Jump to content

Samsung Galaxy S4 (I9505)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα. Σήμερα ήμουν σε μεγάλη αλυσίδα και είδα οτι το s4 είναι συμβατό με το gear. Ισχύει αυτό;

 

Είναι δυνατόν να μην είναι συμβατό με το S4;;; Οταν πρωτοβγήκε ήταν συμβατό μόνο με S4 και Note 3...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Απλά μέχρι τώρα έβλεπα σε stand to gear και note 3. Φαντάζομαι και τα καινούργια gear θα είναι συμβατά.
Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

Έχει βρεί κανένας λύση για τα κόμματα στις επαφές όταν τις περνάς με Gmail?Κάνει διαχωρισμό μόνο του το κινητό σαν να είναι επώνυμο/ονομα.:confused:
Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Απλά μέχρι τώρα έβλεπα σε stand to gear και note 3. Φαντάζομαι και τα καινούργια gear θα είναι συμβατά.

 

Τα καινούρια έχουν συμβατότητα από την αρχή με καμιά 20αριά samsung συσκευές.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

έχω την 4.4.2 και όταν ανοίγω 3G αρχίζει να ζεσταίνεται στο πίσω μέρος εκει που έχει το λογότυπο SAMSUNG και στο μπροστινό μέρος της οθόνης (στο ίδιο ύψος). Μπορω να πω οτι ζεσταίνεται πολυ γρηγορα (μεσα σε λιγότερο από 5 λεπτά) Ακόμη και όταν έχω απλά ανοιχτό 3G με κλειστή οθόνη είναι ζεστό.

Φοράει το UFNB9 firmware (Ελληνικό). Παρατηρείτε εσείς κάτι τέτοιο; Ποιο firmware χρησιμοποιείτε να δοκιμάσω;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

έχω την 4.4.2 και όταν ανοίγω 3G αρχίζει να ζεσταίνεται στο πίσω μέρος εκει που έχει το λογότυπο SAMSUNG και στο μπροστινό μέρος της οθόνης (στο ίδιο ύψος). Μπορω να πω οτι ζεσταίνεται πολυ γρηγορα (μεσα σε λιγότερο από 5 λεπτά) Ακόμη και όταν έχω απλά ανοιχτό 3G με κλειστή οθόνη είναι ζεστό.

Φοράει το UFNB9 firmware (Ελληνικό). Παρατηρείτε εσείς κάτι τέτοιο; Ποιο firmware χρησιμοποιείτε να δοκιμάσω;

 

Μήπως να κάνεις καθαρή εγκατάσταση;; Την υψηλή θερμοκρασία την έχουμε χαιρετήσει προ πολλού στο S4, οπότε κάτι συμβαίνει. Προσωπικά δεν εχω αισθανθεί να ζεσταίνεται καθόλου ούτε με 4G.

Link to comment
Share on other sites

Ειδικά αμα δουλέψω κανα 20-30 λεπτά browsing με 3G καίει το κινητό. Έχω κάνει Clear data και cache από το recovery αφού έκανε update στην 4.4.2. Να δοκιμάσω να τη βάλω από την αρχή (με χρήση KIES κλπ;);

 

Άμα βάλω επίσημο firmware όπως λέει στον οδηγό "Επίσημα Firmwares / Kies Updates για το Galaxy S4 I9505" θα γίνει void η εγγύηση ή δεν έχει σχέση αφού είναι επίσημο της Samsung;

Link to comment
Share on other sites

Μήπως να κάνεις καθαρή εγκατάσταση;; Την υψηλή θερμοκρασία την έχουμε χαιρετήσει προ πολλού στο S4, οπότε κάτι συμβαίνει. Προσωπικά δεν εχω αισθανθεί να ζεσταίνεται καθόλου ούτε με 4G.

Ουτε λιγο?

Δηλαδη ακομα και αν τρεχεις βαριες εφαρμογες δεν σου ζεστενετε με την 4.4.2?

Link to comment
Share on other sites

Ουτε λιγο?

Δηλαδη ακομα και αν τρεχεις βαριες εφαρμογες δεν σου ζεστενετε με την 4.4.2?

 

Παιχνίδια εννοείς;; Δεν πολυπαίζω πια και δεν ξέρω. Ζεσταίνεται μόνο οταν τραβάω πολλές φωτογραφίες οι οποίες ανεβαίνουν αυτόματα στο dropbox με κακό σήμα 3G...όταν βγάλω 30 φωτογραφίες στη σειρά και δεν εχω πολύ καλο σήμα ιντερνετ και πασχίζουν να ανέβουν και online, ζεσταίνεται αλλά λίγο. Ο φίλος αναφέρει οτι καίει όμως, υπάρχει διαφορά.

Link to comment
Share on other sites

Αν βάλω το επίσημο firmware χρησιμοποιώντας το Odin, λήγει η εγγύηση;

Είμαι εντός του DOA οπότε αν υπάρχει κάποιο θέμα να μπορέσω να το δώσω πίσω. Αγόρασα 2 συσκευές μαζί και στα δύο παρατηρείται το ίδιο ακριβώς θέμα με τη ζέστη

Link to comment
Share on other sites

Αν βάλω το επίσημο firmware χρησιμοποιώντας το Odin, λήγει η εγγύηση;

Είμαι εντός του DOA οπότε αν υπάρχει κάποιο θέμα να μπορέσω να το δώσω πίσω. Αγόρασα 2 συσκευές μαζί και στα δύο παρατηρείται το ίδιο ακριβώς θέμα με τη ζέστη

 

Οχι δεν χάνεται η εγγύηση με πέρασμα official firmware .

Edited by m7ixalis

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν χανεται η εγγύηση με πέρασμα official firmware .

Από το samsung live support μου είπαν ότι θα γίνει void. Το ίδιο έχει αναφερθεί και στο xda που έψαξα

Edited by m7ixalis
Link to comment
Share on other sites

Από το samsung live support μου είπαν ότι θα γίνει void. Το ίδιο έχει αναφερθεί και στο xda που έψαξα

 

Το Odin είναι το εργαλείο που χρησιμοποιούν ακόμα και στο service της Samsung για να περνάνε τα Firmwares. Δεν υπάρχει περίπτωση να πέσει ο KNOX από το Odin. Ακόμα και downgrade να προσπαθήσεις να κάνεις δε θα πάθει τίποτα ο KNOX. Αυτός που μίλησες στο LiveChat ή κατάλαβε λάθος πράγμα ή δεν ήξερε τι του γινόταν (σύνηθες φαινόμενο για το Live Chat της Samsung).

Link to comment
Share on other sites

Από το samsung live support μου είπαν ότι θα γίνει void. Το ίδιο έχει αναφερθεί και στο xda που έψαξα

 

Δεν εχω διαβάσει να έχει συμβεί κάτι τετοιο ,αν δεν είσαι σιγουρος μην το κάνεις ,δοκίμασε ενα factory reset και αν δεν φτιάξει η θερμοκρασία το πας για service .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Μετα την αναβαθμιση μου εχει συμβει 2 φορες κατι στο s4.

Χρησιμοποιω την θηκη s-view και εκει που ειναι κλειστη η θηκη,την ανοιγω και η οθονη παραμενει ακομα απενεργοποιημενη.Παταω το κουμπι το πλαγιο για ξεκλειδωμα αλλα τιποτα και μετα απο μισο λεπτο,μου ανοιγει η οθονη.Γνωριζει κανεις τι παιζει?

Samsung Galaxy Note 4 N910C Black
Link to comment
Share on other sites

Ναι φιλε μαλλον ειναι bag γιατι το εχουν πολλοί οπως και εγω,αλλα αν καταλαβα καλα δεν καταναλωνει ενεργεια ειναι μουφα ενδειξη,αν κανω λαθος ας με διορθωσει καποιος.

 

Η ίδια λάθος ένδειξη υπάρχει και στο nexus 5, άρα το λάθος ξεκινάει από την google.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε ολους,,,

Αντιμετοπιζω εδω και 3-4 μερες προβλημα με το email στο galaxy μου.

Ειχα σεταρει το εταιρικο email στο s4 και ξαφνικα και το δουλευα για κανα μηνα χωρις προβλημα. Τωρα δεν μπορω να καταλαβω τι επαθε και δεν τα περνω..οταν λεω δεν τα περνω εννοω οτι δεν χτυπαει το notification,, πρεπει να μπω στo email και να κανω refresh για να τα κατεβασει.. Εκανα διαγραφη του λογαριασμου και τον ξαναπερασα αλλα τα ιδια... Επισης οι αλλοι συναδελφοι δεν αντιμετοπιζουν προβλημα.

Εχει κανεις καμια ιδεα;;

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχεις κλείσει το συγχρονισμό είτε γενικά είτε στο συγκεκριμένο λογαριασμό?
Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχεις κλείσει το συγχρονισμό είτε γενικά είτε στο συγκεκριμένο λογαριασμό?

 

Εγω δεν εκλεισα κατι,,,αλλα για πες μου τι να κοιταξω γιατι απο αυτα που κοιταξα δεν βρηκα κατι περιεργο,

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το βρηκα,,,ειχα κανει χαζομαρα... Τζαμπα τοσες μερες εψαχνα..

Thanks παντως

Link to comment
Share on other sites

Παιδια να κανω μια ερωτηση:Απο τοτε που μου ηρθε η αναβαθμιση σε Kitkat παρατηρησα ελαφρια πτωση στη διαρκεια της μπαταριας.Απο το wakelock detector βλεπω οτι κανει ζημια το Samsung push service.Με τι σχετιζεται αυτο; Αν το απενεργοποιησω θα εχω καποιο θεμα;

Δημήτρης

...THE BRINGER OF RAIN...

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε ολους,,,

Αντιμετοπιζω εδω και 3-4 μερες προβλημα με το email στο galaxy μου.

Ειχα σεταρει το εταιρικο email στο s4 και ξαφνικα και το δουλευα για κανα μηνα χωρις προβλημα. Τωρα δεν μπορω να καταλαβω τι επαθε και δεν τα περνω..οταν λεω δεν τα περνω εννοω οτι δεν χτυπαει το notification,, πρεπει να μπω στo email και να κανω refresh για να τα κατεβασει.. Εκανα διαγραφη του λογαριασμου και τον ξαναπερασα αλλα τα ιδια... Επισης οι αλλοι συναδελφοι δεν αντιμετοπιζουν προβλημα.

Εχει κανεις καμια ιδεα;;

 

Ευχαριστω

 

Μία και μόνο υποψία, γιατί συμβαίνει με το δικό μας εταιρικό.

Μήπως έχει γίνει αλλαγή password και πρέπει να το αλλάξεις και στο τάμπλετ?

Γιώργος

Galaxy s9+

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να δει και να μου πει ποια έκδοση WatchOn έχει στο κινητό του, γιατί εγώ έχω την 6.1.4 και στο play store(6.1.6) μου λέει ότι δεν είναι συμβατό με το κινητό μου.

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 (I9505)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...