Jump to content

Samsung Galaxy S4 (I9505)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε μένα δεν φαίνεται να έχει πρόβλημα με Dolphin και flash player εγκατεστημένο.

Προσπάθησε και μια με αυτόν αλλά στις ρυθμίσεις ενεργοποίησε το flash. [ATTACH]40014[/ATTACH]

 

 

 

 

Στη μνήμη του κινητού τη πέρασες ή σε εξωτερική κάρτα?

Και βασικά αφού τη πέρασες τί σκας!

 

Οχι δεν σκαω απλα μου εκανε εντυπωση και απορω. Ειναι περιεργο εκτος αν εχω χασει επεισοδια.Στην μνημη του κινητου την περασα αλλα οπως και να χει και στην sd το ιδιο ειναι αφου ειναι και τα 2 fat32.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αν το καλώδιο που έχεις δεν είναι του s4 και είναι ένα άλλο micro usb καλώδιο πχ από μία άλλη συσκευή αυτός είναι ο λόγος που έχεις πρόβλημα στην σύνδεση. Η samsung έχει κάνει μια μικρή αλλαγή στο micro usb καλώδιο του ς4 με αποτέλεσμα να μην είναι συμβατό το κινητό με άλλα καλώδιο micro usb. Αριστερά ένα micro usb και δεξια το "micro" της samsung.

 

εχεις δικιο! το δοκιμαζα με imitation καλωδιο γιατι το original το ειχα ξεχασει στο εξωτερικο που ειχα παει διακοπες!και εχθες που μου εστειλαν το original και το δοκιμασα συνδεθηκε κανονικα!:)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα. Οποιος μπορει να μου κανει μια εξυπηρετηση να τρεξει το antutu (το κινητο εννοειται να φοραει την 4.3).

Οποτε το τρεχω και ξεκιναει το benchmark στην αρχη αρχη που τσεκαρει την cpu κανει restart το τηλεφωνο..:blink:

Το δοκιμασα 3 φορες αλλα τιποτα.

Ετρεξα quadrant και 3dmark και οχι μονο πηγαν μια χαρα αλλα εδωσαν και παραπανω απο το κανονικο s4.

 

Στο δικό μου i9500 τρέχει μια χαρά το antutu. [ATTACH]40015[/ATTACH]

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Στο δικό μου i9500 τρέχει μια χαρά το antutu. [ATTACH]40015[/ATTACH]

 

Ετρεξε και μενα μια χαρα αφου ζεσταθηκε ο επεξεργαστης οπως ειπε και ο φιλος παραπανω και εβγαλε 28120.

Προφανως καποιο limitation ειναι η bug.

Μικρη εντυπωση μου εχει κανει το 3dmark που εχει διαφορα απο ενα s4 στα συγκριτικα. Oσες φορες και αν το ετρεξα μου εδωσε το ιδιο.

http://imagizer.imageshack.us/v2/640x480q90/593/cto1.png

Edited by demon2411
Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν σκαω απλα μου εκανε εντυπωση και απορω. Ειναι περιεργο εκτος αν εχω χασει επεισοδια.Στην μνημη του κινητου την περασα αλλα οπως και να χει και στην sd το ιδιο ειναι αφου ειναι και τα 2 fat32.

 

Έχω την εντύπωση ότι δεν είναι fat32 αλλά exfat.

 

http://en.m.wikipedia.org/wiki/ExFAT

Edited by nick_souvlaki
Link to comment
Share on other sites

Μόλις πρόσφατα αγόρασα και γω το S4, είμαι πολύ ενθουσιασμένος μαζί του, και η μετάβαση μου στο android από iphone έγινε πολύ ομαλά επίσης. Σήμερα ήταν η δεύτερη του φόρτιση. Το κινητο το φόρτιζα κλειστό από το προηγούμενο βράδυ μέχρι σήμερα το πρωι. Από το φορτιστή το πρωι που πήγα να τον βγάλω από τη μπρίζα ακουγότανε ένας ήχος σαν κάτι να γύρναγε μέσα (σαν γουργουρητό). Τοκινητο είναι μια χαρά και έχει φορτίσει. Έχει τύχει σε κάποιον; Μήπως μου έκατσε ελλατωματικός φορτιστής;
Link to comment
Share on other sites

Μόλις πρόσφατα αγόρασα και γω το S4, είμαι πολύ ενθουσιασμένος μαζί του, και η μετάβαση μου στο android από iphone έγινε πολύ ομαλά επίσης. Σήμερα ήταν η δεύτερη του φόρτιση. Το κινητο το φόρτιζα κλειστό από το προηγούμενο βράδυ μέχρι σήμερα το πρωι. Από το φορτιστή το πρωι που πήγα να τον βγάλω από τη μπρίζα ακουγότανε ένας ήχος σαν κάτι να γύρναγε μέσα (σαν γουργουρητό). Τοκινητο είναι μια χαρά και έχει φορτίσει. Έχει τύχει σε κάποιον; Μήπως μου έκατσε ελλατωματικός φορτιστής;

 

Πρόσεξε την πρίζα που χρησιμοποιείς. Πιθανώς να μην κάνει καλή επαφή. Σε μένα δεν ακούγεται τίποτα αλλά παλιότερα είχαν αναφέρει κάποιοι ότι ακούγεται ένας θόρυβος και τον είχαν χαρακτηρίσει φυσιολογικό.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Ετρεξε και μενα μια χαρα αφου ζεσταθηκε ο επεξεργαστης οπως ειπε και ο φιλος παραπανω και εβγαλε 28120.

Προφανως καποιο limitation ειναι η bug.

Μικρη εντυπωση μου εχει κανει το 3dmark που εχει διαφορα απο ενα s4 στα συγκριτικα. Oσες φορες και αν το ετρεξα μου εδωσε το ιδιο.

http://imagizer.imageshack.us/v2/640x480q90/593/cto1.png

 

Και σε εμένα το ίδιο συμβαίνει.

Και στο Antutu(το κανονικό) το ίδιο συμβαίνει. Το κινητό μου βγάζει 29620 ενώ για το S4 λέει 27435.

Edited by nick_souvlaki
Link to comment
Share on other sites

Μολις το ξαναπηρα για τριτη φορα...για πρωτη με την 4.3 απανω!

Πως μπορω να δω τι διαφορες εχει τωρα με την 4.3. ; Καποιο link ;

Επισης " λεει " να μεταφερω εφαρμογες στην καρτα μνημης Η θα σερνει ; Γιατι στο S3..."Εσερνε"...!! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Μολις το ξαναπηρα για τριτη φορα...για πρωτη με την 4.3 απανω!

Πως μπορω να δω τι διαφορες εχει τωρα με την 4.3. ; Καποιο link ;

Επισης " λεει " να μεταφερω εφαρμογες στην καρτα μνημης Η θα σερνει ; Γιατι στο S3..."Εσερνε"...!! :lol:

 

Μπορείς να δεις εδώ:

http://www.sammobile.com/2013/10/17/samsung-galaxy-s4-lte-gt-i9505-receives-official-android-4-3-update/

 

Εγώ με την samsung pro δεν είδα τεράστια καθυστέρηση στη χρήση, αλλά αυτό είναι και λίγο υποκειμενικό. (δεν το έχω root, μιλάω για τον stock τροπο μεταφοράς, που δεν μεταφέρει και πολλά...)

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να δεις εδώ:

http://www.sammobile.com/2013/10/17/samsung-galaxy-s4-lte-gt-i9505-receives-official-android-4-3-update/

 

Εγώ με την samsung pro δεν είδα τεράστια καθυστέρηση στη χρήση, αλλά αυτό είναι και λίγο υποκειμενικό. (δεν το έχω root, μιλάω για τον stock τροπο μεταφοράς, που δεν μεταφέρει και πολλά...)

 

Ευχαριστω φιλος !

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

 

Μετά από 3μιση μήνες λειτουργίας το τηλέφωνο παρουσίασε το γνωστό πρόβλημα με την μπαταρία...

Ενώ είναι φορτισμένο και το χρησιμοποιώ, ξαφνικά κάνει restarts και μόλις εμφανίζεται στην επανεκκίνηση το σήμα της Samsung σβήνει πάλι, μέχρι να το βάλω στο φορτιστή και να διαπιστώσω ότι η μπαταρία έχει πέσει κάτω από το 5%.

Επίσης η μπαταρία έχει φουσκώσει.

 

Τα service της Samsung ελέγχουν επιτόπου την μπαταρία σε αυτήν την περίπτωση και την αντικαθιστούν επιτόπου ή θα μου ζητήσουν να τους αφήσω τη συσκευή για να την ελέγξουν αργότερα?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

 

Μετά από 3μιση μήνες λειτουργίας το τηλέφωνο παρουσίασε το γνωστό πρόβλημα με την μπαταρία...

Ενώ είναι φορτισμένο και το χρησιμοποιώ, ξαφνικά κάνει restarts και μόλις εμφανίζεται στην επανεκκίνηση το σήμα της Samsung σβήνει πάλι, μέχρι να το βάλω στο φορτιστή και να διαπιστώσω ότι η μπαταρία έχει πέσει κάτω από το 5%.

Επίσης η μπαταρία έχει φουσκώσει.

 

Τα service της Samsung ελέγχουν επιτόπου την μπαταρία σε αυτήν την περίπτωση και την αντικαθιστούν επιτόπου ή θα μου ζητήσουν να τους αφήσω τη συσκευή για να την ελέγξουν αργότερα?

 

Θα το ελέγξουν πρώτα (χρειάζεσαι τουλάχιστον 1 ώρα)

Αν δεν έχεις το τελευταίο firmware θα το περάσουν αυτοί, ακόμα και αν δε θες! (πάρε back up, ΠΆΡΕ BACK UP, πριν το αφήσεις)

 

*Αν το τηλέφωνο σου έχει το τελευταίο firmware και δε δουν κάτι... ίσως το παραλάβεις γρηγορότερα από ώρα*

Link to comment
Share on other sites

Θα το ελέγξουν πρώτα (χρειάζεσαι τουλάχιστον 1 ώρα)

Αν δεν έχεις το τελευταίο firmware θα το περάσουν αυτοί, ακόμα και αν δε θες! (πάρε back up, ΠΆΡΕ BACK UP, πριν το αφήσεις)

 

*Αν το τηλέφωνο σου έχει το τελευταίο firmware και δε δουν κάτι... ίσως το παραλάβεις γρηγορότερα από ώρα*

Eυχαριστώ!

Έχω το τελευταίο firmware για το sales code μου BTU, αλλά η συσκευή σύμφωνα με το Serial Number και το KIES έπρεπε να έχει sales code ΤΜS. Έτσι το αγόρασα όμως, από ελληνικό κατάστημα.

Θα έχω πρόβλημα?

Link to comment
Share on other sites

Eυχαριστώ! Εχω το τελευταίο firmware για το sales code μου BTU, αλλά η συσκευή σύμφωνα με το Serial Number και το KIES έπρεπε να έχει sales code ΤΜS. Έτσι το αγόρασα όμως, από ελληνικό κατάστημα.

Θα έχω πρόβλημα?

 

Όχι, αλλά είναι πολύ πιθανό να περάσουν την τελευταία ελληνική!

 

Επειδή η μπαταρία έχει μόνο 6 μήνες εγγύηση, να έχεις την απόδειξη αγοράς μαζί για κάθε ενδεχόμενο.

Edited by SpyGlass
Link to comment
Share on other sites

Όχι, αλλά είναι πολύ πιθανό να περάσουν την τελευταία ελληνική!

 

Επειδή η μπαταρία έχει μόνο 6 μήνες εγγύηση, να έχεις την απόδειξη αγοράς μαζί για κάθε ενδεχόμενο.

 

Αυτο το προβλημα με την μπαταρια ( επειδη δεν παρακολουθησα καθολου το θεμα) λυνεται αν αλλαξεις μπαταρια Η θελει κατι αλλο ;

Επισης καποιο link να δω τι εννοειται "φουσκωσε η μπαταρια " ;

Link to comment
Share on other sites

ξερει καποιος πως μεταφερουμε τα mp3 που κατεβαζουμε στη καρτα μνημης;εμφανιζονται στην εφαρμογη μουσικη αλλα απο εκει δεν βρισκω καποιο τροπο να τα μεταφερω.
Link to comment
Share on other sites

ξερει καποιος πως μεταφερουμε τα mp3 που κατεβαζουμε στη καρτα μνημης;εμφανιζονται στην εφαρμογη μουσικη αλλα απο εκει δεν βρισκω καποιο τροπο να τα μεταφερω.

Χρησιμοποίησε κάποιον file manager ,όπως τον es file .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Το ότι μου έχει καταστρέψει ΔΥΟ (2) κάρτες μνήμης δικαιολογεί το να πάω το κινητό στο service?

Εμένα λειτουργούσαν και οι 2 κανονικά για αρκετό καιρό και ξαφνικά και χωρίς να κάνω απολύτως τίποτα απλά καταστράφηκαν:(

Πώς θα διαπιστώσουν αυτοί το πρόβλημα που δεν φαίνεται εκείνη τη στιγμή αλλά εγώ ξέρω ότι υπάρχει???

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

Τι κάρτες αν επιτρεπεται? Μαρκα? Χωριτικοτητα? (Γιατί υποπτεύομαι ότι θα είναι sundisk)?? :rolleyes:

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Τι κάρτες αν επιτρεπεται? Μαρκα? Χωριτικοτητα? (Γιατί υποπτεύομαι ότι θα είναι sundisk)?? :rolleyes:

 

Το αυτό υποπτεύομαι κι εγώ.

Κι εμένα έχουν χαλάσει 2 κάρτες της ίδιας εταιρίας, και οι 2, 32 gb και αργότερα έμαθα ότι είχε προκύψει προβληματική παρτίδα απο το εργοστάσιο! :rolleyes:

 

Από τότε που πήρα samsung ησύχασα

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

ΚΑλημερα! Λοιπον λογο τρελης χρησης αγορασα χτες μια μπαταρια γνησια που γραφει απανω made in Korea αντι για made in china...

Υπαρχει θεμα αναμεσα στις 2 Η ειναι ιδιες ;;;

Link to comment
Share on other sites

ΚΑλημερα! Λοιπον λογο τρελης χρησης αγορασα χτες μια μπαταρια γνησια που γραφει απανω made in Korea αντι για made in china...

Υπαρχει θεμα αναμεσα στις 2 Η ειναι ιδιες ;;;

 

Ειναι ιδιες σε mAh 2600 εχουν και οι δυο απλα οι Κινεζικες εχουν αναφερει οτι καποιες παρτιδες ειναι προβληματικες.Ειδη σε πολλα παιδια που ειχαν μπαταρια made in China τους φουσκωσε με αποτελεσμα να εχει προβλημα η συσκευη και να πηγαινει φυσικα στο service

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 (I9505)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...