Jump to content

Samsung Galaxy S4 (I9505)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

θελω να αλαξω ρομ και θελω μια βοηθεια

ποιον οδηγο να ακολουθησω?

 

το τηλ ειναι αγορα απο σιγκαπουρη και βρισκεται στην 4.3

Edited by bilis38
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα σας έχω το samsung s4 και πάντα είχε λίγο ανεβασμένη θερμοκρασία αλλά όλα καλά. Μέχρι χτες που εκει που ήμουν στο ιντερνετ έκανε επαννακίνηση άνοιξε έβαλα πιν και μετά έκλεισε και δεν ανοίγει παραμόνο για κάποια δευτερόλεπτα βγάζει το λογότυπο και κλείνει. Γίνεται τίποτα ή να το αφήσω;
Link to comment
Share on other sites

Παιδες εχω ενα s4 i 9506 και οταν με παιρνουν τηλ κανει επανεκινηση.ποτε αλλοτε.εχψ αλλαξει μπαταρια απο skroutz κανενα χρονο τωρα.μπορειτε να μου πειτε τι φταιει.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

γεια σας

έχω ένα s4 i9505 το οποίο έχει σπασμένη οθόνη

το θέλω για δεύτερο...... έχετε να μου προτείνετε κάποια οθόνη που να έχει δοκιμαστή? δεν έχω πολλές απαιτήσεις.... να αντέξει κάναν χρόνο μη τα φτύσει στον μήνα επάνω.....

Link to comment
Share on other sites

Παιδια αντιμετωπιζω το εξης προβλημα...το κινητο μου δεν διαβαζει την σιμ...δοκιμασα με δυο cosmote και μια wind και δεν αναγνωριζει την σιμ η συσκευη...ενω με μια αλλη Q που εχω αυτην την αναγνωριζει κανονικα....ξερει κανεις τι παιζει???
Link to comment
Share on other sites

Είχα το S4 στην άκρη εδώ και 2,5 χρόνια και 1,5 χρόνο που το δούλεψα έχει 4 χρόνια και είναι σε άριστη κατάσταση. Προχθές το ετοίμασα με επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων για να αντικαταστήσει η γυναίκα μου το κουρασμένο της S4 MINI. Δεν του είχα κάνει επίτηδες καμία αναβάθμιση από τότε που το πήρα και είχε μέσα το ανδρόιντ 4. Ξέχασα και πως το λέγανε. Διαπίστωσα το εξής κατά την αναβάθμιση, ότι τις πήρε όλες μία-μία και όχι μια και καλή. Κάθε φορά που έκανα αναβάθμιση έκανα και επαναφορά με wipe cache. Με λίγα λόγια μέχρι να πάρει την τελευταία αναβάθμιση της 5.1 πέρσι τον Νοέμβριο χρειάστηκε 4 αναβαθμίσεις και δεν πήρε κατευθείαν την τελευταία. Δεν ήξερα ότι γίνεται έτσι. Προς το παρόν δείχνει να δουλεύει καλά, αλλά η διάρκεια μπαταρίας του S4 MINI είναι απίστευτη. Χαλαρά 2 μέρες με καλή χρήση.
Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Εγγύηση έχεις?

Αν ναι...........πάνε στην αντιπροσωπεία...........

Αν οχι...........μάλλον μητρική..............

Αν πάλι σκέφτεσαι να το πετάξεις ή για ανακύκλωση.........μιας και έχουμε ίδιο, θα το ήθελα για ανταλλακτικά......

Ευχαριστώ...........

Edited by kolok
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα

όπως είπα και σ 2 πιο πάνω ποστ έχω ένα s4 με σπασμένη οθόνη

ο ιδιοκτήτης αποφάσισε να πάρει άλλο κινητό και να μη το φτιάξει

κάτοχος lg δεν γνωρίζω πολλά από samsung

το θέμα μου τώρα είναι το εξής

θέλω να πάρω buckup απ το s4 αλλά το κινητό δεν έχει συνδεθεί σε pc

πως μπορώ να κάνω χωρίς να έχω πρόσβαση στην οθόνη του κινητού.....

 

έχω κατεβάσει το kies και τους drivers αλλά δεν συνδέεται με το kies

το έβαλα σε downloadmode κατέβασε τους drive αλλά δεν έχω πρόσβαση στον εσωτερικό αποθηκευτικό χώρο.....

υπάρχει κάποιος τρόπος να πάρω buckup.....

 

 

ευχαριστω.......

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς λειτουργική οθόνη και χωρίς το ΚΙΕΣ δεν ξέρω κάποιο τρόπο...
Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα το κινητό υποστηρίζει έξυπνη θήκη?

 

Αν εννοείς θήκες τύπου s-view δηλαδή με το τζαμάκι που βλέπεις πληροφορίες ναι.

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα

όπως είπα και σ 2 πιο πάνω ποστ έχω ένα s4 με σπασμένη οθόνη

ο ιδιοκτήτης αποφάσισε να πάρει άλλο κινητό και να μη το φτιάξει

κάτοχος lg δεν γνωρίζω πολλά από samsung

το θέμα μου τώρα είναι το εξής

θέλω να πάρω buckup απ το s4 αλλά το κινητό δεν έχει συνδεθεί σε pc

πως μπορώ να κάνω χωρίς να έχω πρόσβαση στην οθόνη του κινητού.....

 

έχω κατεβάσει το kies και τους drivers αλλά δεν συνδέεται με το kies

το έβαλα σε downloadmode κατέβασε τους drive αλλά δεν έχω πρόσβαση στον εσωτερικό αποθηκευτικό χώρο.....

υπάρχει κάποιος τρόπος να πάρω buckup.....

 

 

ευχαριστω.......

Δοκίμασε εδώ

[sIGPIC][/sIGPIC]deltahacker.gr Ελληνικό περιοδικό για το ethical hacking

Η αληθινή αξία ενός ανθρώπου φαίνεται στο πως φέρεται σε κάποιον, από τον οποίο δεν μπορεί να έχει κανένα όφελος

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπερα εχει καταφερει να περασει καποιος nougat και να μην εχει θεμα;να παιζουν ολα κανονικα ; υπέρυθρες κτλ;
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Καλησπέρα παιδιά θέλω τη βοήθεια σας με το s4 που έχω. Τον τελευταίο καιρό μου έκανε επανεκκίνηση από μόνο του, εσβηνε μονο του και μετά όταν το άνοιγα έβγαζε το σήμα της samsung και μετά έσβηνε. Για να ανοίξει έβγαζα μπαταρία και μετά πάλι το ίδιο. Έκανα recovery booting , wipe cache και μετά όλα καλά μέχρι μια μέρα που έκανε πάλι όλο τον κύκλο που ανέφερα και όταν πήγα για recovery booting δεν ξανάνοιξε. Τώρα το αναγνωρίζει ο υπολογιστής έτσι: Qualcomm HS-USB QDLoader9008 (com8). Για δώστε τα φώτα σας.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων, Παναγιώτης.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά θέλω τη βοήθεια σας με το s4 που έχω. Τον τελευταίο καιρό μου έκανε επανεκκίνηση από μόνο του, εσβηνε μονο του και μετά όταν το άνοιγα έβγαζε το σήμα της samsung και μετά έσβηνε. Για να ανοίξει έβγαζα μπαταρία και μετά πάλι το ίδιο. Έκανα recovery booting , wipe cache και μετά όλα καλά μέχρι μια μέρα που έκανε πάλι όλο τον κύκλο που ανέφερα και όταν πήγα για recovery booting δεν ξανάνοιξε. Τώρα το αναγνωρίζει ο υπολογιστής έτσι: Qualcomm HS-USB QDLoader9008 (com8). Για δώστε τα φώτα σας.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων, Παναγιώτης.

 

Δοκίμασες να το ανοίξεις ενώ είναι στην πρίζα; Μήπως τα έπαιξε η μπαταρία; Αλλιώς η μόνη λύση είναι η επαναφορά.

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν δοκίμασα και ενώ ήταν στη μπαταρία χωρίς τύχη. Η μπαταρία έχει τάση κανονικά. Το θέμα είναι ότι δεν ανοίγει καθόλου είτε στην φόρτιση είτε χωρίς, δεν ανοίγει με κανέναν συνδυασμό κουμπιών με λίγα λόγια είναι νεκρό
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα και από μένα,

 

Είμαι κάτοχος ενός Samsung S4 gt-i9505.

Μου παρουσιάσει το εξής πρόβλημα, πριν 3 ήμερες στα καλά καθούμενα έσβησε και δεν άνοιγε.. νεκρό τελείως ..

έβγαλα την μπαταριά το άφησα κάνα 2 ωρο.

Όταν έβαλα την μπαταριά, άνοιγε από μόνο του έβγαζε το λόγο samsung s4 και έκλεινε..

όποτε πάταγα το κουμπί έκανε το ίδιο.

Το άφησα πάλι ώρα.. το έβαλα στον φορτιστή και ξαφνικά άρχισε να φορτίζει (μετά από αρκετή... ώρα), υπέθεσα πως έχει θέμα η μπαταριά, πήρα άλλη μετά από 2 ήμερες και σήμερα μου κάνει τα ίδια με την καινούργια μπαταριά..

Θα το αφήσω όλο το βράδυ εκτός, αύριο η συνεχεία.

 

Έχει τύχει σε κανέναν παρόμοιο θέμα ; :mad:

Ευχαριστώ!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα !

 

Ευχριστω για την απαντηση σου.. θα αλλαξω το Power button και θα ενημερωσω πως παει..

35€ ε.. Κινα-εκτελωνισμο-φπα σχεδον μια η αλλη θα ερθει.. :angry:

 

βρηκα τον διακοπτη 2.70€ Ελλαδα..

Edited by ganagnost02
Link to comment
Share on other sites

Ειχες δικιο τσεκαρα τον διακοπτη με πολυμετρο ειχε βραχυκυκλωμα, δε πηγέ καν το μυαλο μου στον διακοπτη! Ευχαριστω !! Τον αφαιρεσα και το κινητο ανοιξε κανονικα και φορτιζει!! οποτε θα παω να παρω το διακοπτακι θα το βαλω πανω και ολα κομπλε.:lol:
Link to comment
Share on other sites

Καλώς σας βρήκα:D

 

Κάποιος που να ασχολείται με τροποποιήσεις να δώσει ένα χέρι βοηθείας?

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7367580#post7367580

 

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων:)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
καλησπερα θελω την βοηθεια σας για το samsung s4!σημερα καποια στιγμη μου εκλεισε.παω νατο ανοιξω τιποτα..βγαζω την μπαταρια την ξαναβαζω ανοιγει για 2 δευτερολεπτα και ξανακλεινει..αλλαξα και μπαταρια και παλι τα ιδια..ουτε φορτιζει!!!το μονο που κανει ειναι οτι οταν βγαζω την μπαταρια και την ξαναβαζω απλα ανοιγει για 2 δευτερολεπτα..τα φωταααα σας παιδιααααα
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 (I9505)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...