Jump to content

Επίσημα Firmwares / Kies Updates για το Galaxy S4 I9505


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το *#1234# δεν εχει σχέση με την χώρα προέλευσης της συσκευης ( csc) .

Οτι σου δίνει το phone info και το kies είναι και το σωστό .

 

Το KIES και το 1234 μου δίνουν τα ίδια. Το phone info μου δίνει Γαλλία. Και το κινητό είναι απείραχτο παιδιά, αγορασμένο από eshop. Και η συσκευασία Γαλλία δείχνει.

Edited by Guest17
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δε μπόρεσα να περιμένω άλλο να έρθει ΟΤΑ η 4.4 και την έκανα πριν λίγο μέσω Kies. Ολα λειτουργούν άψογα και οι εντυπώσεις είναι κάτι παραπάνω απο θετικές. Επίσης πρώτη φορά βλέπω διαθέσιμη ram πάνω απο 800mb.
Link to comment
Share on other sites

Δε μπόρεσα να περιμένω άλλο να έρθει ΟΤΑ η 4.4 και την έκανα πριν λίγο μέσω Kies. Ολα λειτουργούν άψογα και οι εντυπώσεις είναι κάτι παραπάνω απο θετικές. Επίσης πρώτη φορά βλέπω διαθέσιμη ram πάνω απο 800mb.

 

Το μόνο θέμα που έχει η 4.4 είναι το smearing και το widget του καιρού που ψιλομπερδεύει τις τοποθεσίες! Κατά τα άλλα δουλεύει απροβλημάτιστα και με περισσότερη ελεύθερη ram.

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο θέμα που έχει η 4.4 είναι το smearing και το widget του καιρού που ψιλομπερδεύει τις τοποθεσίες! Κατά τα άλλα δουλεύει απροβλημάτιστα και με περισσότερη ελεύθερη ram.

 

Ναι το πρώτο το παρατήρησα κι εγω αλλά δεν είναι δα και τόσο ενοχλητικο! Θα διορθωθεί ισως με ενα μικρό update αργότερα. Παροτι δεν είχα κανένα πρόβλημα με την 4.3, η διαφορά στην ταχύτητα με την 4.4 είναι εμφανής.

Link to comment
Share on other sites

Ναι το πρώτο το παρατήρησα κι εγω αλλά δεν είναι δα και τόσο ενοχλητικο! Θα διορθωθεί ισως με ενα μικρό update αργότερα. Παροτι δεν είχα κανένα πρόβλημα με την 4.3, η διαφορά στην ταχύτητα με την 4.4 είναι εμφανής.

 

Το τηλέφωνο πραγματικά δουλεύει υποδειγματικά! Κι εγώ πιστεύω ότι σε επόμενο update θα διορθωθούν αυτά τα bugs, όχι ότι είναι ενοχλητικά, απλά βλέποντας πόσο καλή είναι η rom είναι κρίμα να υπάρχουν αυτά τα μικρολαθάκια.

Link to comment
Share on other sites

ενω με την 4,3,2 με το που ανοιγε το κινητο ηταν ετοιμο για χρηση τωρα τρωει μικροσκαλωματακια με αποκορυφωμα να παταω το πλευρικο πληκτρο να κλειδωσει και να μη κανει τιποτα...

βαζω μουσικη να δω πως ειναι πλεον που στην βγαζει μπροστα παταω το πλει τιποτα

το ξαναπαταω τιποτα και ξεκολλησε και παταγε μονο του μερικα πλει παουζ οσες φορες το ειχα πατησει

ελπιζω να βελτιωθει με update αργοτερα αυτο

Link to comment
Share on other sites

Κατά πάσα πιθανότητα χρειάζεται να του κανείς factory reset, αν δεν του έχεις κανει. Κράτα όμως backup οτι χρειάζεσαι.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

ποια η διαφορα μεταξυ ΟΤΑ και ΚΙΕS??

χρειαζεται επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων και στις 2 περιπτωσεις??

Edited by spiros1001
Link to comment
Share on other sites

Βγηκε για τις unbranded ή branded συσκευες?

 

Αφού σου λέει EUR. Άρα unbranded

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλά τόση φασαρία για την KitKat δεν είδα κάποια διαφορά σημαντική ρε παιδιά εγώ την περίμενα εντελώς διαφορετική...
Link to comment
Share on other sites

Όσο βλέπεις το 4 μπροστά μην περιμένεις μεγάλες διαφορές. Αυτό τουλάχιστον πιστεύω εγώ. Σε θέματα εμφάνισης ειδικά θα παραμείνουν ίδια!

Τώρα μην πει κανείς στο S5 άλλαξαν τις ρυθμίσεις γιατί προσωπικά τις έχω στο S4 και δεν την θεωρώ καμιά σπουδαία αλλαγή. Ίσως και πιο δυσχρηστες θα έλεγα

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Echoe custom rom...

 

*** Η μεγαλύτερη διαφορά πιστεύω στην ΚΚ ήταν το ART και αυτό δεν το έχει συμπεριλάβει η Sammy

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη με την 4.4.2 δεν μπορεις να ενεργοποιησεις το art αν θελεις?

 

Νομιζω οτι σε καμια 4.4.2 δεν ειναι ενεργοποιημενο το art πρεπει αν θελεις να το ενεργοποιησεις εσυ χειροκινητα γιατι ειναι σε beta ακομα.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη με την 4.4.2 δεν μπορεις να ενεργοποιησεις το art αν θελεις?

 

Νομιζω οτι σε καμια 4.4.2 δεν ειναι ενεργοποιημενο το art πρεπει αν θελεις να το ενεργοποιησεις εσυ χειροκινητα γιατι ειναι σε beta ακομα.

 

Αυτό λέω. Δεν υπάρχει καν σαν επιλογή αν δεν κάνω λάθος. Τουλάχιστον αυτό είχα διαβασει στο xda. Είναι μόνο στo στοκ android

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Αν εχει εγκαταστησει καποιος την 4.4.2 στο s4 ας δοκιμασει να δει αν υπαρχει σαν επιλογη η ενεργοποιηση της τεχνολογιας art με βαση το παρακατω βιντεο

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν υπαρχει η επιλογη :(

 

Αν εχει εγκαταστησει καποιος την 4.4.2 στο s4 ας δοκιμασει να δει αν υπαρχει σαν επιλογη η ενεργοποιηση της τεχνολογιας art με βαση το παρακατω βιντεο

Αλέξανδρος
Link to comment
Share on other sites

Τι είναι το ARΤ και το RUNTIME; Έριξα μια ματιά στο google αλλά δεν κατάλαβα και πολλά....
Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...