Jump to content

Επίσημα Firmwares / Kies Updates για το Galaxy S4 I9505

Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα πέρασα και εγώ την 5.0.1.... αρχικά από Ρουμανία ή κάτι τέτοιο και τώρα την ελληνική. Και εγώ έχω θέμα με την μπαταρία και τη μνήμη. Εκτός από αυτά όμως έχω και ένα ακόμα πρόβλημα που δεν έχω λύσει ακόμα.....

Όταν κάνω link μια επαφή με facebook & linked τότε η φωτογραφία είναι αυτή από το linkedin δεν έχω δυνατότητα για να θέσω default εικόνα όπως στη 4.4.2. Καμιά ιδέα; Δοκίμασα να κάνω link με διαφορετική σειρά αλλά τίποτα. :(

• Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Και εγώ έχω θέματα με την 5.0.1. Ενα περιεργο είναι ότι σε ορισμενα wifi βάζω τον κωδικο και δεν κανει μετα προσπάθεια συνδεσης.Ουτε σωστό δηλ το βγάζει ούτε λάθος, απλώς δεν καν προσπάθεια να συνδεθεί! Αρχίζει και με νευριαζει...

Και εγώ έχω θέματα με την 5.0.1. Ενα περιεργο είναι ότι σε ορισμενα wifi βάζω τον κωδικο και δεν κανει μετα προσπάθεια συνδεσης.Ουτε σωστό δηλ το βγάζει ούτε λάθος, απλώς δεν καν προσπάθεια να συνδεθεί! Αρχίζει και με νευριαζει...

Με το VDSL router της HOL έχω θέμα, το είχα και πριν την αναβάθμιση όμως, δεν παίρνει IP με DHCP, πρέπει να την βάλω καρφωτή.

Δοκίμασε να ορίσεις εσύ την IP, στα Advanced Settings (τικάροντας κάτω από εκεί που βάζεις τον κωδικό) και ίσως ξεπεράσεις το θέμα σου έτσι.

Samsung i9100 - Ressurection Remix 5.5.7 [5.1.1]

Samsung i9505 - Stock [5.0.1][i9505XXUHOB8] - Root - Anker Battery - S-charger Back Cover

Ενα Thompson είναι της 4νετ. Δεν μου ανοιγει καν αυτες τις επιλογες αν βαλω το τικ. Ενω σε άλλα μαφηνει. Σε αυτο το δικτυο ουτε καν κανει κατι αν πατησω πανω συνδεση...Σαν να μην πατησα αιτημα..Κ αυτο μετα απο την αναβαθμιση...

Ενα Thompson είναι της 4νετ. Δεν μου ανοιγει καν αυτες τις επιλογες αν βαλω το τικ. Ενω σε άλλα μαφηνει. Σε αυτο το δικτυο ουτε καν κανει κατι αν πατησω πανω συνδεση...Σαν να μην πατησα αιτημα..Κ αυτο μετα απο την αναβαθμιση...

Τι να πώ, δοκίμασε μήπως αλλάζοντας κανάλι στο ρούτερ στρώσει (αρχικά έτσι το είχα φτιάξει, αλλά έβαλα και καρφωτή IP για ασφάλεια)

Samsung i9505 - Stock [5.0.1][i9505XXUHOB8] - Root - Anker Battery - S-charger Back Cover

Περασα με odin την αγγλικη αρχικα και μετα την σλοβακικη 5.01 απο τότε το κινητο δεν αναγνωριζει την μπροστινη καμερα. Εκανα πολλα hard reset αλλα παλι το ιδιο προβλημα.

σλοβάκικη 5.01 δε πρέπει να υπάρχει ακόμα.

Σαν Γαλλική την εβαλα αλλα μετα απο hard reset μου βγαζει σαν γλωσσα τα σλοβακικα!! Εχεις ιδεα τι μπορει να φταιει και αν μπορω να κανω κατι να το διορθωσω?

Σαν Γαλλική την εβαλα αλλα μετα απο hard reset μου βγαζει σαν γλωσσα τα σλοβακικα!! Εχεις ιδεα τι μπορει να φταιει και αν μπορω να κανω κατι να το διορθωσω?

ειχα και εγω γαλλικο και βαζοντας το xef fw μου γυρισε σε orx σλοβακικο . Ολα καλα ομως γιατι μεσα στο ORX συμπεριλαμβανεται και το XEF;)

"Περασα με odin την αγγλικη αρχικα και μετα την σλοβακικη 5.01 απο τότε το κινητο δεν αναγνωριζει την μπροστινη καμερα. Εκανα πολλα hard reset αλλα παλι το ιδιο προβλημα."

Με το προβλημα μου με την μπροστινη καμερα κανεις καποια λυση ή εστω προταση?

"Περασα με odin την αγγλικη αρχικα και μετα την σλοβακικη 5.01 απο τότε το κινητο δεν αναγνωριζει την μπροστινη καμερα. Εκανα πολλα hard reset αλλα παλι το ιδιο προβλημα."

Με το προβλημα μου με την μπροστινη καμερα κανεις καποια λυση ή εστω προταση?

Δοκίμασε να περάσεις ξανά κάποια άλλη ρομ με την οποία σου δούλευε, π.χ. Αγγλική. Αν και πάλι δεν ανοίγει δυστυχώς δεν το γλυτώνεις το Service..

Δοκίμασε και με κάποια άλλη εφαρμογή απ'το market καλού κακού μήπως και αλλά δεν το βλέπω.

Καλημέρα και απο μένα..πέρασα και γω χτες ΟΤΑ την 5.0.1 προέλευσης Ουγγαρίας(XEH) που είναι και το κινητό.

Δεν έκανα κάποιο backup ή hard reset απλά την πέρασα απο πάνω.

Όλα καλά μέχρι στιγμής απλά έχω ενα θέμα με το wifi..όχι οτι δεν συνδέεται καθόλου απλά οτι καθυστερεί να συνδεθεί.

Αντιμετώπισε κάποιος άλλος το ίδιο πρόβλημα..??

γι αυτο κανουμε factory reset..την εχεις περασει απο πανω του!!!
I Want To Believe

Καλημέρα παιδιά

Μου έχει έρθει η ενημέρωση για αναβάθμιση σε lollipop 5.01 και μου βγάζει στο πάνω μέρος στη notification bar το σύμβολο της ενημέρωσης και κάθε τόσο μου βγάζει και το μήνυμα για ενημέρωση λογισμικού και πατάω αργότερα. Υπάρχει η δυνατότητα να το απενεργοποιήσω από κάπου για να μη το βγάζει γιατί δε θέλω προς το παρόν να πάω σε lollipop αφού βλέπω ότι έχει θέματα?

Αν κάνω επαναφορά εργοστασιακών υποθέτω θα σταματήσει να μου το βγάζει αλλά μετά, στη πρώτη αναβάθμιση θα με πάει πάλι στο lollipop λογικά και όχι στις αναβαθμίσεις της kit kat έκδοσης έτσι δεν είναι? Τώρα έχω την 4.4.2 έκδοση.

Λογικά, αν κάνεις επαναφορά και απενεργοποιήσεις το Auto-Update δεν θα στο κατεβάσει καν, ούτε θα σε ενημερώνει.

Αλλά θα μπείς σε όλη αυτή τη διαδικασία για να μην σου εμφανίζει το μήνυμα της αναβάθμισης ?

Εμένα προσωπικά το κινητό πετάει μετά την αναβάθμιση, εάν είσαι αποφασισμένος να κάνεις factory-reset, ίσως να κάτσει και καλύτερα η Lollipop.

Λογικά, αν κάνεις επαναφορά και απενεργοποιήσεις το Auto-Update δεν θα στο κατεβάσει καν, ούτε θα σε ενημερώνει.

Αλλά θα μπείς σε όλη αυτή τη διαδικασία για να μην σου εμφανίζει το μήνυμα της αναβάθμισης ?

Εμένα προσωπικά το κινητό πετάει μετά την αναβάθμιση, εάν είσαι αποφασισμένος να κάνεις factory-reset, ίσως να κάτσει και καλύτερα η Lollipop.

Ναι αλλά μήπως μετά την επαναφορά με πάει στην 4.2.2 και στη συνέχεια δεν μπορώ να πάω στην 4.4.2 που είμαι τωρα γιατί στην αναβάθμιση θα δει απευθείας 5.0.1 lollipop?

Ναι αλλά μήπως μετά την επαναφορά με πάει στην 4.2.2 και στη συνέχεια δεν μπορώ να πάω στην 4.4.2 που είμαι τωρα γιατί στην αναβάθμιση θα δει απευθείας 5.0.1 lollipop?

η επαναφορά δεν σε επιστρέφει σε προγενέστερο λογισμικό... απλά διαγράφει τα πάντα από την συσκευή... κάνοντας επαναφορά θα παραμείνεις στην έκδοση που έχεις..

Cats are like Music:

It's foolish to try to explain their worth

to those who don't appreciate them :kitty:

• 1 month later...
καλησπερα σας!!! περασα την ελληνικη επισημη 5.0.1 αλλα δεν ειμαι και πολυ ευχαριστημενος και θελω να ξαναπερασω την ελληνικη 4.4.2 .. αλλα φοβαμαι!!Ο knox θα γραψει? Εχει κανεις κανει το αντιστοιχο? Ευχαριστω!

Καλησπέρα! Πως μπορούμε να δούμε πια εκδοσή lollipop ταιριάζει στο S4 που έχουμε? Γιατί πρέπει να υπάρχουν τόσα διαφορετικά firmware για το ίδιο κινητό? Χαμός γίνεται δεν μπορώ να βγάλω άκρη!!

Ποση ωρα θελει το odin νε ξεκινησει?

πατησα στο firmware εχουν περασει 5-8 λεπτα και δεν δειχνει τιποτα.......

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Καλησπέρα! Πως μπορούμε να δούμε πια εκδοσή lollipop ταιριάζει στο S4 που έχουμε? Γιατί πρέπει να υπάρχουν τόσα διαφορετικά firmware για το ίδιο κινητό? Χαμός γίνεται δεν μπορώ να βγάλω άκρη!!

Σύνδεσε το τηλέφωνο στον υπολογιστή και δες με το Kies... εναλλακτικά κατέβασε το app phone info από το Play Store και θα σου πει ποια έκδοση πρέπει να βάλεις.

- Alex

• The topic was unpinned