Jump to content

UMI X2 (X2 Turbo)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εμενα μου εβγαλε υποπτη δραστηριοτητα. Επισης ουτε εγω το χρησιμοποιω για κατι αλλο περα απο λογαριασμο στο droid και αυτο τυπικα. Ουτε αποθηκευση επαφων ουτε τιποτα αλλο.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 476
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Οκ έφτιαξα το μέγεθος με xposed framework.Μαλλον αυτό μου έκανε την δουλειά.Πάντως δειχνει να λειτουργεί και ειναι πολύ καλή λύση για τα μηνύματα με την default εφαρμογή.Ως ύποπτη δραστηριότητα λες το μήνυμα "Προσοχή" που βγάζει όταν το επιλέγεις απο τις ρυθμίσεις; Αυτό το κάνει σε όλα τα πληκτρολόγια και το αναφέρει και ο έλληνας δημιουργός της εφαρμογής στο play.
Link to comment
Share on other sites

Οχι. Δεν ειχα δει το μηνυμα σου. Σε μεγεθος μου ειναι σωστο αλλα ασχημουτσικο εμφανισιακα.Το σχολιο μου πηγαινε σ αυτο που ελεγα παραπανω για το κλειδωμα του mail μου.
Link to comment
Share on other sites

Ειπαμε δεν ειναι και απο τα δυνατοτερα του σημεια!:)

https://copy.com/jyOGkMPD9YAjPRpA

Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

Χάλια :lol::lol::lol: Για άλλη μια φορά αποδεικνύεται η "αξιοπιστία" των reviews :lol:

Bασίλη στα υπόλοιπα πως πάει η συσκευή; Βραδινές φώτο;

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Το τελωνείο το σκεφτηκες; Με ems δεν αγοράζουμε γιατί το τελωνείο γδερνει. Κάπου διάβασα τωρα τελευταια αν θυμάμαι καλά και για ποσά + 200 € σε αποστολή που έγινε με ems .
εισαι σιγουρος γιαυτο?γιατι εγω δεν εχω ακουσει κατι παρομοιο...το μονο που εχω ακουσει ειναι πως η αποστολη γινετε πιο γρηγορα και πιο ασφαλης.ειδωμεν!!!

να ρωτησω και κατι αλλο θα πρεπει να μου στειλουν και tracking number?αν ναι μετα απο ποσες μερες το στελνουν?

Edited by ikonst70
Link to comment
Share on other sites

πληκτρολογιο: swype

sms 160 χαρακτηρες: handcent SMS + handcent SMS Greek language

 

vasilis_x2

ωραιο το videaki σου, ας το ανεβαζες στο youtube για να το δουν και οι εκτος φορουμ που ενδιαφερονται για το umi x2

1) επιβεβαιωνεται το γνωστο θεμα που εχουν ολα τα κινεζικα, data δορυφορων για κινα ωστε να θελει faster gps κτλ για να δουλεψει σωστα ελλαδα

2) επιβεβαιωνεται η κακη ορατοτητα - φωτεινοτητα της οθονης εκτος αν δεν την εχεις φουλ φωτεινοτητα

και να σκεφτεις οτι εισαι σε ενα μπαλκονι και οχι οχι σε χωρο με απλετο φως οπως στο βιντεο του g4

3) εξακολουθει να κλειδωνει πιο αργα απο g4

4) τα review - οι κοινοι χρηστες δεν ειναι υποχρεωμενοι να βαζουν root, faster gps, gps test στο κινητο και επειτα να δοκιμαζουν. το δοκιμαζουν οπως ερχεται και εξου και βλεπετε πολλα τηλεφωνα πριν το οποιο Optimisation να αργουν πολυ να κλειδωσουν

αυτο δε σημαινει οτι ειναι πληρωμενα να θαψουν την οποια συσκευη...

Edited by akaloith
Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα από Kίνα Aliexpress Umi x2 2/32Gb white

Κόστος :

$299 for umi x2 white

$14,99 for one more battery (1with phone and 1 more)

$9,47 for DHL

____________________

$ 323.46 Total

Περίπου δηλαδή 245€

 

Και τώρα η τραγωδία.

μετά 8 μέρες Τηλέφωνο η Dhl..... Καλημέρα σας λέγομαι .......

ΚΟΣΤΟΣ ΓΙΑ ΝΑ ΕΚΤΕΛΩΝΙΣΤΕΙ 101,50€

ΦΟΡΟΣ 22,3% στην τιμη ΑΓΟΡΑΣ

η τιμή αγοράς όχι απο το παραστατικό που στέλνει ο κινέζος αλλά άκουσον άκουσον

ΑΠΟ ΑΝΤΙΓΡΑΦΟ ΤΗΣ ΚΑΤΑΘΕΣΗΣ ΣΤΟΝ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟ ΤΟΥ ΚΙΝΕΖΟΥ ΠΡΟΜΗΘΕΥΤΗ.

 

Τελικά με πολύ προσπάθεια για τον εκτελωνισμό και τον φόρο 134,50€ μου έκανε έκπτωση 30% στα 101,50€ της εργασίας εκτελωνισμού

Άρα 245+134=379€

Τα σχόλια δικά σας.

Δεν φταίει φυσικά η DHL αλλά εγώ που βιαζόμουν.:mad:

Link to comment
Share on other sites

Αυτα τα εχουμε πει απειρες φορες μακρυα απο dhl!Επισης μπορεις να το εκτελωνισεις και μονος σου μπας και γλυτωσεις κατι.
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου λυπάμαι που δεν μας άκουσες για να προλάβεις το "σφάξιμο" της dhl http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4774124#post4774124

Επίσης ο χρόνος παράδοσης είναι ίδιος με sg post.

Τουλάχιστον να χαρείς το τηλέφωνο και να είναι Καλομιλητο :)

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

αλλοι τη γλιτωνουν αλλοι οχι

sg post ειναι γρηγορη 15 μερες αλλα dhl σιγουρα πιο γρηγορη

δεν υπονοω οτι θα επελεγα ποτε dhl και αυτο προτεινω και στους υπολοιπους, ο κανονας λεει μακρια απο dhl

 

ε νταξει 400 ευρω για umi x2 turbo advanced πες οτι ειναι επωνυμο με αυτον τον εξοπλισμο τοσα θα δινες :P

μεγειααα σημασια εχει που δουλευουν ολα σωστα και ας πληρωσες κατι παραπανω

Edited by akaloith
Link to comment
Share on other sites

otg support υπάρχει παιδιά, ξέρει κανείς?

 

Από ότι ξέρω όχι . Δεν λειτουργεί . Δεν ξέρω αν θα μπορεί με μια αναβάθμιση λογισμικού .

Link to comment
Share on other sites

Εγώ μετά από πολύ καιρό μου διέθεσαν την συσκευή που νόμιζα πως ήταν διαθέσιμη αφού το πλήρωσα, και τελικά μετά από 2 βδομάδες

και από πολλές πιέσεις που τους έδωσα άρχισε να γράφει η παραγγελία July 11, 2013 Shipped RF148926167SG. Μια ερώτηση το τελευταίο νούμερο είναι το tracking number?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ μετά από πολύ καιρό μου διέθεσαν την συσκευή που νόμιζα πως ήταν διαθέσιμη αφού το πλήρωσα, και τελικά μετά από 2 βδομάδες

και από πολλές πιέσεις που τους έδωσα άρχισε να γράφει η παραγγελία July 11, 2013 Shipped RF148926167SG. Μια ερώτηση το τελευταίο νούμερο είναι το tracking number?

RF148926167SG αυτό είναι το νούμερο σου. Με αυτό τον αριθμό θα βλέπεις την κίνηση του

Καλώς να το δεχτεις

Link to comment
Share on other sites

RF148926167SG αυτό είναι το νούμερο σου. Με αυτό τον αριθμό θα βλέπεις την κίνηση του

Καλώς να το δεχτεις

Να είσαι καλά το περιμένω πως και πως. Κάτι ακόμα το SG σημαίνει singapore post?

Link to comment
Share on other sites

Nαι αυτό σημαινει και ειναι ο πιο ασφαλής τρόπος για την αποφυγή "περιεργων" χρεώσεων κατά την μεταφορά

αλλοι τη γλιτωνουν αλλοι οχι

sg post ειναι γρηγορη 15 μερες αλλα dhl σιγουρα πιο γρηγορη

δεν υπονοω οτι θα επελεγα ποτε dhl και αυτο προτεινω και στους υπολοιπους, ο κανονας λεει μακρια απο dhl

 

ε νταξει 400 ευρω για umi x2 turbo advanced πες οτι ειναι επωνυμο με αυτον τον εξοπλισμο τοσα θα δινες :P

μεγειααα σημασια εχει που δουλευουν ολα σωστα και ας πληρωσες κατι παραπανω

Εγω την πάτησα και με ems.Βέβαια δε ξέρω αν έφταιγε ότι το δέμα ήταν απο αμερική και ευτυχώς δε μου ζήτησαν τις αποδείξεις κτλ που λέει ο φίλος πιο πάνω οπότε την γλίτωσα με 40€ επιπλέον.Από τότε ότι πάρω απο εξωτερικό μόνο απλό ταχυδρομείο και ας κάνει και 20 ημέρες να έρθει

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Εγώ μετά από πολύ καιρό μου διέθεσαν την συσκευή που νόμιζα πως ήταν διαθέσιμη αφού το πλήρωσα, και τελικά μετά από 2 βδομάδες

και από πολλές πιέσεις που τους έδωσα άρχισε να γράφει η παραγγελία July 11, 2013 Shipped RF148926167SG. Μια ερώτηση το τελευταίο νούμερο είναι το tracking number?

πες μου σε παρακαλω απο πιο σαιτ παρηγγηλες την συσκευη και τι ειδους πιεσεις ασκησες,διοτι κατι αντιστοιχο συμβαινει και σε μενα με το Umi x2 απο το Pandawill.com το πληρωσα ενω δεν ηταν διαθεσιμο και περιμενω μου ειπαν σε 1-2 βδομαδες θα ειναι σε stock παλι.....θα τους τα πρειξω μεχρι να γινει διαθεσιμο παλι:)

για το EMS ειναι σιγουρο οτι θα πληρωσω τελωνειο η υπαρχει παντα η πιθανοτητα να την γλιτωσω?

Edited by ikonst70
Link to comment
Share on other sites

Το τελωνείο το σκεφτηκες; Με ems δεν αγοράζουμε γιατί το τελωνείο γδερνει. Κάπου διάβασα τωρα τελευταια αν θυμάμαι καλά και για ποσά + 200 € σε αποστολή που έγινε με ems .

Εισαι σιγουρος για το EMS? Εχω παρει πολλες φορες κινητα απο κινα με EMS και δεν πληρωσα ποτε τιποτα. Διαβασα και του φιλου πιο πανω που πηρε με EMS απο Αμερικη και πληρωσε κατι, ειναι σπανια ομως περιπτωση να πληρωσεις με EMS.

Καλο ειναι παντως να αναφερεται lower value και gift..

Edited by guideman

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

πες μου σε παρακαλω απο πιο σαιτ παρηγγηλες την συσκευη και τι ειδους πιεσεις ασκησες,διοτι κατι αντιστοιχο συμβαινει και σε μενα με το Umi x2 απο το Pandawill.com το πληρωσα ενω δεν ηταν διαθεσιμο και περιμενω μου ειπαν σε 1-2 βδομαδες θα ειναι σε stock παλι.....θα τους τα πρειξω μεχρι να γινει διαθεσιμο παλι:)

για το EMS ειναι σιγουρο οτι θα πληρωσω τελωνειο η υπαρχει παντα η πιθανοτητα να την γλιτωσω?[/

 

το site ειναι http://www.fulcrumall.com

πρωτη φορα παραγγελνω απο εδω,αν δεν ειχε paypal δεν θα το επελεγα γιατι δεν το ξερω.Το παρηγγηλα γιατι νομιζα πως ηταν διαθεσιμο και δεν μπορουσα να το βρω πουθενα αλλου.Mετα απο 4 ημερες τους εστειλα μηνυμα για να βεβαιωθω αν υπαρχει οντως γιατι ηταν ακομη σε επεξεργασια.Τωρα θα σου στειλω

καποια email που τους εστειλα.

(1εγω)

 

If there is no available mobile please cancel the order. Please expect a

reply today

(2πωλητης) την ιδια ημερα απαντησε.

 

if you can wait a week, we can send out next week. If not, we can give you a full refund at once,

 

please confirm, sorry for keeping you waiting.

 

Some orders waited for nearly 3 weeks, and they are still waiting......

(1εγω)

 

if it's for a week I will WAITING

περναει μια εβδομαδα

(1εγω)

 

i would like to cancel the order if there is no device until Thursday.

You told me about a week to wait and Thursday will klose 2.I wait the answer.

το εστειλα την τριτη αυτο το email

 

(2πωλητης)

sorry sir,the plant is overcoming the small quality issues, please could you wait another few days ?

 

we will keep you posted ,Okay ?

 

if you don't wait to wait any longer,we can give you a full refund.

την ιδια ημερα απανταω

 

(1εγω)

If not available Thursday I would like to repay me the money. I'm sorry I can not wait any longer because I thought you had finally available and not have it. Please reply

 

δεν απανταει την ιδια ημερα ακομα και σε Skype υπηρχε προβλημα

ερχεται η πεμπτη και του στελνω

(1εγω)

Please if you know that your mobile will not be available today I would like

to cancel the order, and would also like to direct a refund, please let me

know

την ιδια ημερα απανταει

 

(2πωλητης)

if you agree white color, we can send it out tomorrow.

 

no black color this batch.

 

το παρειγγηλα μαυρο και του απαντησα

(1εγω)

If you have send it white. No after tomorrow

 

και του ξαναστελνω

(1εγω)

I expect to give me the tracking number. Please a lot because I am very strict with this

 

(2πωλητης)

I expect him to give me the tracking number. Please a lot because I am very strict with this

 

τα εκανα μια αντιγραφη για αυτο σου τα στειλα αγγλικα

αν δεν γνωριζεις κανε μια μεταφραση στο google

Link to comment
Share on other sites

απαντηση που πηρα απο το pandawill.com ....ειναι δυσκολο αυτες τις μερες τα 2/32 κινητα να γινουν restock....ετσι τους απαντησα να ακυρωσουν την παραγγελεια μου και να γινει refund....αναμενω απαντηση!!!
Link to comment
Share on other sites

απαντηση που πηρα απο το pandawill.com ....ειναι δυσκολο αυτες τις μερες τα 2/32 κινητα να γινουν restock....ετσι τους απαντησα να ακυρωσουν την παραγγελεια μου και να γινει refund....αναμενω απαντηση!!!
ρωτησε και στο minideal ίσως να έχουν στοκ. Edited by georgetax
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...