Jump to content

ZTE V967S


jogatore
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λοιπόν, ας τα πάρουμε από την αρχή. Στη σελίδα του minideal έκανα account και add to cart το κινητό (όχι αυτό, το V889S). Μετά πάτησα να ολοκληρωθεί η αγορά και έδωσα, όνομα, χώρα, πόλη, διεύθυνση και αριθμό τηλεφώνου. Στο επόμενο βήμα διάλεξα να πληρώσω με master card (εφ' όσον δεν έβγαλα paypal, αλλά master card prepaid, είναι διαφοερικό. Ή όχι; ). Από εκεί και πέρα που δείχνει την παραγγελία pending και δεν έχω λάβει κανένα e-mail. Δεν ξέρω αν έκανα κάτι λάθος ή αν πρέπει να περιμένω για να πάρω οδηγίες με e-mail, αλλά έχω μπερδευτεί αρκετά.

Τι εννοείς ότι δεν έχω paypal account;

 

Εννοώ οτι δεν έφτιαξες paypal λογαριασμό.

Αν έχεις skype κάνε τους add - katherine19872008 .

Ή αλλιώς περίμενε να μπούν online και ρώτα τους σύμφωνα με το αριθμό παραγγελίας τι παίζει.

Χαιρετίσματα στη Ξάνθη !:rolleyes:

 

 

Αν πας στο my account στο λογαριασμό σου στο minideal μήπως σου γράφει τπτ στη κατηγορία Billing Agreements ?

Edited by nebtios

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εκείνο το πρόβλημα που ανέφερες με την γερμανική σιμ,κατάφερες τελικά να το λύσεις;

 

δεν θα το πιστέψεις.μίλαγα με την σοφία από το to2c και μου ζήτησε πριν Μια βδομάδα περίπου να της στείλω φωτο να καταλάβουν το πρόβλημα.

της λέω οκ θα φτιάξω ένα βίντεο.

Ε από τότε δεν μου το ξανάκανε.

δεν ξέρω τι να πω.

σε συνδυασμό με το ότι το έκανε μόνο με την σιμ τη γερμανική κατέληξα στο συμπέρασμα ότι δεν αξίζει να ασχοληθώ άλλο.

κάποια συμβατότητα πιθανόν με την σιμ πιθανόν με τον ανταπτορα micro σε κανονική θα ήταν.

αν επέμενα να το φιλμαρω θα ήμουν 1 βδομάδα με την βιντεοκάμερα στο χέρι.οπότε ησύχασα.

Link to comment
Share on other sites

Αυτα τα ακουστικα περιμενω, εκανα παραγγελια στις 24-10. Απο το obostore εχω παραλαβει διαφορα μικροδεματα απο 10-12 ημερες εως σε 40 ημερες. υπομονη.

Παιδιά θέλω λιγάκι τη βοήθεια σας εδώ. Σήμερα έβγαλα prepaid από την Πειραιώς μόνο και μόνο για να πάρω το κινητό. Συμπλήρωσα κανονικά τα στοιχεία και οι παραγγελεία έγινε, αλλά σε κανένα βήμα δεν συμπλήρωσα τα απαρραίτητα στοιχεία της prepaid master card. Πότε και πως θα κάνω την πληρωμή;

Απο ποιο καταστημα εκανες αγορα ?

Κανε λογαριασμο στο paypal https://www.paypal.com/gr/webapps/mpp/home θα γραψεις ολα σου τα στοιχεια κανονικα

Στο καταστημα που εκανες την αγορα του zte θα πας λογικα στο καλαθι ή στο Unpaid ή οπου αλλου βλεπεις την παραγγελια σου, λογικα θα το βλεπεις σαν απληρωτο, εκει πας να επιλεξετε το continue checkout και θα επιλεξεις sg singapure post ή οτι σου γραφει με trackin number μην επιλεξεις ups - dhl ή καποια αλλη κουριερ γιατι εχεις μεγαλο ποσοστο σε τελωνειο.

στο Payment Method επιλεξε το PayPal και πατησε continue checkout, θα σε παει στο paypal οπου θα βαλεις τους κωδικους σου για την εισοδο σου στο paypal, θα πληρωσεις και θα ολοκληρωσεις την αγορα σου.

 

 

Edit: τωρα ειδα την απαντηση στο ποστ 4807, φιλε μου εχεις κανει ενα μεγα λαθος, απο τι στιγμη που το καταστημα διαθετει paypal ποτε μα ποτε - ποτε -ποτε -ποτε δεν πληρωνουμε απευθειας με την καρτα μας.

Edited by Karthan7

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, ας τα πάρουμε από την αρχή. Στη σελίδα του minideal έκανα account και add to cart το κινητό (όχι αυτό, το V889S). Μετά πάτησα να ολοκληρωθεί η αγορά και έδωσα, όνομα, χώρα, πόλη, νση και αριθμό τηλεφώνου. Στο επόμενο βήμα διάλεξα να πληρώσω με master card (εφ' όσον δεν έβγαλα paypal, αλλά master card prepaid, είναι διαφοερικό. Ή όχι; ). Από εκεί και πέρα που δείχνει την παραγγελία pending και δεν έχω λάβει κανένα e-mail. Δεν ξέρω αν έκανα κάτι λάθος ή αν πρέπει να περιμένω για να πάρω οδηγίες με e-mail, αλλά έχω μπερδευτεί αρκετά.

Τι εννοείς ότι δεν έχω paypal account;

 

Δες αν σε έχει γίνει χρέωση στην κάρτα αν όχι το πιο πιθανό είναι να την γλύτωσες οπότε πας πρώτα και κανείς λογαριασμό στο http://www.PayPal.com και δίνεις Στοιχεία της κάρτας σου μόνο εκεί.Στη συνέχεια ψωνίζεις από το κατάστημα και επιλέγεις check out με PayPal.αν σε χρέωσαν ο Θεός βοηθός...

Τηλέφωνο: SAMSUNG OMNIA->HUAWEI 8800->ZTE V967S-> NUBIA Z5S MINI-> Χiaomi Mi3 16gb White->ZTE GEEK V975>XIAOMI REDMI NOTE 2->XIAOMI REDMI NOTE 3 PRO->XIAOMI REDMI NOTE 3 PRO SE-> POCO F1

Tablet: Pipo M2 Mix->CHUWI HI8->GHUWI HI10

TVBOX:RPI3-> UGOOS AM7

Link to comment
Share on other sites

παιδια υπαρχει καποια εφαρμογη που να κλεινει ολες μαζι τις εφαρμογες που ανοιξα (οπως εχει το samsung S3) αντι να πηγαινω με το home button και να τις κλεινω μια μια.

δοκιμασα το close everything αλλα οταν παταω το home button παλι τις εμφανιζει.

:)

Link to comment
Share on other sites

Bάλε gravitybox και θα εμφανίσει στη λίστα των εφαρμογών και μια επιλογή για να κλείνεις όλες τις εφαρμογές μαζί
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους...Το κινητο μου crashare και μολις το ανοιξα ελειπαν καποιες εφαρμογες που ειχα...Ειχα κανει ενα backup αλλα οχι προσφατα οποτε εχασα καποια πραγματα που χρειαζομουν...Ειχα κατεβασει το titanium backup καθως και το key(το ειχα αγορασει) το οποιο πλεον λειπει...Μπορω να το επαναφερω καπως?Τωρα εχω το απλο και θελω να βαλω αλλη ρομ και μετα θα περασω παλι gravity box κτλ γτ κι αυτα τα εχασα...Κανω αντιγραφο ασφαλειας σε οτι εχει αυτη τη στιγμη το κινητο μου,και μετα?Χρειαζεται κατι αλλο?¨Η απλα περναω την καινουρια ρομ?Σορυ για τις πολλες ερωτησεις...
Link to comment
Share on other sites

Μπαινεις στο google play με το gmail που αγόρασες την εφαρμογή και θα σε αφήσει πάλι να το κατεβάσεις δωρεάν.Βackup πάντως στο titanium μπορείς να πάρεις και χωρίς να έχεις την donate έκδοση.Στο restore έχεις θέμα όπου πρέπει να εγκαθιστάς μία-μία τις εφαρμογές και όχι αυτόματα όπως κάνει η donate.Στη περίπτωση σου τώρα,θα κάνεις backup τις εφαρμογες σου με το titanium,μπαίνεις recovery,κάνεις wipe data/factory reset και εγκαθιστάς την νέα ρομ.Αφού μπουτάρει κανονικά,εγκαθιστάς πάλι το titanium και επαναφέρεις τις εφαρμογές σου
Link to comment
Share on other sites

πέρασα την max flavour και με πήγε στο καπάκι από το 10% στο 2...Μάλλον είναι το γνωστό πρόβλημα που παρουσιάζεται οπότε λέω να το αφήσω να ξελιγωθεί και να του κάνω στο καπάκι μια πλήρη φόρτιση!Είναι αυτό το πιο σωστό?
Link to comment
Share on other sites

Μηπως εχεις ενεργοποιημενη τη '''γρηγορη εκκινηση'''?? αν την εχεις ενεργη απενεργοποιησε την.

 

Όχι το είχα βγάλει. Φλασαρα το αγγλικό που έχετε στο PDF και δούλεψε. Σαν να μην είχε καθόλου ούτε κινεζική recovery αρχικά.

Έκανα και τη διαδικασία για τη μνήμη.

Τα backup που σώθηκαν? Είναι μόνο η ρομ? Πρέπει να κάνω κι άλλο backup πχ titanium pro για να σωθούν ΙΜΕΙ κι άλλα σημαντικά ?

 

Για Αλλαγή ρομ δεν βλέπω να αναφέρετε κάτι συγκεκριμένο να γίνεται καλύτερα άρα... δεν βλεπω το λόγο.

Like και χρήμα στον Καρλιβ όσοι μπορούμε μήπως βγάλει 4.3...

Link to comment
Share on other sites

Εννοώ οτι δεν έφτιαξες paypal λογαριασμό.

Αν έχεις skype κάνε τους add - katherine19872008 .

Ή αλλιώς περίμενε να μπούν online και ρώτα τους σύμφωνα με το αριθμό παραγγελίας τι παίζει.

Χαιρετίσματα στη Ξάνθη !:rolleyes:

 

 

Αν πας στο my account στο λογαριασμό σου στο minideal μήπως σου γράφει τπτ στη κατηγορία Billing Agreements ?

Θα χεραιτήσω εκ μέρους σου :P

Αυτό κάνω, αλλά δεν πετυχαίνω ποτέ κανέναν online. Στο account μου έχει στο recent orders το κινητό και στο status λέει pending.

 

Απο ποιο καταστημα εκανες αγορα ?

Κανε λογαριασμο στο paypal https://www.paypal.com/gr/webapps/mpp/home θα γραψεις ολα σου τα στοιχεια κανονικα

Στο καταστημα που εκανες την αγορα του zte θα πας λογικα στο καλαθι ή στο Unpaid ή οπου αλλου βλεπεις την παραγγελια σου, λογικα θα το βλεπεις σαν απληρωτο, εκει πας να επιλεξετε το continue checkout και θα επιλεξεις sg singapure post ή οτι σου γραφει με trackin number μην επιλεξεις ups - dhl ή καποια αλλη κουριερ γιατι εχεις μεγαλο ποσοστο σε τελωνειο.

στο Payment Method επιλεξε το PayPal και πατησε continue checkout, θα σε παει στο paypal οπου θα βαλεις τους κωδικους σου για την εισοδο σου στο paypal, θα πληρωσεις και θα ολοκληρωσεις την αγορα σου.

 

 

Edit: τωρα ειδα την απαντηση στο ποστ 4807, φιλε μου εχεις κανει ενα μεγα λαθος, απο τι στιγμη που το καταστημα διαθετει paypal ποτε μα ποτε - ποτε -ποτε -ποτε δεν πληρωνουμε απευθειας με την καρτα μας.

Δεν πλήρωσα απ' ευθείας με την κάρτα. Η κάρτα που έχω είναι prepaid και γράφει master card. Αν κατάλαβα καλά, πρέπει να κάνω λογαριασμό paypal μέσω αυτής της prepaid, και να επιλέξω να πληρώσω μέσω paypal. Πάντως το θεωρώ αδύνατο να έχει χαθεί το ποσό της κάρτας, γιατί δεν έδωσα - όπως είπα- κανέναν αριθμό, μόνο όνομα, οπότε αποκλείεται να πήραν τα λεφτά μόνο με ένα όνομα.

 

Δεν με πειράζει αν η παραγγελία δεν έχει γίνει, γιατί απλά κάνω άλλο account και το παραγγέλνω σωστά, αλλά δεν έχω ιδέα τι παίζει με την παραγγελία. Θα περιμένω να δω κάποιον online στο chat του Minideal και θα δω τι παίζει.

 

Edit: Μίλησα με τον/την kathrine. Μετά βίας συνεννοήθηκαμε, αφού στην αρχή νόμιζα ότι μιλούσα με botάκι, αλλά τέλος πάντων. Μου είπε ότι στην παραγγελία μου εκκρεμεί η πληρωμή, και αφού δεν έχει γίνει, δεν υπάρχει πρόβλημα αν την αγνοήσω τελείως και κάνω ένα άλλο account με μια άλλη παραγγελία. Αυτή τη φορά θα φροντήσω να την κάνω με κάποιον που ξέρει, αλλά θέλω πρώτα μια διευκρίνηση: Η prepaid που έβαλα και είναι master card, δεν είναι αυτό που επιλέγουμε "Master Card" σαν μέσω πληρωμής; Ή πρέπει μέσω αυτής τη prepaid να κάνω λογαριασμό paypal και μετά αν πληρώνω μέσω paypal;

Edited by DaDiRa
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους...Περασα την καινουρια ρομ κι εγω...Ολα καλα εκτος οτι δεν μου δουλευει ο Xposed Installer...Μπαινω στο framework να κανω install και κολλαει...Χρειαζεται την αλλη εκδοση?Την V2.2+ ή εχω κανει καμια πατατα?Ποια αρχεια να σβησω για να την ξαναπερασω απ την αρχη?Επειδη ειχα κανει backup σε καποιες εφαρμογες και ειχα χασει και καποιες,μαλλον το εγκατεστησα και επανεφερα κατι που το μπλοκαρει...Επισης οφειλω ενα μεγαλο ευχαριστω σε ολους και ιδιαιτερα στον bbbb που μας βοηθατε και εχετε υπομονη με τους νεους στο ολο θεμα...
Link to comment
Share on other sites

Θα χεραιτήσω εκ μέρους σου :P

Αυτό κάνω, αλλά δεν πετυχαίνω ποτέ κανέναν online. Στο account μου έχει στο recent orders το κινητό και στο status λέει pending.

 

 

Δεν πλήρωσα απ' ευθείας με την κάρτα. Η κάρτα που έχω είναι prepaid και γράφει master card. Αν κατάλαβα καλά, πρέπει να κάνω λογαριασμό paypal μέσω αυτής της prepaid, και να επιλέξω να πληρώσω μέσω paypal. Πάντως το θεωρώ αδύνατο να έχει χαθεί το ποσό της κάρτας, γιατί δεν έδωσα - όπως είπα- κανέναν αριθμό, μόνο όνομα, οπότε αποκλείεται να πήραν τα λεφτά μόνο με ένα όνομα.

 

Δεν με πειράζει αν η παραγγελία δεν έχει γίνει, γιατί απλά κάνω άλλο account και το παραγγέλνω σωστά, αλλά δεν έχω ιδέα τι παίζει με την παραγγελία. Θα περιμένω να δω κάποιον online στο chat του Minideal και θα δω τι παίζει.

 

Edit: Μίλησα με τον/την kathrine. Μετά βίας συνεννοήθηκαμε, αφού στην αρχή νόμιζα ότι μιλούσα με botάκι, αλλά τέλος πάντων. Μου είπε ότι στην παραγγελία μου εκκρεμεί η πληρωμή, και αφού δεν έχει γίνει, δεν υπάρχει πρόβλημα αν την αγνοήσω τελείως και κάνω ένα άλλο account με μια άλλη παραγγελία. Αυτή τη φορά θα φροντήσω να την κάνω με κάποιον που ξέρει, αλλά θέλω πρώτα μια διευκρίνηση: Η prepaid που έβαλα και είναι master card, δεν είναι αυτό που επιλέγουμε "Master Card" σαν μέσω πληρωμής; Ή πρέπει μέσω αυτής τη prepaid να κάνω λογαριασμό paypal και μετά αν πληρώνω μέσω paypal;

 

Λογαριασμο Paypal να κανεις πρωτα...

Επειτα συνδεεις την καρτα σου στο paypal, και απο εκει και περα πληρωνεις παντα με αυτο..... Δεν θα χρειαζεται ποτε να δινεις αριθμους καρτας κτλ... Μονο ενα απλο log in στο Paypal (στο οποιο θα σε κανει redirect αυτοματα το αντιστοιχο site απο το οποιο αγοραζεις) :)

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Για το φλασάρισμα των ρομ του Carliv το CM recovery που είναι προεγκατεστημένο

απ' τους κινέζους είναι ok? Γιατί στις οδηγίες που δίνει για εγκατάσταση αναφέρει

"To flash a new ROM properly, you need one of my recoveries (for these I'm sure they works)."

Orange San Francisco AMOLED 512MB
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εγω εχω θεμα...Εβαλα max flavour,κατεβασα ολα τα zip...Τα κανω αποσυμπιεση με ES και δεν μου εμφανιζει πουθενα το playstore...Τι κανω λαθος?
Link to comment
Share on other sites

 

Καλημερα. Απο την μερα που θα το παραγγειλης ποσες μερες κανει να ερθει?

Link to comment
Share on other sites

στη σελίδα της max flavour έχει ξεχωριστό zip αρχείο με τα google apps.πρέπει να τα φλασάρεις μετά την ρομ για να έχεις play store.κατεβασε τα,μπες recovery και φλασαρε το
Link to comment
Share on other sites

Χμμμ εγω τα φλασαρα πριν την ρομ...Οποτε μπαινω recovery flasharw ρομ πρωτα και μετα τα gapps?Η πρεπει να απεγκαταστησω και ξαναεγκαταστησω τα παντα απ την αρχη?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εγω εχω θεμα...Εβαλα max flavour,κατεβασα ολα τα zip...Τα κανω αποσυμπιεση με ES και δεν μου εμφανιζει πουθενα το playstore...Τι κανω λαθος?

Τη rom την εχεις βαλει κανονικα ?

Στη rom και τα gapps δεν αποσυμπιεζεις τιποτα, τα βαζεις οπως ειναι ζιπαρισμενα στην micro sd.

Ακολουθησε ολα τα βηματα στης οδηγιες που εχει γραψει και μετα βαζεις παλι την micro sd στο τηλεφωνο σου, μπαινεις σε recovery ακολουθεις τα υπολοιπα βηματα και τα κανεις εγκατασταση

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Οκ...Το φτιαχνω τωρα...Κατι αλλο...Γτ μου εχει "φαγωθει" ολος ο χωρος της sd?Επισης μου βγαζει ενα μνμ οτι η καρτα σιμ ειναι foul...Σας τα εχω πρηξει...:(
Link to comment
Share on other sites

Λογαριασμο Paypal να κανεις πρωτα...

Επειτα συνδεεις την καρτα σου στο paypal, και απο εκει και περα πληρωνεις παντα με αυτο..... Δεν θα χρειαζεται ποτε να δινεις αριθμους καρτας κτλ... Μονο ενα απλο log in στο Paypal (στο οποιο θα σε κανει redirect αυτοματα το αντιστοιχο site απο το οποιο αγοραζεις) :)

Έκανα λογαριασμό και συνέδεσα το account μου. Απ' όσο γράφει θέλει 1 με 2 εργάσιμες για να περάσουν τα λεφτά. Κάτι άλλο, τώρα. Εγώ έχω μέσα 60 ευρώ. Το κινητό κάνει 72 δολάρια (δηλ. 53 ευρώ). Η μετατροπή γίνεται από το site;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...