Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 925


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

γτ οταν ανοιγω το κινητο στο λογοτυπο τον windows μου γραφει με κοκκινα γραμματα Not for resale ?

απο που το πηρες φίλε μου;

αυτο που βλεπεις σημαίνει ότι η συσκευή σου είναι πρώτης παραγωγής απο το εργοστάσιο. Λογικά έχει εγγυηση αλλα δεν προοριζόταν για πώληση...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

και εγω απο οτι καταλαβα πρεπει να ειναι κλεμμενο απο μαγαζι της vodafone.. προσπαθησα να το φλασαρω με το nokia suite αλλα δεν γινεται Edited by impreza_sti

Γιώργος

 

Το παντελόνι μου στα γόνατα κ τα δικά της γόνατα να ακουμπάν στα χώματα.. δίχως συμπόνια!!

Link to comment
Share on other sites

κ εγω απο οτι καταλαβα πρεπει να ειναι κλεμμενο απο μαγαζι της vodafone.. προσπαθησα να το φλασαρω με το nokia suite αλλα δν γινεται

 

Aποδειξη δεν πειρες απο αυτον που το πειρες?

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα παιδια!

Εδω και λιγες ημερες εχω ενα Nokia Lumia 32GB

Θελω να σας ρωτησω γιατι οτα ειμαι στο internet ζεσταίνεται αρκετα στο πισω μερος.Να ανυσηχω?:confused:

 

οχι μαν.. 2πυρινο ειναι και ζεστενεται ο επεξεργαστης.. σε ολα τα κινητα γινεται αυτο..

 

Aποδειξη δεν πειρες απο αυτον που το πειρες?

 

οχι μονο συσκευη μου εδωσε.. χωρις φορτηστη, καλωδια κλπ..

ειναι φιλος μου και το καλο ειναι οτι δεν το πληρωσα ακομα.. δοκιμαστικα το κραταω

Edited by impreza_sti
Συνεχόμενα μηνύματα/Απαγορεύεται η γραφή τύπου sms

Γιώργος

 

Το παντελόνι μου στα γόνατα κ τα δικά της γόνατα να ακουμπάν στα χώματα.. δίχως συμπόνια!!

Link to comment
Share on other sites

οχι μονο συσκευη μ εδωσε.. χωρις φορτηστη, καλωδια κλπ..

ειναι φιλος μου κ το καλο ειναι οτι δν το πληρωσα ακομα.. δοκιμαστικα το κραταω

Δωστο πισω χωρις δευτερη κουβεντα και ρωτησε τον απο που το πηρε μην ειναι κανενα πασαδορικο καταλαβαινεις...
Link to comment
Share on other sites

Δωστο πισω χωρις δευτερη κουβεντα και ρωτησε τον απο που το πηρε μην ειναι κανενα πασαδορικο καταλαβαινεις...

 

Ευτηχως τοτε γιατι θα εχεις προβλημα αν ειναι κλεμενο,η δεν ξερω τι αλλο.Αλλα αφου ειναι φιλος σου και δεν το εχεις πληρωσει δωστο πισω.Και μην περνεις τιποτα χωρις αποδειξη και το ΙΜΕΙ γραμενο απανω.Οχι οτι παλι εισαι συγουρος αλλα λεμε τωρα.

 

οχι μαν.. 2πυρινο ειναι και ζεστενεται ο επεξεργαστης.. σε ολα τα κινητα γινεται αυτο..

 

 

 

 

 

 

 

οχι μονο συσκευη μου εδωσε.. χωρις φορτηστη, καλωδια κλπ..

ειναι φιλος μου και το καλο ειναι οτι δεν το πληρωσα ακομα.. δοκιμαστικα το κραταω

 

 

Οκ φιλε μου σ ευχαριστω.Απλα ζεστενεται πολυ γι αυτο ανυσιχησα λιγο.

Edited by impreza_sti
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

γιατι οταν ανοιγω το κινητο στο λογοτυπο τον windows μου γραφει με κοκκινα γραμματα Not for resale ?

Να ξέρεις και κατι ακόμα οι συσκευές που γράφουν Not for resale ειναι test devices κ δεν παίρνουν updates, μου είχε κάτσει κ εμένα ένα htc 8s ,όπως ειναι πίσω σούμπιτο.

giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

οκ παιδες θα το δωσω πισω.. ευχαριστω πολυ

Γιώργος

 

Το παντελόνι μου στα γόνατα κ τα δικά της γόνατα να ακουμπάν στα χώματα.. δίχως συμπόνια!!

Link to comment
Share on other sites

Να ξέρεις και κατι ακόμα οι συσκευές που γράφουν Not for resale ειναι test devices κ δεν παίρνουν updates, μου είχε κάτσει κ εμένα ένα htc 8s ,όπως ειναι πίσω σούμπιτο.

 

Πουλαγε ενα παιδι ενα one x 32gb σε αυτη την φαση,μου ελεγε οτι ειναι δειγμα και φοβομουν αυτα και δεν το πειρα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. από κάμερα,βίντεο και φωτογραφίες είστε ευχάριστημένοι?

 

φιλε οσο τα ειχα στα χερια μου (κ ας ηταν beta εκδοση) εβγαζε παρα πολυ καλες φωτος.. ειδικα χωρις φλας εκανε μεγαλη δουλεια.. νομιζες οτι τραβουσες σε δωματιο με ανοιχτα τα φωτα.. εχει γινει πολυ καλη δουλεια με το pureview

Γιώργος

 

Το παντελόνι μου στα γόνατα κ τα δικά της γόνατα να ακουμπάν στα χώματα.. δίχως συμπόνια!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. από κάμερα,βίντεο και φωτογραφίες είστε ευχάριστημένοι?

 

Καλησπερα φιλε μου,για ποιο τηλ ρωτας?

Link to comment
Share on other sites

Λόγω οικονομίας χώρου (βλ. 16gb μνήμη) σκέφτομαι να μετατρέπω κάποιες ταινίες, music vid clips κ.α για να τα έχω στο κινητό μου. Μέχρι στιγμής δεν είχα να αντιμετωπίσω κάποιο τέτοιο θέμα επειδή είχα κινητά με επέκταση μνήμης micro sd και τα είχα όλα σε 1080p και 720p

Θα ήθελα αν γνωρίζετε να με βοηθήσετε να ρυθμίσω τον Video Converter μου, έτσι ώστε να πετύχω την τέλεια εικόνα στα video για αναπαραγωγή μόνο στο κινητό με τον μικρότερο όγκο (mb)

a) Video Format:

b) Κωδικοποιητής Βίντεο: (x264, mpeg4, xvid e.t.c)

c) Μέγεθος πλαισίου: 1280 x 768??

d) Bitrate βίντεο:

e) Ρυθμός καρέ βίντεο:

f) Κωδικοποιητής ήχου: (mp3, acc e.t.c)

g) Ρυθμός bit ήχου:

e) Ρυθμός δειγματοληψίας: (48000, 44100, e.t.c)

f) A/V Synch: default ή basic (δεν γνωρίζω)

Ευχαριστώ!

3>4
Link to comment
Share on other sites

Λόγω οικονομίας χώρου (βλ. 16gb μνήμη) σκέφτομαι να μετατρέπω κάποιες ταινίες, music vid clips κ.α για να τα έχω στο κινητό μου. Μέχρι στιγμής δεν είχα να αντιμετωπίσω κάποιο τέτοιο θέμα επειδή είχα κινητά με επέκταση μνήμης micro sd και τα είχα όλα σε 1080p και 720p

Θα ήθελα αν γνωρίζετε να με βοηθήσετε να ρυθμίσω τον Video Converter μου, έτσι ώστε να πετύχω την τέλεια εικόνα στα video για αναπαραγωγή μόνο στο κινητό με τον μικρότερο όγκο (mb)

a) Video Format:

b) Κωδικοποιητής Βίντεο: (x264, mpeg4, xvid e.t.c)

c) Μέγεθος πλαισίου: 1280 x 768??

d) Bitrate βίντεο:

e) Ρυθμός καρέ βίντεο:

f) Κωδικοποιητής ήχου: (mp3, acc e.t.c)

g) Ρυθμός bit ήχου:

e) Ρυθμός δειγματοληψίας: (48000, 44100, e.t.c)

f) A/V Synch: default ή basic (δεν γνωρίζω)

Ευχαριστώ!

 

Σε αυτο δεν μπορω να σε βοηθησω εγω.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω αν συμβαινει σε αλλον που εχει το 925,εμενα προσωπικα οταν αρχιζει και θερμαινεται πολυ και ειμαι στο ιντερνετ η παιζω κανα παιχνιδι η οθονη σκουραινει και δεν ειναι φωτεινη οπως οταν ειναι κρυο που ειναι μια χαρα η οθονη του και δεν το εχω δουλεψει,συμβαινει αυτο και σε κανενα απο εσας;
Link to comment
Share on other sites

Δωστε μια βοηθεια LTE δεν υποστηρίζει ακομα το τηλέφωνο ? γιατί ρωτησα και μου ειπαν οτι περιμενουν update απο την Nokia.
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω αν συμβαινει σε αλλον που εχει το 925,εμενα προσωπικα οταν αρχιζει και θερμαινεται πολυ και ειμαι στο ιντερνετ η παιζω κανα παιχνιδι η οθονη σκουραινει και δεν ειναι φωτεινη οπως οταν ειναι κρυο που ειναι μια χαρα η οθονη του και δεν το εχω δουλεψει,συμβαινει αυτο και σε κανενα απο εσας;

 

Εγω το εχω κανενα μηνα.Οταν ειμαι στο internet θερμαινεται πολυ και μενα αλλα ειναι φυσιολογικο.

Τωρα για την οθονη που λες οχι δεν μου κανει κατι τετοιο.

Κατα ρχας βγακε την αυτοματη ρυθμηση φωττεινοτητας οθονης.

Αν στο κανει παλι κοιτα παρατηρησε αν εχει πεσει η μπαταρια και κανει εξοικονόμηση και γι αυτο ριχνει την φωτεινοτητα.

 

Δωστε μια βοηθεια LTE δεν υποστηρίζει ακομα το τηλέφωνο ? γιατί ρωτησα και μου ειπαν οτι περιμενουν update απο την Nokia.

 

Για ποιο μοντελο τηλ φιλε μου?

Edited by impreza_sti
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Μια καινούρια διαφήμιση της Nokia για το 925 για όσους λένε ότι διαφημίζει μόνο κάμερες!

 

http://www.youtube.com/watch?v=Fa1bpdhXqXQ

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Εγω το εχω κανενα μηνα.Οταν ειμαι στο internet θερμαινεται πολυ και μενα αλλα ειναι φυσιολογικο.

Τωρα για την οθονη που λες οχι δεν μου κανει κατι τετοιο.

Κατα ρχας βγακε την αυτοματη ρυθμηση φωττεινοτητας οθονης.

Αν στο κανει παλι κοιτα παρατηρησε αν εχει πεσει η μπαταρια και κανει εξοικονόμηση και γι αυτο ριχνει την φωτεινοτητα.

 

 

 

Για ποιο μοντελο τηλ φιλε μου?

 

Για το 925 ρωτάω.

Link to comment
Share on other sites

Το 32αρι ειναι ok ή μπορεί να έχει θέματα λόγω Vodafone?

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Το 32αρι ειναι ok ή μπορεί να έχει θέματα λόγω Vodafone?

 

Οχι φιλε μου κανενα θεμα.

Εγω το δουλευω με cosmote και wind το εχω δουλεψει και δεν εχει κανενα θεμα.

Link to comment
Share on other sites

Οχι φιλε μου κανενα θεμα.

Εγω το δουλευω με cosmote και wind το εχω δουλεψει και δεν εχει κανενα θεμα.

 

Έχεις το 32αρι? Στο ανοιγμα σου βγαζει το λογότυπο της Vodafone? Τα update σου έρχονται γρήγορα?

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...