Jump to content

Acer Liquid E2


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μήτσο , παίζει κανονικά ο ήχος από το βίντεο , έκανα μια δοκιμή τώρα και είναι οκ .
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 309
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

'Aμα μπείτε εδώ που αναφέρεται το πρόβλημα:http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=42590755

δίνουν λύση στο γαλλικό φόρουμ του android!!!

H λύση είναι εδώ!

http://www.phonandroid.com/forum/tuto-swap-memoire-sur-l-acer-liquid-e2-duo-t60236.html

'Οποιος το δοκιμάσει να μας πεί!!!

Και μακάρει να μας το μετάφραζε από τα γαλλικά!!!

Περιμένω εντυπώσεις αν λύνεται το πρόβλημα....

Edited by andrew21
Link to comment
Share on other sites

τελικά το κινητό είναι άψογο δεν κωλώνει πουθενά φαντάζομαι αν βγάλεις και τα περιττά πως θα πηγαίνει (όχι ότι χρειάζεται)!!!

κάλο ειναι όποιος γνωρίζει γαλλικά να μεταφράσει την παραπάνω σελίδα

θέλω να ρωτήσω αν υπάρχει τρόπος βάζοντας πρόθεμα η κατάληξη σε έναν οποιοδήποτε αριθμό να καλέσουμε από συγκεκριμένη Sim?

Link to comment
Share on other sites

Θήκη σιλικόνης δυστυχώς δεν έχουν βγάλει ακόμα , εγώ έχω παραγγείλει μια που μπαίνει το κινητό μέσα και καλύπτεται όλο το κινητό (μόλις μου έρθει θα ενημερώσω αν αξίζει).

Έχει και στο expansys μια flipcover αν θες.

Link to comment
Share on other sites

η οθονη του πως σας φαινεται οσοι το πηρατε? ειδα ενα review στο phone arena και ελεγε διαφορα..

 

η μπαταρια κραταει? η εξπανσυς εχει αξεασουαρ, εφεδρικες μπαταριες κλπ? δεν εχω δει κατι..

Heisenberg
Link to comment
Share on other sites

η οθόνη psi τύπου πολύ ευδιάκριτη με καλό φωτισμό , η μπαταρία δε ξέρω ακόμη , δε μ άρεσε το wifi του ,νομιζω ειναι αρκετά αδύναμο σε σχέση με το zte blade που είχα τουλάχιστον ..είναι πολύ γρήγορο σαν κινητό καλή ποιότητα κατασκευής θα τ θελα λίγο πιο στενό κ ελαφρη αλλα ειναι οκ ..δεν εχει ελληνικά αλλά δεν τ βλέπω πρόβλημα ΄τοσο ..πολύ καλή κάμερα κ βίντεο αν κ στην μπροστινή κάμερα στις ρυθμίσεις είδα 1Mp κ όχι 2 που λέειι .. απ οτι κατάλαβα δεν υποστηρίζει βιντεοκλήση μέσω τηλεφωνικού δικτύου ίσως μόνο μέσω skype (δε τ δοκίμασα ακόμη) αν ξέρει κανείς ή υπαρχει καποια εφαρμογή να διορθωθεί αυτό ασ γράψει σχετικά... ουφφφ ΑΥΤΑΑΑ
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το έχω το κινητό σχεδόν 3 εβδομάδες και είμαι πολύ ευχαριστημένος , βέβαια είναι το πρώτο μου smartphone οπότε...

Η οθόνη του είναι μια χαρά , στο αυτόματο έχω τη φωτεινότητα και με καλύπτει.Δυστυχώς δεν έχω άποψη για χρήση κάτω από τον ήλιο.

Η μπαταρία το λιγότερο που έχει βγάλει είναι 2 μέρες (μου έχει βγάλει και παραπάνω από 4 μέρες μόνο με τηλέφωνα).

Τα ελληνικά δεν είναι θέμα αφού έχεις κανονικά ελληνικό πληκτρολόγιο , αν βρέθει λύση καλώς αλλιώς δεν πειράζει.

Γενικά το κινητό έχει πολύ καλή ποιότητα κατασκευής και πιστεύω στα 200€ αξίζει και με το παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

Από ποιότητα/'ενταση ήχου στο ηχείο και στο ακουστικό πως είναι; Σήμα έχει καλό; Γενικά έχετε δεί κάποιο σοβαρό μείον; Στα 200 ευρώ φαντάζει πολύ καλή επιλογή και νομίζω έχει και χαμηλό sar.
Link to comment
Share on other sites

Φαίνεται καλό κινητό για τα λεφτά του. Μπορείτε να μου πείτε αν:

 

1. Είναι dual active ή dual standby;

 

2. Δεχεται skype και flash player;

 

3. Το έχουν κάνει root;

 

4. Είναι και οι δύο κάρτες 3g;

 

Κάπου διάβασα ότι είναι dual active και ότι και οι 2 κάρτες είναι 3g αλλά καλύτερα να μας το πουν αυτοί που το έχουν. Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

ελα ψηστε μας! αλλες εντυπωσεις?

 

4 μερες μπαταρια με τα παντα κλειστα? αυτο ειναι θειο δωρο, οχι τηλεφωνο! δωσε μας ενα screenshot αν θελεις ρε φιλε!! :)

Heisenberg
Link to comment
Share on other sites

Για εμένα το μόνο μείον ειναι οτι εχει αρκετά σκοτεινές κάμερες, βέβαια δεν εκατσα να δοκιμάσω ρυθμίσεις διάφορες αλλά δεν μου άρεσαν οι φωτογραφίες κλπ ιδιαίτερα.

Ένα αλλο παλι στα γρήγορα που εντόπισα ειναι οτι ο φακός μου φάνηκε ο ποιο αντι- ευρυγωνιος που έχω δει

Κατά τα άλλα το κινητό πετάει πραγματικά!

 

Να ρωτήσω εδώ αν μπορώ να κάνω το system update που ζητάει και να το κάνω μετά root ?

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό είναι dual standby και όχι active , 3g είναι μία κάρτα μόνο όποια επιλέξεις μέσα από το μενού.

 

@ElectroFunk:Ναι εννοείται με τα πάντα κλειστά μόνο ομιλία.Screenshot δεν έχω κρατήσει αλλά δε μου φαίνεται υπερβολικός ο χρόνος μόνο για τηλέφωνα...

 

Οι φωτογραφίες ούτε εμένα μου άρεσαν αλλά δεν πολυασχολήθηκα κιόλας μόνο αυτές που τράβηξα στην αρχή εννοείται όλες στο αυτόματο , το βίντεο όμως καλό ήταν σε 720p , 1080 δεν έβγαλα.

Link to comment
Share on other sites

σχετικά με βιντεοκλίσεις μέσω τηλεφωνικού δικτύου καμία ιδέα κανείς ?κανένα πρόγραμμα?μήπως είναι καμια ρύθμιση ή διορθώνεται με root ? :confused:
Link to comment
Share on other sites

Παίδες σε φίλο που έχουμε τα ίδια κινητά έχει πρόβλημα με το bluetooth από τη μία κάρτα η ομιλία είναι χάλια και από τη άλλη κανονική η acer Ελλάδας δεν το υποστηρίζει και θα πρέπει να πάει στην Αγγλία για να το δούνε:X κανείς καμία άποψη:!:
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ήρθε η θήκη , καλή ποιότητα και προστατεύει πλήρως το κινητό.

 

Αυτή είναι η θήκη

Link to comment
Share on other sites

Επειδη ειμαι μεταξυ αυτου και του Galaxy S Duos το οποιο ειναι πανω κατω στα ιδια λεφτα εχει μηπως κανενας χρησιμοποιησει και τα δυο για να κανει ενα γρηγορο review;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...