Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 925


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα. σε κινητο 925 εδω και 2 μερες ενω με ειδοποιει για ενημερωση τριων εφαρμογων οταν παταω ληψη βγαζει την ενδειξη "σε εκρεμοτητα" χωρις να κανει καμια ενεργεια... επισης μπαινοντας στο store οποια εφαρμογη πατησω για εγκατασταση παλι βγαζει την ενδειξη "σε εκρεμοτητα" και δεν την κατεβαζει στο κινητο.. γνωριζει καποιος τι συμβαινει και τι πρεπει να κανω?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλησπερα. σε κινητο 925 εδω και 2 μερες ενω με ειδοποιει για ενημερωση τριων εφαρμογων οταν παταω ληψη βγαζει την ενδειξη "σε εκρεμοτητα" χωρις να κανει καμια ενεργεια... επισης μπαινοντας στο store οποια εφαρμογη πατησω για εγκατασταση παλι βγαζει την ενδειξη "σε εκρεμοτητα" και δεν την κατεβαζει στο κινητο.. γνωριζει καποιος τι συμβαινει και τι πρεπει να κανω?

 

κάνε ένα soft reset (κρατημένο παρατεταμένα το power + vol up), μπορεί να λύσει το πρόβλημα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σε 925 φίλου όταν ενεργοποιεί την ανοικτή ακρόασή ο συνομιλητής δεν ακούει τίποτα (σε όλα Viber,Skype,what's up), τί μπορεί να φταίει?
Link to comment
Share on other sites

Σε 925 φίλου όταν ενεργοποιεί την ανοικτή ακρόασή ο συνομιλητής δεν ακούει τίποτα (σε όλα Viber,Skype,what's up), τί μπορεί να φταίει?

 

Μήπως έχει κάποιο πρόβλημα το μικρόφωνο; Ας δοκιμάσει να βγάλει κάποιο βίντεο για να δείτε αν γράφει και ήχο μαζί η συσκευή.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Σε 925 φίλου όταν ενεργοποιεί την ανοικτή ακρόασή ο συνομιλητής δεν ακούει τίποτα (σε όλα Viber,Skype,what's up), τί μπορεί να φταίει?

 

Μήπως πατάει mute αντί για ανοιχτή ακρόαση;

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχει κάποιο πρόβλημα το μικρόφωνο; Ας δοκιμάσει να βγάλει κάποιο βίντεο για να δείτε αν γράφει και ήχο μαζί η συσκευή.

Ούτε στο Βίντεο γράφει ηχώ. Αλλά στης κλήσεις (όχι ανοιχτή ακρόασή) μιλάει κανονικά...

Link to comment
Share on other sites

Ούτε στο Βίντεο γράφει ηχώ. Αλλά στης κλήσεις (όχι ανοιχτή ακρόασή) μιλάει κανονικά...

 

Είναι διαφορετικά μικρόφωνα για αυτό μιλάει κανονικά όταν δεν είναι σε ανοιχτή ακρόαση η κλήση. Η καλύτερη λύση είναι να το πάει σε κάποιο Nokia Care.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Ούτε στο Βίντεο γράφει ηχώ. Αλλά στης κλήσεις (όχι ανοιχτή ακρόασή) μιλάει κανονικά...

 

Τότε ίσως έχει πρόβλημα το μικρόφωνο ανοιχτής ακρόασης!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Τότε ίσως έχει πρόβλημα το μικρόφωνο ανοιχτής ακρόασης!

 

Εχω το ίδιο πρόβλημα.ειναι το μικρόφωνο,αν έχεις εγγύηση πήγαινε να στο αλλάξουν.

Link to comment
Share on other sites

Εχω το ίδιο πρόβλημα.ειναι το μικρόφωνο,αν έχεις εγγύηση πήγαινε να στο αλλάξουν.

Δεν το έχω εγώ το πρόβλημα! Μάλλον μπερδευτικες. ;) :)

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Σίγουρα κάποιος άλλος θα έχει κάνει την ίδια ερώτηση αλλά θα με βοηθούσε πολύ μια απάντηση σας.εαν αλλάξω email στο τηλέφωνο μου θα μπορώ να έχω τις εφαρμογές που εχω αγοράσει;ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

Το 925 της γυναίκας μου έχει την 8.1 αλλά όχι κάποιο update, ενώ το 640 του πατέρα μου έχει 8.1 update 2. Λογικά φταίει που είναι Vodafone branded φαντάζομαι. Η απορία μου είναι αν θα πάρει άλλο update ή αν θα πάει κατευθείαν στα 10.
Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα κάποιος άλλος θα έχει κάνει την ίδια ερώτηση αλλά θα με βοηθούσε πολύ μια απάντηση σας.εαν αλλάξω email στο τηλέφωνο μου θα μπορώ να έχω τις εφαρμογές που εχω αγοράσει;ευχαριστώ!

 

Δυστυχώς όχι.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το 925 της γυναίκας μου έχει την 8.1 αλλά όχι κάποιο update, ενώ το 640 του πατέρα μου έχει 8.1 update 2. Λογικά φταίει που είναι Vodafone branded φαντάζομαι. Η απορία μου είναι αν θα πάρει άλλο update ή αν θα πάει κατευθείαν στα 10.

 

Δεν φταίει που είναι Vodafone branded. Απλα το update 2 έχει δοθεί σε ελάχιστες συσκευές και ίσως ΜΟΝΟ στο 640. Νομίζω πως θα ενσωματωθεί στα windows 10 τελικά.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δεν φταίει που είναι Vodafone branded. Απλα το update 2 έχει δοθεί σε ελάχιστες συσκευές και ίσως ΜΟΝΟ στο 640. Νομίζω πως θα ενσωματωθεί στα windows 10 τελικά.

Το update 2 το εχω κι εγώ στο Lumia 830! Επίσης κι ένας φίλος μου με 925 και Wind, έχει πάρει το update 2! Άρα δεν είναι προνόμιο του 640 μόνο!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Επίσημα αν θυμάμαι καλά ήρθαν μόνο σε καποια 830 735 και 640.... Ο φίλος σου ίσως το έβαλε μέσω Insider πο υήταν δυνατό κάποια στιγμή....
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σας μόλις του αγόρασα (ebay) νέα μπαταρία :)

είδα οτι είναι εύκολη η αλλαγή της ...

λόγω κρίσης και λόγω του ότι το κινητό απλα είναι Super προτίμησα να δώσω 12 ευρώ και να το ξανακάνω καινούργιο !!!

Link to comment
Share on other sites

Επίσημα αν θυμάμαι καλά ήρθαν μόνο σε καποια 830 735 και 640.... Ο φίλος σου ίσως το έβαλε μέσω Insider πο υήταν δυνατό κάποια στιγμή....

 

Όχι, δεν ασχολήθηκε με το insider καθόλου! Το πέρασε κανονικά απο την ενημέρωση!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κάποιος να μου πει γιατι δεν μπορώ να ενεργοποιήσω την: λήψη προτάσεων απο το Bing κατά την πληκτρολόγηση;έκανα τα πάντα αλλά τίποτα δεν κατάφερα.έτσι είναι και σε εσάς ή κάτι δεν κάνω εγώ καλά;
Link to comment
Share on other sites

Ακομα μια ερώτηση ίσως χαζή.μήπως ξέρει κανένας αν μπορω να αλλάξω μπαταρία και να βαλω μεγαλύτερη απο αυτην που φοράει το τηλέφωνο;ειμαι εκτός εγγύησης πια οπότε δεν με ενδιαφέρει.
Link to comment
Share on other sites

Ακομα μια ερώτηση ίσως χαζή.μήπως ξέρει κανένας αν μπορω να αλλάξω μπαταρία και να βαλω μεγαλύτερη απο αυτην που φοράει το τηλέφωνο;ειμαι εκτός εγγύησης πια οπότε δεν με ενδιαφέρει.

 

Μπορείς να αλλάξεις αλλά δε νομίζω για μεγαλύτερη

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να αλλάξεις αλλά δε νομίζω για μεγαλύτερη

 

Ευχαριστώ!έλεγα μήπως είχα καμιά ελπίδα.....

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ!έλεγα μήπως είχα καμιά ελπίδα.....

 

Μπορείς βεβαία να βάλεις θήκη σαν

αυτή

http://m.ebay.com/itm/New-2800mAh-Portable-External-Battery-Backup-Case-Power-For-Nokia-Lumia-N925-USB-/251374422231?nav=SEARCH

Αλλά ασχημαίνει πολύ

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς βεβαία να βάλεις θήκη σαν

αυτή

http://m.ebay.com/itm/New-2800mAh-Portable-External-Battery-Backup-Case-Power-For-Nokia-Lumia-N925-USB-/251374422231?nav=SEARCH

Αλλά ασχημαίνει πολύ

 

Πολύ ωραίος!!!δεν με χαλάει καθόλου για να την φοράω στην δουλειά που το δουλεύω το τηλέφωνο όλη μέρα.θα την πάρω ευχαριστώ για την βοήθεια!

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραίος!!!δεν με χαλάει καθόλου για να την φοράω στην δουλειά που το δουλεύω το τηλέφωνο όλη μέρα.θα την πάρω ευχαριστώ για την βοήθεια!

 

Το πρώτο λινκ είναι για άλλο κινιτο.

Αυτό είναι το σωστό http://m.ebay.com/itm/2800MAH-PORTABLE-POWER-PACK-EXTERNAL-BATTERY-CASE-For-NOKIA-LUMIA-925-/221668567944?nav=SEARCH

Και πιο φτηνή (ελπίζω να σε πρόλαβα)

Link to comment
Share on other sites

Το πρώτο λινκ είναι για άλλο κινιτο.

Αυτό είναι το σωστό http://m.ebay.com/itm/2800MAH-PORTABLE-POWER-PACK-EXTERNAL-BATTERY-CASE-For-NOKIA-LUMIA-925-/221668567944?nav=SEARCH

Και πιο φτηνή (ελπίζω να σε πρόλαβα)

Χαχαχαχα με,πρόλαβες γιατι ειμαι στην δουλειά αλλιώς θα είχε φύγει η παραγγελία εδώ και ώρες!!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...