Jump to content

Jiayu G3S


georgePs
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λοιπόν το προβλημα στο τηλέφωνό μου κατα 90% το δημιουργουν οι ήχοι αφής . Μετα απο 5 μερες χωρίς ήχους αφής και δόνηση κατα την πληκτρ/ση το θέμα με το τυχαίο πατημα της οθόνης έχει εξανεμιστεί. Δεν ξέρω αν επηρεάζεται το digitizer ή αν ειναι κάποιο αλλο θέμα που δημιουργείται απο τους ήχους που αναπαραγονται κατα την αφή. Οταν πηγα σημερα να τους ενεργοποιήσω αρχισε αμέσως τα τυχαία πατήματα Οποτε προς το παρών το αφήνω ως έχει και θα ενημερώσω αν εχω νεότερα.

Κατα τα αλλά το τηλέφωνο πετάει :)

 

Έχω κι εγώ το ίδιο πρόβλημα και από τότε που απενεργοποίησα τους ήχους αφής και τη δόνιση το κάνει πολύ σπάνια.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Θέλω να σας ρωτήσω κάτι. Έχω και γω το G3S,κανένα θέμα μέχρι στιγμής δν λέω είναι αξιόπιστο. Το μοναδικό θέμα είναι οτι το Android system μου καταναλώνει πολύ μπαταρία. Υπάρχει κάποιος ομοιοπαθής??

Τι μπορώ να κάνω ??

Link to comment
Share on other sites

Και σε έμενα το ίδιο αλλά η μπαταρία κρατάει καλά και έχω κάνει 2-3 φορτίσεις απο τότε που το πήρα Edited by minotavros
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Είναι αρχη ακόμα.Το κινητό τα σπάει...Δν λέω..Λογικά δουλεύουν κάποια backround προγράμματα του Android που καταναλώνουν μπαταρία!Ελπίζω να υπάρχει λύση γτ θα αρχίσουν να πέφτουν οι αντοχές της μπαταρίας!!
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά δυο μέρες ειναι μια χαρά για μένα αφου ειχα το samsung mini που το πρωί ήταν φουλ και το μεσημέρι ήθελε φόρτηση.

Απ'οτι διαβάζω εδώ τα περισσότερα θέλουν πολύ συχνότερη φόρτιση αρά το δικό μας έχει απο τις δυνατές μπαταρίες

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Τα στατιστικα σε μας δεν φαινονται καλα, υπαρχει θεμα.

 

Πρωτο σε καταναλωση ειναι η οθονη, αλλα στα στατιστικα παντα εχει 3-4-5-6-7%, και ας εχω 8 ωρες οθονη.

 

Αν θελετε να δειτε αν υπαρχει εξτρα καταναλωση απο καπου, κατεβαστε betterbaterrystats απο xda ή wakelock detector απο Play Store.

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο nikchris

για την εφαρμογή που μας σύστησες από το Play Store την wakelock detector.

Είναι τέλεια διότι μου έδειξε τις εφαρμογές αναλυτικά με την κατανάλωση της μπαταρίας.

Xiaomi -(Άμιλλα Ναι - Ανταγωνισμός Όχι)
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να βελτιώσουμε την κάμερα?

Google: Lenovo Super Camera, ή το procapture

Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα αυτά τα handsfree http://www.e-shop.gr/product?id=TEL.006420 και δεν δουλεύουν σωστά.

Δεν ακούγονται δυνατά.Μόνο όταν κρατάω πατημένο το κουμπάκι που έχουν ακούγονται κάπως δυνατά.

Τι κουφό είναι αυτό πάλι?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αγόρασα αυτά τα handsfree http://www.e-shop.gr/product?id=TEL.006420 και δεν δουλεύουν σωστά.

Δεν ακούγονται δυνατά.Μόνο όταν κρατάω πατημένο το κουμπάκι που έχουν ακούγονται κάπως δυνατά.

Τι κουφό είναι αυτό πάλι?

 

Ασυμβατότητα...

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα αυτά τα handsfree http://www.e-shop.gr/product?id=TEL.006420 και δεν δουλεύουν σωστά.

Δεν ακούγονται δυνατά.Μόνο όταν κρατάω πατημένο το κουμπάκι που έχουν ακούγονται κάπως δυνατά.

Τι κουφό είναι αυτό πάλι?

 

AΠο που και ως που κουφο; Το γραφει κιολας οτι ειναι συμβατα μονο με καποιες συσκευες.

 

Κανε μοντα με tire-up και κρατα συνεχεια πατημενο το κουμπι.

Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα αυτά τα handsfree http://www.e-shop.gr/product?id=TEL.006420 και δεν δουλεύουν σωστά.

Δεν ακούγονται δυνατά.Μόνο όταν κρατάω πατημένο το κουμπάκι που έχουν ακούγονται κάπως δυνατά.

Τι κουφό είναι αυτό πάλι?

εδωσες 15 ευρω και πηρες αυτα ενω μπορουσες να παρεις τα ακουστικα της xiaomi (piston νομιζω λεγονται) που ειναι κορυφη και παιζουν καλα και στο κινητο σου.

Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα αυτά τα handsfree http://www.e-shop.gr/product?id=TEL.006420 και δεν δουλεύουν σωστά.

Δεν ακούγονται δυνατά.Μόνο όταν κρατάω πατημένο το κουμπάκι που έχουν ακούγονται κάπως δυνατά.

Τι κουφό είναι αυτό πάλι?

 

μάλλον χρειάζεσαι ένα TRRS adapter,δες στο ebay,είναι φθηνά.

 

Παιδιά επειδή ενδιαφέρεται ένας φίλος να του το παραγγείλω,

έχουν μείνει σημαντικά προβλήματα χωρίς λύση?

με GPS-CAMERA υπάρχει κάτι ιδιαίτερο?

η μπαταρία ανταποκρίνεται στο νούμερο(3000mAh)?

Link to comment
Share on other sites

Και σε έμενα το ίδιο αλλά η μπαταρία κρατάει καλά και έχω κάνει 2-3 φορτίσεις απο τότε που το πήρα

 

Στην φωτο δειχνει 1 ημερα 13 ωρες.

Αυτο ειναι με ανοιχτα 3G και wi-fi ?

Ποσες ωρες τηλεφωνηματα?

Ποσρς ωρες γενικο σκαλισμα.

Ενημέρωσε σε παρακαλω.

Και ποια μπαταρια εχεις , την 2000 ή την 3000 mah?

Pi is a new digital currency developed by Stanford PhDs, with over 3.5 million members worldwide. To claim your Pi, follow this link https://minepi.com/hoannis and use my username (hoannis) as your invitation code.
Link to comment
Share on other sites

Στην φωτο δειχνει 1 ημερα 13 ωρες.

Αυτο ειναι με ανοιχτα 3G και wi-fi ?

Ποσες ωρες τηλεφωνηματα?

Ποσρς ωρες γενικο σκαλισμα.

Ενημέρωσε σε παρακαλω.

Και ποια μπαταρια εχεις , την 2000 ή την 3000 mah?

-Aνοιχτό 3G και wi-fi 3-4 ώρες τη μέρα

-1 ώρα τηλεφωνήματα περιπου

-Πάρα πολύ σκαλισμα αφού ειναι αρχη και θέλω να το εξερευνήσω

-Η μπαταρία είναι 3000mah. Mε βγάζει ανετα 2 μέρες. Με όχι πολύ σκάλισμα και λιγο 3G-Wi-fi πιστεύω βγάζει 3 μέρες.

Το έχω 11 μέρες και γενικά ειμαι πολύ ευχαριστημένος με το τηλεφωνο. Τα τυχαία πατήματα που έκανε από μόνο του μόλις το πήρα έχουν σταματήσει από τότε που απενεργοποίησα ήχουν πλήκτρων και αφής. Ειναι πολύ γρήγορο και δεν κολάει ποτέ. Οποιος το έχει δει δεν πιστεύει ότι παιρνεις τέτοιο τηλέφωνο σε αυτή την τιμή.

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχετε δοκιμασει την καινουρια official rom απο jiayu.es εκδοση 20131203? ειναι καλη?

 

Εχει ελληνικα?

Ενδιαφερομαι για ενα φιλο, μιας και του παραγγειλα το G3T απο to2c.com και μου ειπαν οτι δε μπορουν να βαλουν...:mad::mad::mad:

Jiayu G3 (a lot of time ago)...

Jiayu S3 (for spare)

Ulefone T1

Elephone S8

Xiaomi Redmi Note 8!!!

Link to comment
Share on other sites

Εχει ελληνικα?

Ενδιαφερομαι για ενα φιλο, μιας και του παραγγειλα το G3T απο to2c.com και μου ειπαν οτι δε μπορουν να βαλουν...:mad::mad::mad:

 

εγω τους το ζητησα

μου ειπαν οκ

μου το εστειλαν χωρις ελληνικα

φλασαρα μονος μου ρομ με ελληνικα

πιο πισω καπου εχει το λινκ, ειναι ευκολη διαδικασια

-το καλό μπορεί πάντα να γίνει καλύτερο

-οχι πάντα...

-πάντα!!! ψάξτο στο google και θα δεις!

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα την τελευταια Ρομ απο jiayu.es. Μου φαίνεται παρα πολύ καλή. Το τηλέφωνο έγινε πιό όμορφο. Δεν έχει βέβαια ελληνικά.

Επίσης εκανα ρυθμίσεις GPS με τις οδηγίες του φόρουμ και κλειδώνει σε δευτερόλεπτα

Edited by minotavros
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Πέρασα την τελευταια Ρομ απο jiayu.es. Μου φαίνεται παρα πολύ καλή. Το τηλέφωνο έγινε πιό όμορφο. Δεν έχει βέβαια ελληνικά.

Επίσης εκανα ρυθμίσεις GPS με τις οδηγίες του φόρουμ και κλειδώνει σε δευτερόλεπτα

 

δηλαδη προτεινετε να την περασουμε?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...