Jump to content

[Επίσημο] LG Optimus L7 II (P710 / P715)


nikosxeng3
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΦΙΛΟΙ. ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΠΩΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΩ ΝΑ ΣΤΕΛΝΕΙ ΤΙΣ ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ ΣΤΗΝ ΚΑΡΤΑ ΚΑΙ ΠΩΣ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΤΟ LG PCSUIT. ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΝΟΚΙΑ ΠΟΥ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΤΟ ΕΒΑΖΑ ΣΤΟ PC ΣΕ ΛΙΓΑ SEC ΕΙΧΑΝ ΑΠΟΘΗΚΕΥΤΕΙ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΗ ΣΩΣΤΗ ΣΕΙΡΑ ΚΑΙ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ. ΑΠΟ ΦΩΤΟ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΠΛΟΥΣΙΟ ΜΕΝΟΥ ΚΑΙ Η ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΕΙΝΑΙ ΣΟΥΠΕΡ.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 125
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επειδη ενδιαφερομαι για το συγκεκριμενο κινητο αλλα δεν βρισκω πληροφοριες,αν το εχει καποιος να μας πει τα - και τα + του.

Υπαρχει πουθενα στην ελλαδα διαθεσιμο? το φερνει καποιος το dual ? :confused:

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

μετά από ένα σύντομο πέρασμα στο zte blade v σήμερα πείρα και εγώ την συσκευή μπορώ να πω πως είμαι αρκετά ικανοποιημένος . με το που το άνοιξα έκανε και 2 αναβάθμισης μέσω οτα
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Παίζει να μην έχει ελληνική γλώσσα το κινητό αυτό?(Μιλάμε για κινητό που δεν προορίζεται για την ελλάδα)

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,ηρθε η ωρα να αλλαξω κινητο και ειμαι αναμεσα σε 3, θα ηθελα αντικειμενικες απαντησεις παρακαλω :)

LG Optimus L7 II

Sony Xperia M

Samsung Galaxy Core

Nokia 3310,Nokia 3510i,Nokia 6820,SE K700,Motorola SLVR L7,SE W700,SE K770,LG GT505,HTC Wildfire,SE Xperia neo V,LG Optimus L9 II,Samsung Galaxy S3 Neo,Xiaomi Redmi 4X,Honor Play,Xiaomi Redmi Note 9 Pro,Apple iPhone 12

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,ηρθε η ωρα να αλλαξω κινητο και ειμαι αναμεσα σε 3, θα ηθελα αντικειμενικες απαντησεις παρακαλω :)

LG Optimus L7 II

Sony Xperia M

Samsung Galaxy Core

 

 

το L7 II ειναι στα τελευταια του,ηρθε το L9 II το οποιο ισως παρει και την 4.3.

:cool:
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Έχει ενας θειος μου το συγκεκριμένο κινητο και ξαφνικά με το που ανοιγει το μαρκετ αυτοματα αυτο κλεινει...του εκανα μια επανεκκίνηση αλλα δν εστρωσε επίσης εκανα clear cache της εφαρμογης κ παλι τιποτα...το wipe data δεν το γλιτωνω ε?

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, αγόρασα μια θήκη από ebay για έναν φίλο μου αλλά αυτός έχει το L7 και δεν ταιριάζει!:mad:

Είναι μαύρη flip δερμάτινη, δεν χρησιμοποιήθηκε καθόλου, φυσικά, είμαι έτοιμος να την στείλω πίσω αλλά με 6 ευρώ αν την θέλει κάποιος, του την στέλνω! Μέχρι Δευτέρα που θα ξανανοίξει το ταχυδρομείο γίνεται, αν την θέλει κανείς!

Η ζωή είναι ΠΟΛΥ μικρή, μην χάνεις ούτε μέρα!!!
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
samsung galaxy core ή lg l7 ii??το θέλω για μια μέτρια χρήση.λίγο ίντερνετ,κανά παιχνιδάκι και φωτογραφίες.τι προτείνετε; Edited by katerina98
Link to comment
Share on other sites

katerina98 και εγώ σκεφτόμουν ανάμεσα σε αυτά τα 2 μήπως μπορέσω να πάρω κάποιο τις γιορτές. Κλίνω προς το LG γιατί φαίνεται να έχει καλύτερη μπαταρία και επίσης έχω ψιλοβαρεθεί την σειρά Galaxy! Αν δεν σ΄ενδιαφέρει η εμφάνιση, πάρ'το με βάση του τι κάνεις περισσότερο. Π.χ. για παιχνίδια υποθέτω πως το Samsung θα είναι καλύτερο με 1 γίγα RAM, ενώ για φωτογραφίες ίσως είναι προτιμότερο το LG με την 8άρα κάμερα. Για ίντερνετ νομίζω πως και τα 2 είναι μια χαρά... Edited by Conception
Link to comment
Share on other sites

το core είναι παντόφλα ρε ****το..δεν χωράει σε τσέπη όπως το είδα χτες στο public..το lg είναι λίγο πιο συμμαζεμένο..αλλά φοβάμαι μήπως μου βγει σκάρτο γιατι λένε από lg αξίζουν τα ακριβά πιο πολύ... Edited by katerina98
Link to comment
Share on other sites

katerina98 και εγώ σκεφτόμουν ανάμεσα σε αυτά τα 2 μήπως μπορέσω να πάρω κάποιο τις γιορτές. Κλίνω προς το LG γιατί φαίνεται να έχει καλύτερη μπαταρία και επίσης έχω ψιλοβαρεθεί την σειρά Galaxy! Αν δεν σ΄ενδιαφέρει η εμφάνιση, πάρ'το με βάση του τι κάνεις περισσότερο. Π.χ. για παιχνίδια υποθέτω πως το Samsung θα είναι καλύτερο με 1 γίγα RAM, ενώ για φωτογραφίες ίσως είναι προτιμότερο το LG με την 8άρα κάμερα. Για ίντερνετ νομίζω πως και τα 2 είναι μια χαρά...

 

το core είναι παντόφλα ρε ****το..δεν χωράει σε τσέπη όπως το είδα χτες στο public..το lg είναι λίγο πιο συμμαζεμένο..αλλά φοβάμαι μήπως μου βγει σκάρτο γιατι λένε από lg αξίζουν τα ακριβά πιο πολύ...

Link to comment
Share on other sites

Σκάρτο δε νομίζω, μεσαίας κατηγορίας είναι με αρκετά καλά χαρακτηριστικά... απλά ίσως το Core να έχει καλύτερη υποστήριξη από θέμα αναβαθμίσεων επειδή είναι Samsung!
Link to comment
Share on other sites

παιδια βοηθεια..!! εγκατεστησα το chainfire 3d στο lg l7 ii και οταν εκανα install τον driver κολλησε στο reboot στο logo της lg.....σας παρακαλω βοηθηστε με.......
:superman:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους ειμαι καινουργιος στο forum , και με την εγγραφη μου θα ηθελα να σας ζητησω την βοηθεια σας για ενα προβλημα που μ ετυχε...Εκανα root στο lg l7 ii και και υστερα ηθελα να περασω το chainfire 3d (μεγα λαθος μ οτι δεν το εψαξα στην αρχη και μετα ειδα οτι δεν εχει συμβατοτητα με jb 4.1:dash:)γιατι αρκετοι λενε πως το κινητο εχει καποια προβληματακια με τα γραφικα (λογω της gpu adreno 203 υποθετω) ...καθως εγκατεστησα τους drivers το κινητο εχει κολησει στο logo της lg στο reboot.....τωρα οποιος μπορεσει ας μου απαντησει γιατι πραγματικα εxω φοβηθει. το κινητο αγοραστηκε πριν 3 μερες :help:
:superman:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους ειμαι καινουργιος στο forum , και με την εγγραφη μου θα ηθελα να σας ζητησω την βοηθεια σας για ενα προβλημα που μ ετυχε...Εκανα root στο lg l7 ii και και υστερα ηθελα να περασω το chainfire 3d (μεγα λαθος μ οτι δεν το εψαξα στην αρχη και μετα ειδα οτι δεν εχει συμβατοτητα με jb 4.1:dash:)γιατι αρκετοι λενε πως το κινητο εχει καποια προβληματακια με τα γραφικα (λογω της gpu adreno 203 υποθετω) ...καθως εγκατεστησα τους drivers το κινητο εχει κολησει στο logo της lg στο reboot.....τωρα οποιος μπορεσει ας μου απαντησει γιατι πραγματικα εxω φοβηθει. το κινητο αγοραστηκε πριν 3 μερες :help:

 

Θα πρέπει να ξαναπεράσεις τη rom του κινητού σου.

Νίκος

Κάτοχος Samsung Galaxy S10+ (Android 10 Official).

- 001 με την όπισθεν

Link to comment
Share on other sites

Θα πρέπει να ξαναπεράσεις τη rom του κινητού σου.

 

Ευχαριστω...Αλλα μπορεις να μου πεις αναλυτικα πως θα ξανα περασω την rom...?

Edited by diminikias
:superman:
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Γιατι τόσο λίγα posts γι' αυτό το κινητό;

Εγώ έχω να κάνω ορισμένες ερωτήσεις, αν βρεθεί κάποιος να απαντήσει δηλαδή:

1. Το κινητό είναι unibody, χωρίς καπάκια μπαταρίας κλπ;

2. Η μπαταρία φαίνεται ισχυρή. Είναι;

3. Το λειτουργικό του είναι γρήγορο ή έχει κολλήματα;

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Καμια rom οπου λειτουργησε καλα στο P710;

Phones: Samsung GT-M8910 Pixon - iPhone 3gs - HTC Desire - ZTE P752D - Jiayu G4 - Honor 3c - Honor 4x

Tablets: Lenovo A100L

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια..η αδερφη μου προσφατα αγορασε το παραπανω κινητο και αντιμετωπιζει το εξης προβλημα:οταν παιρνει τηλεφωνο καποιες επαφες συγκεκριμενα 2 η οθονη σβηνει τελειως και δεν μπορεις να το κλεισεις μετα κατι σαν να κολλαει..μονο σε 2 επαφες το κανει αυτο..εχει συμβει και σε καποιον αλλον?με ενα ρεσετ θα φτιαξει?τι λετε?
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
καλησπερα, ειμαι αναμεσα σε 3 κινητα

1.galaxy sii plus

2.lg optimus l7ii

3.sony xperia L

εσεις ποιο θα μου προτεινατε ??

 

To Samsung GT-S7275 (Ace 3) στα 137€.

 

Έχει καλύτερο επεξεργαστή και από τα τρία (2 x 1.2GHz Krait), ίδια κάρτα γραφικών με το "δυνατό" της παρέας Xperia L (Adreno 305), LTE υποστήριξη (όλα τα άλλα είναι μονάχα 3G).

http://s4.postimg.org/kul22odml/420x150.jpg
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια,

μου το εφεραν δωρο.ωραιο κινητο.τελος παντων.το rootαρα ολα κομπλε και τωρα πεταει αναβαθμιση v10g.λιγο που εψαξα υπαρχει και v10j.

και ρωτω.

α)ποια αναβαθμιση θα πρεπει να κανω?

β)πως θα κανω αναβαθμιση μιας και το κινητο ειναι rootαρισμενο?Υπαρχει καποιος οδηγος?

Link to comment
Share on other sites

Ανάμεσα στο Ρ715 και το Galaxy i8262 ποιο θα προτείνατε; ψάχνω κάποιο dual-sim με οθόνη τουλάχιστον 4.3", φλας, μνήμη τουλάχιστον 768mb, τιμή κάτω από 170 και όσο γίνεται λεπτότερο. Έχω καταλήξει σε αυτά τα δύο, δεν ξέρω αν υπάρχουν και εναλλακτικές.

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...