Jump to content

Samung Galaxy S4: Πλήρης οδηγός για root


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 453
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Οκ περιμενω

ενταξει με το towelroot τελικα εγινε.Τωρα το επομενοο βημα που λεει να κατεβάσουμε το update superuser εννοεις αυτό?

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.noshufou.android.su.fixer. και αν η εκδοση 5.0.1 πρεπει να είναι και αυτή η black edition ?

Συγνωμη που σε πρηζω ελπιζω να είναι οι τελευταίες αποριες μου

Link to comment
Share on other sites

Ναι και αυτη να ειναι black mistery 5.0.1.ναι αυτο ειναι το superuser.προσεχε μολις μπεις στο mobileodin πριν κανεις φλας να ειναι τσεκαρισνενο μονο το ροοτ τιποτα αλλο γιατι δεν θα σου ανοιξει το κινητο
Link to comment
Share on other sites

Ναι και αυτη να ειναι black mistery 5.0.1.ναι αυτο ειναι το superuser.προσεχε μολις μπεις στο mobileodin πριν κανεις φλας να ειναι τσεκαρισνενο μονο το ροοτ τιποτα αλλο γιατι δεν θα σου ανοιξει το κινητο

 

στον οδηγο γραφει να τσεκαρω μονο το enable Everoota ενώ στο mobile odin εχει τσεκαρισμενα και τα Inject Superuser και Inject mobile odin αυτά τα αφηνω όπως είναι η τα ξεκλικαρω

Link to comment
Share on other sites

Τα ξεκλικαρεις ολα μονο το enableroot αφεινεις.θα κανει επανεκκινηση και πας παρακατω

 

Τα εκανα αυτό πατησα flash μπηκε σε recovery μετα από λιγο εκανε επανεκινηση και εχει σταματησει στο λογοτυπο Samsung κανενα 5λεπτο

Link to comment
Share on other sites

Ωραια μπες σε recovery mode και κανε format factory και cache και εππανεκκινιση και θα ανοιξει σε κανα8 λεπτο
Link to comment
Share on other sites

Ωραια μπες σε recovery mode και κανε format factory και cache και εππανεκκινιση και θα ανοιξει σε κανα8 λεπτο

 

ουτε σε recovery μπορω να μπω με ξαναπαει παλι στο logo της samsung

Link to comment
Share on other sites

Βγαλε μπαταρια ξαναβαλτην και θα μπει μια δυο θα μπει

 

Το εκανα αλλα δεν γινεται τιποτα. Αυτό που ειδα μου γραφει με μπλε γραμματα από πανω recovery booting και χωρις να πατησω το up volume+ menu +off αλλα δεν μπαινει σε recovery προχωραει μεχρι το logo και σταματάει εκει.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου εχω να ξυπνησω πρωι.αν το παλεψεις και τα χεις κανει ολα σωστα θα γινει.αστο και καποια ωρα στο λογοτυπο μηπως μπει
Link to comment
Share on other sites

Φιλαρακι συγνωμη που σε παρατησα χτες βραδυ αλλα οπως βλεπεις ειμαι πολυ πρωινος τυπος.τελος παντων,κοιτα βαλτο σε download mode και περνα μεσω odin το αρχειο του bootloader.το βαζεις μονο του στο odin και πατας να στο περασει.μετα θα ανοιξει ολωςδηποτε.
Link to comment
Share on other sites

Φιλαρακι συγνωμη που σε παρατησα χτες βραδυ αλλα οπως βλεπεις ειμαι πολυ πρωινος τυπος.τελος παντων,κοιτα βαλτο σε download mode και περνα μεσω odin το αρχειο του bootloader.το βαζεις μονο του στο odin και πατας να στο περασει.μετα θα ανοιξει ολωςδηποτε.

 

Δεν πειραζει εγω συγνωμη που σε εχω ζαλισει.Μετα ξανα εκανα την διαδικασια από την αρχη αλλα παλι το ιδιο στματαγε στο logo της Samsung.Δυστυχως δεν εγινε τιποτα το αφησα ολο το βραδυ κολημενο στο logo της Samsung.Tωρα ξαναπερασα παλι την official 5.01 και το εχω αφησει ετσι απλα μεσα σε ολο αυτό μου απενεργοποιησε παλι την Sim.Παρατηρησα ότι όταν εγκατεστησα την 4.4.2 μερικα εικονίδια του 5.0.1 υπηρχαν πχ. και ο knox και αυτό με την λειτουργια για τα παιδια δεν θυμαμαι αν αυτά υπηρχαν στο 4.4.2 ετσι πρεπει να είναι?Και αυτό που ειπες με τον bootloader ποιο αρχειο είναι?

Edited by nilasgr
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον φιλε μου δεν γινεται κατι εχει παιξει.το αρχειο bootloader ειναι αυτο https://www.androidfilehost.com/?fid=95916177934541596.λοιπον ακου βγαλε την σιμ απο μεσα και καντο απο την αρχη.μολις φτασει στο mobileodin και βαλεις την ρομ καπου εκει λεει τι θες να κανει μολις τελειωσει το flash.επελεξε να κανει reboot σε recovery mode.ετσι θα ανοιξει οπως και να χει και θα κανεις format factory και εππανεκκινηση στα καπακια σε download mode και περασε το bootloader το αρχειο που σου δωσα παραπανω
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον φιλε μου δεν γινεται κατι εχει παιξει.το αρχειο bootloader ειναι αυτο https://www.androidfilehost.com/?fid=95916177934541596.λοιπον ακου βγαλε την σιμ απο μεσα και καντο απο την αρχη.μολις φτασει στο mobileodin και βαλεις την ρομ καπου εκει λεει τι θες να κανει μολις τελειωσει το flash.επελεξε να κανει reboot σε recovery mode.ετσι θα ανοιξει οπως και να χει και θα κανεις format factory και εππανεκκινηση στα καπακια σε download mode και περασε το bootloader το αρχειο που σου δωσα παραπανω

 

Το Site δεν λειτουργει.θα το κανω αργοτερα εχω μια δουλιτσα τωρα.Τωρα που εχω περασει την official χωρις root θα εχω πρόβλημα να κλειδωσει παλι η sim επειδή εχει γραψει ο knox?

Link to comment
Share on other sites

Το Site δεν λειτουργει.θα το κανω αργοτερα εχω μια δουλιτσα τωρα.Τωρα που εχω περασει την official χωρις root θα εχω πρόβλημα να κλειδωσει παλι η sim επειδή εχει γραψει ο knox?

 

Οχι δεν θα χεις

Link to comment
Share on other sites

Αυτο ειναι κουφο τελος παντων.οντος δεν ανοιγει.αν πας ομως στη σελιδα 21 που ειναι ο οδηγος μου και το επιλεξεια απο εκει δουλευει
Link to comment
Share on other sites

Αυτο ειναι κουφο τελος παντων.οντος δεν ανοιγει.αν πας ομως στη σελιδα 21 που ειναι ο οδηγος μου και το επιλεξεια απο εκει δουλευει

Καλησπέρα φιλε.Επανερχομαι παλι στο θεμα ξαναεκανα ολη την διαδικασια απο την αρχη όταν εφτασα στο mobile odin εβαλα την επιλογή open recovery mode αλλα παλι δεν μπηκε κολλησε παλιι στο logo μετα ανοιξα το odin και εβαλα το bootloader και μπηκε στο αρχικο μενου του κινητου εκανα restart για να μπει σε recovery boot αλλα και παλι δεν μπηκε και ξανακολλησε στο logo.Το superuser η το supersu κανω εγκατασταση?

 

Αυτην την εκδοση εχω κατεβασει android και προσπαθω μεσω mobile odin

2015-12-03 Greece (Black Edition) 5.0.1 I9505XXUHOJ2 I9505YXYHOJ1

Edited by nilasgr
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα............ειμαι με ρομ επισημη 4.4.2. και ρουτ και θελω να βαλω την 5.1 ειμαι knox 0x1 οποτε δεν με ενδιαφερει πως μπορω να γινω ροοτ με 5.1????????????? βοηθεια κανεις???????????????????????????
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

καλημερα ..

συγνωμη απλα το ψάχνω για μερες και εχω μπερδευτεί

ποιος ειναι ο ποιο σίγουρος τροπος να παω πισω στην 422 απο την 5 που εκανα δυστυχώς αναβάθμιση?

 

μιλάω για την επίσημη έκδοση

 

χρειάζεται ρουτ κ για αυτο ?

tool
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...