Jump to content

Επίσημα Firmwares / Kies Updates για το Galaxy S4 I9505


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδια τελικα περασε κανενας την MGA να μας πει λεπτομεριες:wacko::!:

 

Εγκατεστησα μεσω Kies την αναβαθμιση.Μια ερωτηση μονο τι εστι MGA???

Link to comment
Share on other sites

παιδια τελικα περασε κανενας την MGA να μας πει λεπτομεριες:wacko::!:

Την έχουν βάλει πια σχεδόν όλοι, μιας και έχει βγει και επίσημα στις περισσότερες χώρες. Είναι μια χαρά, κανένα μειονέκτημα σε σχέση με τις προηγούμενες. Κάποιοι έχουν δει καλύτερη διαχείριση μπαταρίας και μνήμης.

 

Εγκατεστησα μεσω Kies την αναβαθμιση.Μια ερωτηση μονο τι εστι MGA???

Η/Το MGA (συντομογραφία του GT-I9505XXUBMGA, μιας και τα 3 τελευταία γράμματα αλλάζουν σε κάθε έκδοση μόνο), είναι το τελευταίο επίσημο firmware της Samsung για το S4 I9505. Γράψε *#1234# εκεί που παίρνεις τηλέφωνο, φαίνεται στο πεδίο AP που θα εμφανιστεί. Λογικά κι εσύ αυτήν έχεις.

 

Βάλε Open Austria ATO και είσαι εντάξει .

Αν είχε branded rom αρχικά, π.χ. 3-Austria ή T-Mobile, και το serial number παραπέμπει εκεί, η ΑΤΟ δεν είναι η κατάλληλη. Ο μόνος τρόπος, από τη στιγμή που η Samsung δεν έδωσε λεπτομέρειες, περιγράφεται στο FAQ αναλυτικότατα.

Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

Noobo-ερωτηση:

 

Αν συνδεθω μεσω υπολογιστη με τα KIES πρεπει παλι να εχω πληρως φορτισμενο το κινητο για να κανω αναβαθμιση;

Link to comment
Share on other sites

Noobo-ερωτηση:

 

Αν συνδεθω μεσω υπολογιστη με τα KIES πρεπει παλι να εχω πληρως φορτισμενο το κινητο για να κανω αναβαθμιση;

 

Iσχύει ακριβώς το ίδιο με όλες τις αναβαθμίσεις, ναι.. Μάλιστα το Kies σου λέει να το κάνεις, με παράθυρο που πετάει κατά την αναβάθμιση.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Την έχουν βάλει πια σχεδόν όλοι, μιας και έχει βγει και επίσημα στις περισσότερες χώρες. Είναι μια χαρά, κανένα μειονέκτημα σε σχέση με τις προηγούμενες. Κάποιοι έχουν δει καλύτερη διαχείριση μπαταρίας και μνήμης.

 

 

Η/Το MGA (συντομογραφία του GT-I9505XXUBMGA, μιας και τα 3 τελευταία γράμματα αλλάζουν σε κάθε έκδοση μόνο), είναι το τελευταίο επίσημο firmware της Samsung για το S4 I9505. Γράψε *#1234# εκεί που παίρνεις τηλέφωνο, φαίνεται στο πεδίο AP που θα εμφανιστεί. Λογικά κι εσύ αυτήν έχεις.

 

 

Αν είχε branded rom αρχικά, π.χ. 3-Austria ή T-Mobile, και το serial number παραπέμπει εκεί, η ΑΤΟ δεν είναι η κατάλληλη. Ο μόνος τρόπος, από τη στιγμή που η Samsung δεν έδωσε λεπτομέρειες, περιγράφεται στο FAQ αναλυτικότατα.

Μια τελευταια ερωτηση εβαλα ΑΤΟ

Ακολουθησα τον οδηγο

με βαση τον οδηγο μου εβγαλε PDA:MEA/PHONE:MEA/CSC:MF1(ATO)

Oταν συνδεσω το κινητο στο κιες μου βγαζει PDA:MEA/PHONE:MEA/CSC:MF1(ΒΤU) και γραφει η συσκευη δεν υποστηριζει αναβαθμιση μεσω Kies.

τι πρεπει να κανω? ειμαι οκ με τιην ΟΤΑ?

Οπιος μπορει ας μου δωσει το λινκ με την σωστη γιατι εχω χαθει λιγο

 

τελικα αλαξα το csc και ολα καλα!!

Edited by manwlis77
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.Έχω το Samsung Galaxy S4 και αντιμετωπίζω μεγάλο πρόβλημα με την διαδικασία upgrade στην τελευταία έκδοση Firmware μέσω KIES.Συγκεκριμένα ενώ ξεκινά κανονικά η διαδικασία με το KIES να κατεβάζει τα απαραίτητα αρχεία, μόλις το τηλέφωνο κάνει reboot και μπαίνει σε Downloading mode ( εμφανίζεται το android robot ) μου εμφανίζει συνεχώς το μήνυμα: "Failed to convert to upgrade mode.Try again later".Παρακαλώ για την βοήθειά σας.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.Έχω το Samsung Galaxy S4 και αντιμετωπίζω μεγάλο πρόβλημα με την διαδικασία upgrade στην τελευταία έκδοση Firmware μέσω KIES.Συγκεκριμένα ενώ ξεκινά κανονικά η διαδικασία με το KIES να κατεβάζει τα απαραίτητα αρχεία, μόλις το τηλέφωνο κάνει reboot και μπαίνει σε Downloading mode ( εμφανίζεται το android robot ) μου εμφανίζει συνεχώς το μήνυμα: "Failed to convert to upgrade mode.Try again later".Παρακαλώ για την βοήθειά σας.

 

Δοκίμασε να τρέξεις το kies σε administrator mode. Αν δε δουλέψει, απλά ακολούθησε τον οδηγό αναβάθμισης στο επισημασμένο θέμα, και κάνε την αναβάθμιση με Odin. Είναι πολύ πιο αξιόπιστο από το kies. Αν βάλεις το firmware που προσπαθεί να σου βάλει το kies δε θα έχεις κανένα πρόβλημα.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

παιδια αν μπορει ασ με βοηθησει καποιοσ. εκανα update το καινουργιο λογισμικο απο kies και αφου εκανε επανεκιννηση το κιν. μου βγαζει μυνημσ "συνισταται να κανετε επανεκιννηση για να προστατευσετε την συσκευη σασ". εκανα 2 φορεσ επανεκιννηση και οταν ανοιγει παλι το ιδιο μου βγαζει. καμια λυση?

Αν ασχολείστε με το στοίχημα , μπείτε στην παρέα μας . :)

 

http://whitefenix.co/captainbook/

Link to comment
Share on other sites

Παιδια τι γινεται με την MGA (EUR) δεν εχω pc και ακομα δεν μου επιτρεπει να τη παρω OTA. Να υποθεσω οτι προς το παρων μονο μεσω kies και odin θα μπορεσω να τη περασω μεχρι να γινει διαθεσιμη OTA ?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά!

 

Τι περιλαμβάνει η νέα αναβάθμιση που μου ήρθε από το kies? (Ελληνικό unrooted κινητό)

 

Διάβασε πιο πάνω έχει αναφερθεί είδη 3 φορές

iPhone 11 Pro Max 256GB Midnight Green:cool:
Link to comment
Share on other sites

Διάβασε πιο πάνω έχει αναφερθεί είδη 3 φορές

 

Η διαχείριση μνήμης και η καλύτερη μπαταρία; Γιατί μόνο αυτό εντόπισα. Εννοώ δεν υπάρχει κάτι άλλο;

Link to comment
Share on other sites

παιδια αν μπορει ασ με βοηθησει καποιοσ. εκανα update το καινουργιο λογισμικο απο kies και αφου εκανε επανεκιννηση το κιν. μου βγαζει μυνημσ "συνισταται να κανετε επανεκιννηση για να προστατευσετε την συσκευη σασ". εκανα 2 φορεσ επανεκιννηση και οταν ανοιγει παλι το ιδιο μου βγαζει. καμια λυση?

εμενα δεν μπορει να με βοηθησει καποιοσ? τωρα ειδα οτι μου χει βαλει i9505xxubmea. η συσκευη μου ειναι γερμανικη. μπορω να βαλω το mga ? οσεσ φορεσ και να κανω επανεκιννηση μου βγαζει το παραπανω μυνημα. :(

 

και επισησ τωρα που το βλεπω πιο καλα πρεπει να βγηκε και το ροοτ. πφ. επειδη πηγα να κανω αναβαθμιση απο κιεσ παιζει να βγηκε το ροοτ?

 

και τριτον δεν μου ανοιγει καθολου wi fi. την τρελα μου μεσα.

Edited by paternalistis

Αν ασχολείστε με το στοίχημα , μπείτε στην παρέα μας . :)

 

http://whitefenix.co/captainbook/

Link to comment
Share on other sites

ερωτηση ...αν εχεις firmware γερμανικο και το τηλεφωνο ειναι γαλλιας οταν βγει το android 4.3 θα μπορεσουμε να αναβαθμισουμε η πρεπει και firmware και csc να ειναι ιδιας προελευσης?
:thanks:
Link to comment
Share on other sites

εμενα δεν μπορει να με βοηθησει καποιοσ? τωρα ειδα οτι μου χει βαλει i9505xxubmea. η συσκευη μου ειναι γερμανικη. μπορω να βαλω το mga ? οσεσ φορεσ και να κανω επανεκιννηση μου βγαζει το παραπανω μυνημα. :(

 

και επισησ τωρα που το βλεπω πιο καλα πρεπει να βγηκε και το ροοτ. πφ. επειδη πηγα να κανω αναβαθμιση απο κιεσ παιζει να βγηκε το ροοτ?

 

και τριτον δεν μου ανοιγει καθολου wi fi. την τρελα μου μεσα.

 

Έχουν απαντηθεί όλα αυτά! Μία αναζήτηση και λίγο διάβασμα δεν βλάπτει κανέναν και κάνει πιο πιο ελκυστική την παρακολούθηση του θέματος από εμάς που καθημερινά το παρακολουθούμε! Προφανώς άμα κάνεις αναβάθμιση θα χάσεις το root. Είναι γνωστό αυτό!

 

ερωτηση ...αν εχεις firmware γερμανικο και το τηλεφωνο ειναι γαλλιας οταν βγει το android 4.3 θα μπορεσουμε να αναβαθμισουμε η πρεπει και firmware και csc να ειναι ιδιας προελευσης?

 

Επίσης έχει απαντηθεί πολλάκις!

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

συγνωμη αν παλι ειναι ερωτηση αρχαριου, αλλα θελω νΑ ρωτησω. ειχα κανει ροοτ με ΜΕΑ . τωρα αλλαξα φιρμ και εβαλα Mga αλλα παω να κανω ρουτ με τον ιδιο τροπο που εκανα και την πρωτη φορα και τωρα βγαζει FAIL! . καμια ιδεΑ? δεν εκανα εργοστασιακεσ ρυθμισεισ. και δεν εκανε και μονο του. αν κανω θα γινεται ρουτ μετα?

Αν ασχολείστε με το στοίχημα , μπείτε στην παρέα μας . :)

 

http://whitefenix.co/captainbook/

Link to comment
Share on other sites

συγνωμη αν παλι ειναι ερωτηση αρχαριου, αλλα θελω νΑ ρωτησω. ειχα κανει ροοτ με ΜΕΑ . τωρα αλλαξα φιρμ και εβαλα Mga αλλα παω να κανω ρουτ με τον ιδιο τροπο που εκανα και την πρωτη φορα και τωρα βγαζει FAIL! . καμια ιδεΑ? δεν εκανα εργοστασιακεσ ρυθμισεισ. και δεν εκανε και μονο του. αν κανω θα γινεται ρουτ μετα?

 

Ρε παιδιά μην ποστάρετε το ίδιο πράγμα σε όλα τα thread. Στο άλλο που ρώτησες αρκεί! Όταν θα το δεί κάποιος θα απαντήσει. Μην τρελαίνεστε

 

ερωτηση ...αν εχεις firmware γερμανικο και το τηλεφωνο ειναι γαλλιας οταν βγει το android 4.3 θα μπορεσουμε να αναβαθμισουμε η πρεπει και firmware και csc να ειναι ιδιας προελευσης?

 

 

Το sales code(CSC) πρέπει να ταιριάζει με το firmware για να στο αναγνωρίζει το KIES και να σου δώσει update. Τουλάχιστον έτσι γνωρίζω!

Edited by djkostas20

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Παιδια για το ελληνικο μόλις μου ηρθε update θα το κάνω απόψε το έκανε κάνεις

Και μένα μου ήρθε εχθές το βράδυ 52.κάτι mb και την έκανα σήμερα το πρωί.

Τώρα το τηλέφωνο είναι με MGA, και στα δίκτυα κινητής έβγαλε και το LTE.

Link to comment
Share on other sites

εμενα που sales code εχει eur εχω μεινει ακομα στην mdm και μεσω kies και μεσω αναβαθμισης στο κινητο δεν μου βρισκει κατι

 

Αποκλειεται μηπως εχεις διαφορετικο sales code?

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...