Jump to content

Επίσημα Firmwares / Kies Updates για το Galaxy S4 I9505


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα παίδες! τα φώτα σας παρακαλώ..

Μου ήρθε η ειδοποίηση να κάνω update στην 4.3 και όλα καλά πήγαν αλλά δεν μπορώ να βάλω τις επαφές στο τηλέφωνό μου μέσω kies (V.3). To Kies αναγνωρίζει το τηλέφωνο αλλά έχει "εξαφανιστεί" το tab sync που υπάρχει στο επάνω μέρος του παραθύρου του kies μεταξύ των "βασικές πληροφορίες" και "δημιουργία αντιγράφων".

Που πήγε το sync οεο?

Ευχαριστώ για τη βοήθεια!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γιατι παιδευεσαι με το αθλιο kies και δεν κανεις απλα εξαγωγη ολων των επαφων σου στην μνημη του κινητου σε ενα αρχειο vcf και μετα απλα κρατας αυτο το αρχειο και οταν θελεις το κανεις εξαγωγη σε οποιοδηποτε android κινητο τοσο απλα.
Link to comment
Share on other sites

Γιατι παιδευεσαι με το αθλιο kies και δεν κανεις απλα εξαγωγη ολων των επαφων σου στην μνημη του κινητου σε ενα αρχειο vcf και μετα απλα κρατας αυτο το αρχειο και οταν θελεις το κανεις εξαγωγη σε οποιοδηποτε android κινητο τοσο απλα.

 

τις έχω τις επαφές στον υπολογιστή όπως είπες... τα αρχεία αυτά πως τα περνάω στο τηλέφωνο τώρα;

Link to comment
Share on other sites

Copy paste στην εξωτερικη σου καρτα.και μετα 'εισαγωγη' απτο μενου του τηλεφωνου

Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

Copy paste στην εξωτερικη σου καρτα.και μετα 'εισαγωγη' απτο μενου του τηλεφωνου

 

το έκανα και αυτό... "failed to import vCard".... άσε που κάθε φορά που θα βάζω νέα επαφή θα πρέπει να θυμάμαι να την κάνω export στον υπολογιστή....

Link to comment
Share on other sites

Οχι...αν στα περασει μια φορα μετα θα τα συγχρονιζεις κανονικα..Τωρα γιατι δεν στα περναει δεν το γνωριζω..υποθετω σφαλμα αρχειου η δεν γινετε κατι σωστα..

Εχει καταληξη vcf?

Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

το έκανα και αυτό... "failed to import vCard".... άσε που κάθε φορά που θα βάζω νέα επαφή θα πρέπει να θυμάμαι να την κάνω export στον υπολογιστή....

 

Πέρασε το αρχείο στο gmail σου και μετα κανε συγχρονισμό στο τηλέφωνο .

https://support.google.com/mail/answer/183711?hl=el

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Πέρασε το αρχείο στο gmail σου και μετα κανε συγχρονισμό στο τηλέφωνο .

https://support.google.com/mail/answer/183711?hl=el

Ευχαριστω θα το δοκιμασω

Link to comment
Share on other sites

ναι αλλα η Mh9 δεν υποτιθεται οτι ηταν αναβαθμιση της 5? απο οτι διαβασα πισω στην mh5 δεν μπορει να παει τωρα,οποτε απλα περιμενει?

 

Εγώ που έχω γερμανικό δεν είχα ποτέ αναβαθμιστεί σε MH9. Σε DBT από MH5 έδωσε κατευθείαν την 4.3!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που έχω γερμανικό δεν είχα ποτέ αναβαθμιστεί σε MH9. Σε DBT από MH5 έδωσε κατευθείαν την 4.3!

 

Η MH9 δεν ήταν για τα γερμανικά ωρε! :) Πριν την MJ5 είχαμε MH5

Link to comment
Share on other sites

Η MH9 δεν ήταν για τα γερμανικά ωρε! :) Πριν την MJ5 είχαμε MH5

 

το κινητο για το οποιο μιλαω εδω και καποιες ωρες εχει περασει στην κατοχη μου...το κινητο ειναι γερμανικο μεν αλλα της T-Mobile [DTM Germany (T-Mobile)]δε..οποτε φανταζομαι για αυτο δεν πηρε την αναβαθμιση μαζι με τα υπολοιπα γερμανικα και πηρε την MH9 ΟΤΑ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα.

Έχω s4 με s600

 

Το κινητό το πήρα απο Ελλάδα καινούριο και όπως τότε μου είπε ο πωλητής είναι ελληνικό. Δεν εχω περάσει roms ή το οτιδήποτε, είναι καραμαμα απο την πρώτη μέρα.

 

Σύμφωνα με τα παρακάτω στοιχεία μπορείτε να μου πείτε αν όντως είναι ελληνικό και γιατί ακόμα δεν μου εμφανίζει την 4.3 αναβάθμιση;

 

http://img51.imageshack.us/img51/7991/tiao.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα.

Έχω s4 με s600

 

Το κινητό το πήρα απο Ελλάδα καινούριο και όπως τότε μου είπε ο πωλητής είναι ελληνικό. Δεν εχω περάσει roms ή το οτιδήποτε, είναι καραμαμα απο την πρώτη μέρα.

 

Σύμφωνα με τα παρακάτω στοιχεία μπορείτε να μου πείτε αν όντως είναι ελληνικό και γιατί ακόμα δεν μου εμφανίζει την 4.3 αναβάθμιση;

 

http://img51.imageshack.us/img51/7991/tiao.png

Εχεις την τελευταία ελληνική 4.2.2...η 4.3 δεν εχει βγει για ελληνικα ακόμα

Link to comment
Share on other sites

κάτοχος γαλλικού rom...στην αναμονή :p

να συμπεράνω (από τις τελευταίες 10 σελίδες περίπου) ότι όσοι δεν έχουν γερμανικό και θέλουν επισημότητα (χωρίς odin κλπ.) απλά θα περιμένουν... :rolleyes:

υπομονή τότες. :happy:

Hell Ain't A Bad Place To Be...:devil:
Link to comment
Share on other sites

Με την 4.3 εδώ και 2 μέρες ένα έχω να πω.Το κινητό πετάει και η μπαταρία έχει σαφώς καλύτερη απόδοση. .Μπράβο Samsung

[sIGPIC][/sIGPIC]

Η ζωή ειναι πολύ μικρή για να μην την περνάς με τα άτομα που αγαπάς. . . .

 

think positive !!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και χρονια πολλα, εχω προβλημα με αναβαθμιση μεσω odin δεν μου βγαζει την recovery που εβγαζε πριν για να μπω σε odin mode καμμια ιδεα? παραθετω τα στοιχεια παρακατω για να δειτε τη μπορει να ειναι λαθος.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και χρονια πολλα, εχω προβλημα με αναβαθμιση μεσω odin δεν μου βγαζει την recovery που εβγαζε πριν για να μπω σε odin mode καμμια ιδεα? παραθετω τα στοιχεια παρακατω για να δειτε τη μπορει να ειναι λαθος.

 

 

Δεν χρειάζεσαι recovery για να μπεις σε down mode, πάτα vol down+power+κεντρικό κουμπί και μπαίνεις

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω, κατι αλλο παω απο Κιεσ γραφω σεριαλ και ενω κανω ανακτηση και το κατεβαζει καποια στιγμη μου λεει dll load fail, και μαλιστα οταν συνδεεω το κινητο γραφει πως δεν μπορει να κανει αναβαθμιση, ξερετε τι συμβαινει?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδιά επειδη ειμαι ασχετος απο androind αυτο τι σημενει ακρβως csb-config-lsb 0x30 ?Ευχαριστω εκ των προτερων!
Link to comment
Share on other sites

οπως ανεφερα και σε προηγουμενα ποστ το κινητο μου φοραει την ΑΘΛΙΑ XXUDMH9... κολαει συνεχως στις κλησεις,ΡΟΥΦΑΕΙ την μπαταρια κτλπ κτλπ...ποσταρω απλα για επιβεβαιωση...hard reset->odin->flash I9505XXUEMJ5_I9505OXAEMJ5_DBT.zip και ολα κομπλε σωστα?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

πάνε χρόνια απ' όταν περνούσα την Darky Rom στο S1 και ομολογώ ότι έχω σκουριάσει..

Λοιπόν..

το τηλ λέει αυτά:

(εικονα 1)

το έκανα root μέσω odin σχεδον με το που το πήρα απο σκρουτζομάγαζο.

Αρχές Αυγούστου δλδ.

Απ 'οτι καταλαβαίνω το τηλ είναι γερμανικό.

Όταν φυσικά πάω να κάνω ενημέρωση on the air μου βγάζει οτι η συσκευή είναι τροποποιημένη και οτι οι ενημερώσεις λογισμικού δεν είναι διαθέσιμες.

Σήμερα όμως που κατέβασα το τελευταίο KIES και συνέδεσα το κινητό μου έβγαλε αυτό.

(εικόνα 2)

Τι κάνω?

Να κάνω ενα backup μέσω titanium και απευθείας την αναβάθμιση?

Να κάνω ενα backup μέσω titanium ,μετά unroot και μετά την αναβάθμιση?

Κάτι άλλο?

Σας ευχαριστώ πολύ για τις όποιες απαντήσεις παιδιά.

Treat me like i treat you..
Link to comment
Share on other sites

Παιδια γεια σας ,εχει καταφερει κανεις να κανει root στην καινουργια γερμανικη εκδοση MJ5 ?

δοκιμασα CF Auto Root και Motochopper αλλα τιποτε

Link to comment
Share on other sites

Παιδια γεια σας ,εχει καταφερει κανεις να κανει root στην καινουργια γερμανικη εκδοση MJ5 ?

δοκιμασα CF Auto Root και Motochopper αλλα τιποτε

 

Το θεμα δεν ειναι να γινει root απλως.Το θεμα ειναι να γινει root χωρις να πεσει ο knox... εγω ειμαι με stock DBT και ενω το kies μου βγαζει την αναβαθμιση σε 4.3 κανονικα, δεν την εχω κανει ακομα γιατι δε θα μπορω (ελπιζω οχι για πολυ ακομα) να ρουταρω χωρις να πεσει ο knox...

Παντως θυμαμαι παλιοτερα που παραπονιομασταν γιατι αργει η ταδε αναβαθμιση στο ταδε κινητο, γιατι δεν υποστηριζουν το ενα, γιατι το αλλο ενω τωρα εχουμε μια αναβαθμιση διαθεσιμη και δεν μπορουμε να την αξιοποιησουμε οπως θα θελαμε.Τουλαχιστον για μενα αυτο ισχυει..

Αντε να δουμε τι θα γινει.Εγω ειμαι αισιοδοξος οτι θα βρεθει λυση να παρακαμφθει ο Knox... ελπιζω ομως να γινει γρηγορα... προτου ξενερωσουμε με τη Samsung...

Δημήτρης

...THE BRINGER OF RAIN...

Link to comment
Share on other sites

Το θεμα δεν ειναι να γινει root απλως.Το θεμα ειναι να γινει root χωρις να πεσει ο knox... εγω ειμαι με stock DBT και ενω το kies μου βγαζει την αναβαθμιση σε 4.3 κανονικα, δεν την εχω κανει ακομα γιατι δε θα μπορω (ελπιζω οχι για πολυ ακομα) να ρουταρω χωρις να πεσει ο knox...

Παντως θυμαμαι παλιοτερα που παραπονιομασταν γιατι αργει η ταδε αναβαθμιση στο ταδε κινητο, γιατι δεν υποστηριζουν το ενα, γιατι το αλλο ενω τωρα εχουμε μια αναβαθμιση διαθεσιμη και δεν μπορουμε να την αξιοποιησουμε οπως θα θελαμε.Τουλαχιστον για μενα αυτο ισχυει..

Αντε να δουμε τι θα γινει.Εγω ειμαι αισιοδοξος οτι θα βρεθει λυση να παρακαμφθει ο Knox... ελπιζω ομως να γινει γρηγορα... προτου ξενερωσουμε με τη Samsung...

 

Λυση θα βρεθεί μόνο αν το επιτρέψει η samsung! Κι ο νοόν νοείτο!

Link to comment
Share on other sites

Λυση θα βρεθεί μόνο αν το επιτρέψει η samsung! Κι ο νοόν νοείτο!

 

Αν ισχυει κατι τετοιο... κουνια που τους κουναγε...

Θα προσπαθησω να μεινω αισιοδοξος... και να ελπιζω...

Δημήτρης

...THE BRINGER OF RAIN...

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...