Jump to content

Lenovo S920


MaGLoU
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 65
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια sos.... Στο S920 της κοπελας μου περασα custom recovery με mobileuncle και τωρα το κινητο δεν ανοιγει. κολλαει στο σημα της Lenovo. Προσπαθω με flashtools να περασω την official αλλα μου βγαζει error 8083

.......

 

Flashara τελικα την official αλλα δεν μπορω να βρω καπου multilanguage rom με ελληνικα, οποιος εχει link ας μου στειλει.

Edited by nsmvii
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αν υπάρχει κάποιος που μπορεί να μου απαντήσει σε κάποιες ερωτήσεις για το κινητό και ενδεχομένως για live επίδειξη του _Αθήνα_ας μου στείλει pm γιατί ενδιαφέρομαι για την εν λόγω συσκευή.Ευχαριστώ πολύ.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Υπαρχει καπου καποιος αναλυτικος οδηγος ως προς τη διαδικασια που απαιτειται για να περαστει μια νεα ROM; Εχω μεινει στις μερες των Windows Mobile σ' αυτο το θεμα και ειμαι λιγο χαμενος..
Link to comment
Share on other sites

Παιδια SOS , προσπαθώντας να περάσω κάποια rom για να ξεφυγω απο τα κινεζικα καταλοιπα της Rom που ηρθε το Lenovo S920 (αγορα απο minidea) το μονο που εχω καταφερει ειναι να βλεπω μαυρη οθονη. Εχω δοκιμασει μερικες Rom Και ολα το ιδιο. εχω εγκαταστησει CWM μεσω ΜΤΚ Droid και SPFlash. Επισης να πω οτι πριν προβω σε εγκατασταση αλλης ROM Κρατησα backup mesv MTK Droid Tools το οποιο εχω δοκιμασει να εγκαταστησω και παλι για να επαναφερω το κινητο τουλαχιστον ως ηταν και τιποτα, μαύρη οθόνη και πάλι.

 

Προσπαθησα να κανω restore τοσο με το SP Flash αλλα και το CWM.. Δεν εχω πηραξει ποτε το Preloader γιατι διαβασα πολλες προειδοποιησεις... Καποια ιδεα γιατι βλεπω μονο μαυρη οθονη τη μπορω να δοκιμασω? Καποια δοκιμασμενη Rom να μου προτεινετε?

Link to comment
Share on other sites

Να κατι τετοια διαβαζω και προσπαθω να ψαχτω οσο περισσοτερο γινεται πριν δοκιμασω νεα ρομ. Η μονη σημαντικη προειδοποιηση που διαβαζω ειναι οτι το κινητο μας βγαινει σε 2 εκδοσεις, μια κινεζικη και μια διεθνη (οπως λενε) οποτε αν εγκαταστησεις μη συμβατη εκδοση θα προκυψουν προβληματα. Ο,τι διαβασα σου λεω, δε ξερω ποια προβληματα ειναι αυτα αλλα θα μπορουσε να ειναι και η μαυρη οθονη ενα απο αυτα.
Link to comment
Share on other sites

Εχω και εγω ενα S920, μετα απο αναβαθμιση απλα δεν ξανανοιξε ποτε, δοκιμασα κ αλλο φορτιστη αλλα τιποτα, καμια ιδεα κανεις;
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Εγω το κατάφερα να ανοίξει τελικα, πέρασα μια stock ευρωπαικη rom , η οποία δεν είχε καθόλου ελληνικα ομως. Ωστόσο δουλεύει μια χαρα, εχει αγγλικα και κινεζικα. Την περασα με SPFlash και την επιλογή Firmware Upgrade.
Link to comment
Share on other sites

εγω το εχω με κινεζικη ρομ και αγγλικη γλωσσα, μονο ετσι βγαζει σημα, ουτε market δεν εχω περασει ακομα
Mobile Phones: Nokia 3300, Nokia 7710, HTC touch dual, HTC touch 2, Dell Streak mini 5, Coming Soon Lenovo P780
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Υπαρχει καπου καποιος αναλυτικος οδηγος ως προς τη διαδικασια που απαιτειται για να περαστει μια νεα ROM ... εχω βρει μπολικες μεχρι και kit kat ...

Τα φωτα σας ...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας...Καθως επαιζα ενα παιχνιδι ενω το κινητο φορτιζε ξαφνικα εσβησε....Δοκιμασα να το ξανανοιξω και δεν ανοιγε...Εβγαλα την μπαταρια περιμενα λιγο την ξαναεβαλα και παλι τιποτα...Αν γνωριζει καποιος ας βοηθησει...Ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Δεν ξέρω αν ασχολείται κάνεις με το θέμα αυτό αλλά να αναφέρω πως προ 2 ημερών απέκτησα τη φοβερή αυτή συσκευή και σήμερα το βράδυ κατάφερα να περάσω πλήρως λειτουργική cwm (είχα βάλει της international έκδοσης και τελικά χρειαζόμουν της κινεζικής) και πέρασα SLX Rom , pure android 4.2.1 ούτε το nexus 7 με cm 4.4.2 δεν τρέχει τόσο καλά.
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν ασχολείται κάνεις με το θέμα αυτό αλλά να αναφέρω πως προ 2 ημερών απέκτησα τη φοβερή αυτή συσκευή και σήμερα το βράδυ κατάφερα να περάσω πλήρως λειτουργική cwm (είχα βάλει της international έκδοσης και τελικά χρειαζόμουν της κινεζικής) και πέρασα SLX Rom , pure android 4.2.1 ούτε το nexus 7 με cm 4.4.2 δεν τρέχει τόσο καλά.

Ειχα χρησιμοποιησει μια εκδοση 4.2.2 και πιστευα οτι τρεχει αριστα. Θα δοκιμασω αυτη που λες μιας και αυτη τη βδομαδα αλλαζω ρομ σαν πουκαμισα. Κατι που εχω απορια, ξερουμε πώς μπορουμε να κανουμε τα SMS να στελνονται με ελληνικα στους 160 και οχι στους 70 χαρακτηρες;

Link to comment
Share on other sites

I

Ειχα χρησιμοποιησει μια εκδοση 4.2.2 και πιστευα οτι τρεχει αριστα. Θα δοκιμασω αυτη που λες μιας και αυτη τη βδομαδα αλλαζω ρομ σαν πουκαμισα. Κατι που εχω απορια, ξερουμε πώς μπορουμε να κανουμε τα SMS να στελνονται με ελληνικα στους 160 και οχι στους 70 χαρακτηρες;

Υπάρχει μια επιλογή μέσα.στο gravity box που το κάνει αυτό δεν θυμάμαι να σου πω που γιατί.μου έσπασε η οθόνη την 3 μέρα πού το είχα και το πέταξα για να μην το βλέπω και εκνευρίζομαι.Άλλη λύση είναι να κατεβάσεις το handcent sms πχ.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
I

Υπάρχει μια επιλογή μέσα.στο gravity box που το κάνει αυτό δεν θυμάμαι να σου πω που γιατί.μου έσπασε η οθόνη...

 

Gravitybox / τηλέφωνο /αφαίρεση unicode / αφαίρεση όλων των χαρακτήρων unicode.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Gravitybox / τηλέφωνο /αφαίρεση unicode / αφαίρεση όλων των χαρακτήρων unicode.

 

Πω παιδια τελικα δεν ειχα την τελευταια εκδοση του gravitybox και αφοτου την κατεβασα ειδα την συγκεκριμενη επιλογη. Μετα απο μια βδομαδα πειραματισμων εχω επιτελους τη συσκευη να δουλευει οπως τη θελω.

Η SLX ROM τελικα παει λαδι.

Link to comment
Share on other sites

Πω παιδια τελικα δεν ειχα την τελευταια εκδοση του gravitybox και αφοτου την κατεβασα ειδα την συγκεκριμενη επιλογη. Μετα απο μια βδομαδα πειραματισμων εχω επιτελους τη συσκευη να δουλευει οπως τη θελω.

Η SLX ROM τελικα παει λαδι.

Με είχε εντυπωσιάσει και εμένα.το ποσό καλά δούλευε και απογοητεύτηκα λίγο όταν είδα ότι δεν υπάρχει παρόμοια για το Α850 που πήρα χτες.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Επειδη εχω μπρδευτει με τους κινεζους....

 

Εχω βρει αυτο http://www.aliexpress.com/item/Free-case-cover-Film-Original-Lenovo-S920-MTK6589-quad-core-Smart-mobile-phone-GPS-OTG-5/1400653999.html

 

Σας φαινεται για γνησιο?

Λεω να το παρω μαζι με ενα p780 που εχω βρει.

 

Αν τελικα ειναι το γνησιο...να παρω το S920 Η να προτιμησω το P870??????????????

 

Ευχαριστω εκ των προτέρων για τις απαντησεις σας!

Edited by toumpanosk
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Καλησπέρα σε όλους τους φίλους. Οπως ανέφερα και στην επικεφαλίδα έχω ένα Lenovo s920 και θέλω να αλλάξω recovery γλώσσα , γιατί αυτό που έχω είναι στα κινέζικα και δεν βγάζω άκρη. Το κινητό είναι ρουταρισμενο. Edited by sachnek
Lenovo s650
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλησπέρα σε όλους τους φίλους. Οπως ανέφερα και στην επικεφαλίδα έχω ένα Lenovo s920 και θέλω να αλλάξω recovery γλώσσα , γιατί αυτό που έχω είναι στα κινέζικα και δεν βγάζω άκρη. Το κινητό είναι ρουταρισμενο.

 

http://www.androidrookies.com/2014/03/lenovo-s920-install-cwm-recovery.html

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω πολυ φίλε μου, μόλις το έκανα, άλλαξε η γλώσσα στα αγγλικα , πως ήθελα, αλλά τώρα όταν κάνω επανεκκίνηση για να μπω στο recovery απλά δεν μπαίνει................ κολλάει........ Εχεις να μου προτείνεις κάποια λύση για αυτό ?????????/ Σε ευχαριστω...........

 

οκ βρηκα την λύση!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Σε ευχαριστώ και πάλι!!!!!!!!!!

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα.
Lenovo s650
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Καλησπερα,δοκιμασα να κανω update το λογισμικο και στο android μου εβγαλε οτι λειπει ενα αρχειο.Τωρα η οθονη εχει κολησει με το λογοτυπο του κινητου....lenovo... και δεν κανει τιποτα.Προσπαθω να κρατησω πατημενο το κουμπι του on/off για να μπω σε safe mode 'αλλα παλι τιποτα.Εχει κολησει το λογοτυπο.Τι κανω ξερετε για να ξεκολησει;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...