Jump to content

Motorola RAZR V3


valtrex
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οκ, για μαύρο πάω έτσι κι αλλιώς :)

Ευτυχώς, γιατί το i δεν αξίζει τα λεφτά του για δεύτερο κινητό-συμπλήρωμα στο 6680. Thanx φίλε! :)

http://www.4troxoi.gr/forum/images/avatars/40901403742c3d7ea3caba.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Οκ, για μαύρο πάω έτσι κι αλλιώς :)

Ευτυχώς, γιατί το i δεν αξίζει τα λεφτά του για δεύτερο κινητό-συμπλήρωμα στο 6680. Thanx φίλε! :)

 

Anytime! :)

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας,

Μόλις απόκτησα ένα μαύρο V3 και θέλω να του βάλω Ελληνικά. O bootloader του κινητού μου είναι ο 7.E0. Θα πρέπει να τον αναβαθμίσω πριν χρησιμοποιήσω ένα reflash language pack για τον 8.26;

Μήπως μπορείτε να με διαφωτίσετε σχετικά;

 

Φιλικότατα,

Νίκος.

Link to comment
Share on other sites

1)πως γινεται να κανουμε back up των αρχειων του v3 πχ να κρατησουμε τα startup - shutdown gifs.

 

2)επισης στο firmware που φοραει το δικο μου κινητο δεν εχω startup - shutdown Μp3's ηχους.Αν βαλω ενα θεμα που εχει τετοιους ηχους θα αρχισει το κινητο μου να χτυπαει σε καθε εναρξη και κλεισιμο?

 

ΥΓ οποιος βρει πως βγαζουμε το ελεινο λογοτυπο δικτυου ας μου στειλει πμ με οδηγιες

 

ΥΓ γιατι το v3i δεν ειναι καλο?εχω το v3 και ομολογω οτι το v3i μου αρεσει πιο πολυ

Live2Di3 <FFvsSK>

UK burN 4 Me

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας,

Μόλις απόκτησα ένα μαύρο V3 και θέλω να του βάλω Ελληνικά. O bootloader του κινητού μου είναι ο 7.E0. Θα πρέπει να τον αναβαθμίσω πριν χρησιμοποιήσω ένα reflash language pack για τον 8.26;

Μήπως μπορείτε να με διαφωτίσετε σχετικά;

 

Φιλικότατα,

Νίκος.

Oχι,δε χρειαζεται.

:)

Link to comment
Share on other sites

1)πως γινεται να κανουμε back up των αρχειων του v3 πχ να κρατησουμε τα startup - shutdown gifs.

 

2)επισης στο firmware που φοραει το δικο μου κινητο δεν εχω startup - shutdown Μp3's ηχους.Αν βαλω ενα θεμα που εχει τετοιους ηχους θα αρχισει το κινητο μου να χτυπαει σε καθε εναρξη και κλεισιμο?

 

ΥΓ οποιος βρει πως βγαζουμε το ελεινο λογοτυπο δικτυου ας μου στειλει πμ με οδηγιες

 

ΥΓ γιατι το v3i δεν ειναι καλο?εχω το v3 και ομολογω οτι το v3i μου αρεσει πιο πολυ

1.Τα περνας στον υπολογιστη σου με το Μobile Phone Tools.

2.Πρεπει να περασεις τους ηχους στο audio folder για να ακουγονται οταν ανοιγεις και κλεινεις το τηλεφωνο σου.

 

Το λογοτυπο δικτυου βγαινει.Δες στο MotoX (Alpha tag remove)

Link to comment
Share on other sites

Oχι,δε χρειαζεται.

:)

 

Αγαπητέ μου φίλε bomber21,

Μόλις έβαλα τα ελληνικά στο κινητό μου (αγορασμένο από UK μέσω ebay).

Χίλια ευχαριστώ,

Νίκος.

Link to comment
Share on other sites

το προγραμμα της μαμας μοτορολα κανει και back up?

βασικα εχω ξεχασει αρκετα σχετικα με το μοτορολα κα8ως το ειχα αγορασει πριν 1.5 χρονο και μετα απο 2 μηνες το παρατησα γιατι δεν αντεξα μακρυα απο το symbian.

tnx bomber θα το κοιταξω στο μοτο ξ.ινφο:)

και κατι ακομα


το mototools ειναι για να αλλαζουμε θεματα και startup gifs?

ειναι καλυτερο απο το p2kcommander?


to p2ktools αναγνωριζει το κινητο αμεσως η πρεπει να μπουμε στον κοπο μεχρι και στη registry tou pc να μπουμε για να αναγνωρισει το κινητο?

οσο για το alpha tag remove to much to do

Live2Di3 <FFvsSK>

UK burN 4 Me

Link to comment
Share on other sites

ΤΟ ΠΗΡΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!:yahoo: :yahoo:

 

Καμιά συμβουλή παίδες για έναν newbie της Motorola?:)

http://www.4troxoi.gr/forum/images/avatars/40901403742c3d7ea3caba.jpg
Link to comment
Share on other sites

ΤΟ ΠΗΡΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!:yahoo: :yahoo:

 

Καμιά συμβουλή παίδες για έναν newbie της Motorola?:)

Mε γεια!!

 

Ρωτα εσυ και βλεπουμε! :p

Το ''μαξιλαρακι'' ειναι για να το καθαριζεις και το μπλε Μ ειναι αυτοκολλητο... :D

Link to comment
Share on other sites

Mε γεια!!

 

Ρωτα εσυ και βλεπουμε! :p

Το ''μαξιλαρακι'' ειναι για να το καθαριζεις και το μπλε Μ ειναι αυτοκολλητο... :D

Ευχαριστώ!!! :)

 

Το μπλε Μ, το κατάλαβα ότι είναι αυτοκόλλητο, αν και χρειάστηκα μυτερό μαχαίρι για να το βγάλω.

 

"Μαξιλαράκι" όπως λες, δεν βρήκα στη συσκευασία :(

 

Πρώτη ερώτηση: γίνεται να μη χρειάζεται ΚΑΘΕ φορά που στέλνεις SMS να ορίζεις αν θέλεις αναφορά ή όχι? Δεν υπάρχει μόνιμη ρύθμιση?

 

Δεύτερη ερώτηση: το κινητό έχει λογότυπο της ΤΙΜ στο πίσω καπάκι. Να το ξύσω με ξυραφάκι? Το έχει κάνει κανείς?

 

Θενξ ξανά :)

http://www.4troxoi.gr/forum/images/avatars/40901403742c3d7ea3caba.jpg
Link to comment
Share on other sites

Πρώτη ερώτηση: γίνεται να μη χρειάζεται ΚΑΘΕ φορά που στέλνεις SMS να ορίζεις αν θέλεις αναφορά ή όχι? Δεν υπάρχει μόνιμη ρύθμιση?

 

Δεύτερη ερώτηση: το κινητό έχει λογότυπο της ΤΙΜ στο πίσω καπάκι. Να το ξύσω με ξυραφάκι? Το έχει κάνει κανείς?

 

Δυστυχως δε γινεται... :(

Θα πρεπει καθε φορα που στελνεις σμσ να οριζεις αν θελεις αναφορα ή οχι

P.S. Μπορεις να το κανεις πιο ευκολα πηγαινοντας εκει που λεει 'αναφορα' και αντι να πατησεις το 'αλλαγη' πατας δεξια ή αριστερα :cool:

 

Τωρα για τη δευτερη ερωτηση σου δεν ξερω να σου πω, μιας και το δικο μου ηταν unbranded...

Link to comment
Share on other sites

Καλά, branded δεν είναι, όχι στο μενού δηλαδή. Απλά έχει το σήμα της ΤΙΜ στο πίσω καπάκι. Δε με ενοχλεί ιδιαίτερα βέβαια, είναι πολύ μικρό, μικρότερο από το Μ της Motorola.

 

Ευχαριστώ για το hint με το δεξιά αριστερά!!! :)

 

Μιας και μιλάμε για καπάκι, δε μου αρέσει καθόλου ο τρόπος που κουμπώνει το καπάκι της μπαταρίας :(

Για να ανοίξει θέλει ή μακρυά νύχια ή κάτι μυτερό να σπρώξεις το ασημί γλωσσάκι. Και πάλι ανοίγει πολύ δύσκολα. Το δικό σας είναι έτσι ή απλά το δικό μόνο επειδή είναι καινούριο και "παρθένο"?:p :)

 

Τέλος: δεν μπορώ να αποφασίσω τι σκατά ήχο να βάλω στα μηνύματα, δεν ακούγεται κανένας όταν έχει φασαρία :(

http://www.4troxoi.gr/forum/images/avatars/40901403742c3d7ea3caba.jpg
Link to comment
Share on other sites

Τυχαία, μόλις διαπίστωσα το εξής παράδοξο: δεν είναι δυνατή η αλλαγή ονόματος σε μια κατηγορία του φακέλου Εικόνες, την οποία είχα δημιουργήσει σχεδόν με την αγορά του κινητού τον Οκτώβριο. Δοκίμασα, αλλαγή γλώσσας στα Ελληνικά, χρήση του γνήσιου skin της ΜΟΤΟ αλλά τίποτα :blink: Παρ'όλα αυτά, μπορώ να δημιουργήσω μια νέα κατηγορία στον ίδιο φάκελο - καμμία ιδέα ή εμπειρία κανείς?

Έκδοση fware η 42.0ER.

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδες προβλημα...

Ξαφνικα και χωρις να εχω κανει κατι στο τηλεφωνο, δεν παιζουν οι εφαρμογες java!! :wacko:

Προχτες που ανοιξα μια δουλευε κανονικα, σημερα τιποτα... :(

Ξερει κανεις τι μπορει να παιζει??

Link to comment
Share on other sites

Παιδες προβλημα...

Ξαφνικα και χωρις να εχω κανει κατι στο τηλεφωνο, δεν παιζουν οι εφαρμογες java!! :wacko:

Προχτες που ανοιξα μια δουλευε κανονικα, σημερα τιποτα... :(

Ξερει κανεις τι μπορει να παιζει??

Reboot έκανες να υποθέσω ε?

 

Η μπαταρία ποσο σας βγάζει συνήθως?

http://www.4troxoi.gr/forum/images/avatars/40901403742c3d7ea3caba.jpg
Link to comment
Share on other sites

και σε μενα 3 μερες με παει...οχι και ασχημα

εχω ακουσει οτι στο v3i κραταει πολυ λιγοτερο...αληθευει?

Live2Di3 <FFvsSK>

UK burN 4 Me

Link to comment
Share on other sites

και σε μενα 3 μερες με παει...οχι και ασχημα

εχω ακουσει οτι στο v3i κραταει πολυ λιγοτερο...αληθευει?

Έτσι διάβασα κι εγώ. Λογικό μου φαίνεται.

http://www.4troxoi.gr/forum/images/avatars/40901403742c3d7ea3caba.jpg
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι σοβαρο μηπως και ξερει κανενας να πει. Εχω περασει τα ονοματα στο τηλεφωνο και τα εχω αποθηκευσει με αλλη κατηγορια για να τα ξεχωρισω απο την SIM. Ολα καλα. Προχτες ενω ειχα περασει ενα νεο τηλεφωνο σε μια υπαρχουσα επαφη σημερα δεν το ειχε. Σε μια αλλη επαφη επισης το ιδιο. Πηγαινω και καταχωρω παλι το τηλεφωνο και στις 2 και στην μια απο αυτες το φερνει μετα σαν διπλοκαταχωρηση.

Χανει τελικα τα τηλεφωνα?

Γιατι στο motox που εριξα μια ματια κατι τετοιο εχει συμβει.

Link to comment
Share on other sites

Έτσι διάβασα κι εγώ. Λογικό μου φαίνεται.

θα σε γελασω καθως δεν εχω διαβασει τι μπαταρια φοραει to v3i υποθετω την ιδια.αλλα γιατι να κραταει λιγοτερο?ομολογω οτ μου αρεσει πιο πολυ απο το v3 που εχω

Live2Di3 <FFvsSK>

UK burN 4 Me

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι και εγω με τη σειρα μου..Μενου->Εργαλεια γραφειου->Υπηρ.Κλησεων->Quick Dial.Εχει 3 γρηγορες κλησεις.Μπορω να σβησω ή να αλλαξω καποιον αριθμο αν τον εχω αποθηκευσει?

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=33852&dateline=1200936946

 

 

Εντάξει,το ξέρω οτι είμαι πολύ ωραίο παιδί.Αλλά ηρεμήστε και εσείς λίγο,κορίτσια..

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Motorola RAZR V3

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...