Jump to content

Samung Galaxy S4: Πλήρης οδηγός για root


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λοιπον υστερα απο πολλες ωρες δουλειας τα καταφερα και σας το παραθετω.Απο 5.0.1 official απειραχτη.

 

1.Κανουμε buckup τα παντα και τα αφηνουμε στο pc.

2.Κανουμε επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων και στο reboot κανουμε wipe και format factory.

3.Κατεβαζουμε απο το sammobile την εκδοση 4.2.2 I9505XXUFNC4_I9505YXYFNC1_I9505XXUFNC4_HOME.tar για (black mistery)ειναι ιδια.

4.Περνουμε το αρχειο απο το πρωτο post( pit http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=41267669#post41267669)

5.Κατεβαζουμε το odin 3.10v (http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2711451)

6.Κλεινουμε το antivirus του pc και το kies.

7.Ανοιγουμε σαν διαχειρηστες το odin τοποθετουμε το pit αρχειο στο pit και το tar το αρχειο της rom στο ap,τσεκαρουμε το r.repartition και freset time.

8.Κλεινουμε το τηλεφωνο και παταμε το power button το home button και το volume down και υστερα το volumeup και το συνδεουμε στο pc και παταμε start στο odin.(εννοηται εχουμε εγκατεστημενους τους samsung drivers) και περιμενουμε.

9.Κανει reboot και ξαναμπενουμε στο recovery mode και ξανακανουμε wipe και φορματ και το κανουμε reboot.

10.Μολις ανοιξει παταμε ακυρωση στην ενημερωση λογισμικου και μπαινουμε στο towelroot( https://towelroot.com/) παταμε το κατεβαζουμε και το κανουμε εγκατασταση,και αφου ανοιξει παταμε το run και ειμαστε root.

11.Κατεβαζουμε το update superuser(http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=364799) και το τοποθετουμε στην εξωτερικη καρτα μαζι με την ρομ 5.0.1 απο sammobile του black mistery

12.κατεβαζουμε το root mobile odin (http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1347899) free.

13.Κανουμε επαναφορα εργοστασιακων και wipe και format.

14.Ανοιγει το κινητο και κατεβαζουμε απο το market το super us και το εγκαταστουμε αλλα δεν το ενημερωνουμε.

15.Ανοιγουμε το root mobile odin με ανοιχτο wifi και κατεβαζουμε το αρχειο που μας ζηταει,κατεβενουμε στο ota το ανοιγουμε και τσεκαρουμε απο την exsd το updATE SUPERUSER,και απο κατω τσεκαρουμε εκει που λεει για τα αρχεια tar παλι απο την exsd αρχειο της ρομ και τα τοποθετει ολα μονο του και αφηνουμε τικαρισμενο μονο το everroot, και παταμε flash.θα κανει reboot και θα μπει στο recovery mode να εγκαταστησει την ρομ.Μετα θα κανει εππανεκκηνηση και θα φορτωσει καπου 217 εφαρμογες για ενημερωση.

16.Θα κανει reboot και θα το κλεισετε και πατοντας τα κουμπια θα ξαναμπουμε σε recovery για wipe και φορματ.

17.Θα μπουμε σε recovery mode θα ανοιξουμε το odin και θα βαλουμε στο bl το bootloader (https://www.androidfilehost.com/?fid=95916177934541596 )και θα ξετικαρουμε το repartition και θα πατησουμε start.

18.θα ξανακανει εκκινηση θα εγκαταστησουμε απο το market superus.

19.Κατεβαζουμε επισης το samsung info και βλεπουμε οτι ειναι μεσα στην εγκυηση και ροοτ.

20.Κατεβαζουμε το titanium και κανουμε freeze ολα τα knox.

 

Και γιουπιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι.5.0.1 ροοτ 0χ0knox:p:p:p:p:p:p:lol::lol:

[ATTACH]59754[/ATTACH]

 

στο νουμερο 4 μπορουμε να βαλουμε οποιδηποτε firmware εμενα πχ ειναι ελληνικο μπορω για να κανω την διαδικασια να βαλω το γερμανικο firmware και να συνεχισω κανονικα την διαδικασια?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 453
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα σε όλους!

Έχω μείνει σε official 4.2.2 εδώ και 1.5 χρόνο γιατί όταν πρωτοάρχισε η ιστορία με τον ΚΝΟΧ περίμενα να βγει τρόπος να τον αποφύγω και με τα πολλά και με τα λίγα δεν ξαναέκατσα να δώ τί παίζει. Σήμερα που προσπάθησα να ασχοληθώ έχω μπερδέψει λίγο τα μπούτια μου.

 

Να περάσω official 5.0.1. και να κάνω root με βάση τον οδηγό εδώ?

http://forum.xda-developer...guide-t3018625

 

Η να περάσω official 4.4.0 και να περάσω root με βάση εδώ?

http://www.myphone.gr/foru...d.php?t=364799

 

 

Για το Mobile Odin από το XDA ποια είναι τα σωστά flashkernels?

To cf-roοt και το Towelroot δουλεύουν με το I9505?

 

Βοήθεια παιδιά γιατί έχω χαθεί τελείως :p

Link to comment
Share on other sites

.......................................

............................................................................

Μέσα στην όλη βαβούρα το τηλέφωνο είχε μπρικάρει, όταν το άνοιγες εμφάνιζε το μήνυμα ότι η αναβάθμιση δεν πέτυχε, δεν έκανε safe boot, δεν υπήρχε recovery, το μόνο που μπορούσα να κάνω ήταν να μπω σε download mode. Επίσης με τούτα και με κείνα έγραψε και το knox 0x1, δεν κατάλαβα τι το προκάλεσε, όλες οι απόπειρες φλασαρίσματος απέτυχαν, δεν με ενδιαφέρει όμως.

 

Δοκίμασα να φλασάρω σκέτο bootloader, τζίφος. Δοκίμασα να φλασάρω rom και pit file, πάλι τζίφος. :(

 

Τελικά μετά από ώρες προσπαθειών φλάσαρα σκέτο το pit file και ως εκ θαύματος επανήλθε στη ζωή.

 

................................

..................................

 

Ελπίζω να βοήθησα στη συγκέντρωση πληροφοριών, αυτή είναι και η έννοια του Forum, και θα ξαναπώ ότι δεν υπάρχει πρόθεση ασέβειας προς τον δημιουργό του tutorial.

 

Καλά να πάθω όμως που ασχολήθηκα με τα "κλειστά κουτιά" της Samsung. :lol:

 

Coolpad και πάλι Coolpad. ;)

 

Αγαπητέ μου, εισαι ΜΕΓΑΛΟΣ και σ'ευχαριαστώ για τη δημοσίευση !!!!

 

(και θα συμφωνήσω και με τον επίλογό σου... εχω κινέζικο και είναι super)

 

Για το πρόβλημα... δεν ξερω αν φταιει ο οδηγός ή ο χρήστης, κι εγώ ξεκίνησα τη διαδικασία downgrade με το odin (απο 5.0.1) αλλά κόλλησα στο πρώτο βήμα (flash...). Ισως να φταιει και το καλώδιο, που δεν είναι το official, δεν ξέρω ακόμα, αλλά βρέθηκα με soft brick με την πρώτη (και είμαι σίγουρος οτι όλα ήταν σωστά).

 

Μετά απο ώρες αγονης αναζήτησης και προσπαθειών, σώθηκα χάρη στη δική σου προσπάθεια (φλασαρισμα μόνο το pit file).

 

Νομίζω οτι έγραψες ΙΣΤΟΡΙΑ, γιαυτό και θεωρώ υποχρέωση να το επισημάνω για την κοινότητα.... BRAVO!!!

 

ΕΥΓΝΩΜΩΝ

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητέ μου, εισαι ΜΕΓΑΛΟΣ και σ'ευχαριαστώ για τη δημοσίευση !!!!

 

(και θα συμφωνήσω και με τον επίλογό σου... εχω κινέζικο και είναι super)

 

Για το πρόβλημα... δεν ξερω αν φταιει ο οδηγός ή ο χρήστης, κι εγώ ξεκίνησα τη διαδικασία downgrade με το odin (απο 5.0.1) αλλά κόλλησα στο πρώτο βήμα (flash...). Ισως να φταιει και το καλώδιο, που δεν είναι το official, δεν ξέρω ακόμα, αλλά βρέθηκα με soft brick με την πρώτη (και είμαι σίγουρος οτι όλα ήταν σωστά).

 

Μετά απο ώρες αγονης αναζήτησης και προσπαθειών, σώθηκα χάρη στη δική σου προσπάθεια (φλασαρισμα μόνο το pit file).

 

Νομίζω οτι έγραψες ΙΣΤΟΡΙΑ, γιαυτό και θεωρώ υποχρέωση να το επισημάνω για την κοινότητα.... BRAVO!!!

 

ΕΥΓΝΩΜΩΝ

 

:lol: :lol: :lol: Χαχαχαχα, ευχαριστώ πολύ. Είχα δοκιμάσει τα πάντα, διαβάζοντας άπειρες οδηγίες στο internet, το μόνο που δεν είχα κάνει ήταν αυτό και τελικά μόνο αυτό χρειαζόταν από την αρχή. Το pit file διορθώνει το partition table.

 

Δυστυχώς όταν έχεις να κάνεις με λογισμικά τύπου Knox που προσπαθούν να σου αχρηστέψουν στην ουσία τη συσκευή και να μην σε καλύπτει η εγγύηση, λες και το έχεις κλέψει ή το βρήκες στο δρόμο, αυτά συμβαίνουν. :down:

Edited by grgz
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

 

Το κομμάτι της διαδικασίας που είναι έντονα κόκκινο πιστεύω ότι προκάλεσε το πρόβλημα. Ίσως δεν κατάλαβα κάτι εγώ, δεν υπάρχει ίχνος ασέβειας προς το φίλο που έγραψε τον οδηγό, απλά το αναφέρω.

 

Όταν έκανα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων διαγράφηκαν μεν οι λογαριασμοί αλλά το Super Su παρέμεινε ανέπαφο όπως επίσης και το Mobile Odin το οποίο ήταν ήδη εγκατεστημένο. Εγώ ακολούθησα τον οδηγό κατά γράμμα και πήρα χαμπάρι το γεγονός ότι το Super Su και το Mobile Odin ήταν ανέπαφα σε δεύτερο χρόνο. Έτσι για να μπω στο Playstore αναγκάστηκα να περάσω το λογαριασμό Google. Αμέσως ξεκίνησε ένα πανηγύρι επαναφορών backup και επανεγκατάστασης εφαρμογών και στο λίγο χρόνο που χρειάστηκε για να συνεχίσω κάτι από όλα αυτά που κατέβηκαν τα έκανε μούσκεμα.

 

Διαπιστώνω λοιπόν ότι πρέπει να έχεις εγκαταστήσει το Mobile Odin από πριν και θα μείνει μέσα μετά την επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων όπως και το Super Su. Για παν ενδεχόμενο κρατάς στην sd card ένα back up του Mobile Odin μέσω Titanium Back Up και το επαναφέρεις από εκεί.

 

Σε καμμία περίπτωση δεν προσθέτεις λογαριασμό και δεν μπαίνεις στο Playstore γιατί θα έχεις τη δική μου τύχη.

 

Ελπίζω να βοήθησα στη συγκέντρωση πληροφοριών, αυτή είναι και η έννοια του Forum, και θα ξαναπώ ότι δεν υπάρχει πρόθεση ασέβειας προς τον δημιουργό του tutorial.

 

Καλά να πάθω όμως που ασχολήθηκα με τα "κλειστά κουτιά" της Samsung. :lol:

 

Coolpad και πάλι Coolpad. ;)

 

Θα προσθέσω στον οδηγό ότι δεν πρέπει να επιτρέψεις full restore... νόμιζα ότι είναι αυτονόητο, ποιος ο λόγος να κάνεις factory reset?

Κάποιο app μάλλον πάνω στο restore έκανε τη ζημιά.

Επίσης αν δεν έχεις κάνει πρόσθεση του supersu στο system, (που είναι επιλογή σου), φυσικά και χάνεται όταν κάνεις factory reset, αλλά αυτό δεν παίζει ρόλο...

Ευχαριστούμε πάντως για τη διευκρίνιση, κάθε εμπόδιο για καλό :)

- Alex
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Σκεφτομαι να ρουταρω γιατι εληξε η εγγυηση και να βαλω απλα την s4 google edition που ειναι σα να λεμε Pure android

για να γλυτωσω το bloatware της Samsung...

και γιατι σαν το pure android δεν εχει νομιζω ( σε θεμα ταχυτητας )..

απλα δε μπορω να βρω καπου την rom για το google edition s4..

Επισης η σκεψη μου ειναι καλη;;

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 5 weeks later...

Καλημέρα σας.

 

Ξεκίνησα την διαδικασία να βάλω το kikkat όπως περιγράφατε.

 

Μετά που μου έγραψε pass το odin αποσύνδεσα το κινητό. Τώρα πλέον το κινητό με βγάζει σε μια οθόνη "Android system recovery" με τις επιλογές:

reboot system now

apply update from ADB

apply update from external storage

apply update from cache

wipe data/factory reset

wipe cache partition

reboot to bootloader

power down

view recovery logs

Enable cp logging

Disable cp logging

 

Δοκίμασα reboot, factory reset, reboot to boatloader αλλά πάντα στην ίδια οθόνη επιστρέφει.

 

Το κατέστρεψα το κινητο; :-(

 

Μπορώ να κάνω κάτι;

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου ηρεμισε δεν χαλασε.βαλτο κινιτο σε download mode ανοιξε odin και επελεξε το pit file και στο ap την 4.4.2.αστο να το περασει να κανει reboot na συνεχισει το περασμα στο reboot και μετα ξεσυνδεεις το κινητο.μετα θα κανει reboot θα κολισει στο boot logo.βγαζεις μπαταρια μπαινεις στο recovery mode wipe data ke format factory.meta anigi και συνεχιζεις τον οδηγο
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου ηρεμισε δεν χαλασε.βαλτο κινιτο σε download mode ανοιξε odin και επελεξε το pit file και στο ap την 4.4.2.αστο να το περασει να κανει reboot na συνεχισει το περασμα στο reboot και μετα ξεσυνδεεις το κινητο.μετα θα κανει reboot θα κολισει στο boot logo.βγαζεις μπαταρια μπαινεις στο recovery mode wipe data ke format factory.meta anigi και συνεχιζεις τον οδηγο

Καταρχήν ευχαριστώ για την απάντηση.

 

Που θα βρω το pit file και το 4.4.2 που θα βάλω το 4.4.2 που θα βαλω στο ap;

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν ευχαριστώ για την απάντηση.

 

Που θα βρω το pit file και το 4.4.2 που θα βάλω το 4.4.2 που θα βαλω στο ap;

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6082634#post6082634 εδω ειναι ο οδηγος μου.και θυμησου μολις βαλεις τοroot mobile οπως λεω στον οδηγο να αφησεις τσεκαρισμενο μονο το root enable.ολα τα αλλα ξετικαρετα

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς αυτό που έκανα αρχικά και λογικά δημιούργησε το πρόβλημα ήταν ότι ακολούθησα τον οδηγό "Διαδικασία root για KitKat 4.4". Οπότε επιχείρησα να φορτώσω τον kernel Kernel_Stock_GNF1.tar.md5 σε firmware που αντιστοιχεί σε lollipop και όχι σε kikkat

 

Να κολουθήσω τις οδηγίες που μου δώθηκαν προηγουμένως;

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς αυτό που έκανα αρχικά και λογικά δημιούργησε το πρόβλημα ήταν ότι ακολούθησα τον οδηγό "Διαδικασία root για KitKat 4.4". Οπότε επιχείρησα να φορτώσω τον kernel Kernel_Stock_GNF1.tar.md5 σε firmware που αντιστοιχεί σε lollipop και όχι σε kikkat

 

Να κολουθήσω τις οδηγίες που μου δώθηκαν προηγουμένως;

 

Ξεχνα οτι εκανες παρε τον κδηγο μου απο την αρχη και ολα οκ.και μην ξεχασεις αυτο που σου ειπα

Link to comment
Share on other sites

Ξεχνα οτι εκανες παρε τον κδηγο μου απο την αρχη και ολα οκ.και μην ξεχασεις αυτο που σου ειπα

Thanks!!! Έκανα ότι έγραφες και έχω 5.01 rooted με knox 0x0 (αν και είναι εκτός εγγύησης το κινητό).

Επηρεάζει σε κάτι άλλο αν το knox έχει γραφεί ή όχι;

Επίσης θα ήθελα να ρωτήσω το εξής. Στο τέλος "18.θα ξανακανει εκκινηση θα εγκαταστησουμε απο το market superus." Εμένα στο τέλος όταν άνοιξε το κινητό ήταν εγκατεστημένο μόνο του το super us. Μήπως έκανα κάτι λάθος; Επίσης όταν μπήκα στο google play στο super us δεν έχει κατάργηση

παρά μόνο άνοιγμα. Υπάρχει περίπτωση να έκανα κάτι λάθος και να χρειάζεται να ξανακάνω την διαδικασία;

Τέλος τι πρέπει να κάνω από εδώ και πέρα για να ελαφρύνω το κινητό και να αποκτήσω τα πλεονεκτήματα μιας rootet συσκευής; Υποθέτω ένα από αυτά είναι να απεγκαταστήσω apps προεγκατεστημένα που δεν χρησιμεύουν σε τίποτα (πχ tripadvisor). Αυτό είναι εφικτό; Πάω πχ στην αντίστοιχη σελίδα στο play και δεν υπάρχει "Κατάργηση". Πως μπορεί να γίνει;

Ευχαριστώ ξανά για την πολύτιμη βοήθεια!

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου μπραβο ολα καλα τα κανες.Μερικα βηματα αλλαζουν μερικες φορες.κατεβασε το phone info και αν εισαι ροοτ με κνοχ 0 ολα σωστα τα εκανες.Μονο για την εγγυηση επιρεαζει ο κνοχ σε τιποτα αλλο.τωρα εγω κατεβασα το blackmarket.apk και απο εκει κατεβασα το root explorer.ανοιγοντας το ροοτexplorer μπορεις να σβησεις οτι εχει σχεση με κνοχ και οτι αλλη αιδια εχει στο system/app.Αλλιως αν δεν θες να μπλεξεις εκει μεσα κατεβασε απο το μαρκετ το κανονικο η το black market την εφαρμογη uninstall που ειναι ενας κοκκινος καδος σαν εικονα και στα βγαζει να τα σβησεις απο εκει του συστηματος τις εφαρμογες,τις σβηνεις και απο τον καδο και ολα καλα.Να θυμασαι πως καθε εφαρμογη που σβηνεις θα κανεις reboot για να στην σβησει.Υ.Γ προσεξε μην σβησεις 4ιποτα μεσα απο το συστεμ που δεν πρεπει.
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου μπραβο ολα καλα τα κανες.Μερικα βηματα αλλαζουν μερικες φορες.κατεβασε το phone info και αν εισαι ροοτ με κνοχ 0 ολα σωστα τα εκανες.Μονο για την εγγυηση επιρεαζει ο κνοχ σε τιποτα αλλο.τωρα εγω κατεβασα το blackmarket.apk και απο εκει κατεβασα το root explorer.ανοιγοντας το ροοτexplorer μπορεις να σβησεις οτι εχει σχεση με κνοχ και οτι αλλη αιδια εχει στο system/app.Αλλιως αν δεν θες να μπλεξεις εκει μεσα κατεβασε απο το μαρκετ το κανονικο η το black market την εφαρμογη uninstall που ειναι ενας κοκκινος καδος σαν εικονα και στα βγαζει να τα σβησεις απο εκει του συστηματος τις εφαρμογες,τις σβηνεις και απο τον καδο και ολα καλα.Να θυμασαι πως καθε εφαρμογη που σβηνεις θα κανεις reboot για να στην σβησει.Υ.Γ προσεξε μην σβησεις 4ιποτα μεσα απο το συστεμ που δεν πρεπει.

 

Το phone info το είχα εγκαταστήσει ήδη και από εκεί είδα ότι το knox ήταν 0x0. Αυτό οκ. Το μόνο που δεν ταίριαζε με τον οδηγό σου ήταν το 18 όπου λες να εγκατασταθεί το super us από το market. Εμένα με όλη την διαδικασία που είχα κάνει πριν όταν άνοιξα το κινητό πράγματι για νακολουθήσω αυτό που έγραφες είδα ότι ήταν ήδη εγκατεστημένο. Αυτό ρωτάω μηπως είναι πρόβλημα και δεν έκανα προηγουμένως κάτι σωστά.

 

Σε ευχαριστώ πολυ για το χρόνο σου

Link to comment
Share on other sites

Οχι ολα καλα τα εκανες.κοιτα να σβησεις ολες τις αιδιες της samsung κατεβασε και το black market απο δω http://www.androidapksfree.com/apk/blackmart-alpha-free-download/ και σβηνε σιγα σιγακαι οτι εχει σχεση με το κνοχ
Link to comment
Share on other sites

Οχι ολα καλα τα εκανες.κοιτα να σβησεις ολες τις αιδιες της samsung κατεβασε και το black market απο δω http://www.androidapksfree.com/apk/blackmart-alpha-free-download/ και σβηνε σιγα σιγακαι οτι εχει σχεση με το κνοχ

 

Αυτό είναι απαραίτητο; Που να γνωρίζω τι πρέπει να σβήσω και τι όχι;

Link to comment
Share on other sites

Κατεβασε αυτο http://www.apk4fun.com/apk/985/ και σβησε οτι εφαρμογες δεν θες.πχ shealth,samsung hub,περιπερο play,ταινιες play,το δευτερο mail,το google music,knox.,και οτι αλλο θες.
Link to comment
Share on other sites

Κατεβασε αυτο http://www.apk4fun.com/apk/985/ και σβησε οτι εφαρμογες δεν θες.πχ shealth,samsung hub,περιπερο play,ταινιες play,το δευτερο mail,το google music,knox.,και οτι αλλο θες.

 

το Knox επειδή δεν έχω καταλάβει εκτος του ότι δείχνει αν έχεις πειράξει ή οχι το κινητό σε τι άλλο χρησιμεύει; είναι υποτίθεται εφαρμογή ασφάλειας?

Link to comment
Share on other sites

Δεν υποτιθεται ειναι εφαρμογη ασφαλειας και πρεπει να σβησει για να μην σου κανει bug με το ροοτ.
Link to comment
Share on other sites

Δεν υποτιθεται ειναι εφαρμογη ασφαλειας και πρεπει να σβησει για να μην σου κανει bug με το ροοτ.

 

Διέγραψα την εφαρμοσή knox. Μου βγαζει και κάποιες άλλες που σχετίζονται με knox πχ klms agent, σκέτο knox, knox setupwizardclient, knox store , knox migration agent ( τα οποία η εφαρμογή που μου πρότεινες για unistall τα χαρακτηρίζει σαν key modules. Να τα ξυλωσω και αυτά;

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Καλησπερα!!εχω ενα s4 το οποιο το αγορασα πριν περιπου ενα μιση χρονο. απο την ημερα που εκανα την τελευταια αναβαθμιση μου κολαει παρα πολυ. Επειδη δεν ειμαι και πολυ γνωστης ολων αυτων που γραφεται παραπανω μπορειτε να μου πειτε ακριβως ποια βηματα απο ολα πρεπει να ακολουθησω για να κανω root γιατι μου εχει σπασει τα νευρα;;Ευχαριστω πολυ εκ των προτερων
Link to comment
Share on other sites

Πριν προχωρήσεις σε root πάρε ενα backup ολα αυτά που θέλεις και κανε μια επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων ,αν δεν δεις βελτίωση τότε ρουταρε το .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...