Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 925


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Από σήμερα και εγώ κάτοχος του κινητού, το πείρα με την προσφορα, είναι τέλειο....λέμεεε. ένα μικρό θέματά κι, στο 520 είχα οργανώση όλες τις επαφές και έκανα όλες τις συνδέσεις με Facebook, Skype κτλ σε κάθε επαφή, όταν έκανα συγχρονισμό στο 925 δεν μου τα έβγαλε έτσι όπως τα είχα, πρέπει να ξανά κάνω όλη αυτή την διαδικασια?

 

Όχι. Όταν πήγα απο το 920 στο 925 τα είχα όπως πριν. Θα έλεγα να επαναλάβεις τον συγχρονισμό

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αρχιζω και (ξανα)εκνευριζομαι με τη ΝΟΚΙΑ...

 

μετα την περιπετεια μου με το 920 (2 φορες για service τους 3 πρωτους μηνες...1 μηνα εφαγα χωρις το κινητο) , το 925 χανει το σημα του wifi..

Για την ακριβεια , δεν αποσυνδεεται...φαινεται connected στο router μου , απλα δε μεταφερει καν δεδομενα...σα να ειναι κλειστο...πρεπει να το κλεισω το wifi και να το ξαναανοιξω για να συνδεθει...

 

εχει παρουσιαστει σε κανεναν αλλον κατι τετοιο ή παλι ειμαι ο μονος τυχερος;;;;

 

το πηρα απο το site του Πλαισιο (με την προσδορα) την προηγουμενη Παρασκευη και εχει dead on arrival για 7 ημερολογιακες ημερες.....τις οποιες ξεπερασα μολις προχτες...ελεος...

 

Σε μένα το κάνει σε κάποια λίγα συγκεκριμένα wifi

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, έχετε βρει τίποτα ακουστικά που να μην χαλάνε; Ό,τι κι αν πάρω, στον μήνα χαλάει στη βάση του βύσματος, ξέρετε, εκεί που τσακίζει.
Link to comment
Share on other sites

τίποτα άστα να πάνε. θα ζήσω με το τριγωνάκι :p

 

Το τιγωνάκι είναι η περιαγωγή, τώρα τι σου έχει κολλήσει δεν έχω καταλάβει. Πάντως όταν πήγα έξω και είχα τη περιαγωγή ON μου άρεσε πολύ το τριγωνάκι. Μετά μου κακοφάνηκε που δε το έβλεπα! Δες το κι έτσι!

Αλλιώς hard reset :D σιγά το πράγμα!

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, έχετε βρει τίποτα ακουστικά που να μην χαλάνε; Ό,τι κι αν πάρω, στον μήνα χαλάει στη βάση του βύσματος, ξέρετε, εκεί που τσακίζει.

 

Aγορασα το Coloud Pop της Nokia. Απο reviews που διαβασα ειναι πολυ ανθεκτικα. Κι εχουν και καλα μπασα. Στο Public μπορεις να τα βρεις.

Link to comment
Share on other sites

1)Να δοκιμασω σε αλλο ρουτερ , δεν το εκανα..δεν προλαβαινα..

2)ολες οι αλλες συσκευες λειτουργουν μια χαρα στο ρουτερ μου

3)εχω ηδη επιλεξει να μην απενεργοποιειται η συνδεση....το προβλημα ειναι οτι ΔΕΝ χανεται η συνδεση...φαινεται connected στο ρουτερ..αλλα δεν κατεβαζει ουτε ΚΒ...πρεπει να κλεισω το wifi και να το ξανανοιξω...

 

 

του εκανα και επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων και παλι τιποτα.....:(:(:(

 

 

παμε τωρα στα τα του Πλαισιου..

Το πηγα πριν απο λιγο..το κινητο το παρελαβα στις 13/12

τους εξηγησα οτι το καταλαβα ( μου το ειπε η γυναικα μου) στις 20/12 (μια εβδομαδα μετα) και οτι δε μπορουσα να το παω το Σαββατο γιατι δουλευα...και το πηγα σημερα....

ΜΕ ΓΕΙΩΣΑΝ για DOA...με παρεπεμψαν στη ΝΟΚΙΑ....

Τους ειπα οτι τα τελευταια 2 χρονια στο συγκεκριμενο καταστημα εχω αφησει πανω απο 4.000 ευρω σε αγορες (2 ipad 2 , 2 samsung S4 την πρωτη ημερα κυκλοφοριας, δισκους , ups , τωρα το ΝΟΚΙΑ 925 και αλλα καλουδια)...δεν το δεχτηκαν με τιποτα..

 

το Πλαισιο πεθανε για μενα...τους εχω αφησει 4.000+ μεσα σε 2 χρονια και δε μπορουν να μου δωσουν λυση σε αγορα 270 ευρω...και τωρα πρεπει να μπλεξω εγω με service και ΑΝ γινεται αυτο στην Ελλαδα..:ninja::ninja::ninja:

 

 

1. Δοκίμασε σε αλλο ρουτερ.

2. Δοκίμασε αλλη συσκευή σε αυτό το ρουτερ.

3. Σου το κάνει όταν σβήσει η οθόνη? Αν ναι, τσέκαρε στις ρυθμίσεις WiFi ώστε να μην απενεργοποιείται η σύνδεση.

Across the satellite beams Across the oceans or seas

To the lighthouse I could be I see some soldiers with guns

And they are killing for fun They are killing to entertain me

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Chameleon από τη στιγμή που δεν μπορούσες να το πας έπρεπε να το στείλεις άμεσα για να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο. Από τη στιγμή που καλώς ή κακώς δίνουν DOA 7 ημέρες, φαντάζομαι είναι δύσκολο να μπει στο service με ημερομηνία που καλύπτει το DOA.
Link to comment
Share on other sites

μηπως δοκιμασε κανεις θηκη για ασυρματη φορτιση cc-3065?

Πηρα μια απο νοκια σημερα και δεν παιζει σε κανενα απο τα δυο 925. Δοκιμασαμε αλλη θηκη στη νοκια τιποτα. Δοκιμασαμε αλλο φορτιστη DT900 παλι τιποτα! Μου ειπαν ισως φταινε οι πλακετες των κινητων μηπως εχουν καποιο θεμα αλλα πως υποθεση ειναι και πρεπει να στειλουν τα κινητα στα κεντρικα!! ΕΛεος!!

Link to comment
Share on other sites

Ουτως ή αλλως και Σαββατο να το πηγαινα , ειχαν περασει οι 7 ημερες...

 

Ας εβρισκαν τροπο...πελατης χρονια ειμαι και τους τα σκαω σε καθε μεγαλη κυκλοφορια που με ενδιαφερει....

 

ας ελπισουμε οτι δε θα μπλεξω τουλαχιστον με τη ΝΟΚΙΑ

 

 

Φίλε Chameleon από τη στιγμή που δεν μπορούσες να το πας έπρεπε να το στείλεις άμεσα για να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο. Από τη στιγμή που καλώς ή κακώς δίνουν DOA 7 ημέρες, φαντάζομαι είναι δύσκολο να μπει στο service με ημερομηνία που καλύπτει το DOA.

Across the satellite beams Across the oceans or seas

To the lighthouse I could be I see some soldiers with guns

And they are killing for fun They are killing to entertain me

Link to comment
Share on other sites

μηπως δοκιμασε κανεις θηκη για ασυρματη φορτιση cc-3065?

Πηρα μια απο νοκια σημερα και δεν παιζει σε κανενα απο τα δυο 925. Δοκιμασαμε αλλη θηκη στη νοκια τιποτα. Δοκιμασαμε αλλο φορτιστη DT900 παλι τιποτα! Μου ειπαν ισως φταινε οι πλακετες των κινητων μηπως εχουν καποιο θεμα αλλα πως υποθεση ειναι και πρεπει να στειλουν τα κινητα στα κεντρικα!! ΕΛεος!!

Πόσο την είχε? Παρήγγειλα κι εγώ από ebay, λογικά θα την έχω την επόμενη εβδομάδα. Έχει σταλεί ήδη από Αγγλία. Βάση φόρτισεις έχω από το παλίο μου note ii (πρότυπο Qi). Θύμισε μου να σου πω τι έγινε.

Link to comment
Share on other sites

Ουτως ή αλλως και Σαββατο να το πηγαινα , ειχαν περασει οι 7 ημερες...

 

Ας εβρισκαν τροπο...πελατης χρονια ειμαι και τους τα σκαω σε καθε μεγαλη κυκλοφορια που με ενδιαφερει....

 

ας ελπισουμε οτι δε θα μπλεξω τουλαχιστον με τη ΝΟΚΙΑ

 

Άποψη μου, κακώς το πήγες και ελπίζω να ξεμπλέξεις σύντομα και να μην έχεις άλλο "πρόβλημα"...

:rtfm:
Link to comment
Share on other sites

Aγορασα το Coloud Pop της Nokia. Απο reviews που διαβασα ειναι πολυ ανθεκτικα. Κι εχουν και καλα μπασα. Στο Public μπορεις να τα βρεις.

 

Σε ευχαριστώ, φαίνονται καλή πρόταση. Και δεν είναι ιδιαίτερα ακριβά, με ακουστικά των 10 ευρώ που παίρνω δεν βγάζω ούτε μήνα γιατί τα χρησιμοποιώ συχνά, οπότε αυτά ελπίζω να κρατάνε.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα τώρα και το 920 και κάνει το ίδιο...!!!!!

 

Μετά απο ώρα σε stand by ,ενώ φαίνεται συνδεδεμένο με το ρουτερ , δεν κατεβάζει ούτε ΚΒ..δεν μπαίνει ούτε αυτό σε σελίδες..

 

Να φταίει κανένα update στο κινητό;;;

Δε μπορεί να χάλασαν και τα δυο ταυτόχρονα...

 

Δοκιμάζω τώρα reboot στο ρουτερ....οι άλλες συσκευές μου πάντως (MacBook air, iPad air ,htc one) δουλεύουν μια χαρα μέσω wifi..,

Across the satellite beams Across the oceans or seas

To the lighthouse I could be I see some soldiers with guns

And they are killing for fun They are killing to entertain me

Link to comment
Share on other sites

Στο 925 πάντως έχω μόνιμα το WiFi ενεργοποιημένο και δεν είχα τέτοιο θέμα. Με το που ανοίγω την οθόνη ξανασυνδέεται αμέσως στο router. Μήπως είναι θέμα router? Μήπως κάνει conflict την IP ?
Link to comment
Share on other sites

Πάντως ο φωτισμός των capacitive πλήκτρων είναι λίγο γτπ καβάλα.

 

Για το 925 μιλάμε; Μήπως κάνεις κάποιο λάθος; Μια χαρά είναι ο φωτισμός.

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Πόσο την είχε? Παρήγγειλα κι εγώ από ebay, λογικά θα την έχω την επόμενη εβδομάδα. Έχει σταλεί ήδη από Αγγλία. Βάση φόρτισεις έχω από το παλίο μου note ii (πρότυπο Qi). Θύμισε μου να σου πω τι έγινε.

 

30 ευρω ! το αμαζον 15 αλλα δεν την εστελνε ελλαδα

Link to comment
Share on other sites

30 ευρω ! το αμαζον 15 αλλα δεν την εστελνε ελλαδα

 

Περίπου 27-28 ευρώ μου βγήκε εμένα. Είμαι περίεργος αν δουλέψει βέβαια με αυτά που έγραψες. Εδώ στο note ii δούλευαν τα κινέζικα αυτοκόλλητα....

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά, απλος ενημερώνω ότι μόλις μου ήρθε μειλ απο πλαίσιο για την δωροεπιταγη τον 20 € για εφαρμογές. Χρόνια πολλά!

[sIGPIC][/sIGPIC]

207 Sport

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και εμένα το ίδιο αν και την πήρα και από το κατάστημα εγώ, δεν ξέρω εάν είναι ο ίδιος κωδικός θα το κοιτάξω λες να έχω δύο; :p

καλές γιορτές σε όλους!

Link to comment
Share on other sites

Για το 925 μιλάμε; Μήπως κάνεις κάποιο λάθος; Μια χαρά είναι ο φωτισμός.

 

Ναι για το 925. Το μεσαίο πλήκτρο δεν φωτίζεται ομοιόμορφα στο δικό μου και σε 3 κινητά που έχω δει το βελάκι στην δεξιά του πλευρά προς την άκρη δεν φωτίζεται επαρκώς όπως και στο δικό μου..

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά, απλος ενημερώνω ότι μόλις μου ήρθε μειλ απο πλαίσιο για την δωροεπιταγη τον 20 € για εφαρμογές. Χρόνια πολλά!

 

 

 

 

 

 

Έτσι,και εμένα μου ήρθε χθες βράδυ το mail.

 

Όλα καλά,θα δοκιμάσω να κάνω αγορα κάποια στιγμή

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και εμένα το ίδιο αν και την πήρα και από το κατάστημα εγώ, δεν ξέρω εάν είναι ο ίδιος κωδικός θα το κοιτάξω λες να έχω δύο; :p

καλές γιορτές σε όλους!

 

Παιδιά συγγνώμη αλλά επειδή και σε μένα ήρθε το μέιλ, μήπως ξέρετε που βάζω αυτόν τον κωδικό για να κάνω τις αγορές;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά συγγνώμη αλλά επειδή και σε μένα ήρθε το μέιλ, μήπως ξέρετε που βάζω αυτόν τον κωδικό για να κάνω τις αγορές;

 

Πας στο "Πορτοφολι" .. πατας το + που εχει κατω για να προσθεσεις τροπο πληρωμης .. επιλεγεις το "καρτα δωρου Microsoft" και μετα βαζεις τον αριθμο.

- Xiaomi Redmi Note 3

- Asus Vivotab Note 8

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...