Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 925


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

OK...δουλεψε τελικα...επρεπε να ποσταρεις φιλε montoya για να παρει μπρος το κινητο μου :)

 

thanks..:)

 

 

Ρυθμισεις->πληξτρολογιο->προσθηκη

ρυθμισεις->ενημέρωση τηλεφωνου->έλεγχος για ενημερωσεις

Έκανες τα παραπάνω και δεν έχεις ελληνικά?

Συμφωνώ πως έτσι έπρεπε να έχει βγει το 920 (αυτο ήταν το πρώτο πράγμα που ήρθε στο μυαλό μου όταν πήρα το 925).

Across the satellite beams Across the oceans or seas

To the lighthouse I could be I see some soldiers with guns

And they are killing for fun They are killing to entertain me

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μετά το 920 (παει πια στο ντουλάπι) πήρα κι εγώ το 925 με την προσφορά του πλαισίου...

 

Με λίγα λόγια , έτσι έπρεπε να είχε κυκλοφορήσει το 920 από Την αρχή...

 

Αλλα ρε παιδιά δε μπορώ με τίποτα να περάσω ελληνικά στα πληκτρολογια....

Μένει στην "προετοιμασία λήψης" και δεν προχωρά με τίποτα...

Στην επιλογή "δίκτυο +" έχω βάλει ήδη μειωμένο σύνολο χαρακτήρων...

 

Καμία ιδέα;;;;

 

Thanks προκαταβολικά..

 

 

Αργεί λίγο να κάνει την λήψη και την εγκατάσταση! Δώσ' του λίγο χρόνο.

 

EDIT: Με πρόλαβες! :)

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Έχω το nokia 5800. Πως θα περασω τις επαφες στο 925 μέσω bt;

Δοκιμασα απο τη μεταφορα δεδομενων αλλά δεν καταφερα κατι. Το nokia ζηταει κωδικό για το 925 :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Σε κάποιον σε διπλανό φόρουμ ακυρώθηκε η παραγγελία του 925 στο στάδιο επεξεργασίας γιατί δεν είχε ΑΦΜ.
Link to comment
Share on other sites

Έχω το nokia 5800. Πως θα περασω τις επαφες στο 925 μέσω bt;

Δοκιμασα απο τη μεταφορα δεδομενων αλλά δεν καταφερα κατι. Το nokia ζηταει κωδικό για το 925 :wacko:

 

πήγαινε στο 925, άνοιξε το Bt, κάνε σύνδεση με το 5800 (θα ζητήσει επιβεβαίωση κωδικού, πάτησε απλα το οκ) και μετά πήγαινε στην εφαρμογή δεδομένων.

 

OK...δουλεψε τελικα...επρεπε να ποσταρεις φιλε montoya για να παρει μπρος το κινητο μου :)

 

thanks..:)

 

Με φοβήθηκε????....:lol:

Πάντως διαφωνώ με τον παροπλισμό του 920. Αν δεν το θέλεις καλύτερα να το πουλήσεις. Στη ντουλάπα θα χάσει απλά την αξία του...;)

Το one τι έλεγε? Απο τα λίγα που μου άρεσαν.

Edited by montoya_42

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλη η προσφορα και ειδικα για εταιρικούς πελάτες.

Αλλα βολευτικα με το HTC 8s στα 99 ευρω για δεύτερο κινητο:p

Δεν λέει για δεύτερο κινητο το 925.

Οταν θα βγει 5 ιντσο τούμπανο το συζητάμε ;)

 

Μετά το 920 (παει πια στο ντουλάπι) πήρα κι εγώ το 925 με την προσφορά του πλαισίου...

 

Με λίγα λόγια , έτσι έπρεπε να είχε κυκλοφορήσει το 920 από Την αρχή...

..

 

Βλέπω δεν αντέξεις μακρυά απο τα Lumia,βέβαια και η καλη προσφορα έπαιξε το ρόλο της για ενα παρα πολυ αξιόλογο smartphone.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

πήγαινε στο 925, άνοιξε το Bt, κάνε σύνδεση με το 5800 (θα ζητήσει επιβεβαίωση κωδικού, πάτησε απλα το οκ) και μετά πήγαινε στην εφαρμογή δεδομένων.

 

To Nokia συνεχίζει να μου ζητάει κωδικό για το 925 και δεν μπορώ να πατήσω ok αν δεν γράψω κάτι. :(

Link to comment
Share on other sites

To Nokia συνεχίζει να μου ζητάει κωδικό για το 925 και δεν μπορώ να πατήσω ok αν δεν γράψω κάτι. :(

 

Δοκίμασε 1234 ή 0000. Μήπως και έχει μείνει ο default

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Κατάφερα να το συνδέσω αλλά συνδέεται για λίγα δευτερόλεπτα και μετά κόβεται η σύνδεση.

Πα να το πετάξω :angry:

 

Edit: Τελικά τα κατάφερα.

Edited by shadower
Link to comment
Share on other sites

Κατάφερα να το συνδέσω αλλά συνδέεται για λίγα δευτερόλεπτα και μετά κόβεται η σύνδεση.

Πα να το πετάξω :angry:

Νομίζω ότι έχει η nokia ένα πρόγραμμα για αυτό, μεταφέρει επαφές, sms, φωτογραφίες κλπ. πολύ απλά. Το έχεις εγκαταστήσει;

Αλλιώς δοκίμασε μέσω live.com

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

To Nokia συνεχίζει να μου ζητάει κωδικό για το 925 και δεν μπορώ να πατήσω ok αν δεν γράψω κάτι. :(

 

Δώσε κάτι τότε, αλλά βάλε το ίδιο και στην άλλη συσκευή.

 

EDIT: Σορρυ, τώρα το είδα ότι κατάφερες να τα συνδέσεις!

Edited by niotheros
Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Το κρατάω για back up... Ούτως ή άλλως, το είχα δώσει στη γυναίκα μου και πήρα της το 925 για δώρο (άσχετα αν άκουσα λίγη μουρμούρα γιατί της πήρα δώρο κινητό και όχι κάτι άλλο... :p)

 

Να το πουλήσω για πόσο... ;

Δεν νομίζω ότι πιάνει πολλά πια.. Θα το σκεφτώ πάντως

 

Το ΟΝΕ είναι το βασικό μου κινητό και πάρα τα προβλήματα που μου έβγαλε (έσπασε το τζαμακι της κάμερας μόνο του) δεν το αλλάζω με τίποτα.... :)

 

Απλά δεν ξαναπαίρνω κινητό μέχρι να κλείσει τουλάχιστον 5 μήνες στην αγορά

 

 

 

 

Με φοβήθηκε????....:lol:

Πάντως διαφωνώ με τον παροπλισμό του 920. Αν δεν το θέλεις καλύτερα να το πουλήσεις. Στη ντουλάπα θα χάσει απλά την αξία του...;)

Το one τι έλεγε? Απο τα λίγα που μου άρεσαν.

Across the satellite beams Across the oceans or seas

To the lighthouse I could be I see some soldiers with guns

And they are killing for fun They are killing to entertain me

Link to comment
Share on other sites

Απλά δεν ξαναπαίρνω κινητό μέχρι να κλείσει τουλάχιστον 5 μήνες στην αγορά

Δυστυχώς από μόνο του δεν λέει κάτι γιατί αν δεν έχει πολλές πωλήσεις μπορεί να το πάρεις μετά από 5 μήνες και να είναι στην αποθήκη τόσο καιρό. Το 925 που πήρα, την πρώτη φορά που το ανοιξα έγραφε τελευταία φόρτιση πριν 266 μέρες ;)

Link to comment
Share on other sites

Το παρέλαβα κι εγώ το μεσημέρι από την προσφορά του Πλαισίου και το έχω τώρα και φορτίζει. Όσοι δεν το έχετε παραλάβει ακόμα, μη ξεχάσετε να ζητήσετε να σας δώσουν το κουπόνι με την προσφορά των 20€ σε εφαρμογές/παιχνίδια. Έπρεπε να το ζητήσω από 2 πωλητές (που δεν γνώριζαν το θέμα) μέχρι να το πάρω. :)
Link to comment
Share on other sites

Πρόλαβες να το αδειάσεις απ το μεσημέρι η απλά έτσι το έβαλες?

 

Χα χα χα... όχι, απλά το έβαλα να φουλάρει η μπαταρία πριν την πρώτη χρήση, έτσι για το τυπικό της ιστορίας :happy:

Link to comment
Share on other sites

Είναι λογικό το back button να μην είναι καλά φωτισμένο στην δεξιά του πλευρά;

 

καλημερα.

αν κρινω απο το lumia 920 που εχω, όχι δεν ειναι λογικο. το πρωτο που ειχα ποαραγγειλει τον Αυγουστο από προσφορα γνωστού ηλεκτρ.καταστηματος με 300 ευρω, ειχε "μη καλα'" φωτιδσμενα πληκτρα. μετα το ξενερωμα που εφαγα ανοιγοντας το, το επεστρεψα την επομενη στο καταστημα, το δεχτηκαν για προβλημα, και μου το αντικατεστησαν με συσκευη οπου τα πληκτρα φωτιζονται ομοιομορφα και κάτασπρα.

 

θα σου προτεινα να πραξεις το ιδιο.

κριμα να σκαμε τοσα λεφτα και να συμβιβαζομαστε με μικρο-ελαττώματα στις συσκυες που παραλαμβανουμε.

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα.

αν κρινω απο το lumia 920 που εχω, όχι δεν ειναι λογικο. το πρωτο που ειχα ποαραγγειλει τον Αυγουστο από προσφορα γνωστού ηλεκτρ.καταστηματος με 300 ευρω, ειχε "μη καλα'" φωτιδσμενα πληκτρα. μετα το ξενερωμα που εφαγα ανοιγοντας το, το επεστρεψα την επομενη στο καταστημα, το δεχτηκαν για προβλημα, και μου το αντικατεστησαν με συσκευη οπου τα πληκτρα φωτιζονται ομοιομορφα και κάτασπρα.

 

θα σου προτεινα να πραξεις το ιδιο.

κριμα να σκαμε τοσα λεφτα και να συμβιβαζομαστε με μικρο-ελαττώματα στις συσκυες που παραλαμβανουμε.

 

Μάλλον αυτό θα κάνω όσο είμαι σε περίοδο DOA.

Πρέπει να το πάω στο ίδιο κατάστημα Πλαίσιο ή σε όποιο να είναι;

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον αυτό θα κάνω όσο είμαι σε περίοδο DOA.

Πρέπει να το πάω στο ίδιο κατάστημα Πλαίσιο ή σε όποιο να είναι;

 

Καλύτερα στο ίδιο.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Το παρέλαβα κι εγώ το μεσημέρι από την προσφορά του Πλαισίου και το έχω τώρα και φορτίζει. Όσοι δεν το έχετε παραλάβει ακόμα, μη ξεχάσετε να ζητήσετε να σας δώσουν το κουπόνι με την προσφορά των 20€ σε εφαρμογές/παιχνίδια. Έπρεπε να το ζητήσω από 2 πωλητές (που δεν γνώριζαν το θέμα) μέχρι να το πάρω. :)

 

Σωστα, κι εγω δεν το παρελαβα με την αγορα και περιμενα μιση ωρα σημερα μεχρι να γινει η συνεννοηση και να το παρω.

Στο μεταξυ, διερρευσαν πιο σιγουρα στοιχεια για 8.1: http://www.wphermes.com/2013/12/16/windows-phone-8-1-%CE%BC%CE%B5-notification-center-personal-assistant/2465

Link to comment
Share on other sites

Το παρέλαβα κι εγώ το μεσημέρι από την προσφορά του Πλαισίου και το έχω τώρα και φορτίζει. Όσοι δεν το έχετε παραλάβει ακόμα, μη ξεχάσετε να ζητήσετε να σας δώσουν το κουπόνι με την προσφορά των 20€ σε εφαρμογές/παιχνίδια. Έπρεπε να το ζητήσω από 2 πωλητές (που δεν γνώριζαν το θέμα) μέχρι να το πάρω. :)

Ούτε στις παραγγελίες μέσω ίντερνετ το έχουν στείλει.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρει κάποιος γιατί δεν μου εμφανίζει την επιλογή "call+SMS filter" στο μενού των ρυθμίσεων;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε το SysApp Pusher και έλεγξε για updates. Όταν αναβαθμίσεις το "πρόσθετα και πληροφορίες" θα το εμφανίσει κανονικά. :)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...