Jump to content

Jolla Mobile (Sailfish OS)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Συμφωνώ.

Άλλο να έχεις beta λειτουργικό όμως, άλλο ώριμο.

 

Συμφωνώ. Έξι μήνες έχει που κυκλοφόρησε ενώ άλλοι έχουν χρόνια. ..

ΑΙΕΝ ΥΨΙΚΡΑΤΕΙΝ

Pocophone F1 // iPhone X // Nokia N9 64GB

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου αρέσει να ωριμάζει μαζί σου πάντως... Το πονάς πιο πολύ :p

 

Σημαντικό ότι ακούει κοινότητα και προσθέτει ότι ζητείται

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ

6 μήνες κυκλοφορεί, 1 χρόνο που έχει παρουσιαστεί, 1 χρόνο στα σκαριά, ε δεν το λες και φρέσκο!

 

Συμφωνώ!

Σε σχέση με τα άλλα όμως? Αν δούμε και το firefox και το ανύπαρκτο tizen τότε θα συμφωνήσεις μαζι μου.

ΑΙΕΝ ΥΨΙΚΡΑΤΕΙΝ

Pocophone F1 // iPhone X // Nokia N9 64GB

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου αρέσει να ωριμάζει μαζί σου πάντως... Το πονάς πιο πολύ :p

 

Σημαντικό ότι ακούει κοινότητα και προσθέτει ότι ζητείται

 

Σου αρέσει αλλά στα Maemo 5 & Harmattan έριξες μαύρο.

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Maemo5 vs N97 και προτιμησα(μεσω του πατερα μου) το 2ο, ποιο ηταν πιο ανωριμο; :lol:

 

N8 vs N9... Μπααα, πολλες ελλειψεις και οχι στο λειτουργικο ;)

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Maemo5 vs N97 και προτιμησα(μεσω του πατερα μου) το 2ο, ποιο ηταν πιο ανωριμο; :lol:

 

Πλάκα πλάκα...!

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

στα 389 το κινητό :)

https://twitter.com/ogiwrgos<>

Nokia 3330 , Nokia N73ME , NOKIA N8 , JOLLA PHONE, HTC 10, ONE PLUS 7 PRO NEBULA BLUE

The Microsoft & Nokia Motto: "We're the leaders, wait for us!"

Link to comment
Share on other sites

To 1o... ;)

 

και πάρα πολύ το άργησαν... έπρεπε τώρα να ήταν στα 300, τουλ., το οποίο θα το κρατούσαν ώσπου να έβγαζαν την 2η συσκευή τους...!!

Link to comment
Share on other sites

και πάρα πολύ το άργησαν... έπρεπε τώρα να ήταν στα 300, τουλ., το οποίο θα το κρατούσαν ώσπου να έβγαζαν την 2η συσκευή τους...!!

 

συμφωνώ...περίμενα μεγαλύτερη πτώση τιμής...

 

έχουμε καθόλου στοιχεία πως έχει πάει μέχρι τώρα από πωλήσεις και τίποτα μελλοντικές κινήσεις(προγραμματισμένες);

Link to comment
Share on other sites

Γιατί κακώς βρε μπράτιμε; Εγώ δεν περίμενα ούτε 350 αλλά οι περισσότεροι είναι λογικό να περίμεναν 300 τουλάχιστον. Μιλάμε για συσκευή low end που είδαμε 1 χρόνο πριν, όχι ναυαρχίδα top spec 2014.
Link to comment
Share on other sites

Σημασια εχει η εμπειρια χρησης, η οποια οσο εχω δει ειναι αψογη... Δεν εχει και ανταγωνισμο, ειναι και μικρη εταιρεια, ε δυσκολο μια μεγαλη πτωση..

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί είναι η 1η και μοναδική, μέχρι τώρα, συσκευή της εταιρίας. Επίσης είναι και η "μόνη" πηγή εσόδων της, αν δεν κάνω λάθος...
:rtfm:
Link to comment
Share on other sites

Γιατί είναι η 1η και μοναδική, μέχρι τώρα, συσκευή της εταιρίας. Επίσης είναι και η "μόνη" πηγή εσόδων της, αν δεν κάνω λάθος...

 

σωστό αυτό...είναι κάτι το οποίο έλεγα από την αρχή όταν παρουσιάστηκε η συσκευή και υπήρχε γκρίνια για την τιμή του...

δεν ήταν συσκευή για όλους αλλά για όσους γνώριζαν τι αγοράζουν και δίνουν τόσα λεφτά..

ΑΛΛΑ, μήπως είναι στιγμή να ανοίξει λίγο παραπάνω το αγοραστικό κοινό; οχι να δίνει τη συσκευή στη μιση τιμή, αλλά να δελεάσει λίγο παραπάνω κόσμο τώρα με μια γενναία μείωση;

νομίζω οτι όσοι ήταν να πάρουν και να στηρίξουν από την αρχή την προσπάθεια, το έχουν κάνει...όσο περνάει ο καιρός και παραμένει αρκετά υψηλά η τιμή δύσκολα έρχονται νέοι αγοραστές πλέον.ο ρυθμός τους θα μειώνεται συνεχώς...

 

δε ξέρω..έτσι το σκέφτομαι εγώ...δε ξέρω βέβαια τι πωλήσεις έχει μέχρι τώρα και αν τους έχει δώσει τη δυνατότητα από άποψη κερδών και πόρων να κάνουν κάτι τέτοιο. γι αυτό και λέω αν έχουμε στοιχεία γι αυτό...

ήμουν πολλές φορές στην κυριολεξία ένα-δυο κλικ από το να αγοράσω τη συσκευή και κάθε φορά τελευταία στιγμή το μετάνιωνα να δώσω αυτό το ποσό...

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται να λέμε αυτονόητα πράγματα. Για 1002 λόγους θα μπορούσαν ακόμα και να ανεβάσουν την τιμή.

Αυτό που πρέπει να κάνουν σαν ανύπαρκτη εταιρεία είναι να επενδύσουν στο μαρκετινγκ και να δελεάσουν τον κόσμο με μια καλή τιμή η μια καλή προσφορά για ένα συγκεκριμένο χρονικό διάστημα.

Ας μην γελιόμαστε. Στο θέμα αυτό γράφουμε τα 5 10 άτομα που έχουμε ν9 και άλλοι 5. Το ότι μόνο δύο άτομα έχουν τη συσκευή ανάμεσα σε εμάς που γνωρίζουμε πάνω κάτω το λειτουργικό και μας αρέσει, κάτι λέει.

Link to comment
Share on other sites

Αν στα 15-20 άτομα οι 2 έχουν και την συσκευή, δεν είναι άσχημα... :lol:

 

Στο marketing να επενδύσουν με τι πόρους? Ο σχεδιασμός τους πιστεύω οτι είναι: 1) συσκευή με beta λειτουργικό τιμολογημένη τόσο ώστε να έχουν τα μεγαλύτερα δυνατά έσοδα, 2) ωρίμανση του λειτουργικού (σε γενικές γραμμές) και αύξηση των πωλήσεων (εδώ είμαστε τώρα), 3) προώθηση του λειτουργικού και ίσως μια νέα συσκευή...

Ο χρόνος θα δείξει που θα φτάσουν...

Αν ήταν τιμολογημένο χαμηλότερα, κι γώ θα το σκεφτόμουν...

:rtfm:
Link to comment
Share on other sites

Δεν είμαι στην εταιρεία οπότε δεν γνωρίζω τι μπαίνει και τι βγαίνει στα ταμεία. Η προώθηση πάντως είναι ανύπαρκτη και είναι η συνέχεια της άθλιας παρουσίασης πριν ενα χρόνο που είχε αρκετό hype πριν αλλά πήγε χαμένο με τέτοιο "event".

 

Στα 15 20 άτομα -που ενδιαφέρονται- το έχουν 2. Μην ξεχνάς τα υπόλοιπα 100 χιλιάδες μέλη που αδιαφορούν ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...