Jump to content

Επίσημα Firmwares / Kies Updates για το Galaxy S4 I9505


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θυμιστε μου πως κανω wipe data?

Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Θυμιστε μου πως κανω wipe data?

 

ρυθμισεις- λογαριασμοι - δημιουργια αντιγραφων ασφαλειας- επαναφορα εργοστασιακων δεδομενων

Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια το i9505xxudmh5 για ποια χωρα ειναι ?εχω σπασει το κεφαλι μου :blink:

Το κινητο το πηρα μεταχειρισμενο και εν γνωριζω χωρα προελευσης

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια το i9505xxudmh5 για ποια χωρα ειναι ?εχω σπασει το κεφαλι μου :blink:

Το κινητο το πηρα μεταχειρισμενο και εν γνωριζω χωρα προελευσης

 

Δεν βρισκεις με το firmware version την χωρα κατασκευης...Πηγαινε στο thread του 9505 και δες στην πρωτη σελιδα. Εχει ειπωθει πολλες φορες.

 

χανουμε εγγυηση ομως ε? η υπαρχει γυρισμος αν βαλουμε την γερμανικη 4,3?

 

Γιατι να χασεις εγγυηση αν βαλεις official rom? Απλα θα εχεις τον knox bootloader (εκτος αν τον εχεις ηδη. δηλαδη αν εχεις ηδη rom DMGG η DMHx)

Edited by icy20
Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Δεν βρισκεις με το firmware version την χωρα κατασκευης...Πηγαινε στο thread του 9505 και δες στην πρωτη σελιδα. Εχει ειπωθει πολλες φορες.

 

 

 

Γιατι να χασεις εγγυηση αν βαλεις official rom? Απλα θα εχεις τον knox bootloader (εκτος αν τον εχεις ηδη. δηλαδη αν εχεις ηδη rom DMGG η DMHx)

 

Το δικό μου είναι Ρουμανίας COA και έχω περασμένη την MGA MH2 Γερμανίας. Υπάρχει δυνατότητα να γυρίσω στην τελευταία COA αν χρειαστώ εγγύηση?

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι περιέχει και το KNOX?

Από DMGG και μετα όλα τα firmware έχουν το knox .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να περάσω την 4.3 stock γιατί έχω το γερμανικό αλλά έχω το γνωστό θέμα με τον KNOX, θα υπάρξει κανένα πρόβλημα ? Το ρωτάω μήπως βγει κάποιο fix από τα σαΐνια του XDA για να είμαστε εντός εγγύησης ή μπορεί να μην λειτουργούν κάποια προγράμματα ?
Link to comment
Share on other sites

Ενώ πάντα έχω τσεκαρισμένη την επιλογή να κάνει backup και restore τους κωδικούς Wifi, Τα διαφορα apps κλπ. στο , εχετε ιδέα γιατί τώρα που έβαλα την 4.3 δεν εκανε Restore ;
Link to comment
Share on other sites

Tα έκανε. Με τις επίσημες αναβαθμίσεις δεν αλλάζει τίποτα και ούτε χάνεται κάτι. Όλα λειτουργούν όπως πριν.

 

Έκανα factory reset οπως θεωρείται σωστό πριν και μετά την εγκατάσταση, αλλα δεν μου εγινε τιποτα restore ..

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και απο εμενα

ξερει καποιο απο τα παιδια που περασαν την 4.3 ,εαν και αυτη μπορει να γινει ροοτ με τον ιδιο τροπο που γινονταν και η 4.2? δλδ με το CF-Auto-Root-jflte-jfltexx-gti9505.tar.md5

καλο σας βραδυ!

Link to comment
Share on other sites

Η συσκευή με την 4.3 φαίνεται να δουλεύει απροβλημάτιστα! Δεν έχει lags, η κάμερα ανοίγει πιο γρήγορα, το αρχείο κλήσεων δεν κολλάει όπως πριν! Αυτό που μένει είναι να δούμε την μπαταρία!
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και απο εμενα

ξερει καποιο απο τα παιδια που περασαν την 4.3 ,εαν και αυτη μπορει να γινει ροοτ με τον ιδιο τροπο που γινονταν και η 4.2? δλδ με το CF-Auto-Root-jflte-jfltexx-gti9505.tar.md5

καλο σας βραδυ!

 

Αν και εχει ειπωθει 100 φορες τις τελευταιες βδομαδες, ναι μπορεις αλλα θα χασεις την εγγυηση σου αν το κανεις αυτο. Μονο με το de la vega root δεν την χανεις (ακομα τουλαχιστον)

Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Οντως υπαρχει λαγκ στην τελικη 4.3 που δεν υπηρχε στην leacked οπως λεει ο "paok4270"

 

Χωρις να εχεις καν αγορασει το κινητο πως το γνωριζεις?

Edited by Superuser

dsg ftw! :cool:

 

@Jordan@

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!Έχω γερμανικό S4 χθες πήγα να κάνω ΟΤΑ και ηταν κλασικά busy ο server και σήμερα μου λέει ότι έχω τις πιο πρόσφατες ενημερώσεις είναι ήδη εγκαταστημένες ! Ενω η 4,3 δεν έχει περαστεί!
Link to comment
Share on other sites

Κι εμενα το ιδιο μου λεει......θα ανοιξει..

Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!Έχω γερμανικό S4 χθες πήγα να κάνω ΟΤΑ και ηταν κλασικά busy ο server και σήμερα μου λέει ότι έχω τις πιο πρόσφατες ενημερώσεις είναι ήδη εγκαταστημένες ! Ενω η 4,3 δεν έχει περαστεί!

 

Κανε το με το kies .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Εγω με το Kies δεν ξαναμπλεκω..:)

Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!Έχω γερμανικό S4 χθες πήγα να κάνω ΟΤΑ και ηταν κλασικά busy ο server και σήμερα μου λέει ότι έχω τις πιο πρόσφατες ενημερώσεις είναι ήδη εγκαταστημένες ! Ενω η 4,3 δεν έχει περαστεί!

 

Κι εμένα ακριβώς το ίδιο.

Edited by hic_et_nunc
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...