Jump to content

Επίσημα Firmwares / Kies Updates για το Galaxy S4 I9505


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

κι εμενα μου εβγαλε update PDA:MK8 να υποθέσω οτι ειναι η 4.3? Με τοσα που έχω διαβασει δεν ξερω αν πρεπει να την κανω ή να κατσω στα αυγά μου!!!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παίδες κοιτάζοντας το κινητό τυχαία, βλέπω ενημέρωση λογισμικού " λήψη πακέτου ενημέρωση" 718.89ΜΒ, είναι η 4.3???

Απο αυτά που διαβάζω δεν μας βγήκε και πολύ καλή.....

Να την ακυρώσω ????????????????

 

Αν δεν σε ενδιαφέρουν root και custom roms βάλε την με τα χίλια . Είναι κλάσης ανώτερη από την 4.2.2

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.

Αυτη την στιγμη το τηλεφωνο φοραει την DMH7 (4.2.2).

Μπορω να περασω την EMK9 (4.3) με odin και φυσικα να μην "καψω" τον knox γιατι τον χρειαζομαι?

Το τηλεφωνο ειναι εντελως μαμα. Απειραχτο.

Η cosmote ειναι στην κοσμαρα της και δεν εχει δωσει 4.3 ακομη.

Και ενας Θεος ξερει το αν και ποτε θα δωσει!

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς ,το θέμα είναι ποιο csc θα περαστεί γιατί αν δεν είναι αυτο που θελεις δεν θα μπορείς να το αλλάξεις χωρίς root .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Πως τα φέρνει η π...... η ζωή... Παλιά στο S2 ξεροσταλιάζαμε οι unbranted και βλέπαμε την Cosmote να βγάζει update κάθε μήνα! Πάντως υποθέτω ότι δεν θα αργήσει να την βγάλει και η Cosmote.
Link to comment
Share on other sites

μετά το Update στην 4.3 παρατήρησα οτι οταν κατεβασω την μπαρα με τις συντομευσεις μου εμφανίζει μεχρι ττην επιλογή "πολλα παραθυρα" και δεν με παει παραπερα. Για να δω και τις αλλες επιλογες πρεπει να πατησω το κουμπι που τις ανοιγει ολες μαζι.

Μπορώ να κανω κατι γι αυτο?

Link to comment
Share on other sites

μετά το Update στην 4.3 παρατήρησα οτι οταν κατεβασω την μπαρα με τις συντομευσεις μου εμφανίζει μεχρι ττην επιλογή "πολλα παραθυρα" και δεν με παει παραπερα. Για να δω και τις αλλες επιλογες πρεπει να πατησω το κουμπι που τις ανοιγει ολες μαζι.

Μπορώ να κανω κατι γι αυτο?

 

Δοκίμασε να κατεβάσεις τη μπάρα με δύο δάχτυλα αντί με ένα.

Note 10+ 12/256, iPhone 12 Pro Max 512
Link to comment
Share on other sites

ναι οκ ανοιγουν ολα μαζι ετσι! το θεμα ειναι γιατι οταν κατεβαζω με ενα δαχτυλο δεν μπορω να τις δω ολες? πριν δουλευε μια χαρα νομιζω
Link to comment
Share on other sites

ναι οκ ανοιγουν ολα μαζι ετσι! το θεμα ειναι γιατι οταν κατεβαζω με ενα δαχτυλο δεν μπορω να τις δω ολες? πριν δουλευε μια χαρα νομιζω

 

Πάντα έτσι ήταν, απ την πρώτη μέρα κυκλοφορίας του.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς ,το θέμα είναι ποιο csc θα περαστεί γιατί αν δεν είναι αυτο που θελεις δεν θα μπορείς να το αλλάξεις χωρίς root .

 

Ωχ, ειναι multi csc, ε? Δεν το είχα σκεφτει. Οπως επαθε ενας φίλος εδω που του πήρε Αλβανικό csc!

Άρα τζίφος δηλαδή. Θα πρέπει να περιμενω!

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Το csc της XEF ποιο ειναι;

 

Στην τελευταία :

PDA: I9505XXUEMJ7

CSC: I9505OXXEMJ8

MODEM: I9505XXUEMJ7

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Παλι αναβαθμιση ερχεται???

Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

την κατεβάζω τώρα (γερμανικό). Τι υποτίθεται ότι μας φέρνει αυτή η έκδοση (stability και καλά)? 4.3 είμαστε ήδη (ΜΚ8)...

 

http://www.sammobile.com/2013/11/29/samsung-resumes-android-4-3-update-rollout-for-galaxy-s4-worldwide/?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=samsung-resumes-android-4-3-update-rollout-for-galaxy-s4-worldwide

Edited by lepi
Link to comment
Share on other sites

Από ότι διάβασα, είναι stability release, με διορθώσεις πάνω στην 4.3. Δεν μπορώ να επιβεβαιώσω κάτι όμως γιατί έχω Γαλλικό (XEF), κι εμείς ακόμη περιμένουμε.
Link to comment
Share on other sites

την κατεβάζω τώρα (γερμανικό). Τι υποτίθεται ότι μας φέρνει αυτή η έκδοση (stability και καλά)? 4.3 είμαστε ήδη (ΜΚ8)...

 

http://www.sammobile.com/2013/11/29/samsung-resumes-android-4-3-update-rollout-for-galaxy-s4-worldwide/?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=samsung-resumes-android-4-3-update-rollout-for-galaxy-s4-worldwide

 

τελικα την περασες?ειδες διαφορα?

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

4.3 για τη Cosmote Ρουμανίας. http://www.sammobile.com/firmwares/1/?model=GT-I9505&pcode=COA#firmware

Η Cosmote Ελλάδας κοιμάται ακόμα...

Link to comment
Share on other sites

4.3 για τη Cosmote Ρουμανίας. http://www.sammobile.com/firmwares/1/?model=GT-I9505&pcode=COA#firmware

Η Cosmote Ελλάδας κοιμάται ακόμα...

 

Να σαι καλά που το ανέφερες φίλε μου. Εγώ έχω συσκευή COA Ρουμανίας. Και να ρωτήσω κάτι με την ευκαιρία. Έχω την πρώτη έκδοση 4.3 που βγήκε για Γερμανία. Τώρα μπορώ να περάσω από πάνω την μανησια 4.3 COA και να ησχυει και η εγγύηση μου κανονικά?

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Να σαι καλά που το ανέφερες φίλε μου. Εγώ έχω συσκευή COA Ρουμανίας. Και να ρωτήσω κάτι με την ευκαιρία. Έχω την πρώτη έκδοση 4.3 που βγήκε για Γερμανία. Τώρα μπορώ να περάσω από πάνω την μανησια 4.3 COA και να ησχυει και η εγγύηση μου κανονικά?

Ναι μπορείς και θα είσαι εντός εγγύησης .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, αγόρασα πριν από ένα μήνα ενα γαλλικό χωρίς να μου κάνει initial set up. Πήρα την samsung και μου είπαν οτι δεν χρειάζεται στα κινητά. Επίσης ξέρουμε πότε θα έχουμε το 4.3. Το είχε κανένας σε γαλλικό.Ποια η διαφορά εαν το κάνω μέσω kies; Απο samsung μου είπαν οτι είναι πιο ασφαλές απο οτα. Αυτό που με ενδιαφέρει πιο πολύ με το update χσνω data ή εφαρμογές;εχω αγοράσει κάποιες και θα ειναι κριμα να της ξαναπληρώσω.παιζει κατι τετοιο;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, αγόρασα πριν από ένα μήνα ενα γαλλικό χωρίς να μου κάνει initial set up. Πήρα την samsung και μου είπαν οτι δεν χρειάζεται στα κινητά. Επίσης ξέρουμε πότε θα έχουμε το 4.3. Το είχε κανένας σε γαλλικό.Ποια η διαφορά εαν το κάνω μέσω kies; Απο samsung μου είπαν οτι είναι πιο ασφαλές απο οτα. Αυτό που με ενδιαφέρει πιο πολύ με το update χσνω data ή εφαρμογές;εχω αγοράσει κάποιες και θα ειναι κριμα να της ξαναπληρώσω.παιζει κατι τετοιο;

 

Είτε kies είτε ΟΤΑ το ίδιο είναι. Δεν ισχύει οτι είναι πιο ασφαλές μέσω kies :worry: , αντιθέτως εαν μέσω ΟΤΑ η αναβάθμιση πραγματοποιηθεί σε 30 λεπτα, μέσω kies θα γίνει σε 2 ώρες. Its your choice! Οσον αφορά τις εφαρμογές, δεν χάνεται τίποτα, αλλά ακόμα και να απεγκαταστήσεις όλες όσες αγόρασες, μπορείς να τις εγκαταστήσεις ξανά και ξανά. Τις έχεις αγοράσει για πάντα. Τώρα για τα γαλλικά(XEF) έχει βγει η 4.3

Link to comment
Share on other sites

Είτε kies είτε ΟΤΑ το ίδιο είναι. Δεν ισχύει οτι είναι πιο ασφαλές μέσω kies :worry: , αντιθέτως εαν μέσω ΟΤΑ η αναβάθμιση πραγματοποιηθεί σε 30 λεπτα, μέσω kies θα γίνει σε 2 ώρες. Its your choice! Οσον αφορά τις εφαρμογές, δεν χάνεται τίποτα, αλλά ακόμα και να απεγκαταστήσεις όλες όσες αγόρασες, μπορείς να τις εγκαταστήσεις ξανά και ξανά. Τις έχεις αγοράσει για πάντα. Τώρα για τα γαλλικά(XEF) έχει βγει η 4.3

 

οκ ευχαριστώ. Εμενα γιατί δεν μου κάνει το update.μου βγαζει οτι εχω την πιο πρόσφατη. Καμία ιδέα; κάπου διάβασα πιο πάνω να ξετικάρω τις αυτόματες ενημερώσεις,μετά να απενεργοποιήσω το τηλ και να το ξεκινήσω πάλι. Παίζει κάτι τέτοιο;

 

Εννούσα sorry οτι μου είπαν απο sammy οτι πιο ασφαλές είναι απο οτα. Και οτι απο kies ενδέχεται να χάσω data. Τι να κάνω; εαν υπάρχει στο κιες να το κάνω; πσντως ο φίλος με ενημέρωσε οτο για γαλλικό έχει βγεί. Κανείς με γαλλικό να βοηθήσει;

Thanks

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Η τελευταία έκδοση για Γαλλικά (XEF) έχει καιρό που έγινε release και είναι η I9505XXUEMJ7 (4.3). Αναμένεται νέα έκδοση όπως αυτή που λάβανε τα Γερμανικά (DBT) που είναι η I9505XXUEMKE.

 

Το update γίνεται κανονικότατα μέσω ΟΤΑ (έτσι το έκανα εγώ) και όπως αναφέρθηκε και πιο πάνω δεν χάνεις τα δεδομένα σου όταν κάνεις αναβάθμιση (είτε αυτή γίνεται μέσω OTA είτε μέσω KIES).

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...