Jump to content

Acer Liquid E2


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν κάνεις τη συσκευή σου root δοκίμασε και το gravity box, αν δουλέψει, αξίζει και με το παραπάνω.

 

Το gravity box παίζει μια χαρά!

Όλες οι λειτουργίες είναι διαθέσιμες.

Φοβερό εργαλείο η εφαρμογή.

 

Όσον αφορά την συσκευή, ότι και να πω είναι λίγο! Τρομερά γρήγορη και χωρίς ίχνος κολλήματος σε ότι κι αν έχω δοκιμάσει.

Είναι η τρίτη συσκευή Acer που αποκτώ και μπορώ να πω ότι έχει κάνει πολύ καλή δουλειά σε όλα τα επίπεδα σε σύγκριση με την τιμή.

 

Η κάμερα είναι αρκετά καλή έως άριστη. Καθαρές Φωτογραφίες σχεδόν σε όλες τις συνθήκες φωτισμού.Η λειτουργία για κοντινές φωτογραφίες είναι τέλεια.Από την άλλη μεριά η ενσωματωμένη εφαρμογή της κάμερας κάπως δυσκολεύεται να λειτουργήσει γρήγορα. Το θεματάκι λύνεται εύκολα αν κατεβάσουμε κάποια άλλη εφαρμογή κάμερας από το market. Εγώ χρησιμοποιώ την camera fx η την focal.

 

Ο ήχος από τα ηχεία του είναι δυνατός αλλά δεν είναι όσο καθαρός θα περίμενα. Αν από τις ρυθμίσεις του dts χαμηλώσουν τα μπάσα ο ήχος είναι σαφώς πολύ καλύτερος.

 

Η ποιότητα ομιλίας είναι άριστη και δεν θα υπάρξει πρόβλημα επικοινωνίας ακόμη και σε συνθήκες δυνατού θορύβου. Να σημειώσω ότι και το μικρόφωνο μείωσης θορύβου λειτουργεί άψογα.

 

Από θέμα αυτονομίας τα πάει πολύ καλά και βγάζει άνετα 2-4 μέρες ανάλογα την χρήση.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Motorola Moto G 4g

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 309
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημερα , μια απορια , πηγα στις ρυθμισεις about phone και πατησα 3 φορες στο build number

και μου εβγαλε you are now a developer , τι σημαινει ;;;

 

edit:μου εμφανισε επιλογη/μενου developer options πανω απο το about phone

Edited by terry39
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλημερα , μια απορια , πηγα στις ρυθμισεις about phone και πατησα 3 φορες στο build number

και μου εβγαλε you are now a developer , τι σημαινει ;;;

 

edit:μου εμφανισε επιλογη/μενου developer options πανω απο το about phone

 

Έτσι κάνουν όλα τα android με τη συγκεκριμένη έκδοση λειτουργικού, απλά σου εμφάνισε κάποιες επιπλέον δυνατότητες.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Θα θελα να μαθω αν το συνδεσε κανεις σε TV μεσω MHL καλωδίου γιατι εμαθα οτι υπαρχουν μετατροπεις και ποια η αποψη του
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Βγήκε update , το έκανε κανένας;

 

Το έκανα μόλις ,

Acer APN Version v2.006-> v 2.026

Baseband version από έκδοση 23/7/13->16/9/13

Kernel version 23/10/2013

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστούμε για το νέο παιδιά! Θα το κάνω κι εγώ απόψε!

 

Πάντως είναι με διάφορα το καλύτερο value for money κινητό που έχω πάρει ποτέ. Πραγματικά εντυπωσιασμένος!

Link to comment
Share on other sites

Good news! Για το update εγώ που το έχω root και με xposed (xprivacy και gravitybox) πρέπει να κάνω flash από την αρχή ή κάνω ένα απλό unroot, ΟΤΑ και πάλι root και δεν χάνω τίποτα?
Link to comment
Share on other sites

Τελικά εγώ το είχα εδώ και κανα μήνα αυτό το update. Τώρα πρόσεξα τα νούμερα που πόσταρε ο φίλος πιο πάνω.

 

@Vnet - Λογικά θα το χάνεις το root, για ψάξτο μία.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Good news! Για το update εγώ που το έχω root και με xposed (xprivacy και gravitybox) πρέπει να κάνω flash από την αρχή ή κάνω ένα απλό unroot, ΟΤΑ και πάλι root και δεν χάνω τίποτα?

 

Αν έχεις αλλάξει recovery δεν κάνει ota update. Θα χρειαστεί να επανέλθει σε stock κατάσταση.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις αλλάξει recovery δεν κάνει ota update. Θα χρειαστεί να επανέλθει σε stock κατάσταση.

 

Thanks athanaso77. Αυτό κατάλαβα... Αν και γύρισα στο stock recovery κολλάει το update στον έλεγχο των system apps και επειδή βαρέθηκα να κάνω replace κάθε φορά το προβληματικό app που εμφανίζεται στον έλεγχο (πρώτα books.app, μετά calendarprovider.apk κοκ), θα του περάσω την stock rom και μετά ΟΤΑ. To stock recovery το πέρασα με mobileuncletools.

Link to comment
Share on other sites

GPS δεν χρησιμοποιώ καθόλου γιατί δεν μου χρειάζεται , το δοκίμασα όταν αγόρασα το κινητό μέσα στο σπίτι και έκανε γύρω στα 6-7 λεπτά νομίζω...
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Δεν έχω ασχοληθεί καθόλου , νομίζω σε κάποια γαλλικά site έχει.

Κοίτα στο xda για παραπάνω πληροφορίες.

Link to comment
Share on other sites

Το ψαξα λίγο, δυστυχώς δεν έχει μεγάλη υποστήριξη. Βρήκα από έναν Βραζιλιάνο κάτι, αλλά δεν ξέρω. Βασικά το μόνο θέμα είναι να έχει περισσότερο χώρο για εφαρμογές, κανένα άλλο παράπονο. Δεν χρησιμοποιώ και πολλές εξάλλου, ούτε παίζω παιχνίδια. Αν ξέρει κανείς κάτι, ας μας πει ^_^
Link to comment
Share on other sites

Παιδια συγνωμη θελω να ρωτησω γιαυτο το κινητο απο gps πως παει πιανει δορυφορους παει καλα?

 

Μετά το τελευταίο update (030) πιάνει δορυφόρους σχεδόν αμέσως (με EPO και Agps ενεργοποιημένα). 2μ με 3μ error δίνει οπότε είναι αρκετά καλά, έκανα εξαγωγή διαδρομής σε gpx το έβαλα σε google earth και τουλάχιστον το path ήταν στην σωστή πλευρά του δρόμου!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρει κανείς τι κάνω λάθος και όταν πατάω system update μου βγάζει "error: This system update is not allowed on your device. Please call the service center for help" ; Baseband version έχω από 23/07/2013...και build number acer_AV061_V370_1.023.00_WW_GEN1...
Link to comment
Share on other sites

Χμμ...περίεργο. Ίσως να δοκίμαζες μια επαναφορά εργοστασιακών πρώτα ( αφού κάνεις Backup ) και μετά να δοκίμαζες πάλι το update? Εκτός κι αν έχεις καμια περίεργη συσκευή που δεν είναι Ευρωπαϊκή ή κάτι τέτοιο. Να χει να κάνει με την περιοχή που καταστευάστηκε η συσκευή σου δηλαδή.
Link to comment
Share on other sites

Τζίφος. Έκανα και επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και πάλι το ίδιο error. Τι να πω... ίσως αν η Acer βγάλει update διαθέσιμο για download να ξαναπροσπαθήσω...
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω κάνει ακόμα root και μπορω να πω οτι ειναι πολύ σπαστικό να γεμιζει ο χώρος με ελάχιστες εφαρμογές

Οποτε μάλλον η διαδικασία ειναι root και μετά link2sd?

Η διαδικασία για root μετά το τελευταίο update εξακολουθεί να ειναι η ίδια?

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει ένας τρόπος να χρησιμοποιήσεις την κάρτα μνήμης ως μνήμη συστήματος, αλλά δεν την έχω κάνει καθώς χρησιμοποιώ καμια 10αριά εφαρμογές μόνο.

 

Περισσότερες πληροφορίες εδώ:

 

https://www.facebook.com/notes/acer-liquid-e2-portugal/tutorial-extended-system-partition-acer-liquid-e2-duo/1391594187722953

Link to comment
Share on other sites

Με root και μετά link2sd πιστεύω είμαστε μια χαρά γιατί στο sony neo v αυτό έχω κάνει και έχω άπειρες εφαρμογές

Αν χρειαστούμε περισσότερο μπορούμε να κάνουμε αυτό που λες

Στο thread του r819 έχουν έναν οδηγό http://www.oppoforums.com/threads/mod-your-partition-2gb-and-3gb.8196/

Αν τον ακολουθήσουμε κατά γράμμα γίνετε?

Link to comment
Share on other sites

Ούτε εγώ έχω πολλές εφαρμογές περασμένες, αλλά με αφήνει να τις περάσω στην κάρτα μνήμης(αφήνει πολύ λίγα mb στην μνήμη τηλεφώνου).

Με το link2sd την περνάει ολόκληρη την εφαρμογή στην κάρτα μνήμης;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...