Jump to content

Samsung Galaxy S4 (I9505)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μαλλον δεν ειμαι κ γω στο σωστο thread αλλα θελω να ρωτησω το εξης:

Εχω ενεργοποιημενο το lte/wcdma/gsm και παρατηρω οτι δειχνει τις πιο πολλες φορες απο καθολου σημα ως και μια γραμμη (το πολυ..), οταν ομως με καλει καποιος η' καλω εγω φουλαρει οσο διαρκει η κληση!!! Τι παιζει?

Το θεμα μου ειναι οτι δεν μπορω να καταλαβω ποτε εχω κανονικο σημα κ ποτε εικονικο...

Edited by gioagal
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εδώ σε θέλω....τι παίζει???και εμένα αυτό μου κάνει αλλά όχι και στα τρία αλλά στο wcdma/gsm και στο σκέτο gsm.....πήγα άλλαξα κάρτα αλλά τίποτα....
Link to comment
Share on other sites

Το ιδιο ειχα και εγω. Ενεργοποιησα το 4g της κοσμοτε που ειχα, και γεματος χαρα πηγα σπιτι. Στην πορεία όμως ενω ειχα 2 γραμμές σε 3g μετα ειχα 0 γραμμές! Ασε που εξαντλούσε γρήγορα και τη μπαταρία γιατι εψαχνε για δίκτυα. .. Κομμάτια να γίνει ειπα και παρατησα την κοσμοτε και πηγα wind. Ηρέμησα με 3g και φουλ σημα. Τουλάχιστον εδω που μενω. Μεγαλο πρόβλημα να μην εχεις σημα.
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα έχω ενα πρόβλημα εδώ και μερικές μέρες . Κατα διαστήματα ακούω ενα σιγανό ντριν από το τηλέφωνο Άι πάνω πάνω στην οθόνη εκεί που ειναι το σήμα του τηλεφώνου βγάζει για δευτερόλεπτα ενα μήνυμα που γράφει οτι δεν μπορεί να συνδεθεί με το mail μου κάτι τέτοιο ουτε που προλαβενω να διαβάσω . Αυτόν τον εκνευριστικο ήχο πως θα τον βγάλω ρε παιδιά ; Εάν ξέρει κάποιος ας μου απαντήσει ευχαριστώ πολυ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Υπαρχει καποιος τροπος να μην μου ερχονται μηνυματα απο καποιους αριθμους που θα επιλεξω η'να μην εμφανιζονται στην οθονη μολις ερχονται;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Υπαρχει καποιος τροπος να μην μου ερχονται μηνυματα απο καποιους αριθμους που θα επιλεξω η'να μην εμφανιζονται στην οθονη μολις ερχονται;

 

Αν χρησιμοποιείς την μαμά εφαρμογή για μηνύματα, πατάς παρατεταμένα πάνω στο μήνυμα αυτού που δεν θέλεις και στις επιλογές σου βγάζει προσθήκη σε ανεπιθύμητους....και δεν θα ξαναδείς ειδοποίηση από αυτόν.

 

Η αλλιώς, πας επαφές, πατάς παρατεταμένα στην επαφή που θέλεις και στην λίστα με τις επιλογές έχει "προσθήκη στην λίστα απόρριψης"

Edited by dimitrisioak

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον δεν ειμαι κ γω στο σωστο thread αλλα θελω να ρωτησω το εξης:

Εχω ενεργοποιημενο το lte/wcdma/gsm και παρατηρω οτι δειχνει τις πιο πολλες φορες απο καθολου σημα ως και μια γραμμη (το πολυ..), οταν ομως με καλει καποιος η' καλω εγω φουλαρει οσο διαρκει η κληση!!! Τι παιζει?

Το θεμα μου ειναι οτι δεν μπορω να καταλαβω ποτε εχω κανονικο σημα κ ποτε εικονικο...

Η συσκευή λειτουργεί πρώτα σε 4G, αν δεν είναι ισχυρό το σήμα, πέφτει σε 3G και αν δεν είναι και αυτό ισχυρό πέφτει σε GSM. Όταν είσαι σε αναμονή είναι 4G. Όταν όμως μιλάς πέφτει σε GSM με σήμα καμπάνα

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον δεν ειμαι κ γω στο σωστο thread αλλα θελω να ρωτησω το εξης:

Εχω ενεργοποιημενο το lte/wcdma/gsm και παρατηρω οτι δειχνει τις πιο πολλες φορες απο καθολου σημα ως και μια γραμμη (το πολυ..), οταν ομως με καλει καποιος η' καλω εγω φουλαρει οσο διαρκει η κληση!!! Τι παιζει?

Το θεμα μου ειναι οτι δεν μπορω να καταλαβω ποτε εχω κανονικο σημα κ ποτε εικονικο...

 

το κανονικό σου σήμα ειναι αυτό που δείχνει όταν δέχεσαι ή πραγματοποιείς κλήση. η ένδειξη 4G σου δείχνει απλά την ταχύτητα με την οποία μπορείς να συνδεθείς στο ιντερνετ, δεν υποστηρίζει υπηρεσίες φωνής το 4G, μονο δεδομένων.

 

το καλύτερο που εχεις να κάνεις για να εξοικονομείς και μπαταρία, ειναι να το εχεις γυρισμένο σε gsm (αρα σχεδόν φουλ κάλυψη) και οταν θέλεις να μπαίνεις στο ιντερνετ τοτε να χρησιμοποιείς 3G ή 4G (εξαρτάται και ποσο καλη κάλυψη εχει η περιοχή που βρίσκεσαι)

Link to comment
Share on other sites

και όταν το έχεις μόνο gsm και σε κατάσταση αναμονής δεν έχει καμία γραμμή και συν αυτού μου έρχονται μηνύματα για κλήσεις???να σημειωθεί ότι με το προηγούμενο κινητό μου s3mini δεν είχα τέτοια θέματα.σήμερα στο σπίτι μου μου έχουν έρθει 3 μηνύματα ότι μου κάνουν κλήσεις και δεν είχα σημα.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, την βοηθεία σας...

 

Εδώ και 3 μέρες περίπου το κινητό ενώ έχει μπαταρία περίπου στο 50%+ ξαφνικά κλείνει και δεν ξανανοίγει αν δεν το βάλω στην φόρτιση...Όταν το βάλω για φόρτιση και το ανοίξω, φαίνεται ότι η μπαταρία έχει εξαντληθεί τελείως... Μήπως υπάρχει πρόβλημα με την ένδειξη?? Πάντως το κινητό χρησιμοποιείται ελάχιστα για να τελειώνει τόσο απότομα η μπαταρία. Έχει συναντήσει κανείς κάποιο παρόμοιο πρόβλημα??

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, την βοηθεία σας...

 

Εδώ και 3 μέρες περίπου το κινητό ενώ έχει μπαταρία περίπου στο 50%+ ξαφνικά κλείνει και δεν ξανανοίγει αν δεν το βάλω στην φόρτιση...Όταν το βάλω για φόρτιση και το ανοίξω, φαίνεται ότι η μπαταρία έχει εξαντληθεί τελείως... Μήπως υπάρχει πρόβλημα με την ένδειξη?? Πάντως το κινητό χρησιμοποιείται ελάχιστα για να τελειώνει τόσο απότομα η μπαταρία. Έχει συναντήσει κανείς κάποιο παρόμοιο πρόβλημα??

 

Συνηθισμένο πρόβλημα...

Το πας στο σέρβις γιατί μάλλον τα τίναξε η μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

Όχι απλά τα έχει τινάξει, έχει φουσκώσει αρκετά...Δεν πιστεύω να είναι επικίνδυνο αυτό??? Το έχω αγοράσει από σκρουτζομάγαζο...Τι εγγύηση???
Link to comment
Share on other sites

Εχω το μενου του κινητου στα ελληνικα.Στο music player για να κανω scroll down στα τραγουδια εμφανιζει στο πλαι ελληνικους χαρακτηρες αλλα θελω να εμφανιζει και τους ξενους για τα ξενα τραγουδια.Καποιες φορες εμφανιζνται και μπορω να αναζητω και τα ξενα τραγουδια ανα γραμμα,αλλα δεν εχω καταλαβει πως ακριβως γινεται :P Μηπως ξερει κανεις?
Link to comment
Share on other sites

Εχω το μενου του κινητου στα ελληνικα.Στο music player για να κανω scroll down στα τραγουδια εμφανιζει στο πλαι ελληνικους χαρακτηρες αλλα θελω να εμφανιζει και τους ξενους για τα ξενα τραγουδια.Καποιες φορες εμφανιζνται και μπορω να αναζητω και τα ξενα τραγουδια ανα γραμμα,αλλα δεν εχω καταλαβει πως ακριβως γινεται :P Μηπως ξερει κανεις?

 

Αν βάλεις το δάκτυλο σου στην μπάρα με την ΑΒ δεξιά και πας κάτω-κάτω στο Ζ αυτόματα η μπάρα ανανεώνει και γίνεται στα αγγλικά. Ανάποδα, αν έχεις αγγλικά και θες να πας σε ελληνικά πας στην μπάρα πάνω-πάνω που έχει δυο Α.

Link to comment
Share on other sites

καταφερε κανεις να δουλεψει το nova με το watchon της samsung? εχω το novabox hd 831 (η ετικετα κατω λεει pace dc830) αλλα οταν βαζω το pace δεν μου δουλευει καθολου. Υποψιν διαβασα εδω οτι θα παιχτει αναβαθμιση γενικως. http://www.sammobile.com/2014/01/31/exclusive-updated-interface-for-samsungs-watchon/?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=exclusive-updated-interface-for-samsungs-watchon&utm_reader=feedly
Link to comment
Share on other sites

Μόλις πριν λίγο ανακάλυψα ότι η μεσουλα της μπαταρίας μου πήρε λίγους πόντους. Παχυνε λιγο!

Μπήκα λοιπόν στο club της "φουσκωμένης μπαταριας". Και ναι, είναι κλασσικά "made in china"!

 

Δυστυχώς όμως το έχω πάνω από 6 μήνες, οπότε μάλλον δεν έχω ελπιδες για εγγυηση, έτσι δεν ειναι?

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Μόλις πριν λίγο ανακάλυψα ότι η μεσουλα της μπαταρίας μου πήρε λίγους πόντους. Παχυνε λιγο!

Μπήκα λοιπόν στο club της "φουσκωμένης μπαταριας". Και ναι, είναι κλασσικά "made in china"!

 

Δυστυχώς όμως το έχω πάνω από 6 μήνες, οπότε μάλλον δεν έχω ελπιδες για εγγυηση, έτσι δεν ειναι?

 

Τα λεγόμενα κιλά των γιορτών :) . Δε χάνεις να κάνεις μια βόλτα απ το service, μπορει και να στην αλλάξουν. Διαφορετικά http://www.skroutz.gr/s/3453626/Samsung-EB-B600BE.html

Link to comment
Share on other sites

Επειδη διαβαζω και ακουω για την μπαταρια του S4 και το τηλεφωνο το εχω ισα ισα ενα μηνα και δεν θελω να το φτασω σε κατασταση εγγυμοσυνης της μπαταριας σκεφτομαι να προχωρησω και εγω σε αγορα.

Ειμαι αναμεσα σε δυο μπαταριες...σε μια γνησια που την αναφερει made in Korea η οποια βγαινει πιο ακριβη και αυτη http://www.ebay.com/itm/221230267566?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1423.l2649

Την συγκεκριμενη μαρκα την ειχα δοκιμαση σε ενα παλαιοτερο κινητο μου Htc desire και ειχα μεινει πολυ ευχαριστημενος απο οτι θυμαμαι γιατι εκτος του οτι ηταν πολυ σταθερη για πανω απο 1,5 χρονο που ειχα το τηλεφωνο αλλα και ειχε ανεβαση την αναμονη του καφα 30% περιπου.Την εχει αγοραση κανεις για το S4 να μου πει φρεσκιες εντυπωσης;

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Επειδη διαβαζω και ακουω για την μπαταρια του S4 και το τηλεφωνο το εχω ισα ισα ενα μηνα και δεν θελω να το φτασω σε κατασταση εγγυμοσυνης της μπαταριας σκεφτομαι να προχωρησω και εγω σε αγορα.

Ειμαι αναμεσα σε δυο μπαταριες...σε μια γνησια που την αναφερει made in Korea η οποια βγαινει πιο ακριβη και αυτη http://www.ebay.com/itm/221230267566?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1423.l2649

Την συγκεκριμενη μαρκα την ειχα δοκιμαση σε ενα παλαιοτερο κινητο μου Htc desire και ειχα μεινει πολυ ευχαριστημενος απο οτι θυμαμαι γιατι εκτος του οτι ηταν πολυ σταθερη για πανω απο 1,5 χρονο που ειχα το τηλεφωνο αλλα και ειχε ανεβαση την αναμονη του καφα 30% περιπου.Την εχει αγοραση κανεις για το S4 να μου πει φρεσκιες εντυπωσης;

Ευχαριστω.

Και αυτή από το eBay είναι κινέζικη

:protest: Λέω ΟΧΙ...!!! στα Greeklish
Link to comment
Share on other sites

Αυτή του ebay δίνει και καπάκι; γιατί 3500 αποκλείεται να χωράει μέσα στο κινητό. Πήρα την zerolemon στα 3000 και το καπάκι κλείνει λίγο πιο δύσκολα.
Link to comment
Share on other sites

Θα σου πω σε κανένα 2μερο να κάνει λίγους κύκλους φόρτισης, ήρθε μόλις προχτές :-)
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 (I9505)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...