Jump to content

Samsung Galaxy S4 (I9505)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γεια σε ολους,,,

Αντιμετοπιζω εδω και 3-4 μερες προβλημα με το email στο galaxy μου.

Ειχα σεταρει το εταιρικο email στο s4 και ξαφνικα και το δουλευα για κανα μηνα χωρις προβλημα. Τωρα δεν μπορω να καταλαβω τι επαθε και δεν τα περνω..οταν λεω δεν τα περνω εννοω οτι δεν χτυπαει το notification,, πρεπει να μπω στo email και να κανω refresh για να τα κατεβασει.. Εκανα διαγραφη του λογαριασμου και τον ξαναπερασα αλλα τα ιδια... Επισης οι αλλοι συναδελφοι δεν αντιμετοπιζουν προβλημα.

Εχει κανεις καμια ιδεα;;

 

Ευχαριστω

 

δοκιμασε αυτο και πες μου Settings->Data Usage->Αριστερο touch κουμπακι που φερνει το παραθυρο ρυθμισεων->Ticked το Auto Sync Data

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να δει και να μου πει ποια έκδοση WatchOn έχει στο κινητό του, γιατί εγώ έχω την 6.1.4 και στο play store(6.1.6) μου λέει ότι δεν είναι συμβατό με το κινητό μου.

 

Ευχαριστώ.

 

To ίδιο και σε μένα . Μου λέει ότι δεν είναι συμβατό με τη συσκευή μου!!!!.

Θέλω να βλέπω να γράφουμε ελληνικά με τόνους , Θέλω Windows 8.1 Για το Commodore 64 μου. Η ιστορία μου είναι απλή: Oric 1, Oric Atmos, Commodore 64,Sinclair QL, Amstrad 6128.
Link to comment
Share on other sites

Μία και μόνο υποψία, γιατί συμβαίνει με το δικό μας εταιρικό.

Μήπως έχει γίνει αλλαγή password και πρέπει να το αλλάξεις και στο τάμπλετ?

 

Σε ευχαριστω αλλα το βρηκα το προβλημα,,,δεν ειχε να κανει με το password

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

δοκιμασε αυτο και πες μου Settings->Data Usage->Αριστερο touch κουμπακι που φερνει το παραθυρο ρυθμισεων->Ticked το Auto Sync Data

 

Σε ευχαριστω αλλα το βρηκα,,, ηταν αλλου το προβλημα

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να δει και να μου πει ποια έκδοση WatchOn έχει στο κινητό του, γιατί εγώ έχω την 6.1.4 και στο play store(6.1.6) μου λέει ότι δεν είναι συμβατό με το κινητό μου.

 

Ευχαριστώ.

 

Έχω την 6.1.4

 

 

To ίδιο και σε μένα . Μου λέει ότι δεν είναι συμβατό με τη συσκευή μου!!!!.

 

Εγώ έχω την 6.2.6! Πως γίνεται αυτο?

 

 

EDIT: Δια του λόγου το εληθες.

https://www.dropbox.com/s/f07pvwsw3phr9sd/Screenshot_2014-03-15-19-13-56.png

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Μπορει να ειναι καποιο προβλημα που ισως το διορθωσουν με καποιο μικρο update.

Εμενα δεν μου εχει ερθει ακομα η 4.4.2 αφου εχω branded κινητο.

Οταν μου ερθει θα δοκιμασω αν ισχυουν αυτα που λες και δεν μπορεις να φτιαξεις φακελους κ.τ.λ. στην καρτα sd του κινητου.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.Απο τοτε που περασα την 4.4.2 παρατηρησα οτι μερικες φορες το τηλεφωνο "παγωνει"και δε μπορω να κσνω τιποτα εαν δεν κανω επανεκκινηση.Εχει συμβει σε κανεναν αυτο;τι μπορει να φταιει;
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω την 6.2.6! Πως γίνεται αυτό?

 

 

EDIT: Δια του λόγου το εληθές.

https://www.dropbox.com/s/f07pvwsw3phr9sd/Screenshot_2014-03-15-19-13-56.png

 

Και εγώ αυτή είχα πριν κάνω "επαναφορά εργοστασιακής έκδοσης", αλλά άμα δεις είναι χειρότερη από την 6.1.4...... δεν έχει ούτε τις εκπομπές και λείπουν και πολλές συσκευές....

 

Δεν ξέρω ακριβώς τι παίζει με τις εκδόσεις, αλλά πιστεύω ότι με την 4.4.2. η Samsung έβαλα μαζί με το Update και κάποια βελτιωμένη έκδοση του WatchOn αλλάζοντας ταυτόχρονα την αρίθμησή της για το Galaxy 4.

 

*Άσχετο, δοκίμασα το WatchOn που έγινε leak για το Galaxy S5, και όχι μόνο έχει κάποιες συσκευές που ήθελα αλλά δεν υπήρχαν, αλλά έβαλε και επιλογή για DIGEA.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.Απο τοτε που περασα την 4.4.2 παρατηρησα οτι μερικες φορες το τηλεφωνο "παγωνει"και δε μπορω να κσνω τιποτα εαν δεν κανω επανεκκινηση.Εχει συμβει σε κανεναν αυτο;τι μπορει να φταιει;

 

Και εμενα μου παγωνει οταν ειναι σβηστη η οθονη.Το ιδιο και με εσενα?

Samsung Galaxy Note 4 N910C Black
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ αυτή είχα πριν κάνω "επαναφορά εργοστασιακής έκδοσης", αλλά άμα δεις είναι χειρότερη από την 6.1.4...... δεν έχει ούτε τις εκπομπές και λείπουν και πολλές συσκευές....

 

Δεν ξέρω ακριβώς τι παίζει με τις εκδόσεις, αλλά πιστεύω ότι με την 4.4.2. η Samsung έβαλα μαζί με το Update και κάποια βελτιωμένη έκδοση του WatchOn αλλάζοντας ταυτόχρονα την αρίθμησή της για το Galaxy 4.

 

*Άσχετο, δοκίμασα το WatchOn που έγινε leak για το Galaxy S5, και όχι μόνο έχει κάποιες συσκευές που ήθελα αλλά δεν υπήρχαν, αλλά έβαλε και επιλογή για DIGEA.

 

 

 

Δεν μπορώ να καταλάβω, είναι λιγάκι κουλό να έχει κάνει roll back στις εκδοσεις! Το ανάποδο να το καταλάβω!

Για δωσε κάποιο λινκ να δούμε περί τίνος πρόκειται. .....

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω την 6.2.6! Πως γίνεται αυτο?

 

 

EDIT: Δια του λόγου το εληθες.

https://www.dropbox.com/s/f07pvwsw3phr9sd/Screenshot_2014-03-15-19-13-56.png

 

Κι εγώ αυτή έχω, 6.2.6.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους σας.

Μια καλη μου φιλη μετα και απο δικη μου παροτρυνση αγορασε το S4.

μεχρι τωρα της εχει παρουσιασει 3 θεματακια

1.κολλησε το κινητο για αρκετη ωρα ενω εβλεπε κατι στην οθονη,και χρειαστηκε 3 λεπτα περιπου να κανει restart.(αληθεια πως κανει καποιος restart αν εχει κολλησει;Ποιος ειναι ο συνδυασμος πληκτρων;)

να σημειωσω εχει κλασσικες εφαρμογες skype,foursquare ,και καμμια 10αρια ακομα,oxi πολλα πραγματα

 

2.μετα εκανε αναβαθμιση στο κινητο σε 4.4.2 ΟΤΑ (ελληνικο κινητο αγορασμενο απο Κωτσοβολο).Ενω ανοιξε την εφαρμογη foursquare μετα απο λιγο παλι κολλησε το τηλεφωνο...και παλι χρειαστηκε να το κλεισει.

 

3.την επομενη μερα εβγαλε σχεδον ολες τις εφαρμογες και το εβαλε να φορτισει,μολις το ανοιξε (το ειχε κλειστο) δεν ειχε σημα παρα εκανε παλι restart.

 

αν καποιος μπορει να κανει τον κοπο να πει την γνωμη του θα μου κανει χαρη.Εχει ξενερωσει αφανταστα και ειναι κριμα.

Πιστευω ειναι θεμα των εφαρμογων αλλα και το οτι το κινητο δεν εχει στρωσει σχετικα.

Επισης καποιος ξερει αν αυτα τα προβληματακια εξαφανιζονται με clean install?

 

χιλια ευχαριστω

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους σας.

Μια καλη μου φιλη μετα και απο δικη μου παροτρυνση αγορασε το S4.

μεχρι τωρα της εχει παρουσιασει 3 θεματακια

1.κολλησε το κινητο για αρκετη ωρα ενω εβλεπε κατι στην οθονη,και χρειαστηκε 3 λεπτα περιπου να κανει restart.(αληθεια πως κανει καποιος restart αν εχει κολλησει;Ποιος ειναι ο συνδυασμος πληκτρων;)

να σημειωσω εχει κλασσικες εφαρμογες skype,foursquare ,και καμμια 10αρια ακομα,oxi πολλα πραγματα

 

2.μετα εκανε αναβαθμιση στο κινητο σε 4.4.2 ΟΤΑ (ελληνικο κινητο αγορασμενο απο Κωτσοβολο).Ενω ανοιξε την εφαρμογη foursquare μετα απο λιγο παλι κολλησε το τηλεφωνο...και παλι χρειαστηκε να το κλεισει.

 

3.την επομενη μερα εβγαλε σχεδον ολες τις εφαρμογες και το εβαλε να φορτισει,μολις το ανοιξε (το ειχε κλειστο) δεν ειχε σημα παρα εκανε παλι restart.

 

αν καποιος μπορει να κανει τον κοπο να πει την γνωμη του θα μου κανει χαρη.Εχει ξενερωσει αφανταστα και ειναι κριμα.

Πιστευω ειναι θεμα των εφαρμογων αλλα και το οτι το κινητο δεν εχει στρωσει σχετικα.

Επισης καποιος ξερει αν αυτα τα προβληματακια εξαφανιζονται με clean install?

 

χιλια ευχαριστω

 

Δημήτρη κάτι δεν πάει καλά με την συγκεκριμένη συσκευή. 7 μήνες που το είχα εγώ κι ενα μήνα τωρα στα χέρια της γυναίκας μου, δεν έχει κολλήσει ουτε μια φορά.

Ζήτημα αν σ αυτό το διάστημα παρουσιαστηκε κόλλημα σε μεμονωμένες εφαρμογές. Και τοτε όμως, πατώντας το home button έκλεινε η εφαρμογή. Δεν κολλούσε η συσκευή.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Και εμενα μου παγωνει οταν ειναι σβηστη η οθονη.Το ιδιο και με εσενα?

 

Εμενα το κανει ενω λειτουργει και ειναι ανοικτη η οθονη

Link to comment
Share on other sites

Δημήτρη κάτι δεν πάει καλά με την συγκεκριμένη συσκευή. 7 μήνες που το είχα εγώ κι ενα μήνα τωρα στα χέρια της γυναίκας μου, δεν έχει κολλήσει ουτε μια φορά.

Ζήτημα αν σ αυτό το διάστημα παρουσιαστηκε κόλλημα σε μεμονωμένες εφαρμογές. Και τοτε όμως, πατώντας το home button έκλεινε η εφαρμογή. Δεν κολλούσε η συσκευή.

 

ναι οκ αλλα εσυ εχεις αλλο κινητο...εχεις με τον exynos...καμμια σχεση!!! :D

 

Καλησπερα σε ολους.Απο τοτε που περασα την 4.4.2 παρατηρησα οτι μερικες φορες το τηλεφωνο "παγωνει"και δε μπορω να κσνω τιποτα εαν δεν κανω επανεκκινηση.Εχει συμβει σε κανεναν αυτο;τι μπορει να φταιει;

 

χμμμ να λοιπον που η 4.4.2 εφερε θεματακια...

ΟΤΑ το εκανες το update?

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να καταλάβω, είναι λιγάκι κουλό να έχει κάνει roll back στις εκδοσεις! Το ανάποδο να το καταλάβω!

Για δωσε κάποιο λινκ να δούμε περί τίνος πρόκειται. .....

 

Το link για S5 :

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2677686

 

Το roll back και εμένα, στην αρχή, μου φαινόταν παράξενο, αλλά εάν δεις το 6.1.4 που είναι εργοστασιακή έκδοση στο 4.4.2 θα καταλάβεις. Είναι ακριβώς σαν τα screenshot στο play store.

 

*Δεν ξέρω μήπως παίζει κάτι ανάλογα με την χώρα της ROM.....

Edited by nick_souvlaki
Link to comment
Share on other sites

καμια εφαρμογη/συντομευση για 2g(gsm)σε 4g εχουμε..?

 

 

 

*****

 

και το health και το s4 sennsor μου δειχνουν υψηλοτερη θερμοκρασια απο οτι εχω στο δωματιο.

δηλαδη αυτην την ωρα εχω 21-22 βαθμους και το s4 μου δειχνει 28-29.

γιατι..?

Edited by dp8
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους σας.

Μια καλη μου φιλη μετα και απο δικη μου παροτρυνση αγορασε το S4.

μεχρι τωρα της εχει παρουσιασει 3 θεματακια

1.κολλησε το κινητο για αρκετη ωρα ενω εβλεπε κατι στην οθονη,και χρειαστηκε 3 λεπτα περιπου να κανει restart.(αληθεια πως κανει καποιος restart αν εχει κολλησει;Ποιος ειναι ο συνδυασμος πληκτρων;)

να σημειωσω εχει κλασσικες εφαρμογες skype,foursquare ,και καμμια 10αρια ακομα,oxi πολλα πραγματα

 

2.μετα εκανε αναβαθμιση στο κινητο σε 4.4.2 ΟΤΑ (ελληνικο κινητο αγορασμενο απο Κωτσοβολο).Ενω ανοιξε την εφαρμογη foursquare μετα απο λιγο παλι κολλησε το τηλεφωνο...και παλι χρειαστηκε να το κλεισει.

 

3.την επομενη μερα εβγαλε σχεδον ολες τις εφαρμογες και το εβαλε να φορτισει,μολις το ανοιξε (το ειχε κλειστο) δεν ειχε σημα παρα εκανε παλι restart.

 

αν καποιος μπορει να κανει τον κοπο να πει την γνωμη του θα μου κανει χαρη.Εχει ξενερωσει αφανταστα και ειναι κριμα.

Πιστευω ειναι θεμα των εφαρμογων αλλα και το οτι το κινητο δεν εχει στρωσει σχετικα.

Επισης καποιος ξερει αν αυτα τα προβληματακια εξαφανιζονται με clean install?

 

χιλια ευχαριστω

 

Τέτοιες συμπεριφορές δεν είναι νορμάλ. Εμένα δε μου έχει τύχει ποτέ κάτι τέτοιο. Οπότε ας κάνει μια καθαρή εγκατάσταση κι αν δε στρώσει παει για service ή αν είναι μέσα στο DOA να το πάει πίσω και να πάρει καινούριο. Πόσο καιρό το χει;; Ο Κωτσόβολος δίνει 15 μέρες DOA νομίζω.

Link to comment
Share on other sites

Τέτοιες συμπεριφορές δεν είναι νορμάλ. Εμένα δε μου έχει τύχει ποτέ κάτι τέτοιο. Οπότε ας κάνει μια καθαρή εγκατάσταση κι αν δε στρώσει παει για service ή αν είναι μέσα στο DOA να το πάει πίσω και να πάρει καινούριο. Πόσο καιρό το χει;; Ο Κωτσόβολος δίνει 15 μέρες DOA νομίζω.

 

 

ευχαριστω

θα δει τι θα κανει.

Edited by pik.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

καμια εφαρμογη/συντομευση για 2g(gsm)σε 4g εχουμε..?

και το health και το s4 sennsor μου δειχνουν υψηλοτερη θερμοκρασια απο οτι εχω στο δωματιο.

δηλαδη αυτην την ωρα εχω 21-22 βαθμους και το s4 μου δειχνει 28-29.

γιατι..?

Elixir Widget 2 από το play. Για να σου δείξει σωστή θερμοκρασία δεν πρέπει να το κρατάς και πρέπει να το αφήσεις κάνα δεκάλεπτο στον χώρο που είσαι.
Link to comment
Share on other sites

Elixir Widget 2 από το play. Για να σου δείξει σωστή θερμοκρασία δεν πρέπει να το κρατάς και πρέπει να το αφήσεις κάνα δεκάλεπτο στον χώρο που είσαι.

 

μα λεω κι`εγω..!!ευχαριστω..:happy:

 

************

για να μην βαλω αυτην την εφαρμογη για ενα shorcut που θελω,δεν υπαρχει κατι πιο απλο,οπως το 2g σε 3g που ειχα στο s2 παραδειγμα?

Thx

Edited by dp8
Link to comment
Share on other sites

ναι οκ αλλα εσυ εχεις αλλο κινητο...εχεις με τον exynos...καμμια σχεση!!! :D

 

 

 

χμμμ να λοιπον που η 4.4.2 εφερε θεματακια...

ΟΤΑ το εκανες το update?

 

Ναι. Το εκανα ΟΤΑ.Τι να κανω;

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα παιδιά. Ελπίζω να είμαι στο σωστό thread, ένας φίλος μου έχει το S4 και θέλει να του περάσει την GPE έκδοση 4.4.2, την επίσημη. Που μπορεί να βρει Kernel και rom για να τις κατεβάσει?

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 (I9505)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...