Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 925


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ξερει καποιος να μου πει τι ειναι το Developers phone registration, σε τι εξυπηρετει και πως θα το εγκαταστησω?

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Στο Nokia μου έκαιγε, τέλος πάντων ίσως το έχουν στρώσει αν και σε επίπεδο amoled δε θα φτάσει ποτέ κυρίως λόγο φιλοσοφίας οθονών.

Πάντως τώρα που θυμάμαι και παλιά είχα ταυτόχρονα για 1 διάστημα τα C7 k 701 και υπήρχε διαφορά γιατί απλά στην lcd ανάβει όλη η οθόνη και όχι μόνο τα pixels που είναι απαραίτητα όπως γίνεται στις amoled.

 

 

Ποιo νοκια γιατι στο 920 τρωει ελαχιστα μπαταρια και σχεδόν μηδενικη αν το βαλεις σε peek που είναι και η καλυτερη λυση για Lcd.

Edited by impreza_sti
Διόρθωση κώδικα παράθεσης
http://briefcase.pathfinder.gr/download/Privateer2004/7783/221488/0/karaiskakh2.jpg
Link to comment
Share on other sites

Με nokia black κι εγώ. Το app folder που διαβάζω στο http://wmpoweruser.com/ που είναι? πως δουλεύει μπορεί να μου πει κανείς?

 

Μα εσύ το είχες πολύ πριν από μας.....;)

Μόλις εγκατέστησα κι εγώ το black. Ποιες οι διαφορες? Μόλις έκανε την εγκατάσταση....

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Σημερα ηταν η πρωτη φορα με battery drain στο 925 μου. Εφυγα με 25% μπαταρια το μεσημερι απο την δουλεια, οταν καθημερινα με την ιδια χρηση ειμαι γυρω στο 70% την ιδια ωρα. Λιγο δυσκολο μου φαινεται να ειναι τυχαιο που συνεβη μια μερα μετα την Black, και σκεφτομαι μηπως δεν εκατσε καλα η αναβαθμιση. Το αφηνω προς το παρον αλλα αν το επαναλαβει με βλεπω για hard reset.

 

Καλησπέρα.

 

Μη με παρεξηγήσετε αλλά επειδή είμαι λίγο άσχετος και καθώς προέρχομαι από Ν8 και για πρώτη φορά σε WP, έχω τα εξής θέματα:

 

1. Από το Δεκέμβρη που το έχω, από την αρχή και μέχρι σήμερα (και μετά από τη χτεσινή "μαύρη" αναβάθμιση που έκανα) το διπλό ταπ λειτουργεί όποτε αυτό θέλει και όχι πάντα! Ειδικά δίπλα σε 920, η διαφορά ήταν εμφανής υπέρ του 920 το οποίο λειτουργούσε 9 στις 10 όταν το 925 ζήτημα 5 στις 10 φορές!

Επίσης έχω παρατηρήσει ότι ορισμένες φορές δεν δουλεύει γενικά η αφή. Θέλει πάτημα και δεύτερη φορά όπου και αν πατάς. Λίγες φορές αλλά το κάνει. Μερικές φορές το κάνει και στο <- και ενώ νιώθεις τη δόνηση, το μενού δεν πάει πίσω.

 

Δεν ακουγεται καθολου φυσιολογικο. Να σκεφτεις εγω εχω βαλει την ευαισθησια οθονης στο κανονικο γιατι στο υψηλη μου φαινεται πως παραειναι ευαισθητη. Μηπως καποιο (χαμηλης ποιοτητας) screen protector σου κανει την ζημια ?

Edited by g1orgos

- Xiaomi Redmi Note 3

- Asus Vivotab Note 8

Link to comment
Share on other sites

Τρομερή αλλαγη στη μπαταρία!ήταν που ήταν καλή,ήρθε και έδεσε!απο τις δεκα η ώρα και σχεδόν συνεχή χρήση με 3G και 4G μονο,τωρα ηρθα σπιτι,εχω πάνω απο το μισό!
Link to comment
Share on other sites

Όντως η μπαταρία βελτιωθικε αισθητά, με τόση χρήση που του έκανα σήμερα, θα έπρεπε να τι φωρτσω δυο φορές και ακόμα έχει. Ειμσι happy. :D:)
Link to comment
Share on other sites

Σημερα ηταν η πρωτη φορα με battery drain στο 925 μου. Εφυγα με 25% μπαταρια το μεσημερι απο την δουλεια, οταν καθημερινα με την ιδια χρηση ειμαι γυρω στο 70% την ιδια ωρα. Λιγο δυσκολο μου φαινεται να ειναι τυχαιο που συνεβη μια μερα μετα την Black, και σκεφτομαι μηπως δεν εκατσε καλα η αναβαθμιση. Το αφηνω προς το παρον αλλα αν το επαναλαβει με βλεπω για hard reset.

 

 

 

Δεν ακουγεται καθολου φυσιολογικο. Να σκεφτεις εγω εχω βαλει την ευαισθησια οθονης στο κανονικο γιατι στο υψηλη μου φαινεται πως παραειναι ευαισθητη. Μηπως καποιο (χαμηλης ποιοτητας) screen protector σου κανει την ζημια ?

 

Δεν χρησιμοποιώ κάποιο screen protector. Σκέφτομαι να κάνω hard reset αλλά φοβάμαι μην τα κάνω χειρότερα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έλεγα να το γράψω να μη το γράψωωωω και τελικά με προλάβατε! Απίστευτα θετική εξέλιξη με την αυτονομία της μπαταρίας μετά τη black!
- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έκανα και εγώ το update έκανα την εγκατάσταση μου έγραψε καλως ήρθατε στην black... και κατι άλλο που δεν θυμάμαι, όμως δεν βρίσκω καμία αλλαγή!

Πως φτιάχνεις φακέλους? Και γενικά που είναι οι αλλαγές?

Την μόνη που είδα είναι οταν πατάς παρατεταμένα το "κουμπί" που πας πίσω και σου εμφανίζει τις καρτέλες απο εφαρμογές που τρέχουν και η διαφορά είναι οτι έχει το (x) για να σβήνουν.

Παω ρυθμίσεις -> πληροφορίες -> περισσότερες πληροφορίες .. και πως βλέπω εαν έχω την black?

Edited by stakas86
Για άμεση και έγκυρη ενημέρωση mantatanews.gr :happy:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έκανα και εγώ το update έκανα την εγκατάσταση μου έγραψε καλως ήρθατε στην black... και κατι άλλο που δεν θυμάμαι, όμως δεν βρίσκω καμία αλλαγή!

Πως φτιάχνεις φακέλους? Και γενικά που είναι οι αλλαγές?

Την μόνη που είδα είναι οταν πατάς παρατεταμένα το "κουμπί" που πας πίσω και σου εμφανίζει τις καρτέλες απο εφαρμογές που τρέχουν και η διαφορά είναι οτι έχει το (x) για να σβήνουν.

Παω ρυθμίσεις -> πληροφορίες -> περισσότερες πληροφορίες .. και πως βλέπω εαν έχω την black?

 

ρυθμίσεις -> πρόσθετα +πληροφοριες

 

Για φακέλους κατέβασε την εφαρμογή φάκελοι.

 

Οι αλλαγές είναι πολλές. ρίξε ένα κόπο και ψάξε τι δίνει η black.

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

ρυθμίσεις -> πρόσθετα +πληροφοριες

 

Για φακέλους κατέβασε την εφαρμογή φάκελοι.

 

Οι αλλαγές είναι πολλές. ρίξε ένα κόπο και ψάξε τι δίνει η black.

 

 

Ευχαριστώ πολύ.

Για άμεση και έγκυρη ενημέρωση mantatanews.gr :happy:
Link to comment
Share on other sites

@stakas: Σαν τι αλλαγές έψαχνες? Το λειτουργικό γίνεται πιο πλήρες. Είναι πιο low profile αλλαγές πέρα απ' το multitasking.

 

@nikos: Αν πιστεύεις οτι έχε θέμα κάνε backup και τράβα hard reset. Αποκλείεται να το κάνεις χειρότερα... ;)

:rtfm:
Link to comment
Share on other sites

Στο Nokia μου έκαιγε, τέλος πάντων ίσως το έχουν στρώσει αν και σε επίπεδο amoled δε θα φτάσει ποτέ κυρίως λόγο φιλοσοφίας οθονών.

Πάντως τώρα που θυμάμαι και παλιά είχα ταυτόχρονα για 1 διάστημα τα C7 k 701 και υπήρχε διαφορά γιατί απλά στην lcd ανάβει όλη η οθόνη και όχι μόνο τα pixels που είναι απαραίτητα όπως γίνεται στις amoled.

 

Δεν ισχυει. Και η amoled ενεργοποιειται ολοκληρη, τα υπολοιπα pixels μπορει να ειναι σε black state αλλα ειναι ενεργα.

 

Κατι που προαναφερθηκε, η αυτονομια οντως βελτιωθηκε. Ειναι κατι που υποπτευθηκα απο το review του 1520, το οποιο εμφανιζει εξωφρενικα καλη αυτονομια.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ισχυει. Και η amoled ενεργοποιειται ολοκληρη, τα υπολοιπα pixels μπορει να ειναι σε black state αλλα ειναι ενεργα.

 

Κατι που προαναφερθηκε, η αυτονομια οντως βελτιωθηκε. Ειναι κατι που υποπτευθηκα απο το review του 1520, το οποιο εμφανιζει εξωφρενικα καλη αυτονομια.

 

Ναι αλλά το Black στις amoled έχει ελάχιστη κατανάλωση και για αυτό (αν έχεις εμπειρία από τέτοιες οθόνες θα το ξέρεις) τα σκούρα και μονόχρωμα wallpapers σου δίνουν αυτονομία, και που δε κάνουν στις lcd για παράδειγμα.

Εγώ το είχα δει και στη πράξη το πόσο ρουφάει 1 lcd σε σχέση με amoled καθώς είχα δίπλα δίπλα για καιρό τα C7 και 701.

Με ίδια έκδοση λειτουργικού και όταν τους ενεργοποιούσα τη τότε glance screen η υπέροχη της amoled ήταν σαφής.

Και σε πολλά άλλα παραδείγματα βεβαίως που μπορώ να δω με τα μάτια μου στη πράξη καθώς αλλάζω πολύ συχνά συσκευές και ειδικά στο android η εφαρμογή no Led αν τη βάλεις σε μη amoled οθόνη σου πίνει τη μπαταρια με το μπουρί της σόμπας!

Και στο note 3 που την έχω on το βράδυ ή σε σκοτεινό χώρο φαίνονται μόνο τα pixel του ρολογιού ή της αναπάντητης και όχι το υπόλοιπο της οθόνης, σε αντίθεση με τις lcd που τη βλέπεις και φεγγει σα φακός όταν είναι ενεργή η εφαρμογή no Led.

Άλλωστε το λέει και στο user manual της αν δε κάνω λάθος

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδάκια μια χάρη μία μεγάλη χάρη για εμάς τους 920άρηδες....

Βρε κάντε ένα αναλυτικό review της black που τόσο καλά τα κάνετε ώστε να καούμε κι εμείς στο λάδι μας μέχρι να μας την δώσουν....

 

Αλήθεια.... Καμμία ένδειξη μπαταρίας έχει πουθενά νέα ή την κλασική χαζομπαταρία που έχει η amber?

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδάκια μια χάρη μία μεγάλη χάρη για εμάς τους 920άρηδες....

Βρε κάντε ένα αναλυτικό review της black που τόσο καλά τα κάνετε ώστε να καούμε κι εμείς στο λάδι μας μέχρι να μας την δώσουν....

 

Αλήθεια.... Καμμία ένδειξη μπαταρίας έχει πουθενά νέα ή την κλασική χαζομπαταρία που έχει η amber?

 

Η ένδειξη μπαταρίας παραμένει η ίδια (παίζει να έχουμε ποσοστιαία ένδειξη στην 8.1) αλλά έχει βελτιωθεί η αυτονομία (που είναι το πιο σημαντικό)

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μήπως έχετε παρατηρήσει μια δυσλειτουργία στη γρηγορη ματια μετά τη black; Βασικα νομίζω δε δουλεύει σωστά με την έννοια ότι ας πούμε περνάω το χέρι μου απο πάνω και αναλογα το φωτισμό του χωρου δεν εμφανίζεται το ρολόι.. Το χει παρατηρήσει κανείς; έκανα και soft reset αλλα δυστυχως βλεπω το ξανακάνει...
- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μήπως έχετε παρατηρήσει μια δυσλειτουργία στη γρηγορη ματια μετά τη black; Βασικα νομίζω δε δουλεύει σωστά με την έννοια ότι ας πούμε περνάω το χέρι μου απο πάνω και αναλογα το φωτισμό του χωρου δεν εμφανίζεται το ρολόι.. Το χει παρατηρήσει κανείς; έκανα και soft reset αλλα δυστυχως βλεπω το ξανακάνει...

 

Εμένα στη νυχτερινή λειτουργία δεν πιάνει. Θέλει κανα δύο φορές το χέρι από πάνω.

Το έχω διαβάσει και σε ξένα φόρουμ να το αναφέρουν...

Link to comment
Share on other sites

Βασικα κι εγώ στη νυχτερινή το ω παρατηρήσει όταν όμως είσαι στο σκοτάδι. Πράγμα που πριν δε συνέβαινε. Ακομα και σε απολυτο σκοτάδι μέσα στη νύχτα αν πέρναγα το χέρι απο πάνω άναβε κανονικά.
- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Βασικα κι εγώ στη νυχτερινή το ω παρατηρήσει όταν όμως είσαι στο σκοτάδι. Πράγμα που πριν δε συνέβαινε. Ακομα και σε απολυτο σκοτάδι μέσα στη νύχτα αν πέρναγα το χέρι απο πάνω άναβε κανονικά.

 

Ναι ισχυει. Bug ειναι, θα το διορθωσουν σιγουρα

Link to comment
Share on other sites

Είχα πάθει πλάκα με την αυτονομία μετα τη black και στο τέλος της δεύτερης μέρας ανακαλύπτω ότι έχω ξεχάσει ανοιχτο και το GPS. Τελικά ή πρέπει να βρίζουμε την Nokia που μας έκανε να φορτίζουμε κάθε βράδι ή να την αγαπάμε που μας έκανε δώρο ανεκτίμητο με το μαύρο update :). Τείνω στο δευτερο!
- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια απλα θα ηθελα τις γνωμες σας. Μετα απο πολλα χρονια στο android κααι μετα απο πολλα κινητα οπως lg optimus 3d, galaxy s2, note 1, s3, note 2 σκεφτομαι να δοκιμασω τα windows και οντας κατοχος του note 2 αυτη τη στιγμη σκεφτομαι να το ανταλλαξω με το lumia 925 που ειναι στα παρομια λεφτα και μου αρεσει πολυ εμφανισιακα και εχω ακουσει καλα πραγματα. Εχει κανει καποιος παρομια αλλαγη? Ολλες oi γνωμες ευπροσδεκτες
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...