειχα στο παρελθον. πολυ καλο κινητο. πειτε μου.

 

το Μ2s είναι σίγουρα το πιο πετυχημένο μοντέλο της Xiaomi

 

http://www.merimobiles.com/xiaomi-m2s-quadcore-smartphone_p/meri8462.htm

Edited by MAFIA

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

επισης το ειδα στο Merimobiles γυρω στα 200 ευρω. αλλα σκεφτομαι επισης οτι παιζει το Hongmi 1s στα 120 ευρω και δεν ξερω αν αξιζει αυτη η διαφορα τιμης. το Mi2s το ειχα στο παρελθον. πολυ καλο κινητο. πειτε μου.

 

Αν θέλεις την μεγαλύτερη οθόνη (άρα και μεγαλύτερο μέγεθος συσκευής) και δεν σε πειράζουν τα μειωμένα χαρακτηριστικά (το Hongmi δεν είναι και άσχημο, αλλά αυτό το 1GB RAM με προβληματίζει), τότε πάρε το Hongmi, για τα λεφτά του είναι πάρα πολύ καλό.

Το MI2S είναι για εμένα το τηλέφωνο με τον καλύτερο συνδυασμό επιδόσεων, τιμής, ποιότητας και μεγέθους.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Μόλις παρέλαβα το Xiamι M2S (και καλά). Υπάρχει τρόπος να διαπιστώσω αν είναι όντως αυτό το κινητό? Γιατί μου φαίνεται την πάτησα...

Πεθαμένος: Ένας φιλόσοφος, κάποτε μου είπε το εξής "Σκέφτομαι, άρα υπάρχω"

Άγγελος: Φίλε, δεν υπάρχεις... αλλά μην το σκέφτεσαι!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Μόλις παρέλαβα το Xiamι M2S (και καλά). Υπάρχει τρόπος να διαπιστώσω αν είναι όντως αυτό το κινητό? Γιατί μου φαίνεται την πάτησα...

 

Ο πιο απλός τρόπος χωρίς να βάλεις κάποιο εφαρμογή είναι η έκδοση Android.

Τα Mi2-Mi2S φοράνε 4.1.1 οι 2-3 μαιμουδες μαϊμούδες που έχει τύχει να δω από εδώ και από εκεί φορούσαν όλα 4.1.2.

 

Το antutu είναι το πρώτο που ξεγελιέτε, ενώ το Cpu z συνήθως βγάζει την πραγματική ανάλυση της οθόνης που είναι κάτω από 720p όπως επίσης δείχνει ότι δεν έχει s600 αλλά έναν άλλον arm a5.

δοκίμασε και το Quick system info pro.

Edited by FrOsT_frt
Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχετε πάρει τα Xiaomi piston ήδη ξέρετε για τί μιλάμε. Εγώ απευθύνομαι στους υπόλοιπους, γιατί νομίζω είναι κρίμα να μην αποκτήσουν αυτά τα ακουστικά. Δεν θα μιλήσω για την ηχητική απόδοσή τους, δεν είμαι γνώστης, μου ακούγονται πάντως αρκετά καλύτερα από τα "χιλιοτραγουδησμένα" Sony ΜΗ-1.

Με ούτε 15 ψωροευρώ αποκτάτε αυτά που βλέπετε στην φωτό. Μεταλλικά, με καταπληκτική εμφάνιση, κορυφαία υλικά, υφασμάτινο-στο μεγαλύτερο μέρος του-καλώδιο και πολύ όμορφη συσκευασία. Μάλλον έπρεπε να πάρω και ένα δεύτερο ζευγάρι, για να τα κρατήσω σφραγισμένα!..

 

http://i464.photobucket.com/albums/rr7/konos650/th_26-05-201417-47-53_zpsbe72012a.jpg http://i464.photobucket.com/albums/rr7/konos650/th_26-05-201414-17-29_zpsd4122b0d.jpg http://i464.photobucket.com/albums/rr7/konos650/th_26-05-201414-18-39_zps3b0bd4fd.jpg http://i464.photobucket.com/albums/rr7/konos650/th_26-05-201414-19-59_zpsd2b47a8f.jpg

 

http://i464.photobucket.com/albums/rr7/konos650/th_26-05-201414-20-15_zps04d02af5.jpg http://i464.photobucket.com/albums/rr7/konos650/th_26-05-201417-56-10_zps20da7047.jpg http://i464.photobucket.com/albums/rr7/konos650/th_26-05-201417-56-38_zpsbc2c1894.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ο πιο απλός τρόπος χωρίς να βάλεις κάποιο εφαρμογή είναι η έκδοση Android.

Τα Mi2-Mi2S φοράνε 4.1.1 οι 2-3 μαιμουδες μαϊμούδες που έχει τύχει να δω από εδώ και από εκεί φορούσαν όλα 4.1.2.

 

Το antutu είναι το πρώτο που ξεγελιέτε, ενώ το Cpu z συνήθως βγάζει την πραγματική ανάλυση της οθόνης που είναι κάτω από 720p όπως επίσης δείχνει ότι δεν έχει s600 αλλά έναν άλλον arm a5.

δοκίμασε και το Quick system info pro.

 

Android Version 4.1.1 αλλα δε ξερω τι να πιστεψω. Και το Antutu και το Quick System info pro μου βγαζουν 500 MB ram διαφορετικούς επεξεργαστές και διαφορετικές αναλύσεις

Πεθαμένος: Ένας φιλόσοφος, κάποτε μου είπε το εξής "Σκέφτομαι, άρα υπάρχω"

Άγγελος: Φίλε, δεν υπάρχεις... αλλά μην το σκέφτεσαι!!

Link to comment
Share on other sites

Android Version 4.1.1 αλλα δε ξερω τι να πιστεψω. Και το Antutu και το Quick System info pro μου βγαζουν 500 MB ram διαφορετικούς επεξεργαστές και διαφορετικές αναλύσεις

 

Τι score βγάζει antutu X;

 

Screenshots θα βοήθησαν αν μπορούσες.

 

Δες τα παρακάτω από Cpu z και antutu x

Link to comment
Share on other sites

8541 το Antutu... το CPUZ μου βγαζει MediaTek MT6577, Adreno 320, 240dpi 540x960 resolution, 471mb ram. internal storage 2,45gb. Προφανώς στις ρυθμίσεις του κινητού γράφει 1.7 quad core, 2gb ram 32gb rom. Να σημειωθεί ότι το κινητό το παρήγγειλα σαν 16άρι και όχι 32 στα 155 ευρώ. Μάλλον μαϊμού. Εκτός και αν όλα τα benchmarking software είναι λάθος. Δε ξέρω. Όλα στο κινητό μοιάζουν κανονικά και η οθόνη δεν είναι για κανένα λόγο 240 dpi. Τουλάχιστον 300+ ... τι να πω.

Πεθαμένος: Ένας φιλόσοφος, κάποτε μου είπε το εξής "Σκέφτομαι, άρα υπάρχω"

Άγγελος: Φίλε, δεν υπάρχεις... αλλά μην το σκέφτεσαι!!

Link to comment
Share on other sites

Έμπλεξες φίλε μου

Βάλε λινκ από το κατάστημα πού το αγόρασες

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

8541 το Antutu... το CPUZ μου βγαζει MediaTek MT6577, Adreno 320, 240dpi 540x960 resolution, 471mb ram. internal storage 2,45gb. Προφανώς στις ρυθμίσεις του κινητού γράφει 1.7 quad core, 2gb ram 32gb rom. Να σημειωθεί ότι το κινητό το παρήγγειλα σαν 16άρι και όχι 32 στα 155 ευρώ. Μάλλον μαϊμού. Εκτός και αν όλα τα benchmarking software είναι λάθος. Δε ξέρω. Όλα στο κινητό μοιάζουν κανονικά και η οθόνη δεν είναι για κανένα λόγο 240 dpi. Τουλάχιστον 300+ ... τι να πω.

 

Από αυτά που λες για μαϊμού καραμπινάτη, το απόλυτο τεστ είναι να προσπαθήσεις να του βάλεις την τελευταία miui!

 

Είναι δυστυχώς σίγουρα fake. Το μόνο που θα καταφέρει προσπαθώντας να περάσεις την miui είναι να το brickαρει.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Σκατά. Οριστε μερικα screenshot για το τυπικό. Θα δω αν γίνεται να το στείλω πίσω.

Πεθαμένος: Ένας φιλόσοφος, κάποτε μου είπε το εξής "Σκέφτομαι, άρα υπάρχω"

Άγγελος: Φίλε, δεν υπάρχεις... αλλά μην το σκέφτεσαι!!

Link to comment
Share on other sites

Είναι δυστυχώς σίγουρα fake. Το μόνο που θα καταφέρει προσπαθώντας να περάσεις την miui είναι να το brickαρει.

 

Αν προσπαθήσει να φλασαρει με τους επίσημους miui τρόπους θα πάρει ένα update has stopped.

Τουλάχιστον αυτό είχε πάρει ο φίλος στην σελίδα 55.

Link to comment
Share on other sites

Σκατά. Οριστε μερικα screenshot για το τυπικό. Θα δω αν γίνεται να το στείλω πίσω.

Απο ποιο καταστημα το αγορασες ?

Κανε dispute για να μην χασεις τα χρηματα σου.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Από Aliexpress το παρήγγειλα πριν απο 1 μηνα περίπου και ήρθε σήμερα. Απ ότι είδα ο συγκεκριμένος πωλητής σταμάτησε να στέλνει κομμάτια. Επίσης η συσκευή που μου ήρθε υποστηρίζει μόνο κινέζικα και αγγλικά. Από εκεί την ψιλιάστικα αρχικά. Edited by Twnhny

Πεθαμένος: Ένας φιλόσοφος, κάποτε μου είπε το εξής "Σκέφτομαι, άρα υπάρχω"

Άγγελος: Φίλε, δεν υπάρχεις... αλλά μην το σκέφτεσαι!!

Link to comment
Share on other sites

Από Aliexpress το παρήγγειλα πριν απο 1 μηνα περίπου και ήρθε σήμερα. Απ ότι είδα ο συγκεκριμένος πωλητής σταμάτησε να στέλνει κομμάτια. Επίσης η συσκευή που μου ήρθε υποστηρίζει μόνο κινέζικα και αγγλικά. Από εκεί την ψιλιάστικα αρχικά.

Κανε dispute για να μην χασεις τα χρηματα σου.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχετε πάρει τα Xiaomi piston ήδη ξέρετε για τί μιλάμε. Εγώ απευθύνομαι στους υπόλοιπους, γιατί νομίζω είναι κρίμα να μην αποκτήσουν αυτά τα ακουστικά. Δεν θα μιλήσω για την ηχητική απόδοσή τους, δεν είμαι γνώστης, μου ακούγονται πάντως αρκετά καλύτερα από τα "χιλιοτραγουδησμένα" Sony ΜΗ-1.

Με ούτε 15 ψωροευρώ αποκτάτε αυτά που βλέπετε στην φωτό. Μεταλλικά, με καταπληκτική εμφάνιση, κορυφαία υλικά, υφασμάτινο-στο μεγαλύτερο μέρος του-καλώδιο και πολύ όμορφη συσκευασία. Μάλλον έπρεπε να πάρω και ένα δεύτερο ζευγάρι, για να τα κρατήσω σφραγισμένα!..

 

Θυμάσαι που στο είχα πει;Τα λυπήθηκα και σφραγισμένα τα έχω.

 

Από Aliexpress το παρήγγειλα πριν απο 1 μηνα περίπου και ήρθε σήμερα. Απ ότι είδα ο συγκεκριμένος πωλητής σταμάτησε να στέλνει κομμάτια. Επίσης η συσκευή που μου ήρθε υποστηρίζει μόνο κινέζικα και αγγλικά. Από εκεί την ψιλιάστικα αρχικά.

 

Υποθέτω δεν θα πρέπει να διάβασες απο εδω και πολλά ωστε να αγοράσεις απο εκει ε;Δεν αγοράζουμε συσκευές απο aliexpress.κοιτάμε σε αποδεδειγμένα αξιόπιστα μαγαζιά.Το ευκολότερο όλων,ρωτάμε.

Edited by pikosapikos
Link to comment
Share on other sites

Υποθέτω δεν θα πρέπει να διάβασες απο εδω και πολλά ωστε να αγοράσεις απο εκει ε;Δεν αγοράζουμε συσκευές απο aliexpress.κοιτάμε σε αποδεδειγμένα αξιόπιστα μαγαζιά.Το ευκολότερο όλων,ρωτάμε.

 

Ευχαριστώ για την πάσα. Καταρχήν έχω πάρει 4 συσκευές από Aliexpress και λογικά θα παραγγείλω και στο μέλλον γιατί δεν είναι ότι δεν ξέρω άλλα e-shop απλά κοιτάω να ξοδεύω όσο το δυνατόν λιγότερα χρηματα μέσω ίντερνετ. Μου έτυχε απλά ενα σκάρτο περιστατικό. Και ρωτάω, προφανώς ρητορικά και άσχετα με το συμβάν, τι σημαίνει "αξιόπιστο" μαγαζί. Είναι μήπως ο ιδιοκτήτης κάνας μπατζανάκης σου, ή μήπως παρακολουθείς την διαδικασία αποστολής της συσκευής. Θέλω να πω, ότι και τις καλύτερες κριτικές να έχει κάποιο μαγαζί, από τη στιγμή που είναι online και εκτός Ελλάδας υπάρχει πάντα η πιθανότητα να σου βγει μάπα η αγορά! Έτσι το βλέπω εγώ. (ενημερωτικά έχω επικοινωνήσει με τον πωλητή και περιμένω απάντηση για να μπω στη διαδικασία dispute)

Πεθαμένος: Ένας φιλόσοφος, κάποτε μου είπε το εξής "Σκέφτομαι, άρα υπάρχω"

Άγγελος: Φίλε, δεν υπάρχεις... αλλά μην το σκέφτεσαι!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...