Jump to content

Επίσημα Firmwares / Kies Updates για το Galaxy S4 I9505


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • 1 month later...
καλησπερα σας!!! περασα την ελληνικη επισημη 5.0.1 αλλα δεν ειμαι και πολυ ευχαριστημενος και θελω να ξαναπερασω την ελληνικη 4.4.2 .. αλλα φοβαμαι!!Ο knox θα γραψει? Εχει κανεις κανει το αντιστοιχο? Ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Πως μπορούμε να δούμε πια εκδοσή lollipop ταιριάζει στο S4 που έχουμε? Γιατί πρέπει να υπάρχουν τόσα διαφορετικά firmware για το ίδιο κινητό? Χαμός γίνεται δεν μπορώ να βγάλω άκρη!!
Link to comment
Share on other sites

Ποση ωρα θελει το odin νε ξεκινησει?

πατησα στο firmware εχουν περασει 5-8 λεπτα και δεν δειχνει τιποτα.......

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Πως μπορούμε να δούμε πια εκδοσή lollipop ταιριάζει στο S4 που έχουμε? Γιατί πρέπει να υπάρχουν τόσα διαφορετικά firmware για το ίδιο κινητό? Χαμός γίνεται δεν μπορώ να βγάλω άκρη!!

 

Σύνδεσε το τηλέφωνο στον υπολογιστή και δες με το Kies... εναλλακτικά κατέβασε το app phone info από το Play Store και θα σου πει ποια έκδοση πρέπει να βάλεις.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα καλησπέρα,

εγκατέστησα προχθές στο κινητό το firmware I9505XXUHOE1 ME CSC VERSION I9505OXXHOD2. Είχα το Αγγλικό και έβαλα αυτό γιατί στο XDA λένε ότι έχει πολύ καλύτερη διαχείριση (και όντως έχει).

Κατεβάζοντας το phone info μου λέει ότι το κινητό είναι SLOVAKIA (ORX) αλλά αν ψάξεις το SAMMOBILE το Firmware είναι Slovenia!!!

Γίνεται; Εϊχα την εντύπωση ότι χώρα και firmware πάνε παρέα. Όχι;

Να αναφέρω ότι αρχικά το κινητό ήταν ελληνικό (ΕUR), το έκανα Αγγλικό και μετά έβαλα αυτό firmware

Edited by antoniskon
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Καλησπερα,ενας φιλος εχει galaxy s4 (i9505) με Lollipop 5.0.1 και εχει ενα προβλημα με το wifi...αλλαξε το εξωτερικο περιβλημα του κινητου(φωτο)..μετα απο αυτη την αλλαγη το wifi εχει πολυ μικρη εμβελεια σχεδον καθολου,πρεπει να εισαι μεχρι 2 μετρα απο το router...αν κανω κανενα downgrade η ξαναπερασω την official rom 5.0.1 λετε να στρωσει???
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,ενας φιλος εχει galaxy s4 (i9505) με Lollipop 5.0.1 και εχει ενα προβλημα με το wifi...αλλαξε το εξωτερικο περιβλημα του κινητου(φωτο)..μετα απο αυτη την αλλαγη το wifi εχει πολυ μικρη εμβελεια σχεδον καθολου,πρεπει να εισαι μεχρι 2 μετρα απο το router...αν κανω κανενα downgrade η ξαναπερασω την official rom 5.0.1 λετε να στρωσει???

 

Τι άλλαξε;

Ιστορικό: Ericsson T28s, Nokia 3330, Sony ericsson T630,K750i, K800i, Motorola V3x, Sony ericsson w950i, Nokia n95 8gb, Sony ericsson vivaz , Nokia Ν8 , iphone 4 , Samsung Galaxy SIII , Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S7 και τώρα Samsung Galaxy Νοte10 Plus + Samsung galaxy tab s2 8" 4G 2016
Link to comment
Share on other sites

Τι άλλαξε;

 

...την νικελ περιφερεια του κινητου...

 

http://postimg.org/image/56efw1m1f/

Edited by Evoliasmenos
Link to comment
Share on other sites

...την νικελ περιφερεια του κινητου...

 

http://postimg.org/image/56efw1m1f/

Το άλλαξε μόνος του; ή σε κάποιο κατάστημα; μήπως όταν ανοίχτηκε για να αλλάξει το "νικελ" να πειράχτηκε κατά λάθος η κεραία του wifi; το "νικελ" είναι original;

Ιστορικό: Ericsson T28s, Nokia 3330, Sony ericsson T630,K750i, K800i, Motorola V3x, Sony ericsson w950i, Nokia n95 8gb, Sony ericsson vivaz , Nokia Ν8 , iphone 4 , Samsung Galaxy SIII , Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S7 και τώρα Samsung Galaxy Νοte10 Plus + Samsung galaxy tab s2 8" 4G 2016
Link to comment
Share on other sites

Το άλλαξε μόνος του; ή σε κάποιο κατάστημα; μήπως όταν ανοίχτηκε για να αλλάξει το "νικελ" να πειράχτηκε κατά λάθος η κεραία του wifi; το "νικελ" είναι original;

 

το αλλαξε μονος του...δεν ξερει ουτε ο ιδιος αν ειναι γνησιο η οχι(μαλλον οχι,και τι ρολο παιζει το υλικο του εξαρτηματος...???)το πηγε σε ενα μαγαζι και του ειπαν οτι μαλλον φταιει αυτο και οτι χρειαζεται λυσιμο γιατι μαλλον κατι δεν κουμπωθηκε καλα η μπορει να θελει αλλαγη πλακετας wifi...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

παιδες καλημερα..

στο sammobile κατεβαζω το firmware greece europe η' greece vodafone που ειμαι συνδρομητής?υπαρχει διαφορα?

Link to comment
Share on other sites

παιδες καλημερα..

στο sammobile κατεβαζω το firmware greece europe η' greece vodafone που ειμαι συνδρομητής?υπαρχει διαφορα?

 

To σκέτο greece, της voda περιέχει σκουπίδια της voda......που το μόνο που κάνουν είναι να καταναλώνουν μνήμη

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Παιδια καλησπερα. Εχω αγορασμενο το κινητο απο Γερμανια,και θα ηθελα να αλλαξω την επισημη rom του. Ποια θα μου προτεινατε για πιο smooth αποτελεσμα και καλυτερη διαχειρηση μνημης/μπαταριας? Παιζουν ρολο ποιας χωρας θα βαλω? Ποια θα προτεινατε εσεις?
Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
  • 4 months later...

παιδες εχω ενα galaxy s4 απο Γαλλία αν κανω το root και βαλω την εργοστασιακη fw θα ξεκλειδωσει και θα δεχεται ελληνικες sim?

επισης να παω σε 4,4,2 η 5,0,1?

Link to comment
Share on other sites

Aν είναι κλειδωμένο σε πάροχο δεν ξεκλειδώνει με το να περάσεις απλά μια άλλη ρομ. Θέλει κωδικό.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Και ξαφνικα χθες βραδυ στις 21.00 περιπου εσκασε βαρβατη αναβαθμιση γυρω στα 490mb αν δεν κανω λαθος στο κινητο της γυναικας μου. φορουσε την 501 εγινε η αναβαθμιση και παλι εδειξε 501.....σε ξεχασμενη συσκευη νυκτερινη εκπληξη ξερει κανενας τι παιχτηκε.;;;
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Καλημέρα και καλό Πάσχα. Θέλω να ρωτήσω κάτι καθώς τελείως άσχετος με κάθε τι πήραγμα με τις ROM και όλα αυτά. Το κινητό ενός φίλου βγάζει όλα αυτά που θα δείτε στις παρά κάτω εικόνες χωρίς να ξέρω τι έκανε και του τα έβγαλε.

https://www.dropbox.com/s/4krbxky7c0bzclq/17916257_1500027710030194_1885994572_o.jpg

https://www.dropbox.com/s/66zdbqninxejuyo/17968563_1500027610030204_900245855_o.png

https://www.dropbox.com/s/1k9f3fyah1kz8my/17820227_1500027716696860_11148555_o.jpg

https://www.dropbox.com/s/9lcadoh5dak1qiq/17968853_1500027686696863_1508974088_o.jpg

Αυτά τα βγάζει όταν πατάς να ανοίξει το κινητό. Τι πρέπει να γίνει; Επανέρχεται κάπως και εάν ναι πως; Γιατί όπως είπα δεν ξέρω καθόλου από όλα αυτά. Ευχαριστώ πολύ.

Edited by _dimdim_

Nokia:5110->6150->3310->3330->5210|Sharp:gx20|Sony ericsson:W800|Nokia:N82->N900|HTC:EVO 3D|Nokia:101 Dual Sim|Samsung:Galaxy Note 4(exynos 32Gb Black)|LG:G2->V10LG Tablet:G pad 8.3 White|Huawei:Mate 10 Pro|Samsung:Galaxy S21 Ultra 256Gb

Link to comment
Share on other sites

το χει κανει ρουτ? του χει περασει αλλη ρομ?

 

αν οχι ας κανει ενα wipe format data και μετα λογικα θα ανοιξει κανονικα και θα το ξαναστησει απο την αρχη

Link to comment
Share on other sites

το χει κανει ρουτ? του χει περασει αλλη ρομ?

 

αν οχι ας κανει ενα wipe format data και μετα λογικα θα ανοιξει κανονικα και θα το ξαναστησει απο την αρχη

 

Ευχαριστώ πολύ, άνοιξε.

Nokia:5110->6150->3310->3330->5210|Sharp:gx20|Sony ericsson:W800|Nokia:N82->N900|HTC:EVO 3D|Nokia:101 Dual Sim|Samsung:Galaxy Note 4(exynos 32Gb Black)|LG:G2->V10LG Tablet:G pad 8.3 White|Huawei:Mate 10 Pro|Samsung:Galaxy S21 Ultra 256Gb

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Θέλω να εγκαταστήσω ελληνική Ρομ στο κινητό μου αγορασμενο από Σιγκαπούρη και φοράει custom rom

Μπορεί να με βοηθήσει κάποιος με κάποιο οδηγό?

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...