Jump to content

myphone POLL: Πόσα χρήματα ξοδεύετε σε λογαριασμούς κινητής;


DJDB
 Κοινοποίηση

Πόσα χρήματα ξοδεύετε μηνιαίως σε λογαριασμούς και κάρτες ανανέωσης χρόνου;  

1.258 members have voted

  1. 1. Πόσα χρήματα ξοδεύετε μηνιαίως σε λογαριασμούς και κάρτες ανανέωσης χρόνου;

    • Έως 5 ευρώ
      117
    • Πάνω από 5, κάτω από 20 ευρώ
      509
    • Πάνω από 20, κάτω από 40 ευρώ
      382
    • Πάνω από 40 ευρώ
      243
    • Δεν γνωρίζω / δεν απαντώ
      7


Recommended Posts

37 ευρώ,

 

1500 προς όλα τα κοσμοτέ,

300 προς υπόλοιπους

1500 SMS προς cosmote

75 προς υπόλοιπους

600 MB

 

Δεν ειναι και άσχημα.

Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 248
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Επεναλαμβάνω, η επιδότηση είναι απάτη. Τα κινητά αυτά που πουλάνε αυτοί, μπορεί κάποιος άμα ψάξει να τα βρει πολύ πιο φθηνά ακόμα και μετά την έκπτωση που γίνεται λόγω επιδότησης. Το κινητό το πουλάνε 600 Ευρώ, κάνουν επιδότητση 150, δηλαδή τελικά το παίρνεις 450 Ευρώ, ενώ αν ψάξεις εξ αρχής μπορείς να το βρεις 400.

 

Αλλά για να σου ερχόταν η επιδότηση 500 Ευρώ πρέπει να είχες πολύ πάγιο.

 

Ειλικρινά μπορείς να μου εξηγήσεις πως χαλάς 34 ευρώ τον μήνα για κινητό; Ενδιαφέρομαι να μάθω.

 

τα εχω σαν ταβανι ξερω πολυ απλα οτι δεν θα τα ξεπερασω επισης χρησιμοποιω μονο κινητο και οχι σταθερο.

Galaxy Note 3 + Moto 360 - HTC One S - iPhone 4 32GB (μας άφησε νωρίς θύμα ρακομελου-> αναστήθηκε w00t?)
Link to comment
Share on other sites

36 ευρώ,

 

1500 προς όλα τα cosmote

30 προς υπόλοιπους

1500 SMS προς cosmote

30 προς υπόλοιπους

2,1 GB internet

το προγραμμα απεριοριστα 20 + το ιντερνετ monthly pass

Link to comment
Share on other sites

10€ ανανέωση ανά 30 ημέρες σε F2G2

 

Άρα 8.80€ στην κάρτα και 300' προς όλους

Τα 300' (συνήθως μου αρκούν) και αγοράζω 130 sms προς όλους με 5€

Επίσης, χρησιμοποιώ 5 Cosmoκάρτες για 10 αριθμούς με 0.01€/1'\ και

έχω μία What's up για να με καλούν κάποιοι από What's up ή συμβόλαια Cosmote

 

Άρα, μηνιαίο κόστος 10€ (με υπόλοιπο στην κάρτα 3.80€) + 0.50-2€ για το 0.01€/1';)

Link to comment
Share on other sites

cosmote απεριόριστα 25 οικογενειακό και έχω με 15,40€ 1500' και 1500 sms προς cosmote,100' και 30 sms προς τρίτους +120mb internet.έχω όμως και κάποια έκπτωση από κάρτα ανεργίας,η οποία δν ισχύει πλεόν για τα οικογενειακά προγράμματα.
KT23
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω σύνδεση cosmote και δίνω γύρω στα 17€ κάθε μήνα.
Νίκας - Μανίκας - Λιας - Καραμπαλίκας - Γενικολλιάς - Βουρδουμπάς - Κεντρικόπουλος και μπροστά μόνος του ο Νίκωνας :p
Link to comment
Share on other sites

wind εταιρικά cosmote διάφορα blackberry κλπ κλπ τώρα f2g 10 ευρώ το μήνα γιατί σφίξαν οι ******!!! Edited by impreza_sti
Αφαίρεση άσεμνων εκφράσεων
Link to comment
Share on other sites

Από τότε που έβαλα το Vodafone CU Student Xclusive δίνω κατά μέσω όρο 5-7 ευρώ το μήνα και έχω δωρεάν κλήσεις και 3G!! Ό,τι καλύτερο κυκλοφορεί στην αγορά!!
Link to comment
Share on other sites

Δεκα ευρουλακια το μηνα. Με whats up, ευτυχως εχουν ολοι οι φιλοι μου. Ολοι ομως. Ενεργοποιω τα λεπτα και τα μηνυματα κανα mb και ειμαι αρχοντας. Wifi εχω παντου σχεδον οποτε καλα να ειναι το iMessage, Viber, Messenger, WhatsApp και τα σχετικα. Με εχει σωσει ειδικα απο τοτε που ολοι εχουν smartphone πιστευω οτι εχω κανει τρελη οικονομια. Απο αρχες του 2013 ειμαι ακριβως στα 60 ευρω και η μια δεκαρα ηταν επειδη αν εβαζα καρτα θα μου τα διπλασιαζε!

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

είχα παλιό wind συμβόλαιο 180λ 28.5€ (32€ με φόρους). έκανα παζάρια όσο μου έδιναν επιδοτήσεις περί τα 180-200€/χρόνο (το έκανα 16€/μηνα) το κρατούσα. Τελευταία μου έδωσαν επιδότηση 60€/χρόνο (5€/μήνα!) ακατέβατα :lol: και ενώ τα τέλη τερματισμού για αυτούς έχουν πέσει στα 0,012€/λεπτό από νομίζω 0,06.

 

Τελικά το έκανα κάρτα Q και τώρα με πακετάκια 1€ 400' λεπτά wind/q, 3€ 60' όλοι οι άλλοι (σε μονόλεπτα παρακαλώ) βρήκα την υγειά μου. Μιλάω όσο θέλω με μέση χρήση περί τα 10€-15€ μηνα (πχ 11.4€= 10€ καθαρά που γίνονται 3 Χ 3€ 60' = 180' όλους, 1 Χ 1€ 400' = 400' wind/q και sms 0,065). Το μονο μείον πρέπει να ασχολείσαι κάθε τόσο (να ενεργοποιείς πακετάκια από το web) αλλα οκ.

 

Δεν καταλαβαίνω γιατί έχουν τα συμβόλαιά τους σε τέτοιο χάλι όλοι τους και τις κάρτες που δεν υπάρχει δέσμευση τόσο οικονομικότερες.. :confused: Ελπίζω να μην ακριβύνουν τις κάρτες αλλά να φτηνύνουν τα συμβόλαια :cool:

 

Η καλύτερη λύση σήμερα είναι Q κάρτα ή f2G εκτός αν είσαι φοιτητής που συμφέρει το Voda CU φοιτητικό (πολύ καλές προσφορές). Διαπιστώνω πως το WU αν και πλήττεται (είναι το ακριβότερο σε κάρτα) καλά κρατάει λόγω βάσης και ευτυχώς δηλαδη για να συνεχίζεται ο πόλεμος τιμών από τους άλλους. :p

 

Υ.Γ. ευτυχώς οι τιμές έπεσαν γιατί λόγω κρίσης θα κατέρρεαν αλλιώς οι εισπράξεις για τις εταιρίες. Τώρα λίγο λίγο όλοι τη βγάζουμε (και εμείς και οι εταιρίες).

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Για δωσε περισσοτερες πληροφοριες

 

Ημουνα vodafone.Πήραν το πατέρα μου τηλέφωνο απο cosmote και του έκαναν προσφορά για 3 νούμερα (δικο μου, του πατέρα μου και του αδερφού μου) 75€ και τα 3, απο 75€ για κάθε άτομο που είναι η κανονική τιμή.

 

Δεν με χάλασε

Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν μπορει, κατι κανω λαθος!!!!!!

 

Ειχα οικογενειακο voda τα παλια unl35+unl25+2 *5ευρω για 100mb interet στα κινητα + hol lite me 6mbls internet 200 λεπτα δωρεαν και 20 λεππτα κινητα και εδινα ολα μαζι γυρω στο 100αρικο

 

Αλλαξα τα unl με τα νεα 35 και 25 που εχουν καιi Internet και μαζι με hol που βγαινει γυρω στο 80αρι .

 

Ποτε δεν ξεπερναω τους χρονους των παγιων ουτε σε σταθερο ουτε σε κινητα και μου φαινεται πληρωνω τζαμπα

Edited by impreza_sti
Αφαίρεση άσκοπης μορφοποίησης κειμένου
HP 19BII, palm m125 , palm Tungsten, Qtek G100, ETEN Glofiish X600, HTC Diamond, HTC Diamond 2, Galaxy 3, ΖΤΕ V970, Cubot S308
Link to comment
Share on other sites

Πλέον έχω κάνει και τα 2 νούμερα μου κάρτες (Wind f2g, Vodafone). Έτσι οπως τα χω υπολογίσει πληρώνω περίπου 15 ευρω τον μήνα. Στην αρχή σαν χρόνια συνδρομητής συμβολαίων ημουν πολυ επιφυλακτικος αλλα εδω και 5 μηνες που εχω κανει αυτη την αλλαγη βλεπω οτι τελικα αξιζε τον κοπο
Link to comment
Share on other sites

Εταιρικό Νούμερο 30-40 ευρώ όταν δεν υπάρχει περιαγωγή. Όταν υπάρχει πάνω απά 50-60.
Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Μεχρι τωρα εδινα 39 Ευρω στην Cosmote για το απεριοριστο 25 και Internet any way 2Gb...

 

Εβγαλε σε προσφορα το απεριοριστο 55 με 38 ευρω , και λεω ....να ενα ωραιο προγραμμα ..!! Μα εφαγα ακυρο , διοτι ημουν χρονια συνδρομητης ..!!

 

Κανω κινηση με Vodafone , και μετα απο 2 μερες , τηλεφωνο απο τα κεντρικα της Cosmote κτλπ ...!!

 

Τωρα εχω το απεριοριστο 55 με 22,40 Ευρω !!!!

Oneplus 3T
Link to comment
Share on other sites

Με 10ευρώ στο F2G έχω 300΄ προς όλους+600΄ προς WIND και Q+600sms προς WIND και Q+100ΜΒ και μετά ψιλά που μένουν στέλνω και κανένα sms προς άλλο δίκτυο!!!

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...