Jump to content

Επίσημα Firmwares / Kies Updates για το Galaxy S4 I9505


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αυτο που αναφερανε καποιοι οτι μετα απο την αναβαθμηση απο 4.3 σε 4.4.2 χανουν κλησεις κ.τ.λ. ισχυει τελικα?

 

Σε μένα όχι...

Link to comment
Share on other sites

Εμένα με Cosmote το κάνει αλλά τελικά πιστεύω ότι είναι καθαρά λόγω μή δυνατού σήματος στο σπίτι μου εφόσον δεν έχουν πολλοί το πρόβλημα.:)
Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Αυτο που αναφερανε καποιοι οτι μετα απο την αναβαθμηση απο 4.3 σε 4.4.2 χανουν κλησεις κ.τ.λ. ισχυει τελικα?

 

Δεν είναι θέμα έκδοσης. Είναι θέμα δικτύου. Θα το επαναλάβω. Κάθε έκδοση βγαίνει για καλό! Σταματήστε να σκαλίζετε τόσο πολύ τι έχει και τι δεν έχει και τι προβλήματα έχει και αν πρέπει να την κάνω ή να την αφήσω κλπ κλπ κλπ.

Απλά αναβαθμίστε...

Αν δεν θέλετε, τότε μην το κάνετε. Αν θέλετε να διορθώνετε ότι δεν σας κάθετε τότε ρίξτε το knox και αρχίστε να φλασάρετε custom που θα είναι όπως θέλετε το κινητό.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που αναφερανε καποιοι οτι μετα απο την αναβαθμηση απο 4.3 σε 4.4.2 χανουν κλησεις κ.τ.λ. ισχυει τελικα?

 

Και σε μενα δεν ισχυει.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις κατεβαίνει η 4.4.2 μέσω ota σε black edition Ρουμανίας. Επιτέλους! !!

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μόλις κατεβαίνει η 4.4.2 μέσω ota σε black edition Ρουμανίας. Επιτέλους! !!

 

Να την περάσω, η θα έχω Τίποτα Προβλήματακια όπως, Έχουν αναφερθεί Στο προηγούμενο post??

Link to comment
Share on other sites

Εμένα με Cosmote το κάνει αλλά τελικά πιστεύω ότι είναι καθαρά λόγω μή δυνατού σήματος στο σπίτι μου εφόσον δεν έχουν πολλοί το πρόβλημα.:)

 

δεν ειναι νθεμα σηματος.....απλα το τηλεφωνο δεν εχει σημα....και φαινεται απενεργοποιημενο.....φυσικα και ολες οι αναβαθμισεις ειναι για καλο......σε email που εστειλα στην σαμσουνγκ αναφερθηκε οτι γνωριζουν το προβλημα και θα βγει νεο update...αυτα...

Link to comment
Share on other sites

Κ εμένα μουρθε από Ρουμανία Black edition. .

 

Πάντως δεν βλέπω καμία διαφορά (οπτικά) εκτός της status bar που είναι λευκά τα γράμματα. .

Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση ότι μπορείς να κάνεις απ εγκατάσταση κάποιες εφαρμογές που δεν μπορούσες πριν. Ισχύει κάτι τέτοιο; ;
Link to comment
Share on other sites

Εχω ξεμεινει με την 4.2.2 και σκεφτομαι να περασω καμια καινουργια Rom.

Eχω κανει root τη συσκευη αλλα πρωτη φορα θα προσπαθησω να περασω νεα Rom.

Σαν ασχετος που ειμαι θελω να κανω μερικες ερωτησεις για να αποφυγω κανενα χοντρο λαθος!

 

1) Ποια θεωρειται η καλυτερη official Rom αυτη τη στιγμη? Κανενα Link για να την κατεβασω?

2) Aυτο που με χαλαει ειναι να σεταρω τα παντα απο την αρχη. Επαφες, ρυθμισεις κτλ.. Πρεπει πρωτα να κανω καποιο backup και αν πρεπει ποιο προγραμμα θεωρειται το καλυτερο?

3) Αν κανω backup, τι πραγματα περιλαμβανει? Μπορω μετα να χρησιμοποιησω το bacup ωστε να περαστουν αυτοματα τα παντα στη νεα Rom? 'H θα υπαρχουν ασυμβατοτητες λογω διαφορετικης Rom?

4) Θα δω διαφορες σε σχεση με την 4.2.2 που εχω τωρα? Αξιζει τον κοπο?

5) Φανταζομαι το φλασαρισμα γινεται με ΑΥΤΟN τον οδηγο?

Link to comment
Share on other sites

Πάντως δεν βλέπω καμία διαφορά (οπτικά) εκτός της status bar που είναι λευκά τα γράμματα. .

Αυτο παρατηρησα και γω αν και περιμενα να δω ομοιοτητες στο μενου με τις ρυθμισεις που ειδα στο s5

Link to comment
Share on other sites

Αυτο παρατηρησα και γω αν και περιμενα να δω ομοιοτητες στο μενου με τις ρυθμισεις που ειδα στο s5

 

Το καλό είναι ότι όλα δουλεύουν όπως πριν...

Link to comment
Share on other sites

Αυτο παρατηρησα και γω αν και περιμενα να δω ομοιοτητες στο μενου με τις ρυθμισεις που ειδα στο s5

 

Δεν νομίζω να το δεις ποτέ αυτό καθώς έτσι θα χάσουν αγοραστικό κοινό θεωρώ. Δεν είναι και και δα μεγάλη αναβάθμιση να πας στο S5. Δεν είναι αρκετοί οι λόγοι αν είχα εντελώς ίδιο UI.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Έχει βάλει κανείς stock android??? Google edition εννοώ

 

Είσαι στο λάθος θέμα. Στις τροποποιησεις ρώτα. Γιατί ουσιαστικά μόνο με custom ROM μπορείς να βάλεις. Έχω βάλει εγώ πάντως αλλά δεν αξίζει όσο οι AOSP.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Το νέο TouchWiz θα το πάρουμε εμείς;

 

Έχω απαντήσει πιο πάνω. Δεν είναι απίθανο αλλά δεν θεωρώ ότι συγκεντρώνει μεγάλες πιθανότητες προς το παρόν. Προσωπική εκτίμηση πάντα.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Το νέο TouchWiz θα το πάρουμε εμείς;

 

http://www.androidpit.com/how-to-transform-your-galaxy-s4-into-an-s5

Link to comment
Share on other sites

Εχω ξεμεινει με την 4.2.2 και σκεφτομαι να περασω καμια καινουργια Rom.

Eχω κανει root τη συσκευη αλλα πρωτη φορα θα προσπαθησω να περασω νεα Rom.

Σαν ασχετος που ειμαι θελω να κανω μερικες ερωτησεις για να αποφυγω κανενα χοντρο λαθος!

 

1) Ποια θεωρειται η καλυτερη official Rom αυτη τη στιγμη? Κανενα Link για να την κατεβασω?

2) Aυτο που με χαλαει ειναι να σεταρω τα παντα απο την αρχη. Επαφες, ρυθμισεις κτλ.. Πρεπει πρωτα να κανω καποιο backup και αν πρεπει ποιο προγραμμα θεωρειται το καλυτερο?

3) Αν κανω backup, τι πραγματα περιλαμβανει? Μπορω μετα να χρησιμοποιησω το bacup ωστε να περαστουν αυτοματα τα παντα στη νεα Rom? 'H θα υπαρχουν ασυμβατοτητες λογω διαφορετικης Rom?

4) Θα δω διαφορες σε σχεση με την 4.2.2 που εχω τωρα? Αξιζει τον κοπο?

5) Φανταζομαι το φλασαρισμα γινεται με ΑΥΤΟN τον οδηγο?

 

1) Ποια 4.2.2 έχεις; σε ενδιαφέρει να μη χάσεις την εγγύηση με το knox? Διάβασε την ενότητα με το knox για περισσότερες πληροφορίες αν ναι. Αν δε σ'ενδιαφέρει ή έχεις ήδη κάψει το knox, τα links είναι όλα στο sammobile όπως λέει το λινκ στην ερώτηση 5.

2) Titanium Backup Prο, Ηelium , υπάρχουν κι άλλα. Sms backup pro για τα μηνύματά σου μόνο.

3) Θα μπορείς να περάσεις όλα τα προγράμματα που εγκατέστησες εσύ και τις ρυθμίσεις τους. Μην κάνεις restore εφαρμογές συστήματος.

4) Ναι θα δεις, αλλά μην περιμένεις κοσμοϊστορικές αλλαγές.

5) Ναι.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

 

Δεν νομίζω ότι ρώτησε αν μπορούμε να το έχουμε μέσω άλλων τρόπων? Οι οποίοι μάλιστα απαιτούν root. Αυτό είναι γνωστό από τις custom rom. Από official release όμως δεν νομίζω να το δώσουν.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Επειδή η cosmote κατάντησε αηδία και δεν βλέπω να δίνει κιτ κατ αν βάλω την απλή ελληνική έκδοση χάνω την εγγύηση???

 

Ναι σύμφωνα με την samsung .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

συμφωνα με τη samsung οτιδηποτε κ αν κανεις στο λογισμικο του κινητου που δεν αφορα official update της ιδιας( ακομα και restore i reinstall του λογισμικου πχ ) ακυρωνει εγγυηση.Εγω θελοντας να ξαναπερασω απο τη αρχη την 4.4.2 αναγκαζομαι να περιμενω ως την τριτη να ανοιξει η samsung να παω το κινητο...καταντια....
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...