Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 925


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με πήρανε τηλέφωνο απο το καταστημα της vodafone που είχα δηλώσει για παραλαβή, ηρθε το εργαλείο, το είχα παραγγηλει για την αδερφή μου που το ζαχάρωνε καιρό αλλα ήταν ακριβώ. Μόλις 249 ευρώ για μια ποιοτική Nokia συσκευή, μοναδική παραφωνία ο αποθηκευτικός χώρος, αλλα η προηγούμενη συσκευή της ειχε 8gb(htc trophy) οπότε θεωρείται αναβάθμιση.

 

ΥΓ. κάτι ειπώθηκε για κουπόνι 20 ευρώ για εφαρμογές, τι είναι αυτο, να το ζητήσω??

Edited by rec
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τι θα διαλεγατε αναμεσα απο nokia lumia 925 kai iphone 5?

 

χμμμ... τι θα απαντήσουν άραγε οι κάτοχοι του 925 στους οποίους απεθύνεσαι...

Για να δούμε..

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

ειμαι κατοχος 820,ξερω το λειτουργικο,απλα εχω μια ευκαιρια να εχω ενα απο τα 2 τηλ,τι μου προτεινετε απο τα 2?
Link to comment
Share on other sites

Αυτό λέω... εδώ που ρωτάς τι περιμένεις να σου πούμε;

Nα πάρεις Iphone;

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

ειμαι κατοχος 820,ξερω το λειτουργικο,απλα εχω μια ευκαιρια να εχω ενα απο τα 2 τηλ,τι μου προτεινετε απο τα 2?

 

Μπορείς να απευθυνθείς εδώ Επιλογή συσκευής. Ανάλογες συζητήσεις στα topic των συσκευών είναι εκτός θέματος.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα στην παρέα. Είμαι πανάσχετος, έως ....πανάσχετος. (νταξ, σχεδόν...απο android κατι ψιλα κανω. πχ εχω καταφέρει να περάσω πλοήγηση)

 

βασκά θέλω κινητό με καλούτσικη κάμερα, ν ακούω λίγη μουσικούλα, ραδιοφωνάκι, λίγο gps κλπ κλπ κλπ ίντερνετ γενικά μπαίνω απο το κινητό μου, αποκλειστικά και μόνο μέσω wifi (ο λόγος οικονομικός). και έτσι θέλω να κανω και με το επομενο κινητό μου

απο ενα μικρό σχετικά ψάξιμο, κατέληξα στο nokia lumia 925. πέρα του ότι ειναι πανέμορφο, μ αρεσει και το λειτουργικό, διαπίστωσα και απο κοντά ότι έχει καλη καμερα και γενικά όλα όσα καλά γνωρίζετε μιας και είστε κάτοχοι.

 

ετσι λοιπόν, στο προηγούμενο κινητό μου και προκειμένου να μην ελλοχεύει ο κίνδυνος και συνδεθώ κατά λαθος με 3g κλπ και χρεωθώ, μέσα απο τις ρυθμίσεις, έκανα ένα δικό μου εικονικο Apn και έτσι δεν είχα κάποιο πρόβλημα. (μέσα απο quick settings δε, εκανα και κανα κοντρόλ τυχόν κατά λάθος σύνδεσης επισης)

 

στο συγκεκριμένο λειτουργικό (και κινητό), υπάρχει κάτι ανάλογο; μπορώ να εξασφαλίσω με καποιον τρόπο, ότι το κινητό δεν θα συνδέεται με 3g ή 4g; (παρά μόνον με wi fi ; ) κάτι κατάλαβα γι αυτο το data sense. αλλα στην υποθετική περίπτωση που το παρω με την προσφορά απ την vodafone (αν προλάβω καμια συσκευή) θα μπορώ να κάνω κάτι ανάλογο, μιας που απ ότι κατάλαβα δεν θα έχω το data sense ;;; σόρρυ για το πρήξιμο...

Edited by arissalonika
Link to comment
Share on other sites

ειμαι κατοχος 820,ξερω το λειτουργικο,απλα εχω μια ευκαιρια να εχω ενα απο τα 2 τηλ,τι μου προτεινετε απο τα 2?

 

Τσιμπα το αφοβα ... ειδικα αν μπορεις να κανεις την μεταβαση με μικρο κοστος. Και εγω απο 820 ηρθα στο 925 και δεν το μετανιωσα στιγμη.

 

Το 820 υπερτερει σε:

 

Δυναμη σηματος δικτυου ... και το 925 ειναι ΟΚ (ειδικα με θηκη που θα μονωσει το αλουμινιο) αλλα το 820 ηταν απαιχτο παντος καιρου.

Ανθεκτικοτητα ... το πισω πλαστικο του 820 αλλαζει με ενα 10ρικο οποτε δεν χρειαζεται καν θηκη .. το 925 θελει περισσοτερο προσοχη

Αυτοματη φωτεινοτητα .. αυτο ειναι το μονο μου σοβαρο παραπονο με το 925 ... σε πολυ σκοτεινες συνθηκες οταν ειναι ενεργη η αυτοματη ρυθμιση ριχνει παρα πολυ την φωτεινοτητα.

 

Σε ολους του υπολοιπους τομεις που μπορω να σκεφτω το 925 ειναι ανωτερο .. αλλου λιγοτερο (πχ σβελταδα, αποκριση) αλλου περισσοτερο (πχ ποιοτητα κατασκευης, καμερα)

 

στο συγκεκριμένο λειτουργικό (και κινητό), υπάρχει κάτι ανάλογο; μπορώ να εξασφαλίσω με καποιον τρόπο, ότι το κινητό δεν θα συνδέεται με 3g ή 4g; (παρά μόνον με wi fi ; ) κάτι κατάλαβα γι αυτο το data sense. αλλα στην υποθετική περίπτωση που το παρω με την προσφορά απ την vodafone (αν προλάβω καμια συσκευή) θα μπορώ να κάνω κάτι ανάλογο, μιας που απ ότι κατάλαβα δεν θα έχω το data sense ;;; σόρρυ για το πρήξιμο...

 

Ναι φιλε μου δεν υπαρχει καποιο προβλημα. Θα βαλεις ενα live tile στην homescreen που θα ενεργοποιει/απενεργοποιει την συνδεση δεδομενων κινητης τηλεφωνιας.

Edited by g1orgos

- Xiaomi Redmi Note 3

- Asus Vivotab Note 8

Link to comment
Share on other sites

το τσιμπησα σημερα απο βονταφον στο καρφουρ καλαμαριας

 

δε με ειδοποιησαν..μονος μου περασα κ το ειχαν..μου ειπαν κιολας οτι δεν ειδοποιουν:confused:

 

για το κουπονι δεν ηξεραν τπτ μου παν...:shock:

 

εξωτερικα μ αρεσε με την πρωτη που το πιασα στα χερια μου..ειχε λιγη μπαρατια γυρω στο 15%..μολις αρχισα να το πειραζω επεφτε οποτε το βαλα για φορτιση τωρα..περιμενω να φορτισει γιατι μου βγαλε κ την ενημερωση της μπλακ

 

προερχομαι απο νοκια C7 οποτε ενα πολιτισμικο σοκ με το λειτουργικο ειναι αληθεια το χω παθει

Link to comment
Share on other sites

Με πήρανε τηλέφωνο απο το καταστημα της vodafone που είχα δηλώσει για παραλαβή, ηρθε το εργαλείο, το είχα παραγγηλει για την αδερφή μου που το ζαχάρωνε καιρό αλλα ήταν ακριβώ. Μόλις 249 ευρώ για μια ποιοτική Nokia συσκευή, μοναδική παραφωνία ο αποθηκευτικός χώρος, αλλα η προηγούμενη συσκευή της ειχε 8gb(htc trophy) οπότε θεωρείται αναβάθμιση.

 

ΥΓ. κάτι ειπώθηκε για κουπόνι 20 ευρώ για εφαρμογές, τι είναι αυτο, να το ζητήσω??

 

Το κουπονι τελειωσε μολις χτες δυστυχως. Οι περισσοτερες χρησιμες εφαρμογες ειναι δωρεαν, δε θα εχετε καποιο προβλημα. Θα χετε με τα 0,99 των angry birds, τι να πουν και οι κατοχοι iphone/ipad ομως ;

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το κουπόνι, λέει οτι μπορεί να ενεργοποιηθεί μεχρι 15-2 οπότε ζητήστε το και μάλλον θα μπορεί να ενεργοποιηθε.ί
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το κουπόνι, λέει οτι μπορεί να ενεργοποιηθεί μεχρι 15-2 οπότε ζητήστε το και μάλλον θα μπορεί να ενεργοποιηθε.ί

 

http://www.nokia.com/gr-el/apps-voucher/terms-and-conditions/

 

15/1 αναγραφουν οι οροι, ενας φιλος μου δε το ηξερε και του κανα σεμιναριο τι να πει στους (ασχετους) υπαλληλους της vodafone. Το αστειο της υποθεσης: εστειλε στο προφιλ της Nokia στο facebook, ηξεραν ναι μεν για την υπαρξη του αλλα αρχικα του απαντησαν πως ΜΟΝΟ το Πλαισιο το δινει. Τα σχολια δικα σας.

Link to comment
Share on other sites

πηρα 8 αναβαθμισεις για τα μενου της Νοκια στις ρυθμισεις οπως για το

 

ηχος

αφη

αξεσουαρ

γρηγορη ματια

 

κλπ , βλεπω τωρα μου δινει την επιλογη χρωματος στην γρηγορη ματια πχ

All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

πηρα 8 αναβαθμισεις για τα μενου της Νοκια στις ρυθμισεις οπως για το

 

ηχος

αφη

αξεσουαρ

γρηγορη ματια

 

κλπ , βλεπω τωρα μου δινει την επιλογη χρωματος στην γρηγορη ματια πχ

 

Α με τη black λες οκ...

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

οταν εγκαταστασθηκε η black δεν ειχε τετοιες επιλογες, τωρα εκατσαν και αυτες οι αναβαθμισεις και ολα καλα
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

http://www.nokia.com/gr-el/apps-voucher/terms-and-conditions/

 

15/1 αναγραφουν οι οροι, ενας φιλος μου δε το ηξερε και του κανα σεμιναριο τι να πει στους (ασχετους) υπαλληλους της vodafone. Το αστειο της υποθεσης: εστειλε στο προφιλ της Nokia στο facebook, ηξεραν ναι μεν για την υπαρξη του αλλα αρχικα του απαντησαν πως ΜΟΝΟ το Πλαισιο το δινει. Τα σχολια δικα σας.

 

Αν διαβάσεις παρακάτω στους όρους θα δεις οτι λέει οτι μπορεί να ενεργοποιηθεί μέχρι 15-2-14.

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά είμαι επιφυλακτικος με τέτοιου είδους προσφορές (ακου μισή τιμή! ), θα ήθελα να μάθω για τυχόν προβλήματα που μπορεί να έχουν τα συγκεκριμένα, της βονταφον!
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς αν θες να εξηγήσεις πως;

 

Μπορείς να κατεβάσεις το Sysapp pusher από το store και να τσεκάρεις με αυτό για τις αναβαθμίσεις που λέει ο φίλος!

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

το sysapp δεν το εχω εγκατεστημενο, μου τις εβγαλε μονο του.

 

Επειδη δεν ηξερα για το εκπτωτικο κουπονι των 20 €, εγω το πηρα 14/1. Πως θα παρω το κουπονι ρε παιδια?

All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Το παρέλαβα κι εγω χθες, από το κατάστημα στα Κεντρικά της Vodafone. Μου έδωσαν το κουπόνι χωρίς να το ζητήσω, οπότε όσοι δεν πήρατε μάλλον θα πρέπει να επιμείνετε.

 

Ελπίζω να έχω καλύτερη εμπείρια μετά την τραυματική του Lumia 800.. (λόγω της εγκατάλειψής του λειτουργικού και του ότι οι πιο πολλές εφαρμογές έμειναν να μην δουλέυουν σωστά).

 

Το πήρα για να αντικαταστήσει το Xperia SP, γιατί ναι μεν είναι εξαιρετικό τηλέφωνο, αλλά από κάμερα είναι μέτριο (και όταν έχεις μικρά παιδιά, η καλή κάμερα στο κινητό είναι ζωτικής σημασίας,΄δεν σε περιμένουν να βρεις την φωτογραφική και να ποζάρουν!)

My devices: Mi 10T Pro, Sony Xperia Z Ultra

Link to comment
Share on other sites

Πως θα παρω το κουπονι ρε παιδια?

Το είχα πάρει προχθές.

Πήγα σήμερα και τους είπα "Γιατί δεν μου δώσατε το κουπόνι των 20 για εφαρμογές;", μου ζήτησαν συγγνώμην και μου το δώσανε...

Ίσως έφταιγε που είμαι αξύριστος μέρες και φοβηθήκαν :lol:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Υπάρχει χρονικός περιορισμός για να χρησιμοποιήσουμε τα 20 ευρώ δώρο σε εφαρμογές;

Δηλ. αυτή τη στιγμή έχω αγοράσει εφαρμογές αξίας 9 ευρώ. Τα υπόλοιπα 11 πρέπει να τα εξαντλήσω μέχρι κάποια ημερομηνία;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...