Jump to content

Επίσημα Firmwares / Kies Updates για το Galaxy S4 I9505


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν δουλεύει πλέον αυτός ο τρόπος με το kies .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν δουλεύει πλέον αυτός ο τρόπος με το kies .

Τι μπορώ να κάνω για να βάλω το firmware που είχε.

Το είχα σημειώσει κάπου και προσπάθησα με αυτό που θυμάμαι,αλλά από το επίσημο site δεν μπορώ να κατεβάσω.

Όπου έχει κουμπί download είναι όλα διαφημίσεις. Πως δουλεύει;

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

έχει πάρει κανείς 4.4 με τα παρακάτω στοιχεία?? ακόμα περιμένω.....

 

s4 black edition Romania - ROM

 

PDA : I9505XXUENAA

CSC : I9505YXXENA7

MODEM : I9505XXUENAA

Link to comment
Share on other sites

έχει πάρει κανείς 4.4 με τα παρακάτω στοιχεία?? ακόμα περιμένω.....

 

s4 black edition Romania - ROM

 

PDA : I9505XXUENAA

CSC : I9505YXXENA7

MODEM : I9505XXUENAA

 

Εγώ έχω τα ίδια στοιχεία και δεν ακόμα. ..

Link to comment
Share on other sites

Τι μπορώ να κάνω για να βάλω το firmware που είχε.

Το είχα σημειώσει κάπου και προσπάθησα με αυτό που θυμάμαι,αλλά από το επίσημο site δεν μπορώ να κατεβάσω.

Όπου έχει κουμπί download είναι όλα διαφημίσεις. Πως δουλεύει;

Ευχαριστώ.

 

Μπορείς να κατεβάσεις απο sammobile ,αν δεν εχεις λογαριασμό κανε και μετά θα μπορείς κανονικά .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους.....παιδια μετα; το κιτ κατ εχω προβλημα και εγω και ενας αλλος μου φιλος.....αυστριακο το δικο μου...γαλλικο του φιλου μου..

Βγαινει το κινητο εκτος δικτυου και αν δεν το καταλαβεις για να κανεις restart δεν ξαναμπαινει....δεν δεχεσαι καμια κληση...και στον καλουντα φαινεται οτι ειναι κλειστο το τηλεφωνο ...λυνεται μονο με restart..

 

Να αναφερω οτι μετα το update εγινε factory reset και στα 2 τηλεφωνα....το εχει καποιος αλλος αυτο το προβλημα?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω τα ίδια στοιχεία και δεν ακόμα. ..

 

άντε να δούμε πότε θα αναβαθμιστούμε και εμείς.....

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ έχω τέτοιο πρόβλημα.δουλεύω σε καταστημα ισόγειο και έχω ελάχιστο σήμα.συνέχεια το πετυχαίνω να το έχει χασει τελείως και να μην επανερχεται.,παρα μονο με χειροκίνητη αναζήτηση παροχου.αλλά εμένα μου το εκανε και με την 4.3

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ έχω τέτοιο πρόβλημα.δουλεύω σε καταστημα ισόγειο και έχω ελάχιστο σήμα.συνέχεια το πετυχαίνω να το έχει χασει τελείως και να μην επανερχεται.,παρα μονο με χειροκίνητη αναζήτηση παροχου.αλλά εμένα μου το εκανε και με την 4.3

Και εγώ χάνω κλήσεις με την 4.4.2 και έχω και θέμα με το wifi που κλείνει ξαφνικά σαν να το έχω κλείσει απότο κουμπί του.:confused:

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το αντιθετο ,είμαι σε εναν χώρο που πιάνει καλά WiFi και στο άσχετο το βλέπω να μου λέει οτι συνδέθηκε.αλλά όπως είπα αυτό και το θέμα με το σήμα τα έχω απο την 4.3 και ουτε Ρουτ δεν έχω κανει ακομα

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

Ποσα updates της 4.4.2 εχουν βγει?

Τι αλλαζει το καθε update?

Ποιο ειναι το τελευταιο update της 4.4.2?

Το lag που ειχανε πολλοι με τον dialer εχει διορθωθει με την 4.4.2?

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ έχω τέτοιο πρόβλημα.δουλεύω σε καταστημα ισόγειο και έχω ελάχιστο σήμα.συνέχεια το πετυχαίνω να το έχει χασει τελείως και να μην επανερχεται.,παρα μονο με χειροκίνητη αναζήτηση παροχου.αλλά εμένα μου το εκανε και με την 4.3

 

Και εμένα μου έχει τύχει να χάνει το σήμα και να μην το ξαναβρίσκει μόνο του (είμαι με cosmote).

Γερμανικό με 4.4.2

Με την 4.3 δεν είχα ποτέ πρόβλημα (με τον ίδιο πάροχο).

Note 10+ 12/256, iPhone 12 Pro Max 512
Link to comment
Share on other sites

Ενα ημιμετρο οσων αφορα το σημα που χανεται κ δεν επανερχεται ειναι να επιλεξετε στις ρυθμισεις δικτου το 3g/gsm και οχι το 4g.

To ιδιο προβλημα αντιμετωπιζα κ γω με cosmote

HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

αυτο με το σημα μου το κανει με την 4.4.2 και μονο...με την 4.3 δεν ειχα ποτε προβλημα....το χανει εντελως και αμα δεν το παρεις χαμπαρι δεν επανερχεται ποτε...
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά περιμένω πως και πως την κιτ κατ αλλά μαυτα που λετε εδώ...τι να πω εγώ με την 4.3 όλα κομπλέ. .αν είναι ναχω τέτοια κόλπα με την κιτκατ να μην την βάλω τότε. .
Link to comment
Share on other sites

παιδια απο οτι διαπιστωσα πολυ λιγα black edition εχουν παρει την 4.4.2 kit kat μπορείτε να το δείτε και εσεις στο samfirware.com Edited by corolla001975
Link to comment
Share on other sites

:lol::lol::lol::lol:

Και εγώ που νόμιζα ότι είχα μείνει μόνος.

 

----- προσθήκη μηνύματος 49 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και εγώ που νόμιζα ότι είχα μείνει μόνος.

 

εσενα φιλε μου τη χωρας ειναι?

Link to comment
Share on other sites

εμ.............τα εχουμε χιλιαδες φορες...διαβαστε κ μερικες σελιδες πισω!!!!

 

Έκανα κ το reset κ παλι τπτ. Κατα διαστηματα το κατω μερος της οθονης τρεμοπαιζει. Το παω για service?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους.....παιδια μετα; το κιτ κατ εχω προβλημα και εγω και ενας αλλος μου φιλος.....αυστριακο το δικο μου...γαλλικο του φιλου μου..

Βγαινει το κινητο εκτος δικτυου και αν δεν το καταλαβεις για να κανεις restart δεν ξαναμπαινει....δεν δεχεσαι καμια κληση...και στον καλουντα φαινεται οτι ειναι κλειστο το τηλεφωνο ...λυνεται μονο με restart..

 

Να αναφερω οτι μετα το update εγινε factory reset και στα 2 τηλεφωνα....το εχει καποιος αλλος αυτο το προβλημα?

 

Εγώ έχω Γαλλικό, ΔΕΝ του έκανα factory reset και όλα πάνε μπάλα! Τι να πω, ίσως να μην "έκατσε" καλά η kitkat σε σένα και στο κινητό του φίλου σου;

Edited by Ancient_Flame
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω Γαλλικό, ΔΕΝ του έκανα factory reset και όλα πάνε μπάλα! Τι να πω, ίσως να μην "έκατσε" καλά η kitkat σε σένα και στο κινητό του φίλου σου;

 

 

Κι εμένα όλα ρολόι πανε σε γαλλικό branded στην Bouygues telecom (BOG) . Το μόνο μου παράπονο σε σχέση με την 4.3 είναι το έντονο smearing το οποίο φαίνεται κυρίως στο μενού των ρυθμίσεων κάνοντας scrolling πάνω κάτω. Στα διαχωριστικά φαίνεται το φαινόμενο. Για εμένα φταίει ξεκάθαρα η εκδοση XXUFNC4 που φοράνε τα κινητά της Bouygues η οποία είναι η ίδια με τα unbranded XEF. Άλλος κανείς που να έχει παρατηρήσει κάτι περίεργο με αυτή την έκδοση; Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα σας προτείνω να ξεκολλήσετε με το smearing. 9/10 που έχετε βάλει kit kat δεν θα το είχατε παρατηρήσει καν ότι υπάρχει αν δεν το είχε αναφέρει ένας χρήστης. Και που είναι το τόσο εκνευριστικό σε αυτό. Εδώ υπάρχουν πιο σοβαρά θέματα και κολλάμε σε κάτι που καλά καλά δεν φαίνεται εκτός και κάτσεις να το ψάξει επί τούτου. Μην τρελαθούμε.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα σας προτείνω να ξεκολλήσετε με το smearing. 9/10 που έχετε βάλει kit kat δεν θα το είχατε παρατηρήσει καν ότι υπάρχει αν δεν το είχε αναφέρει ένας χρήστης. Και που είναι το τόσο εκνευριστικό σε αυτό. Εδώ υπάρχουν πιο σοβαρά θέματα και κολλάμε σε κάτι που καλά καλά δεν φαίνεται εκτός και κάτσεις να το ψάξει επί τούτου. Μην τρελαθούμε.

 

Δεν είμαστε κολλημένοι απλά ένα φαινόμενο που δεν υπήρχε στην 4.3 είναι ενοχλητικό στην 4.4.2 ειδικά στο scroll στις επαφές

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα σας προτείνω να ξεκολλήσετε με το smearing. 9/10 που έχετε βάλει kit kat δεν θα το είχατε παρατηρήσει καν ότι υπάρχει αν δεν το είχε αναφέρει ένας χρήστης. Και που είναι το τόσο εκνευριστικό σε αυτό. Εδώ υπάρχουν πιο σοβαρά θέματα και κολλάμε σε κάτι που καλά καλά δεν φαίνεται εκτός και κάτσεις να το ψάξει επί τούτου. Μην τρελαθούμε.

 

Συμφωνώ οσο δεν πάει. Κανείς δεν θα το είχε παρατηρήσει εαν δεν είχε αναφερθεί :)

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...