Jump to content

Επίσημα Firmwares / Kies Updates για το Galaxy S4 I9505


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

πως αφαιρώ την ώρα που δείχνει πάνω δεξιά ?

 

Μόνο με XPosed Framework αλλά θέλει root...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

μετα το τελευταιο update εχω προσεξει οτι κανει πολυ συχνα επανεκινησεις...βεβαια αυτο το κανει μονο οταν ''ζοριζεται''..δηλαδη οταν το βαζω σε τζιν παντα μα παντα οταν το βγαζω απο την τσεπη του τζιν ειναι κλειστο...το κανει και σε αλλους αυτο?
Link to comment
Share on other sites

για κανε μια καθαρη εγκατασταση παλι με odin και μετα factory reset,το xposed framework με καποιες εφαρμογες προκαλει επανεκκινησεις
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα έχω το s4 και πέρασα μια rom του s5 και θέλω τώρα να περάσω την official αλλά δεν ξέρω ποια είναι και ποια εκδοση ηταν.. ξέρω ότι είναι γαλικής προέλευσης.. υπάρχει περίπτωση με κάποιο προγραμμα για την βρω την ίδια και τα την περάσω πάλι? ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

μετα το τελευταιο update εχω προσεξει οτι κανει πολυ συχνα επανεκινησεις...βεβαια αυτο το κανει μονο οταν ''ζοριζεται''..δηλαδη οταν το βαζω σε τζιν παντα μα παντα οταν το βγαζω απο την τσεπη του τζιν ειναι κλειστο...το κανει και σε αλλους αυτο?

 

Προφανώς πατιέται παρατεταμένα το pοwer και κλείνει

 

;)

http://www.myphone.gr/forum/image.php?u=11306&type=sigpic&dateline=1348034580
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας και Χρόνια Πολλά

 

Έκανα όλα τα βήματα αλλά ενώ μου έχει δείξει και το σήμα της Cosmote και το σήμα της Samsung δεν πάει παρακάτω .

 

Μου γράφει Samsung και έχει ανάψει το μπλε λαμπάκι σαν ειδοποίηση αλλά μέχρι εκεί .

 

Και τελικά μπήκε .

 

Δεν ενεργοποιείτε όμως το wifi .

 

Τι λάθος έκανα ;;;

 

 

Θα τρελαθώ μία έτσι μία αλλιώς

 

Please Help

Edited by CASH
Ο εξυπνος ανθρωπος παραδεχεται παντα το λαθος του, ο πονηρος βρισκει δικαιολογιες αλλα ο βλακας παντα επιμενει!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Προφανώς πατιέται παρατεταμένα το pοwer και κλείνει

 

;)

 

 

χμμ και στα παντελονι της δουλειας μου το εχω στις πλαγιες τσεπες που δεν ειναι στενες και παλι καμια φορα κλεινει...:wacko:

 

ας ελπισουμε το lollipop να το λυσει..:p

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπερα και καλη χρονια σ' ολα τα μελη του φορουμ!Μια ερωτηση θελω να κανω σχετικα με το αν γνωριζει καποιος τι γινεται με το θεμα αναβαθμισης της kit kat σε lollipop για το s4.Αυτο μονο.Ευχαριστω...
Apple Iphone 8 Plus Red Edition
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και καλη χρονια σ' ολα τα μελη του φορουμ!Μια ερωτηση θελω να κανω σχετικα με το αν γνωριζει καποιος τι γινεται με το θεμα αναβαθμισης της kit kat σε lollipop για το s4.Αυτο μονο.Ευχαριστω...

 

Αναμονή... Φλεβάρη στη καλύτερη πιστεύω.

Link to comment
Share on other sites

Πέρνα ξανά τον kernel ,αλλιώς κανε ένα wipe .

Θά κάνω μια επαναφορά συστήματος και Θά σου πω, Ευχαριστώ Μιχάλη, είναι κανένα bug της 4.4.2 Η Όχι; μέσω kies το έκανα το update, γαλλικό είναι

I'm not driving fast...just flying slow
Link to comment
Share on other sites

Παιδια και εμενα εχει θεμα το wifi.

Περασα Phoenix ROM και τωρα πια δεν συνδεεται σε ακνενα wifi.

Προσπαθησα να φλασαρω και καινουργιους modem αλλα δεν βγαζω ακρη.

 

Μπορει να βοηθσει καποιος? Εχω πελαγωσει..

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα :)

Εχω ρουταρει με odin και θελω να ρωτησω αν το να κανω update μεσω kies θα μου βγαλει καποιο προβλημα..(στην προειδοποιηση του kies λεει για ασταθειες και αλλα,ισχυουν?)

Link to comment
Share on other sites

Θέλω τη βοήθειά σας. Έχω Ιταλική συσκευή με firmware N005XXUGNG1 και σκέφτομαι να περάσω την Ελληνική N005XXUGNH1 ή της cosmote την πιο φρέσκια N005XXUGNI4. Τι λέτε να κάνω. Αξίζει να αλλάξω? Και αν ναι, ποια απ τις δυο να περάσω? Λέτε μετά να έχω κανένα πρόβλημα με τις OTA αναβαθμίσεις? Λέτε να ανοίγει με λογότυπο της COSMOTE η συσκευή αν περάσω τελικά της Cosmote? Edited by damierom
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν αλλάξει το csc δεν θα μπορείς να παίρνεις OTA updates ,θα πρέπει να περνάς την ενημερώσεις με odin ,αν δεν εχεις πρόβλημα με αυτο τότε βάλε την Ελληνική ( EUR)

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κάποιος ποιο tar αρχείο μπορώ να φλασάρω μέσω του Odin για να βάλω custom recovery (CWM ή TWRP);

Έκανα μια χαζομάρα και τώρα το i9505 μου δεν κάνει τίποτα εκτός από το να μπει σε download mode.

Ήταν με CM12 nightly.

Δοκίμασα να φλασάρω και stock software και δεν μπορεί να το ανοίξει (κολλάει στο logo της Samsung) παρόλο που το Odin δίνει πράσινο PASS.

 

edit: νομίζω ότι εφόσον έτρεχα CM έχω ξεκλείδωτο bootloader.

Βλέπω στο πρώτο post στην εικόνα ότι δεν πρέπει (ή δεν υπάρχει λόγος) να φλασάουμε και τον bootloader. Μήπως στην περίπτωσή μου πρέπει;

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/medium/odin3.jpg

 

 

 

Εντάξει, μετά από πολλές προσπάθειες μπόρεσα να βάλω recovery και να εγκαταστήσω και πάλι την CM12. :)

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματος.

Edited by truckman
Συνένωση Μηνυμάτων.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με αυτά που βλέπω εχεις την 4.4.2 και οχι 4.2.2 άρα σωστά σου λέει οτι εχεις το τελευταίο update .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με αυτά που βλέπω εχεις την 4.4.2 και οχι 4.2.2 άρα σωστά σου λέει οτι εχεις το τελευταίο update .

 

ναι οντως 4,4,2 εχω εγω εκανα λαθος ... Αλλα δεν θα επρεπε να ειχα παρει τιν 4,4,4 ?? Η η δεν παιζει διαφορα ??

Link to comment
Share on other sites

ναι οντως 4,4,2 εχω εγω εκανα λαθος ... Αλλα δεν θα επρεπε να ειχα παρει τιν 4,4,4 ?? Η η δεν παιζει διαφορα ??

 

δεν έχει βγει 4.4.4 για το galaxy s4.. περιμένουμε την 5 (lollipop) τώρα!

Cats are like Music:

It's foolish to try to explain their worth

to those who don't appreciate them :kitty:

Link to comment
Share on other sites

leakαρε η επισημη εκδοση 5.0.1 για το s4..σχεδον για ολα εκτος του ι9505 αλλα για τα κινεζικα μοντελα μονο...οπου να'ναι θα ρθει και σε μας επισημα..:)
Link to comment
Share on other sites

Με λίγη υπομονή, θα έχουμε Lollipop στο κινητό μας επίσημα....ευελπιστώ τον Απρίλιο να έχει βγεί και για εμάς εδώ...αν όχι, αφού θα έρθει σίγουρα, δεν χάθηκε και ο κόσμος για λίγη αναμονή....

Samsung i9100 - Ressurection Remix 5.5.7 [5.1.1] - LineageOS 17.1 [10.0.0] rINanDo

Samsung i9505 - Stock [5.0.1][i9505XXUHOB8] - Root - Anker Battery - S-charger Back Cover

Samsung G965F - Stock

Samsung G781B - Stock

Link to comment
Share on other sites

Με λίγη υπομονή, θα έχουμε Lollipop στο κινητό μας επίσημα....ευελπιστώ τον Απρίλιο να έχει βγεί και για εμάς εδώ...αν όχι, αφού θα έρθει σίγουρα, δεν χάθηκε και ο κόσμος για λίγη αναμονή....

 

Το σίγουρο μην το έχεις και τόσο... σίγουρο! Αν δεν μας έχει έρθει μέχρι να βγει το S6 τότε δεν θα είναι καθόλου σίγουρο.

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...