Jump to content

Samsung Galaxy S4 (I9505)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είσαι σίγουρος πως έχεις αυτό το μοντέλο (9505); Αν ναι μπορείς να μου πεις από που και ποιο λογισμικό κατέβασες και δοκίμασες να περάσεις αλλά και με ποια έκδοση Odin;

 

Βλεπω και τιποτα αλλο?την αρχικη οθονη που γραφει GT-i9505.....:lol:

Ναι ,εχω δοκιμασει με 3.7 και 3.10 odin.

Δεν θυμαμαι απο που το κατεβασα.Εκδοση I9505XXUHOA7_OXAHOA7 και ειχε μεσα 5 αρχεια.Μου ειπε να μην περασω το .pit.

Tα εβαλα και τα 4 και εβγαζε fail.Μετα ενα ενα τα περασε.....

φλασαρω πολλα χρονια τηλεφωνα,μεχρι iphone 3gs απο κλειδωμενο πληκτρολογιο και λογισμικο,παντα με οδηγειες...

εδω τα βρηκα μπαστουνια........

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πως αλλαζουμε την σειρα που εμφανιζοντε οι 7 αρχικες οθονες παιδια ? Παιδευομαι πολυ ωρα αλλα τιποτα .Ευχαριστω.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Ζηταω προκαταβολικα συγνωμη γιατι ξανα-εχω κανει αυτην την ερωτηση και δεν ελαβα καποια απαντηση για το πως μπορω να λυσω το παρακατω προβλημα γι' αυτο και την ξανα-κανω.

 

Σας εχει τυχει ποτε στο ασχετο να σας παρει καποιος τηλεφωνο και με το που το σηκωσετε να τον ακουτε στο μεγαφωνο και οχι στο ακουστικο του τηλεφωνου?

 

Το τηλεφωνο εχει android 5.0.1 cosmote.

Link to comment
Share on other sites

Πως αλλαζουμε την σειρα που εμφανιζοντε οι 7 αρχικες οθονες παιδια ? Παιδευομαι πολυ ωρα αλλα τιποτα .Ευχαριστω.

 

Ειναι δυνατον να μην υπαρχει τροπος ??? Σε παλιες εκδοσεις android σε samsung θυμαμαι οτι με καποιο τροπο μας εβγαζε sε μικρογραφια ολες τις οθονες και μπορουσαμε να τις αλλαξουμε.:(:(:(

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Ειναι δυνατον να μην υπαρχει τροπος ??? Σε παλιες εκδοσεις android σε samsung θυμαμαι οτι με καποιο τροπο μας εβγαζε sε μικρογραφια ολες τις οθονες και μπορουσαμε να τις αλλαξουμε.:(:(:(

 

Καλησπερα, ποιος ειπε οτι δεν γινεται; :confused: Οπως εισαι στην αρχικη οθονη ξεζουμαρεις με τα δυο δαχτυλα (οπως οταν ζουμαρουμε σε μια φωτογραφια, το αναποδο θα κανεις) και κρατας την σελιδα που θες να βγαλεις κλικαρισμενη και την σερνεις προς τα πανω ή οπου ειναι ο καδος. ;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ζηταω προκαταβολικα συγνωμη γιατι ξανα-εχω κανει αυτην την ερωτηση και δεν ελαβα καποια απαντηση για το πως μπορω να λυσω το παρακατω προβλημα γι' αυτο και την ξανα-κανω.

 

Σας εχει τυχει ποτε στο ασχετο να σας παρει καποιος τηλεφωνο και με το που το σηκωσετε να τον ακουτε στο μεγαφωνο και οχι στο ακουστικο του τηλεφωνου?

 

Το τηλεφωνο εχει android 5.0.1 cosmote.

 

Καλησπερα, σε μενα παντως δεν εχει τυχει ποτε κατι τετοιο. Θα ηταν καλο να εκανες ενα factory reset(σβηνονται τα αρχεια στην εσωτερικη μνημη) ή να κοιταξεις τις ρυθμισεις τηλεφωνου-κλησεων. ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, ποιος ειπε οτι δεν γινεται; :confused: Οπως εισαι στην αρχικη οθονη ξεζουμαρεις με τα δυο δαχτυλα (οπως οταν ζουμαρουμε σε μια φωτογραφια, το αναποδο θα κανεις) και κρατας την σελιδα που θες να βγαλεις κλικαρισμενη και την σερνεις προς τα πανω ή οπου ειναι ο καδος. ;)

 

Ευχαριστω.Την σερνω προς τα επανω ή δεξια /αριστερα οπου θελω ? Προαπσθω δεξια/αριστερα αλλα μου χαλαει τη θεση των αλλων αρχικων σελιδων.Δεν ξερω αν υπαρχει αλλη λυση απο το να τις σβησω και να τις ξαναφτιαξω.

 

Διορθωση: Τα καταφερα τελικα με λιγο παρα πανω ...παιδεμα ! Ευχαριστω.

Edited by Γιάννης

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε ολους θα ήθελα να ρωτήσω για το s4 γιατί χαμηλώνει απο μόνη της η ένταση του ήχου κλήσης μετά απο δυο τρεις κλήσης . Αυτό γίνετε α την τελευταία αναβάθμιση ......ευχαριστώ
Galaxy note2,iPad air,iPhone 7plus 128GB,
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε ολους θα ήθελα να ρωτήσω για το s4 γιατί χαμηλώνει απο μόνη της η ένταση του ήχου κλήσης μετά απο δυο τρεις κλήσης . Αυτό γίνετε α την τελευταία αναβάθμιση ......ευχαριστώ

 

Κατά πάσα πιθανότητα έχεις ενεργοποιήσει την λειτουργία της "τσέπης" όπου η ένταση χαμηλώνει αν έχεις το τηλέφωνο στη τσέπη σου. Αν θυμάμαι καλά είναι στις ρυθμίσεις του ήχου.

Link to comment
Share on other sites

Ζηταω προκαταβολικα συγνωμη γιατι ξανα-εχω κανει αυτην την ερωτηση και δεν ελαβα καποια απαντηση για το πως μπορω να λυσω το παρακατω προβλημα γι' αυτο και την ξανα-κανω.

 

Σας εχει τυχει ποτε στο ασχετο να σας παρει καποιος τηλεφωνο και με το που το σηκωσετε να τον ακουτε στο μεγαφωνο και οχι στο ακουστικο του τηλεφωνου?

 

Το τηλεφωνο εχει android 5.0.1 cosmote.

 

Μου τυχαίνει και εμένα αυτό κάποιες φορές και ιδικά όταν το τηλέφωνο είναι ζεστό π.χ. όταν το έχω στη φόρτιση και το βγάλω πριν ακόμα κρυώσει εάν καλέσει κάποιος πολλές αν και όχι πάντα μου το κάνει.

Αλλά το έχω παρατηρήσει σε σε άσχετες στιγμές.

Με την kitkat δεν το έκανε ποτέ.

Link to comment
Share on other sites

Και εμενα με την kitkat δεν το εκανε ουτε εμενα.

Εμενα το κανει σε παντελως ασχετες στιγμες χωρις καν να το φορτιζω ή να ειναι ζεστο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε ολους θα ήθελα να ρωτήσω για το s4 γιατί χαμηλώνει απο μόνη της η ένταση του ήχου κλήσης μετά απο δυο τρεις κλήσης . Αυτό γίνετε α την τελευταία αναβάθμιση ......ευχαριστώ

Και σε μένα συμβαίνει το ίδιο και έχει αρχίσει και μου την δίνει...

Κατά πάσα πιθανότητα έχεις ενεργοποιήσει την λειτουργία της "τσέπης" όπου η ένταση χαμηλώνει αν έχεις το τηλέφωνο στη τσέπη σου. Αν θυμάμαι καλά είναι στις ρυθμίσεις του ήχου.

Μάλλον μπερδεύεσαι φίλε μου. Η λειτουργία τσέπης ενισχύει τον ήχο κλήσης, δεν τον ελαττώνει.

Racing because all other sports require one ball only!
Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα συμβαίνει το ίδιο και έχει αρχίσει και μου την δίνει...

 

Μάλλον μπερδεύεσαι φίλε μου. Η λειτουργία τσέπης ενισχύει τον ήχο κλήσης, δεν τον ελαττώνει.

 

Καλά, δοκίμασέ το, δες αν λύνει το πρόβλημα και το ξανασυζητάμε...!

Link to comment
Share on other sites

Καλά, δοκίμασέ το, δες αν λύνει το πρόβλημα και το ξανασυζητάμε...!

 

Χωρίς να θέλω να κάνω τον έξυπνο η να θέλω να δημιουργήσω αντιπαράθεση, ίσως όντως να πρόκειται για πρόβλημα της αναβάθμισης και να λύνεται με αυτόν τον τρόπο, βέβαια η εν λόγω δυσλειτουργία δεν κάνει την εμφάνιση της στην τσέπη αλλά γενικότερα μετά από κάποια η κάποιες κλήσεις.

 

Πάντως η εν λόγω λειτουργία στο Galaxy S4 αποσκοπεί στην αύξηση του ήχου κλήσης όταν το κινητό είναι στην τσέπη..

http://blog.laptopmag.com/control-ringer-volume-in-pocket-galaxy-s4

Racing because all other sports require one ball only!
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια μετα την αναβαθμιση όχι μονο δεν εχω δει βελτιωση στην μπαταρια μου αλλα χειροτερα είναι.Εχουμε καμια λυση μηπως δωσουμε καθολου παραταση εχω ηδη το Battery doctor γι`αυτη τη δουλεια.
Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν ειδα μεγαλυτερη καταναλωση μπαταριας με την νεα εκδοση . Επειδη ομως το κινητο ειναι 18 μηνων πηρα αυτη προχθες και βρηκα την υγεια μου μιας και εκτος το bluetooth τα εχω ολλα ανοιχτα ολη μερα .

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια μετα την αναβαθμιση όχι μονο δεν εχω δει βελτιωση στην μπαταρια μου αλλα χειροτερα είναι.Εχουμε καμια λυση μηπως δωσουμε καθολου παραταση εχω ηδη το Battery doctor γι`αυτη τη δουλεια.

Προγραμματα αυτου του ειδους μονο κακο παρα καλο κανουν φιλε μου.

Θα σου προτεινα να το απεγκαταστησεις εντελως και απλα να κανεις ανενεργες οποιες εφαρμογες του κινητου δεν θελεις ετσι και πολυ μνημη θα γλειτωσεις και μην σου πω θα δουλευει πολυ καλυτερα το κινητο.

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να θέλω να κάνω τον έξυπνο η να θέλω να δημιουργήσω αντιπαράθεση, ίσως όντως να πρόκειται για πρόβλημα της αναβάθμισης και να λύνεται με αυτόν τον τρόπο, βέβαια η εν λόγω δυσλειτουργία δεν κάνει την εμφάνιση της στην τσέπη αλλά γενικότερα μετά από κάποια η κάποιες κλήσεις.

 

Πάντως η εν λόγω λειτουργία στο Galaxy S4 αποσκοπεί στην αύξηση του ήχου κλήσης όταν το κινητό είναι στην τσέπη..

http://blog.laptopmag.com/control-ringer-volume-in-pocket-galaxy-s4

 

Δεν μπερδεύεται καθόλου φίλε. Είχα και εγώ το ίδιο πρόβλημα. Προσωπικά είχα ενεργοποιήσει την "ένταση τσέπης" και ταυτόχρονα είχα επιλέξει η ένταση του κινητού να είναι στην "σκάλα 5" (αν σκεφτέις οτι η κλίμακα της έντασης είναι σύνολικά 7). Όταν είχα το κινητό στο γραφείο και γενικά οπουδήποτε εκτός τσέπης, έκανα κλήση και αφού την άγηνα ανοιχτή για λίγο και μετά την έκλεινα η ένταση ήχου κλήσης ήταν ακόμα στη "σκάλα 5".

 

Μετά δοκίμασα το ίδιο αλλά με το να κάνω κλήση ενώ έχω το κινητό στη τσέπη του μπουφάν. Αυτό που παρατήρησα ήταν οτι η ένταση από τη σκάλα 5 κατέβαινε στη σκάλα 1 και αυξανόνταν πάλι στη 5 επειδή ήταν στη τσέπη (εξού και η λειτουργία του συγκεικριμένου feature). ΑΛΛΑ όταν το έκλεινα η ένταση του ήχου κλήσης δεν παρέμενε στη "σκάλα 5" αλλά κατέβαινε στην "σκάλα 1". Δοκίμασε το και αν δεν συμβαίνει αυτό τότε κάποιο άλλο πρόβλημα έχει το κινητό σου.

 

Τώρα ήθελα να ρωτήσω κάτι άλλο. Σήμερα το πρωί μου έστειλαν ένα μήνυμα αλλά η ένταση του ήχου ήταν πολύ χαμηλή. Μετά δοκίμασαν να το τσεκάρω δυναμώνοντας και χαμηλώνοντας την ένταση του ήχου κλήσης και του συστήματος και παρατήρησα ότι ο ήχος έβγαινε από το ακουστικό του κινητού και όχι από το κύριο ήχειο (που βρίσκεται στο πίσω μέρος). Έκανα επανεκίνηση και ευτυχώς διορθώθηκε. Μήπως ξέρει κανείς τι φταίει (εφαρμογή ή κάποια ρύθμιση); Επίσης όταν έχω το κινητό σε αθόρυβο ΜΕ δόνηση, για κάποιο λόγο δεν δονείται όταν λαμβάνω μηνύματα κτλ.... Συγγνώμη για το "wall of text" :)

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορω να απενεργοποιησω το οριο δεδομενων ωστε να μην με προειδοποιεί καθε φορα που το ξεπερναω.
Link to comment
Share on other sites

Πως μπορω να απενεργοποιησω το οριο δεδομενων ωστε να μην με προειδοποιεί καθε φορα που το ξεπερναω.

 

ρυθμίσεις - χρήση δεδομένων

αφού ενεργοποιήσεις τα δεδομένα κινητής, θα σου δείξει στο γράφημα που είναι το όριο και που σε προειδοποιεί.. από εκεί το ανεβοκατεβάζεις όσο θέλεις

Cats are like Music:

It's foolish to try to explain their worth

to those who don't appreciate them :kitty:

Link to comment
Share on other sites

Ναι το ξερω αυτο αλλα αν δεν θελω να με προειδοποιει ποτε τι βαζω μηδεν?

 

Και αυτο ειναι για καθε μηνα και του δηλωνεις καθε ποτε θα κλεινει μηνα ή γενικως οταν φτασεις το οριο που εχεις δηλωσει?

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου, αν δεν θέλεις να σε προειδοποιεί, βάζεις μεγαλύτερα όρια από το συμβόλαιο σου. Κάθε μήνα θα ανανεώνεται μόνο του, στην ημερομηνία που του έχεις ορίσει. Βέβαια, επειδή δεν κλείνει μόνο του τα δεδομένα, ο μόνος λόγος που υπάρχει, είναι για να προειδοποιεί !
Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν ειδα μεγαλυτερη καταναλωση μπαταριας με την νεα εκδοση . Επειδη ομως το κινητο ειναι 18 μηνων πηρα αυτη προχθες και βρηκα την υγεια μου μιας και εκτος το bluetooth τα εχω ολλα ανοιχτα ολη μερα .

 

Εχεις δει τρελη διαφορα με την καινουργια μπαταρια?

Edited by thanos4evil
Link to comment
Share on other sites

Εχεις δει τρελη διαφορα με την καινουργια μπαταρια?

 

Ναι πολυ μεγαλη διαφορα . Με την παλια καθε μεσημερι το φορτιζα γιατι τα εχω ολα "ανοιχτα"

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 (I9505)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...