Jump to content

[Επίσημο] HTC One (M7)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα.

Απέκτησα ενα One M7 από μαγαζί στη Ομόνοια, ενώ όλα λειτουργούν άψογα, και στα ελληνικά η συσκευή δε συνδέεται με δεδομένα αν δεν είναι σε Wi Fi... Έκτος Wi Fi δε μπορώ να μπω στο Internet... Εχω την ίδια κάρτα SIM με την οποια έμπαινα κανονικά με 3G με το NOTE 2 που έχω..

Αν κάποιος μπορεί να με βοηθήσει.. Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα.

Απέκτησα ενα One M7 από μαγαζί στη Ομόνοια, ενώ όλα λειτουργούν άψογα, και στα ελληνικά η συσκευή δε συνδέεται με δεδομένα αν δεν είναι σε Wi Fi... Έκτος Wi Fi δε μπορώ να μπω στο Internet... Εχω την ίδια κάρτα SIM με την οποια έμπαινα κανονικά με 3G με το NOTE 2 που έχω..

Αν κάποιος μπορεί να με βοηθήσει.. Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Έχεις γυρίσει το δίκτυο σε LTE;

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

δοκιμασε να βαλεις χειροκινητα αυτες τις ρυθμίσεις http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5219658#post5219658

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Τα έκανα... Κανένα αποτέλεσμα..

Μπορεί να φταίει που το τηλέφωνο δεν είναι από την ελληνική αντιπροσωπεια αγορασμένο??

Link to comment
Share on other sites

αποκλείεται κάτι τετοιο..κανε ενα τηλεφωνο στο παροχο σου να σου στειλει ρυθμισεις; η καρτα σου ειναι κομμενη;

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Τα έκανα... Κανένα αποτέλεσμα..

Μπορεί να φταίει που το τηλέφωνο δεν είναι από την ελληνική αντιπροσωπεια αγορασμένο??

Οχι, δεν έχει να κάνει αυτό.

Αν θέλεις κανε και μια επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων.

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.Με τι περικοπή βγάζετε φωτογραφίες;Ευρύ ή κανονικό;Οι φωτογραφίες στο pc είναι καλύτερες με κανονικό, όταν δεν το βάζω σε full screen θέαση.Δε ξέρω τι να κάνω πια!
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να επαναφέρω backup από HTC cloud και δεν μου βγάζει επιλογή επαναφοράς. Ξέρετε τι μπορεί να συμβαίνει;
Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.Με τι περικοπή βγάζετε φωτογραφίες;Ευρύ ή κανονικό;Οι φωτογραφίες στο pc είναι καλύτερες με κανονικό, όταν δεν το βάζω σε full screen θέαση.Δε ξέρω τι να κάνω πια!

 

Αν το βαλεις σε κανονικο, 4:3 δηλαδη, μειωνονται ακομη περισσοτερο τα mpixels. Φαντασου λοιπον, ειναι που ειναι μολις 4, γινονται ακομη λιγοτερα!

 

Το 16:9 ειναι καλυτερη περιπτωση, αλλα θελει προσοχη στην εκτυπωση (ΑΝ εκτυπωνεις), διοτι χρειαζεται κροπαρισμα και πιθανον να χαθει θεμα (περισσοτερες πληροφοριες στο φωτογραφειο της γειτονιας σου!!! :lol::p )

 

Γιατι οι 16:9 δεν σου φαινονται καλα???

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αν το βαλεις σε κανονικο, 4:3 δηλαδη, μειωνονται ακομη περισσοτερο τα mpixels. Φαντασου λοιπον, ειναι που ειναι μολις 4, γινονται ακομη λιγοτερα!

 

Το 16:9 ειναι καλυτερη περιπτωση, αλλα θελει προσοχη στην εκτυπωση (ΑΝ εκτυπωνεις), διοτι χρειαζεται κροπαρισμα και πιθανον να χαθει θεμα (περισσοτερες πληροφοριες στο φωτογραφειο της γειτονιας σου!!! :lol::p )

 

Γιατι οι 16:9 δεν σου φαινονται καλα???

 

Ευχαριστώ πολύ.Όταν φωτογραφίζω στο όρθιο μου τις εμφανίζει πολύ ΄΄στενές΄΄ τις 16:9,κάτι που δε συμβαίνει στις 4:3.Αν τις κανω περιστροφη ειναι καλυτερα αλλα ειναι πλαγια..Κατάλαβες;

Edited by thanos55
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια....

Απεκτησα και εγω το κινητο σημερα υστερα απο ανταλλαγη με καποια αλλα κινητα που ειχα....Ελαφρως μεταχειρισμενο το πηρα (ειχε μιση ωρα λειτουργιας ).Διαβασα οσο μπορουσα τα ποστ που εχετε γραψει (βεβαια οχι ολα.....πιστευω σιγα σιγα να τα καταφερω να διαβασω ολες τις σελιδες) και μπορω να πω οτι ψιλοαπογοητευτικα με τα προβλημματα που αναφερεται....

Βεβαια δεν εχω καταλαβει αν τα προβλημματα παρουσιαζονται σε οσους το εχουν ρουταρει το κινητο η' σε οσους το εχουν οπως το πηραν....

Θελω να μπω στο τρυπακι να το ρουταρω για να αφαιρεσω αρκετα πραγματα που εχει μεσα και μου ειναι αχρηστα και τρωνε μπαταρια...αλλα φοβαμαι το ξεκλειδωμα το bootloader ,οχι για την εγγυηση μιας και το πηρα μεταχειρισμενο, αλλα σε αλλο τηλεφωνο που ειχα ξεκλειδωσει τον bootloader ειχα προβλημματα (Xperia).

Αν θελετε μου λετε την αποψη σας (σιγουρα θα εχει ειπωθει πολλες φορες πιο πισω αλλα μεχρι να φτασω στις αναλογες σελιδες ισως να το εχω αλλαξει !!!!!!!!!!!!!)

...

 

To ξεκλείδωμα του bootloader το μόνο που κάνει είναι να επιτρέπει την εγκατάσταση ενός custom recovery.

To custom recovery επιτρέπει την εγκατάσταση μιας custom rom, ή το rooting της υφιστάμενης stock rom.

Το root δεν έχει κατά βάση σκοπό την απεγκατάσταση εφαρμογών αλλά την δυνατότητα εκτέλεσης εφαρμογών που τρέχουν μόνο σε rooted σύστημα.

Επιθυμητό είναι και το S-OFF που σου επιτρέπει να φλασάρεις νεότερο firmware και να αλλάξεις το CID.

 

Για τις εφαρμογές που δεν θες, δοκίμασε να πας Settings -> Apps -> Επιλογή εφαρμογής -> Disable

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ.Όταν φωτογραφίζω στο όρθιο μου τις εμφανίζει πολύ ΄΄στενές΄΄ τις 16:9,κάτι που δε συμβαίνει στις 4:3.Αν τις κανω περιστροφη ειναι καλυτερα αλλα ειναι πλαγια..Κατάλαβες;

 

Οταν λες "στενες" προφανως εννοεις με αρκετο κενο πανω και κατω... Δηλ. δεν υπαρχει καποιο ειδος παραμορφωσης... Σωστα καταλαβα?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.Με τι περικοπή βγάζετε φωτογραφίες;Ευρύ ή κανονικό;Οι φωτογραφίες στο pc είναι καλύτερες με κανονικό, όταν δεν το βάζω σε full screen θέαση.Δε ξέρω τι να κάνω πια!

 

Προσωπικά ειμαι λάτρης του 16:9 και ας χάνει λιγάκι στην ποιότητα σε κάποιες περιπτώσεις όπως λες.

Γνώμη μου άστο στο ευρύ (σχεδόν όλοι έτσι το έχουμε), μιας κι έχει μεγαλύτερο πλάνο και είναι πιο φυσικό στο μάτι.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αν το βαλεις σε κανονικο, 4:3 δηλαδη, μειωνονται ακομη περισσοτερο τα mpixels. Φαντασου λοιπον, ειναι που ειναι μολις 4, γινονται ακομη λιγοτερα!

 

Το 16:9 ειναι καλυτερη περιπτωση, αλλα θελει προσοχη στην εκτυπωση (ΑΝ εκτυπωνεις), διοτι χρειαζεται κροπαρισμα και πιθανον να χαθει θεμα (περισσοτερες πληροφοριες στο φωτογραφειο της γειτονιας σου!!! :lol::p )

 

Γιατι οι 16:9 δεν σου φαινονται καλα???

 

Εγώ σε 10x15 που εκτυπώνω αν θυμάμαι καλά ,μια χαρά τις βγάζει ρε συ.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Παιδια γιατι δεν μου εχει ενεργη την επιλογη να κανω restore backup απο το συννεφο της HTC??
Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ σε 10x15 που εκτυπώνω αν θυμάμαι καλά ,μια χαρά τις βγάζει ρε συ.

 

Απο συζητησεις που εχω κανει με το φωτογραφειο της γειτονιας μου (δεν ειμαι ειδικος εγω), αυτου του ειδους οι φωτογραφιες (wide) εχουν "θεματακι" στην εκτυπωση... Οχι βεβαια οτι τυπωνονται ασχημα, αλλα ειναι πιθανον να χρειαστει "κοψιμο", οποτε αν το θεμα ειναι πολυ κοντα και δεν υπαρχει background για crop, τοτε μπορει να "χασεις" κανενα κεφαλι, κανενα ποδι κλπ. :lol::lol::lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Οταν λες "στενες" προφανως εννοεις με αρκετο κενο πανω και κατω... Δηλ. δεν υπαρχει καποιο ειδος παραμορφωσης... Σωστα καταλαβα?

 

Δεξιά και αριστερά ειναι πιο στενές σε σχεση με τις 4:3 όταν τραβάς στο όρθιο και όχι οριζόντια που γεμίζει όλο το πλάνο.

edit: βασικα το περιγραφω αθλια,οποτε αν βγαλεις μια φωτο με το ενα και μια με το αλλο και τις περασεις στο pc σου θα με καταλαβεις.Εγω το αφηνω 16:9 και τελος!

Edited by thanos55
Link to comment
Share on other sites

Δεξιά και αριστερά ειναι πιο στενές σε σχεση με τις 4:3 όταν τραβάς στο όρθιο και όχι οριζόντια που γεμίζει όλο το πλάνο.

edit: βασικα το περιγραφω αθλια,οποτε αν βγαλεις μια φωτο με το ενα και μια με το αλλο και τις περασεις στο pc σου θα με καταλαβεις.Εγω το αφηνω 16:9 και τελος!

 

Καταλαβα, μια χαρα το περιεγραψες! Κι εγω το ιδιο κανω!!!!!!! ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παίδες γιατί για να δούμε αν ελήφθη το μήνυμα που στείλαμε να πρέπει να έρχεται και ειδοποίηση στην γραμμή ειδοποιήσεων;Δεν έφτανε το σύμβολο στο μήνυμα;Ξέρει κανείς πως μπορούμε να απενεργοποιήσουμε την ειδοποίηση στην γραμμή;
Link to comment
Share on other sites

To ξεκλείδωμα του bootloader το μόνο που κάνει είναι να επιτρέπει την εγκατάσταση ενός custom recovery.

To custom recovery επιτρέπει την εγκατάσταση μιας custom rom, ή το rooting της υφιστάμενης stock rom.

Το root δεν έχει κατά βάση σκοπό την απεγκατάσταση εφαρμογών αλλά την δυνατότητα εκτέλεσης εφαρμογών που τρέχουν μόνο σε rooted σύστημα.

Επιθυμητό είναι και το S-OFF που σου επιτρέπει να φλασάρεις νεότερο firmware και να αλλάξεις το CID.

 

Για τις εφαρμογές που δεν θες, δοκίμασε να πας Settings -> Apps -> Επιλογή εφαρμογής -> Disable

 

Δεν σβηνονται ολες οι εφαρμογες μεσα απο το μενου των εφαρμογων...Μονο να τις κλεισεις μπορεις (αλλα ξανανοιγουν μονες τους καποια στιγμη....)

Αναφερομαι στο ξεκλειδωμα του bootloader επειδη διαβασα οτι πρεπει να γινει για να ρουταρεις την συγκεκριμενη συσκευη....

Τα υπολοιπα ειναι γνωστα με την μονη διαφορα οτι το root γινεται για να εισαι εσυ ο διαχειριστης της συσκευης...Μεσα σε αυτο περιλαμβανεται και η αφαιρεση οσων εφαρμογων δεν σου χρειαζονται και σου τρωνε και χωρο και ενεργεια....

Προς το παρων μια custom rom δεν με ενδιαφερει μιας και ειναι καινουργιο για εμενα το κινητο και ειδικα η HTC (χρονια κολλημενος στα sonny )....:D

Link to comment
Share on other sites

Παίδες γιατί για να δούμε αν ελήφθη το μήνυμα που στείλαμε να πρέπει να έρχεται και ειδοποίηση στην γραμμή ειδοποιήσεων;Δεν έφτανε το σύμβολο στο μήνυμα;Ξέρει κανείς πως μπορούμε να απενεργοποιήσουμε την ειδοποίηση στην γραμμή;

Μηνύματα-ρυθμισεις-ειδοποιησεις-προειδοποιηση ειδοποίησης.

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Μηνύματα-ρυθμισεις-ειδοποιησεις-προειδοποιηση ειδοποίησης.

 

Δεν υπαρχει προειδοποιηση ειδοποιησης σε μενα.Μήπως το πρόσθεσαν στην 4.4;Γιατί εγώ με tmob ακόμα να πάρω 4.4...

Link to comment
Share on other sites

δοκιμασε να βαλεις χειροκινητα αυτες τις ρυθμίσεις http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5219658#post5219658

 

Τα κατάφερα. Αυτές οι. Ρυθμίσεις ήταν αλλά ήθελε επανεκκίνηση..

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Δεν σβηνονται ολες οι εφαρμογες μεσα απο το μενου των εφαρμογων...Μονο να τις κλεισεις μπορεις (αλλα ξανανοιγουν μονες τους καποια στιγμη....)

Αναφερομαι στο ξεκλειδωμα του bootloader επειδη διαβασα οτι πρεπει να γινει για να ρουταρεις την συγκεκριμενη συσκευη....

Τα υπολοιπα ειναι γνωστα με την μονη διαφορα οτι το root γινεται για να εισαι εσυ ο διαχειριστης της συσκευης...Μεσα σε αυτο περιλαμβανεται και η αφαιρεση οσων εφαρμογων δεν σου χρειαζονται και σου τρωνε και χωρο και ενεργεια....

Προς το παρων μια custom rom δεν με ενδιαφερει μιας και ειναι καινουργιο για εμενα το κινητο και ειδικα η HTC (χρονια κολλημενος στα sonny )....:D

 

Ναι σωστά, στην στοκ δεν έχει επιλογή για disabling των apps. Οπότε κάνε το root.

Σε custom θα βρείς και το Sense 6 καθώς και πλήρη επιλογή κατά την εγκατάσταση ποιες εφαρμογές θες να εγκατασταθούν (Google Apps, HTC Apps, HTC Widgets)

Link to comment
Share on other sites

Πρόσφατος κάτοχος htc m7 μετά από iPhone 5.

Δε βγάζω άκρη με τα εξής:

1) Κάνω upload σε dropbox ένα μεγάλο video ή πολλές photos μαζί. Όταν κλείνει η οθόνη σταματάει και το uploading με αποτέλεσμα να γίνονται άπειρες διακοπές στο ανέβασμα. Υπάρχει κάποια λύση ώστε να τρέχει το uploading (είτε μέσω wifi είτε μέσω δεδομένων) όταν το κινητό είναι σε stand by;

2) Πείτε ότι είμαι εκτός wifi και χρησιμοποιώ μόνο δεδομένα. Όταν ξυπνάω το κινητό, στο σχετικό widget αναφέρει ότι ο καιρός δεν διατίθεται και ενημερώνεται μόνο αν μπω μέσα στην εφαρμογη, παρότι ο αυτόματος συγχρονισμός είναι στο on. Χαμός!

3) Συνδεσιμότητα iMac-HTC σημειώσατε χάος. Υπάρχει κάποιος τρόπος το iMac να εκλαμβάνει το htc ως usb ώστε να κανω copy-paste χωρίς τη χρήση των εφαρμογών που χρησιμοποιούν το wifi και τρέχουν πολύ-πολύ αργά;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...