Jump to content

Samsung Galaxy S4 (I9505)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι εγώ είχα το ίδιο θέμα μερικές σελίδες πίσω

 

Ευτυχώς η αντιπροσωποία το αναγνώρισε σαν πρόβλημα και θα γίνει αντικατάσταση του κινητού :D

 

 

θα το κάνω και εγώ!!!! πράγματι ειναι θέμα... εβγαλα προχτες κάτι κατα τα αλλα εξαιρετικές φωτό και ειμαι λες και εχω ικτερο....

"Ash nazg durbatulûk, ash nazg gimbatul,

ash nazg thrakatulûk agh burzum-ishi krimpatul."

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

:blink:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.plexnor.gravityscreenofffree

 

Δοκιμασε λιγο αυτη την εφαρμογή να δεις αν δουλευει ο αισθητηρας;

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Ετσι οπως μου τα λες εχει προβλημα ο αισθητηρας σου και δεν το εχω ξαναδιαβασει μεσα στο νημα του s4

Μαλλον για σαμμυ με βλεπω...

Link to comment
Share on other sites

Φιλε δες πρωτα κατι πριν πας στο service...πατα *#0*# ..πατα sensor....και βαλε το δαχτυλο σου στους σενσορες πανω....σου κανει την ενδεικτικη δονηση και το πρασινισμα???

Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

Φιλε δες πρωτα κατι πριν πας στο service...πατα *#0*# ..πατα sensor....και βαλε το δαχτυλο σου στους σενσορες πανω....σου κανει την ενδεικτικη δονηση και το πρασινισμα???

 

Φιλε μου το εκανα κι εγω αυτο που ανεφερες, και οταν βαζω το χερι μου πρασινιζει και κανει ταυτοχρονα δονηση.. Τι ειναι??

Γιατι εχω κι εγω το θεμα με τιν κιτρινιλα με το φλας..

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα..μια ερωτηση αν και ειναι λιγο χαζη..η sim που παιρνει το κινητο ειναι Micro-SIM..αυτην την παιρνω απο την εταιρεια που ειμαι ή κοβεται η υπαρχουσα?και αν για καποιο λογο θελω να την βαλω στο παλιο κινητο τι γινεται?
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου το εκανα κι εγω αυτο που ανεφερες, και οταν βαζω το χερι μου πρασινιζει και κανει ταυτοχρονα δονηση.. Τι ειναι??

Γιατι εχω κι εγω το θεμα με τιν κιτρινιλα με το φλας..

 

Κι εμενα μου το κανει το πρασινισμα αυτο με την δονηση οταν εχω το δαχτυλο πανω στους sensors....Να ανυσηχω??:(

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Κι εμενα μου το κανει το πρασινισμα αυτο με την δονηση οταν εχω το δαχτυλο πανω στους sensors....Να ανυσηχω??:(

 

Κατσε να μας δωσει απαντηση το παλικαρι που το αναρτησε να δουμε τι θας μας πει!!

Link to comment
Share on other sites

Στον αριστερο σενσορα δεν κανει τιποτα,μολις πλησιασω τους αλλους 2 στα δεξια πρασινιζει και δονητε.οπιτε μαλλον εχει θεμα ο αριστερος?
Link to comment
Share on other sites

:) Η απαντηση ηταν στον φιλο που εχει προβλημα οταν καλει που δεν σβηνει η οθονη του...Αυτο που κανατε και πρασινιζει και δονειται ειναι οτι ΔΟΥΛΕΥΕΙ ο αισθητηρας .....ολα καλα δηλαδη..

Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

:) Η απαντηση ηταν στον φιλο που εχει προβλημα οταν καλει που δεν σβηνει η οθονη του...Αυτο που κανατε και πρασινιζει και δονειται ειναι οτι ΔΟΥΛΕΥΕΙ ο αισθητηρας .....ολα καλα δηλαδη..

 

Ωραια.ολα καλα σε εμενα!!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα..μια ερωτηση αν και ειναι λιγο χαζη..η sim που παιρνει το κινητο ειναι Micro-SIM..αυτην την παιρνω απο την εταιρεια που ειμαι ή κοβεται η υπαρχουσα?και αν για καποιο λογο θελω να την βαλω στο παλιο κινητο τι γινεται?

 

Πας στην εταιρεια σου και σου την κοβουν..(μπορεις και μονος αλλα αστο).....Αν θες να την βαλεις σε αλλο κινητο μια προχειρη λυση ειναι να κρατησεις το γυρω γυρω πλαισιο και προσαρμοστην...

Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

Πας στην εταιρεια σου και σου την κοβουν..(μπορεις και μονος αλλα αστο).....Αν θες να την βαλεις σε αλλο κινητο μια προχειρη λυση ειναι να κρατησεις το γυρω γυρω πλαισιο και προσαρμοστην...

 

δηλαδη κρατω αυτο που θα κοψουν σε περιπτωση που θελω να την βαλω ξανα σε παλιο κινητο και ειναι λειτουργικη?

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη κρατω αυτο που θα κοψουν σε περιπτωση που θελω να την βαλω ξανα σε παλιο κινητο και ειναι λειτουργικη?

 

Πατεντα.........Ειπα οτι ειναι προχειρη λυση..δεν ημουν σαφης?

Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

Φυσικα και αξιζει και το λεω γιατι το εκανα εγω πριν μερικους μηνες. Ειδικα αν σε ενδιαφερει h καμερα είναι μερα με την νυχτα χωρις να είναι κακη του S3

 

Πλάκα κάνεις τώρα ε? Του s3 η κάμερα είναι πολύ καλύτερη. Τα έχω και τα δύο και το παρατηρώ σε κάθε φωτογραφία. Μεγάλο ξενέρωμα η κάμερα του s4. Ευτυχώς πάει για πούλημα από Δευτέρα. Κατά τα άλλα είναι εξαιρετικο κινητό. Αρκεί να του βάλεις βέβαια καμιά aosp γιατί το touchwiz είναι για γέλια.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το s4 της αδερφής μου χάνει συνέχεια το σήμα του φοράει micro sim αυτή που είχε στο iphone και είναι 3 χρονών. Είναι για service ή φταίει η κάρτα; Αν είναι απο την κάρτα να την αντικαταστισει με μια 4g;Το πρόβλημα ξεκίνησε μετά την αναβάθμιση σε 4.4.2 με καθαρή εγκατάσταση και hard reset μετά την εγκατάσταση.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το s4 της αδερφής μου χάνει συνέχεια το σήμα του φοράει micro sim αυτή που είχε στο iphone και είναι 3 χρονών. Είναι για service ή φταίει η κάρτα; Αν είναι απο την κάρτα να την αντικαταστισει με μια 4g;Το πρόβλημα ξεκίνησε μετά την αναβάθμιση σε 4.4.2 με καθαρή εγκατάσταση και hard reset μετά την εγκατάσταση.

 

Επειδή το λές ξεκάθαρα ότι το πρόβλημα ξεκίνησε μετά την 4.4.2 νομίζω ότι ευθύνεται η rom και το modem της γιατί και εγώ έχω το ίδιο θέμα σε σημεία που δέν έχω καλό σήμα.Στο σπίτι χάνω συνέχει κλήσεις και μόνο.Ωπουδήποτε αλλού που έχει φούλ σήμα δεν έχω θέμα.

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Έχει σχέση το modem με το σήμα του κινητού; Μπορούμε να κάνουμε κάτι ή να το στείλω για service και εκεί να του αλλάξουν rom απο αυστριακή που φοράει να του βάλουν ελληνική μήπως και στρώσει.
Link to comment
Share on other sites

Έχει σχέση το modem με το σήμα του κινητού; Μπορούμε να κάνουμε κάτι ή να το στείλω για service και εκεί να του αλλάξουν rom απο αυστριακή που φοράει να του βάλουν ελληνική μήπως και στρώσει.

To modem είναι το κινητό σαν κινητό (όχι οι smart λειτουργίες) και ευθύνεται για τo σήμα wifi και κινητής τηλεφωνίας.

Εγώ έχω το Ελληνικο modem και έχω το ίδιο θέμα.

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

To modem είναι το κινητό σαν κινητό (όχι οι smart λειτουργίες) και ευθύνεται για τo σήμα wifi και κινητής τηλεφωνίας.

Εγώ έχω το Ελληνικο modem και έχω το ίδιο θέμα.

 

Και το δικό μου είναι Ελληνικό αλλά δεν έχω τέτοιο θέμα. Άρα λες ότι δεν υπάρχει κάποια λύση ούτε στο service;

Link to comment
Share on other sites

Και το δικό μου είναι Ελληνικό αλλά δεν έχω τέτοιο θέμα. Άρα λες ότι δεν υπάρχει κάποια λύση ούτε στο service;

Τι να πω δεν ξέρω...με έπαιρνε η γυναίκα μου το πρωί που έγραφα το μύνημα και τελικά με πήρε στο γραφείο γιατί ανησύχησε.'Ηταν ανοιχτό κανονικά με την μπάρα να την κατεβάζω κάτω και να λέει Cosmote αλλά το σήμα ανύπαρκτο.Ούτε μιά γραμμή.Το έκλεισα και το ξανάνοιξα και μου ήρθαν 11 κλήσεις.:wacko:

 

Ίσως να θέλει να ξαναπεράσω την rom μήπως δεν έκατσε καλά με OTA τι να πώ....:confused:

Βαριέμαι το στήσιμο από την αρχή αλλιώς θα το είχα ήδη κάνει.:lol:

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Εχετε προσεξει αν ειστε μεσα σε καποιο μενου και ανεβοκαταβαινετε πανω-κατω, αν πατωντας την οθονη τρεμοπαιζουν οι γραμμες που χωριζουν τα περιεχομενα του μενου?
Link to comment
Share on other sites

Τι να πω δεν ξέρω...με έπαιρνε η γυναίκα μου το πρωί που έγραφα το μύνημα και τελικά με πήρε στο γραφείο γιατί ανησύχησε.'Ηταν ανοιχτό κανονικά με την μπάρα να την κατεβάζω κάτω και να λέει Cosmote αλλά το σήμα ανύπαρκτο.Ούτε μιά γραμμή.Το έκλεισα και το ξανάνοιξα και μου ήρθαν 11 κλήσεις.:wacko:

 

Ίσως να θέλει να ξαναπεράσω την rom μήπως δεν έκατσε καλά με OTA τι να πώ....:confused:

Βαριέμαι το στήσιμο από την αρχή αλλιώς θα το είχα ήδη κάνει.:lol:

 

Ευχαριστώ πάντως για τον χρόνο σου. Γράφει μη εγγεγραμμένο στο δίκτυο της αδερφής μου και στρώνει μετά από επανεκκίνηση.

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας , Γιά λογαριασμό κάποιου φίλου με S4 .

Εκανε αναβάθμιση σε Kit-Kat και του παρουσιάζει το παρακάτω πρόβλημα .

Οταν ανοίγει τις επαφές και επιλέγει κάποια επαφή , πριν την Kit-Kat , πατώντας το πράσινο τηλεφωνάκι (!) , του έκανε τη σύνδεση

με την επαφή του . Τώρα αντί γιά την άμεση σύνδεση του βγαίνει μιά ταμπέλα '' Πραγματοποίηση κλήσης" με επιλογές Κλήση Κινητού και Κλήση Internet .

Τι διάβολο είναι αυτά να θες δέκα κινήσεις γιά να κάνεις μιά απλή κλήση τηλεφώνου .

Υπαρχει κάποιος τρόπος αποφυγής αυτών των επιλογών και να γίνεται η κλήση άμεσα χωρίς να παρουσιάζεται αυτο το παράθυρο επιλογών ?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 (I9505)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...