Jump to content

ZTE V967S


jogatore
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

@sakkouk

ποιος ο λογος να το γυρισεις στην εργοστασιακη κατασταση;

καλυτερα να το δωσεις οπως ειναι ;)

 

@gap783

οδηγιες θα βρεις στο πρωτο ποστ :)

Link to comment
Share on other sites

Μου ραγισε το εξωτερικό τζάμι από το κινητό. Όλα λειτουργικα. Έχει να πάρεις μόνο το touch screen. Άλλαξε κανείς; βγαίνει εύκολα η οθόνη να μπει στο άλλο;
Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα να τα πάρεις μαζί, για να τα ξεχωρίσεις είναι δύσκολο. Άλλωστε το κόστος είναι μικρό, κάπου 40$ μου είχε βγει. Για την διαδικασία επίσης εύκολη, ακολούθησε τις οδηγίες στο service manual pdf. Απλά να θυμάσαι να έχεις πολύ ώρα ζεστό αέρα να χαλαρώσει η κόλλα που ενώνει οθόνη με το υπόλοιπο κινητό.
Link to comment
Share on other sites

Έχω ξανά αλλάξει οθόνη από ένα Sony Ericsson x10 Και πράγματι έχει αρκετή κόλα. Δεν με ενοχλεί και πάρα πολύ. Θα παραγγείλω ένα με lcd Και ένα σκέτο touch Για πείραμα . Ευχαριστώ για την απάντηση
Link to comment
Share on other sites

Πρόβλημα με το SuperSu

"Η εφαρμογή SU απαιτεί αναβάθμιση" ΕΜΦΑΝΙΖΕΤΑΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ

 

μετα πατάω Συνέχεια στο μηνυμα "Το SU binary χρειάζεται να αναβαθμιστεί" και μετα Κανονική εγκατάσταση και μετα βγάζει το μηνυμα "Η εγκατάσταση απέτυχε"

 

αλλα και την επιλογή TWRP/CWM να πατήσω αντί για το Κανονική δεν αλλάζει κάτι,

Link to comment
Share on other sites

Σημερα κυκλοφορησε η εφαρμογη GPS της Nokia για Android (την εχουν τα Lumia). Τη δοκιμασα στο ΖΤΕ 967 και λειτουργεί άψογα. Κατεβαζετε το apk, το κανετε εγκατασταση και μεσα απο την εφαρμογή κανετε login με facebook ή Nokia account και κατεβαζετε τον ελληνικό χάρτη (300ΜΒ).

 

http://here.com/beta/android/?lang=en-GB

Link to comment
Share on other sites

Ξαφνικά...όσες εφαρμογές είχα μετακινήσει στη κάρτα sd δεν εμφανίζονται και όταν προσπαθώ να τις επαναγκαταστήσω μου εμφανίζει ένα σφάλμα -24. Γνωρίζετε τι πρέπει να κάνω; Οι εφαρμογές δεν είναι ορατές όμως η κάρτα sd έχει την ίδια έκταση μνήμης σαν να τις κρύβει...
Link to comment
Share on other sites

Βάλε το sd maid Και Κάνε καθαρισμό νεκρών αρχείων. Οι Κάρτες sd κάνουν βλακείες Και χάνονται οι εφαρμογές από το κινητό. Με το sd maid θα καθαρίσεις ότι έμεινε από τις εφαρμογές Για να τις ξαναεγκαστισεις. Μην μετακινεις στην sd εφαρμογές. Μου έχει συνέβη αρκετές φορες
Link to comment
Share on other sites

Βάλε το sd maid Και Κάνε καθαρισμό νεκρών αρχείων. Οι Κάρτες sd κάνουν βλακείες Και χάνονται οι εφαρμογές από το κινητό. Με το sd maid θα καθαρίσεις ότι έμεινε από τις εφαρμογές Για να τις ξαναεγκαστισεις. Μην μετακινεις στην sd εφαρμογές. Μου έχει συνέβη αρκετές φορες

 

Δεν με αφήνει να κατεβάσω το sdmail για να διαγράφω νεκρά αρχεία (το είχα ήδη στη καρτα sd) και εμφανίζει το σφάλμα εγκατάστασης -24....Επίσης προσπαθώ να κάνω επαναφορά των εφαμογών από backup του titanium ομως είναι κολλημένο στο 0%!!!

Link to comment
Share on other sites

δοκιμασα γισ λιγο τους here maps. φαινονται οκ!

δοκιμαστε τους.

 

 

μηπως τα χει παιξει η sd? βαλε καμια αλλη αν εχεις και δες αν κανει εγκατασταση εφαρμογες

Link to comment
Share on other sites

οταν εχω ανοιχτο το 3g στο τηλεφωνο δεν με ακουνε καλα σαν να μικροφωνιζει,το ιδιο και με το handsfree(nokia bh-118).Οταν κλεισω το 3g ολα παιζουν τελεια.Αλλαξα καρτα sim(cosmote) με πιο καινουργια(4g) αλλα παλι το κανει.Το ειχα ξαναδιαβασει εδω μεσα το προβλημα αυτο.Εχει βρει κανενας καμια λυση?

Εχω δοκιμασει να ξαναφλασαρω την rom αλλα το προβλημα παραμενει.

Υπαρχει περιπτωση με καποια αλλη rom να μην το κανει?

H δικια μου ειναι η v1.0.5

Link to comment
Share on other sites

Δεν με αφήνει να κατεβάσω το sdmail για να διαγράφω νεκρά αρχεία (το είχα ήδη στη καρτα sd) και εμφανίζει το σφάλμα εγκατάστασης -24....Επίσης προσπαθώ να κάνω επαναφορά των εφαμογών από backup του titanium ομως είναι κολλημένο στο 0%!!!

Backup με ρεκοβερυ Δεν έχεις; Αλλιώς επαναφορά

Link to comment
Share on other sites

καμια νεα ρομ πηρε το ματι σας;

Στο need rom έχει αρκετές αλλά όχι νέες. Πλέον δύσκολο να ασχοληθεί κάποιος με το κινητό μας..

Link to comment
Share on other sites

τις εχω δει ολες εκεινες

εψαχνα καποια αλλη αν υπαρχει :/

 

γμτ η 4.3 στο needrom δε βλεπω να υλοποιειται

Link to comment
Share on other sites

και να βγει το 4.3 δε λέει κάτι, το 4.4 αξίζει...
εσπρεσοσυζητήσεις www.e-spresso.gr
Link to comment
Share on other sites

τις εχω δει ολες εκεινες

εψαχνα καποια αλλη αν υπαρχει :/

 

γμτ η 4.3 στο needrom δε βλεπω να υλοποιειται

Αφού τις έχεις δει όλες σε ποια κατεληξες;

Link to comment
Share on other sites

Το έχω αναφέρει και παλαιότερα αλλά θα ξαναρωτήσω μήπως και κάποιος έχει βρει λύση.

 

Στις Max Smart & Max Inception η επιλογή YGPS στο Location του Mobileuncle Tools είναι ενεργή; Μπορείς να την επιλέξεις;

Orange San Francisco AMOLED 512MB
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη στο μικροφωνο mic ξεκιναμε απο μεγαλη τιμη 255 στο level0 και κατεβαινουμε σιγα σιγα και στο level6 βαζουμε 190 ; ενω στα sph και sph2 ξεκιναμε απο χαμηλα και ανεβαινουμε σιγα σιγα

 

http://androidforum.cz/zvysenie-hlasitosti-sluchatka-zvonenia-t46928.html

"C. Go to ‘Normal Mode’.

C1. Under ‘Type’ select ‘Mic’. Under ‘Level’ select ‘Level 0′.

C2. Under ‘Value is 0~255′ enter 255. For all levels, from level 0-6 set the value as 255. This will ensure that your voice is audible to other person even when you turn down the speaker volume. Feel free with lower values if other person is hearing you too loud. Apply the same settings to ‘Headset Mode’ -> Mic and ‘Loudspeaker Mode’ -> Mic."

 

Εδω λεει στο mic να βαλουμε σε ολα τα levels την τιμη 255. Συμφωνειται;

 

Λοιπον να πω και εγω την εμπειρια μου.Μετα απο καμια 10αρια πτωσεις χωρις θηκη η ενταση του μικροφωνου ηταν πολυ χαμηλη,σημερα δοκιμασα τις παραπανω οδηγιες και οι πρωτες εντυπωσεις ειναι αριστες,εκανα ενα τηλεφωνημα και μου ειπαν οτι με ακουν κανονικα.Οι ρυθμισεις που εβαλα ηταν σε ολα 255.Απο δω και περα μονο θηκη :p

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το έχω αναφέρει και παλαιότερα αλλά θα ξαναρωτήσω μήπως και κάποιος έχει βρει λύση.

 

Στις Max Smart & Max Inception η επιλογή YGPS στο Location του Mobileuncle Tools είναι ενεργή; Μπορείς να την επιλέξεις;

 

Και εγω εχω τη Max flavor 5 και μου πεταει failure οταν κανω update EPO.Το ygps μου το εχει ενεργοποιημενο .Δυστυχως δν κλειδωνει το gps..ξερεις κανεις καμια ρομ που να γινονται οι ρυθμισεις για το gps και δουλευει κομπλε ;(Ακυρο,τλκα το gps κλειδωνει στα 5 σεκ στο στραβα ,αρα ολα μια χαρα :D)

Edited by Tr2n
Link to comment
Share on other sites

Παιδια αντιμετοπιζω σοβαρο προβλημα...οπως αλλαζα καποιες ρομ πλεον το κινητο δεν αναγνωριζει την σιμ....δν ξερω τι εγινε...πως το φτιαχνω??
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...