Jump to content

Xiaomi Mi 2S


cableguy
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

@giarlos

Σήμερα το πρωί κατάφερα και έκανα το battery calibration.

Απ' το πρωί στις 07:10 με 100% φόρτιση, μέχρι τώρα 00:20 ειναι στο 84%. Σύνολο : 16 ώρες, 46 λεπτά.

Όλο αυτό με μόνο 30 λεπτά mp3. Οι υπόλοιπες ώρες είναι σε αναμονή.

Σε σχέση με πριν είναι καλύτερα.

Καταρχήν σε ευχαριστώ και εσένα για το χρόνο σου. Μόλις βρω ευκαιρία θα κάνω τα παραπάνω.

Η αλήθεια ειναι, οτι αυτό που έγραψες σχετικά με το deep sleep, με εχει βάλει σε σκέψεις ώστε να πάρω την απόφαση να του κάνω factory reset.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 895
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

  • Administrators
Παιδιά με την έγγυηση πως πάει η συσκευή; έχει ένα η δύο χρόνια; με απόδειξη αγοράς; τα ηλεκτρονικά καταστήματα που το παραγγέλνεις έχουν την κανονικη απόδηξη; η βάζουν άλλη για να περνά τελωνείο; επίσης από που μπορείς να παραγγείλεις αυθεντικά ανταλλακτικά όπως πχ οθόνη; ebay?

 

Ένα χρόνο εγγύηση έχεις από το κατάστημα που αγοράστηκε. Μέσω του serial number ξέρουν ποιες συσκευές έχουν φύγει από τις αποθήκες τους και σε καλύπτουν σε περίπτωση επιστροφής όταν έχουμε να κάνουμε με προβληματική συσκευή. Σε κάποια κινέζικα καταστήματα (πχ. Aliexpress) υπάρχουν ανταλλακτικά για αρκετές από τις γνωστές κινέζικες συσκευές.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

@giarlos

Σήμερα το πρωί κατάφερα και έκανα το battery calibration.

Απ' το πρωί στις 07:10 με 100% φόρτιση, μέχρι τώρα 00:20 ειναι στο 84%. Σύνολο : 16 ώρες, 46 λεπτά.

Όλο αυτό με μόνο 30 λεπτά mp3. Οι υπόλοιπες ώρες είναι σε αναμονή.

Σε σχέση με πριν είναι καλύτερα.

Καταρχήν σε ευχαριστώ και εσένα για το χρόνο σου. Μόλις βρω ευκαιρία θα κάνω τα παραπάνω.

Η αλήθεια ειναι, οτι αυτό που έγραψες σχετικά με το deep sleep, με εχει βάλει σε σκέψεις ώστε να πάρω την απόφαση να του κάνω factory reset.

 

Νομίζω πως το πρόβλημα πλέον έχει αποκατασταθεί. :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να κάνω και εγώ μια απλή ερώτηση!

 

Έχω το Xiaomi Mi2s και θέλω να αγοράσω ένα bluetooth με καλώδιο έως 50 ευρώ.

Το sony sbh50 μου αρέσει πολύ εκτός αν έχετε να προτείνετε κάτι πιο αξιόλογο στα ίδια χρήματα!

Μπορεί να μου πει κάποιος αν η λειτουργία ένδειξης του ονόματος που καλεί κτλ λειτουργεί κανονικά?

Θα το παραγγείλω μέσω ίντερνετ, αλλά επειδή δε ξέρω τη συμβατότητα του mi2s δε ξέρω κατά πόσο θα δουλεύει το κινητό μ με bluetooth handsfree...

 

Ευχαριστώ!!

Nokia 5110 ---> Nokia 7110 ---> SonyEricsson T68i ---> Nokia 7650 ---> Motorola v300 ---> Nokia 6260 ---> Nokia n70 ---> nokia 5030 ---> Samsung s8300 ---> Samsung Galaxy Ace ---> Lenovo a660 ---> Xiaomi mi2s ---> LG G2
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

To To2c το έριξε στα $332.49 (€244).

http://www.to2c.com/xiaomi-2s-m2s-new-arrival-smart-phone-2g-ram-16g-32gb-rom-apq8064-quad-core-1-7ghz-wcdma-3g-miui-v5-4-3inch-1280-720-8mp-13mp-camera-phone.html

Χρεώνει βέβαια το Original Packaging Box +$2.50.

Τι λέτε αξίζει τον κόπο;

Θα το έχω πριν τα Χριστούγεννα αν το πάρω τώρα;

Link to comment
Share on other sites

Hello everyone, welcome to www.vickmall.com!

We will provide the best service to you.our email:vivian@vickmall.com skype:selina.wang1208

Link to comment
Share on other sites

How is it very cheap? It's the same price as merimobiles, minideal and $27.5 more than To2c!

Link to comment
Share on other sites

To To2c το έριξε στα $332.49 (€244).

http://www.to2c.com/xiaomi-2s-m2s-new-arrival-smart-phone-2g-ram-16g-32gb-rom-apq8064-quad-core-1-7ghz-wcdma-3g-miui-v5-4-3inch-1280-720-8mp-13mp-camera-phone.html

Χρεώνει βέβαια το Original Packaging Box +$2.50.

Τι λέτε αξίζει τον κόπο;

Θα το έχω πριν τα Χριστούγεννα αν το πάρω τώρα;

Μόνο με EMS θα το έχεις πριν τις γιορτές.

Η τιμή είναι καλή, έχει όμως ακριβά το EMS

Εγώ χθες το παρήγγειλα από Merimobiles και σήμερα μου λένε ότι μόνο με EMS στέλνουν

γιατί λόγω εορτών μπορεί να κάνει έως και δύο μήνες και μπορεί και να χαθεί.

Οπότε στο meri τελική με το κουπόνι Cyber (-5% + κάποια δώρα) και EMS βγαίνει $358

ενώ από To2c με original packaging και τα δώρα $357.98

Εγώ πήρα από Meri γιατί σου δίνει και bonus από κάθε αγορά

και είχα $5.5 από το Μ2Α που είχα πάρει πριν κανα μήνα.

Link to comment
Share on other sites

Μόνο με EMS θα το έχεις πριν τις γιορτές.

...λόγω εορτών μπορεί να κάνει έως και δύο μήνες και μπορεί και να χαθεί...

Την έχω πατήσει και εγώ πέρυσι τα Χριστούγεννα με ένα tablet (ήταν China Post βέβαια).

Την EMS την φοβάμαι λίγο για το τελωνείο. Και εγώ έχω κουπόνι -$5 στο To2c, οπότε είναι πολύ δελεαστικό.

Δεν είναι το πρόβλημα ότι δεν μπορώ να περιμένω...

Για το Original Packaging Box, ξέρει κανείς αν αξίζει τα +$2.5, μήπως για να είμαι σίγουρος ότι είναι το original;

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Εμένα ακόμη, στο tracking λέει ότι είναι ΚΔT Θεσσαλονίκης :(

Τώρα γιατί να πάει από Αθήνα Θεσ/νίκη και να μην έρθει Λάρισα που είμαι......

Link to comment
Share on other sites

Μιας και σκοπεύω να κάνω την πρώτη μου παραγγελία από Κίνα, και γλυκοκοιτάζω αυτό το κινητό, έχω μερικές απορίες για όποιον μπορεί να με κατατοπίσει.

1) Υπάρχει περίπτωση με EMS ή Singapore Post να περάσει τελωνείο;(αν μπορεί να το βεβαιώσει κάποιος αυτό ή αν υπάρχει "μέθοδος" να το προστατεύσουμε από το τελωνείο)

2) Περίπου πόσες μέρες κάνει με EMS ή Singapore Post;(αν γίνει μέχρι 2-3 Ιανουαρίου η παραγγελία, λόγω πιθανότατα πολλών παραγγελιών αυτή την περίοδο)

3) Tracking number δίνει μέσω EMS ή Singapore Post;

4) Εντός πόσων ημερών μπορώ να ανοίξω dispute αν κάτι δεν πάει καλά; Το ποσό επιστρέφεται όλο;

5) Φαντάζομαι το to2c.com είναι αξιόπιστο,ή προτείνεται κάποιο άλλο;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων. :)

Link to comment
Share on other sites

Μιας και σκοπεύω να κάνω την πρώτη μου παραγγελία από Κίνα, και γλυκοκοιτάζω αυτό το κινητό, έχω μερικές απορίες για όποιον μπορεί να με κατατοπίσει.

1) Υπάρχει περίπτωση με EMS ή Singapore Post να περάσει τελωνείο;(αν μπορεί να το βεβαιώσει κάποιος αυτό ή αν υπάρχει "μέθοδος" να το προστατεύσουμε από το τελωνείο)

2) Περίπου πόσες μέρες κάνει με EMS ή Singapore Post;(αν γίνει μέχρι 2-3 Ιανουαρίου η παραγγελία, λόγω πιθανότατα πολλών παραγγελιών αυτή την περίοδο)

3) Tracking number δίνει μέσω EMS ή Singapore Post;

4) Εντός πόσων ημερών μπορώ να ανοίξω dispute αν κάτι δεν πάει καλά; Το ποσό επιστρέφεται όλο;

5) Φαντάζομαι το to2c.com είναι αξιόπιστο,ή προτείνεται κάποιο άλλο;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων. :)

 

 

Kαι με τα 2 μπορει να περασει τελωνειο αλλα ειναι σπανιο

Singpost μπορει να κανει μεχρι και μηνα αλλα συνηθως 20 μερες,ems μια βδομαδα,εξαρταται ομως ποσο θα κανουν να ο ταχυδρομησουν

Και στα δυο

Μολις το παραλαβεις μπορεις να ανοιξεις dispute αν κατι δεν παει καλα,μεχρι 45 μερες εχεις το δικαιωμα αυτο

Θα ελεγα το http://www.ibyugou.com

Link to comment
Share on other sites

Kαι με τα 2 μπορει να περασει τελωνειο αλλα ειναι σπανιο

Singpost μπορει να κανει μεχρι και μηνα αλλα συνηθως 20 μερες,ems μια βδομαδα,εξαρταται ομως ποσο θα κανουν να ο ταχυδρομησουν

Και στα δυο

Μολις το παραλαβεις μπορεις να ανοιξεις dispute αν κατι δεν παει καλα,μεχρι 45 μερες εχεις το δικαιωμα αυτο

Θα ελεγα το http://www.ibyugou.com

 

Κοίτα με Singpost στο to2c.com γλιτώνω ένα 20άρι και έχω και τα καλούδια που δίνει(θήκη δερμάτινη, σιλικόνης κ' screen protector), δηλαδή βγαίνει στα ~245€. Δεν με νοιάζει να περιμένω 20μέρες, αρκεί να μην "χαθεί". Tracking number θα έχω στο to2c.com με Singpost;

 

Αντιθέτως στο ibuygoo.com βγαίνει στα 265€ με Singpost Registered Mail(with tracking number) και χωρίς τα "καλούδια".

Κάποιος ιδιαίτερος λόγος να προτιμήσω το 2ο;

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα με Singpost στο to2c.com γλιτώνω ένα 20άρι και έχω και τα καλούδια που δίνει(θήκη δερμάτινη, σιλικόνης κ' screen protector), δηλαδή βγαίνει στα ~245€. Δεν με νοιάζει να περιμένω 20μέρες, αρκεί να μην "χαθεί". Tracking number θα έχω στο to2c.com με Singpost;

 

Αντιθέτως στο ibuygoo.com βγαίνει στα 265€ με Singpost Registered Mail(with tracking number) και χωρίς τα "καλούδια".

Κάποιος ιδιαίτερος λόγος να προτιμήσω το 2ο;

 

tracking θα εχεις σιγουρα,δεν εχω κατι εναντιον του to2c,αλλα η εξυπηρετηση τους σε προσφατη αγορα μου με επεισε οτι δεν εχουν καθολου καλη συμπεριφορα

Link to comment
Share on other sites

tracking θα εχεις σιγουρα,δεν εχω κατι εναντιον του to2c,αλλα η εξυπηρετηση τους σε προσφατη αγορα μου με επεισε οτι δεν εχουν καθολου καλη συμπεριφορα

 

Σε ευχαριστώ. :) Καλή χρονιά εύχομαι. Μόλις παραλάβω θα πώ εντυπώσεις.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ λέω να περιμένεις και μία μέρα μιας και διαβάζοντας το παρακάτω

 

http://www.gizchina.com/2013/12/28/xiaomi-mi3-wcdam-finally-available-31st-december/

 

Αύριο κάνει Launch το Mi3 WCDMA Και αναφέρει για sale στο mi2s

 

Two version of the Mi2 will go on sale on the 31st December, the 16GB model for 1999 Yuan, and the 64GB version for 2499 Yuan, both running a Snapdragon 800 CPU, 2GB RAM, 330 Adreno GPU and MIUI V5 based on Android 4.3.

 

Βέβαια Μι2 64GB μήπως έχει κάνει κάποιο λάθος?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ λέω να περιμένεις και μία μέρα μιας και διαβάζοντας το παρακάτω

 

http://www.gizchina.com/2013/12/28/xiaomi-mi3-wcdam-finally-available-31st-december/

 

Αύριο κάνει Launch το Mi3 WCDMA Και αναφέρει για sale στο mi2s

 

 

 

Βέβαια Μι2 64GB μήπως έχει κάνει κάποιο λάθος?

 

Mi3 θελει να γραψει,αλλα λογικα θα πεσει λιγο η τιμη των παλαιοτερων μοντελων

Link to comment
Share on other sites

Εγώ λέω να περιμένεις και μία μέρα μιας και διαβάζοντας το παρακάτω

 

http://www.gizchina.com/2013/12/28/xiaomi-mi3-wcdam-finally-available-31st-december/

 

Αύριο κάνει Launch το Mi3 WCDMA Και αναφέρει για sale στο mi2s

 

 

 

Βέβαια Μι2 64GB μήπως έχει κάνει κάποιο λάθος?

 

Θα περιμένω, σε ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Θα περιμένω, σε ευχαριστώ

 

1 •Reply•Share ›

Avatar

Jan Horák • 2 days ago

"Two version of the Mi2 will go on sale on the 31st December, the 16GB model for 1999 Yuan, and the 64GB version for 2499 Yuan"

 

God, it's Mi3 not Mi2! And there will be avaible only 16Gb version!

 

 

ειναι τυπογραφικο λαθος,δεν εννοει το Mi2s

Link to comment
Share on other sites

1 •Reply•Share ›

Avatar

Jan Horák • 2 days ago

"Two version of the Mi2 will go on sale on the 31st December, the 16GB model for 1999 Yuan, and the 64GB version for 2499 Yuan"

 

God, it's Mi3 not Mi2! And there will be avaible only 16Gb version!

 

 

ειναι τυπογραφικο λαθος,δεν εννοει το Mi2s

 

Φτου! όπως και να έχει όμως μπορεί να δούμε μία μικρή πτώση λόγω εμφάνισης του νέου μοντέλου.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά! Σκέφτεται να αγοράσει την συσκευή ο αδερφός μου και γενικά για την συσκευή δεν έχει πολλές απορίες, μετά και από reviews που διάβασε αλλά και από τα σχόλια εδώ... Το θέμα είναι από που βέβαια! Funbookes, ibuyugou, to2c... Γιατί να μην το πάρει κάποιος απευθείας από το site της Xiaomi;;; Δε στέλνει Ελλάδα ή λόγω κόστους;;; Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων... Καλή χρονιά να έχουμε!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά! Σκέφτεται να αγοράσει την συσκευή ο αδερφός μου και γενικά για την συσκευή δεν έχει πολλές απορίες, μετά και από reviews που διάβασε αλλά και από τα σχόλια εδώ... Το θέμα είναι από που βέβαια! Funbookes, ibuyugou, to2c... Γιατί να μην το πάρει κάποιος απευθείας από το site της Xiaomi;;; Δε στέλνει Ελλάδα ή λόγω κόστους;;; Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων... Καλή χρονιά να έχουμε!

 

H Xiaomi δεν στελνει εκτος Κινας,μακαρι να εστελνε.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...