Jump to content

Διαθεσιμότητα και αγορά του HTC One


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά πάντως να ξέρετε ότι όλα τα ONE που παρέχονται Ελληνικής αντιπροσωπιας είναι από Ισπανία.

Βάση του ime της συσκευής. Απλά η Ελλάδα είναι στον ίδιο κωδικό με την Ισπανία για το ΟΝΕ. ( επίσημη απάντηση της ΗΤC HELLAS ). Ok αφού η εγγύηση τρέχει κανονικά κανένα πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 316
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Η HTC παρέχει με όλες τις συσκευές χώρο στο Dropbox ή μόνο κάποια καταστήματα; Στο Expansys που κοιτώ δεν βλέπω να αναφέρει κάτι
Link to comment
Share on other sites

Η HTC παρέχει με όλες τις συσκευές χώρο στο Dropbox ή μόνο κάποια καταστήματα; Στο Expansys που κοιτώ δεν βλέπω να αναφέρει κάτι

 

Αν με το ιδιο username δεν εχεις ενεργοποιησει τα 25gb,θα τα παρεις δωρεαν για 2 χρονια.Ανεξαρτητα με το καταστημα πωλησης.Αλλιως θα πρεπει να φτιαξεις καινουργιο κωδικο για να τα παρεις (στο dropbox)

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Αν με το ιδιο username δεν εχεις ενεργοποιησει τα 25gb,θα τα παρεις δωρεαν για 2 χρονια.Ανεξαρτητα με το καταστημα πωλησης.Αλλιως θα πρεπει να φτιαξεις καινουργιο κωδικο για να τα παρεις (στο dropbox)

 

Δεν έχω χρησιμοποιησει Dropbox οπότε θα είμαι εντάξει. Αφού το παράγγειλα παρατήρησα ότι δεν ανέφερε κάτι, ενώ το Πλαίσιο το ανέφερε

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω χρησιμοποιησει Dropbox οπότε θα είμαι εντάξει. Αφού το παράγγειλα παρατήρησα ότι δεν ανέφερε κάτι, ενώ το Πλαίσιο το ανέφερε

 

Ξεχασε το πλαισιο και το καθε πλαισιο.Ειναι συμφωνια της htc με το dropbox

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ . . . Έρχομαι νέος στο Android απο παλιά HTC αλλά με Windows Mobile που δεν ήταν διαδεμομένα τα του στυλ Dropbox
Link to comment
Share on other sites

Μίλησα στο τηλέφωνο σήμερα με Expansys και είπαν ότι παραλαμβάνουν κάθε βδομάδα, αλλά ακόμα έχουν αρκετές παραγγελίες να εξυπηρετήσουν. Σίγουρα δεν μπορούν να κάνουν εκτίμηση. Με βλέπω όμως να κάνω την παραγγελία και ας περιμένω κανένα μήνα.

Μια που είπες ότι έχεις το μαύρο, έχεις παρατηρήσει κανένα θέμα με το χρώμα, το έχεις σε θήκη; Ήθελα σε pouch στυλ αλλά το φοβάμαι τώρα καλοκαίρι

 

Καλημέρα και sorry για τη καθυστερημένη μου απάντηση. Λοιπόν σχετικά με την αναμονή που έχει το expansys, έχει όντως λιγοστέψει, εγώ παρέλαβα σε σχεδόν ένα μήνα και μάλιστα σε περίοδο που γινόταν χαμός από μεγάλες αναμονές, θα έλεγα να κάνεις τη παραγγελία σου το δικό μου είναι unbranded (HTC_203 - από Γαλλία-). Σχετικά με το χρώμα από τη πρώτη μέρα το έχω σε θήκη, μια hard crystal από e-bay και, εδώ και λίγες μέρες σε μια της nillkin (η οποία τα σπάει) και με ζελατίνα στην οθόνη.

Βέβαια κατάφερα και του έκανα τη πρώτη γρατσουνίτσα με το βύσμα USB του φορτιστή, φαίνεται κάτι σα τρίχα αλλά ΕΥΤΥΧΩΣ δεν έφυγε το χρώμα (να φανταστείς μου χάραξε τη ζελατίνα).

Εννοείται πως είναι ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟ σε μαύρο :) .

πίσω από κάθε επιτυχημένο άντρα, κρύβεται...η μαμά του που τον ξεματιάζει :lol: !
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και sorry για τη καθυστερημένη μου απάντηση. Λοιπόν σχετικά με την αναμονή που έχει το expansys, έχει όντως λιγοστέψει, εγώ παρέλαβα σε σχεδόν ένα μήνα και μάλιστα σε περίοδο που γινόταν χαμός από μεγάλες αναμονές, θα έλεγα να κάνεις τη παραγγελία σου το δικό μου είναι unbranded (HTC_203 - από Γαλλία-). Σχετικά με το χρώμα από τη πρώτη μέρα το έχω σε θήκη, μια hard crystal από e-bay και, εδώ και λίγες μέρες σε μια της nillkin (η οποία τα σπάει) και με ζελατίνα στην οθόνη.

Βέβαια κατάφερα και του έκανα τη πρώτη γρατσουνίτσα με το βύσμα USB του φορτιστή, φαίνεται κάτι σα τρίχα αλλά ΕΥΤΥΧΩΣ δεν έφυγε το χρώμα (να φανταστείς μου χάραξε τη ζελατίνα).

Εννοείται πως είναι ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟ σε μαύρο :) .

 

 

 

Ευχαριστώ για την απάντηση, το έχω παραλάβει στο μεταξύ . . . Ήταν άμεση η παράδοση απο Expansys και ας έλεγε στο site ότι δεν έχει διαθεσιμότητα. Έκανα παραγγελία αργά το βράδυ της Πέμπτης. Παρασκευή ζήτησαν στοιχεία ταυτοποίησης σαν νέος πελάτης τα οποία έστειλα στις 18:00. Ενώ μέχρι Δευτέρα μεσημέρι είχε 6 μέρες για να παραλάβουν, απόγευμα μου ήρθε email ότι στάλθηκε. Τρίτη στις 13:00 το είχε παραδοθεί . . .

 

Ήρθε τόσο γρήγορα που δεν έχει προλάβει να έρθει η θήκη. Όσο για το μαύρο, όντως πάρα πολύ ωραίο

Link to comment
Share on other sites

Κάτω από τα 600 ευρώ η τιμή του πλέον https://www.skroutz.gr/s/2958503/HTC-One-32GB.html . Και το μαύρο διαθέσιμο πια στην ίδια τιμή με το ασημί.
Δεν υπογράφω ρε!!! ;)
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Δεν νομιζω να ειναι μουφα.

Αλλωστε ευρωπαικο ειναι, λογικο σε τετοια τιμη.

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ από το Kaizer είχα πάρει το δικό μου, 620€ στις 3 Ιουνίου.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Γερμανικό, Τ-Mobile. Ναι, αξιόπιστο είναι, έχω ψωνίσει 3 φορές από'κει.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Γερμανικό, Τ-Mobile. Ναι, αξιόπιστο είναι, έχω ψωνίσει 3 φορές από'κει.

 

Κι εγώ έχω κάνει συναλλαγές με τον kaizer μια χαρά μαγαζί είναι, αλλά στο μόνο που κόλλαγα είναι το ότι η συσκευή είναι branded. Πλέον στο expansys το έχουν 589€, εγώ τέλη Απρίλι το πήρα, αν θυμάμαι καλά 670€.

πίσω από κάθε επιτυχημένο άντρα, κρύβεται...η μαμά του που τον ξεματιάζει :lol: !
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα! άρχισα και ψήνομαι πολύ για το μαύρο και μόνο το μαύρο. τι παίζει όμως μπορώ να το βρω ανα πασα στιγμη σε σκρουτζομαγαζο κατοπιν παραγγελιας η θα θελει να κανω ταμα μπας και φερουν; μη πουλήσω το s3 και μείνω με το @@λι στο χέρι :lol:

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά , για όποιον ενδιαφέρεται δίνω το htc one σε μαύρο χρώμα σε άψογη κατάσταση εντός εγγύησης , στο κουτί του , χωρίς πρόβλημα με την κάμερα δηλαδή χωρίς καμένα pixels , με δώρο την γνήσια θήκη της htc ,αυτή που κλείνει από μπροστά , και με μία άλλη σιλικονούχα ,και προστατευτικό κάλυμμα οθόνης .

Και όλα αυτά στην τιμή των 550 ευρώ.

Για περισσότερες πληροροφορίες στο email :dbal@hol.gr

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά , για όποιον ενδιαφέρεται δίνω το htc one σε μαύρο χρώμα σε άψογη κατάσταση εντός εγγύησης , στο κουτί του , χωρίς πρόβλημα με την κάμερα δηλαδή χωρίς καμένα pixels , με δώρο την γνήσια θήκη της htc ,αυτή που κλείνει από μπροστά , και με μία άλλη σιλικονούχα ,και προστατευτικό κάλυμμα οθόνης .

Και όλα αυτά στην τιμή των 550 ευρώ.

Για περισσότερες πληροροφορίες στο email :dbal@hol.gr

Το λαθος θέμα ποσταρεις φιλε μου.

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ρωτήσω αν όλα τα φθηνά κινητά από σκρούτζ είναι branded. Ξέρει κανείς?

Συνήθως οχι αλλά για σιγουριά μπορείς να ρωτήσεις

Link to comment
Share on other sites

δε ξερω πως προσδιοριζεις την εννοια "φθηνα", τελος παντων εγω που ενδιαφερθηκα για hox και sgs3 απο το τμημα των πωλησεων αρκετων σκρουτζομαγαζων μου ειπαν οτι ειναι branded οι 2 συγκεκριμενες συσκευες. τα ιδια και στο e-shop. καλο ειναι να κανεις μια ερωτηση πριν προχωρησεις στην αγορα, διοτι αν ειναι branded και δεν το θελεις δεν εχεις το δικαιωμα της επιστροφης (συμφωνα με λεγομενα πωλητη του e-shop)
Link to comment
Share on other sites

αντε και ειναι branded, που το τόσο τραγικό; δε μπορείς να περάσεις αλλο firmware επίσημο και unbranded? αν δεν είναι κλειδωμένο σε κάποιο παροχο το κινητο το να είναι branded δεν είναι και τόσο τραγικό..

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

αντε και ειναι branded, που το τόσο τραγικό; δε μπορείς να περάσεις αλλο firmware επίσημο και unbranded? αν δεν είναι κλειδωμένο σε κάποιο παροχο το κινητο το να είναι branded δεν είναι και τόσο τραγικό..

 

Στο HOX το branded ειναι προβλημα διοτι για να περασεις νεο firmware πρωτα τσεκαρει το CID σου (Carrier ID) το οποιο αν ειναι branded ειναι προβλημα. Πχ οι T-Mobile branded συσκευες πηραν το νεο firmware για το HOX μηνες μετα την κυκλοφορια του.

Απο την αλλη στο HTC One δεν παει ετσι. Και να ειναι branded σιγα τα αυγα διοτι υπαρχεi S-Off hack που ξεκλειδωνει τελειως την συσκευη και βαζεις supercid (11111111) και περνας οτι γουσταρεις :)

Link to comment
Share on other sites

επισης, σε πολλα καταστηματα που υπαρχουν στο σκρουτζ, υπαρχει και λανθασμενη περιγραφη του προϊοντος, λογου χαρη στη χωρητικοτητα της συσκευης (αλλη στο site του σκρουτζ και διαφορετικη στη σελιδα του καταστηματος). Οπως και να 'χει πριν συμπληρωσει καποιος τη φορμα παραγγελιας, θα ηταν καλυτερα να επικοινωνησει τηλεφωνικως με το καταστημα και να ρωτησει/διευκρινησει ο,τι θελει.
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα παιδιά! ενδιαφέρομαι για τη συσκευή και ήθελα να ρωτήσω όσους το πήραν απο kaizerstore, είναι unbranded η συσκευη; πήρα τηλέφωνο και μου είπαν μόνο ότι είναι ξεκλείδωτη. το site tokinito.gr τι λέει είναι αξιόπιστο;

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...