Jump to content

Samsung Galaxy S4 (I9505)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οκ, αλλά όταν πηγαίνω για update του super su από το μαρκετ, δε δίνει καν την επιλογή για update. Βασικά, τώρα που το σκέφτομαι, δε μου έχει βγάλει ποτέ την εν λόγω εφαρμογή σε όσες θέλουν update από τότε που πέρασα ρουτ (κανά διμηνο δλδ). Μόνο το busybox κάνει ανανεώσεις... Αν βγάλω χειροκίνητα την εφαρμογή του super su κ την εγκαταστήσω από την αρχή μέσω του μαρκετ, θα χαθεί το ρουτ ή όχι; Αν θυμάμαι καλά, το super su είχε μπει με το που έγινε το ρουτ, χωρ΄ς εγώ να κάνω κάτι άλλο.

 

Δεν το έχει βγάλει το update στο market Γιατί είναι ακόμα beta .Μόνο στο xda μπορείς να την βρεις .

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν το έχει βγάλει το update στο market Γιατί είναι ακόμα beta .Μόνο στο xda μπορείς να την βρεις .

 

Ε, τότε καλύτερα να περιμένω. Ποτέ δε ξέρεις με τις beta τι μπορεί να στραβώσει. ΠΑρ' όλα αυτά, μου κάνει εντύπωση που ενώ βλέπω ότι η πλέον πρόσφατη έκδοση του supersu είναι από τις 13/11, εγώ δεν έλαβα καμιά ειδοποίηση. Πληροφοριακά για όταν βγει η κανονική supersu, αν την περάσω από πάνω χειροκίνητα (εκτός του μαρκετ) δε φαντάζομαι να σκαλώσει το σύστημα ε; :) ΆΛλο να παίζουμε με τις απλές εφαρμογές κ άλλο να παίζουμε με προγράμματα που πειράζουν το ρουτ directory. ;)

:respect: στον gkalen και τις rom του!
Link to comment
Share on other sites

Φλάσαρε ένα από τα επίσημα firmwares στην αρχική σελίδα.

 

Λιγο πιο αναλυτικα?

 

Ειμαι λιγο ασχετος

 

και κατι ακομα, η συσκευη ειναι 4.2.2 μπορω να εγκαταστησω 4.3?

Edited by SkF
Κινητό Τηλέφωνο το Τερματικό του Μέλλοντος
Link to comment
Share on other sites

Λιγο πιο αναλυτικα?

 

Ειμαι λιγο ασχετος

 

και κατι ακομα, η συσκευη ειναι 4.2.2 μπορω να εγκαταστησω 4.3?

 

Μπορείς να βάλεις την επίσημη ελληνική και δεν θα έχεις τίποτα απο cosmote , διαφορετικά μόνο με root γίνεται αυτο που θελεις .

Απο 4.2 μπορείς να βάλεις όποια 4.3 θελεις με τα γνωστά θέματα (knox - πρόβλημα στην αλλαγή csc χωρίς root) απο την 4.3 όμως δεν μπορείς να κάνεις downgrade στην 4.2

 

Διάβασε τον οδηγό πως να αλλάξεις firmware με odin http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=363603

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να βάλεις την επίσημη ελληνική και δεν θα έχεις τίποτα απο cosmote , διαφορετικά μόνο με root γίνεται αυτο που θελεις .

Απο 4.2 μπορείς να βάλεις όποια 4.3 θελεις με τα γνωστά θέματα (knox - πρόβλημα στην αλλαγή csc χωρίς root) απο την 4.3 όμως δεν μπορείς να κάνεις downgrade στην 4.2

 

Διάβασε τον οδηγό πως να αλλάξεις firmware με odin http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=363603

 

αρα για να καταλαβω, εγω τωρα το εχω κανει root,

 

Μπορω να μην ειναι root αλλα να εχω την επισημη χωρις τα σηματα cosmote ?

βρηκα την επισημη vodafone 4.3 μπορω να την κανω και ας μην ειναι root?

Κινητό Τηλέφωνο το Τερματικό του Μέλλοντος
Link to comment
Share on other sites

αρα για να καταλαβω, εγω τωρα το εχω κανει root,

 

Μπορω να μην ειναι root αλλα να εχω την επισημη χωρις τα σηματα cosmote ?

βρηκα την επισημη vodafone 4.3 μπορω να την κανω και ας μην ειναι root?

 

Δεν χρειαζεται να εισαι root για να περάσεις επίσημο firmware .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειαζεται να εισαι root για να περάσεις επίσημο firmware .

 

και το κανω απο το odin?

Κινητό Τηλέφωνο το Τερματικό του Μέλλοντος
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να βάλεις την επίσημη ελληνική και δεν θα έχεις τίποτα απο cosmote , διαφορετικά μόνο με root γίνεται αυτο που θελεις .

Απο 4.2 μπορείς να βάλεις όποια 4.3 θελεις με τα γνωστά θέματα (knox - πρόβλημα στην αλλαγή csc χωρίς root) απο την 4.3 όμως δεν μπορείς να κάνεις downgrade στην 4.2

 

Διάβασε τον οδηγό πως να αλλάξεις firmware με odin http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=363603

 

Μιχάλη αν περάσει την ελληνική 4.3 δεν έχει διαφορετικό csc?

Του το είπες αλλά μάλλον δεν κατάλαβε το παιδί.

Θα μπλέξει καλύτερα να μείνει με το logo της cosmote, παρά χωρίς εγγύηση.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

και το κανω απο το odin?

 

Ναι ,διάβασε τον οδηγό που σου έδωσα .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα...Δεν κουμπωνει καλα ο φορτιστης και μαλλον φταιει η υποδοχη που κουμπωνει

 

Η φωτο που επισυναπτω είναι από άλλο κινητο

 

Το ανταλακτικο είναι αυτό ??

http://www.ebw.gr/el/Product/218679/Konnektoraς-Fortisiς-Dock-Connector-Charging-Port-Gia-Samsung-Galaxy-S4-i9500

 

Δεν ξερω αν είναι σιγουρα και κατά ποσο είναι original

 

Σε samsung service ξερει καποιος ποσο μπορει να κοστιζει ?

 

Ευχαριστω

 

Τελικα αυτό εφταιγε και μου το εφτιξαν σημερα στο service στο Χαϊδαρι σε μια ωρα και κατι....Δεν καταλαβα όμως γιατι μου εκαναν επαναφορά εργοστασισκων αφου δεν ειχε πρόβλημα το κινητο.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Τελικα αυτό εφταιγε και μου το εφτιξαν σημερα στο service στο Χαϊδαρι σε μια ωρα και κατι....Δεν καταλαβα όμως γιατι μου εκαναν επαναφορά εργοστασισκων αφου δεν ειχε πρόβλημα το κινητο.

 

Πάντα κάνουν factory reset και πέρασμα του τελευταίου firmware .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Πάντα κάνουν factory reset και πέρασμα του τελευταίου firmware .

 

Ειχα ηδη την 4.3

 

Για πιο λογο να το κανουν ?

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Μιχάλη αν περάσει την ελληνική 4.3 δεν έχει διαφορετικό csc?

Του το είπες αλλά μάλλον δεν κατάλαβε το παιδί.

Θα μπλέξει καλύτερα να μείνει με το logo της cosmote, παρά χωρίς εγγύηση.

 

παιδια το csc αλλαζει μονο custom rom αλλιως παραμενει το ιδιο!!!δηλ απο 4.2.2 αν πας στην 4.3 μενει το ιδιο..στο δικο μου το ειχαν αλλαξει με custom rom k προσπαθω τωρα να δω πως θα το ξανα επαναφερω.το ξερω οτι με root γινεται αλλα το θελω χωρις να γραψει ο knox..ενα αλλο που ειδα κατεβασα μονο τον kernel (6,3 mb)σε καποιο site..μηπως αν φλασαρω τον kernel αλλαξει κ τ csc????μπας κ αποφυγουμε το root.....

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Αυτό με την αλλαγή της γλώσσας μου το έβγαλε κ μένα. Το κάνει εδώ κ 1 βδομάδα περίπου. Δε ξέρω πώς του ήρθε. Όπως κ σύ, έτσι κ γώ είμαι με 4.2.2 γαλλικό κ ρουτ. Αν μάθεις κάτι σχετικό πες μου μπας κ βγάλω άκρη. Δεν είναι ιδιαίτερα μεγάλο πρόβλημα, αλλά δε βρίσκω το λόγο γιατί να το κάνει έτσι ξαφνικά...

 

Οκ μέχρι στιγμής ούτε εμένα με ενοχλεί αλλά όπως είπες γιατί να το κάνει!

Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

Μιχάλη αν περάσει την ελληνική 4.3 δεν έχει διαφορετικό csc?

Του το είπες αλλά μάλλον δεν κατάλαβε το παιδί.

Θα μπλέξει καλύτερα να μείνει με το logo της cosmote, παρά χωρίς εγγύηση.

Κώστα τώρα με το knox και τον κλειδωμένο bootloader προσπαθώ σε κάθε ερώτηση σαν του φίλου ποιο πάνω να αναφέρω τα προβλήματα που θα προκύψουν , από εκεί και πέρα ειναι στην κρίση το καθενός τι θα κάνει τελικά .

Πάντως αν τελικά περάσει της vodafone πιστεύω το csc θα αλλάξει γιατί η rom είναι single csc χωρίς βέβαια να είμαι απολυτά σίγουρος για αυτο .

Ειχα ηδη την 4.3

 

Για πιο λογο να το κανουν ?

Αυτές τις εντολές έχουν ωστε να το παραδώσουν "καθαρό" και αναβαθμισμένο .

 

Οκ μέχρι στιγμής ούτε εμένα με ενοχλεί αλλά όπως είπες γιατί να το κάνει!

Έγραψα εχθές ποια είναι η αιτία αλλά μάλλον δεν το είδες http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=363564&page=356

Edited by m7ixalis

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας.Εδω και 2 μερες μετα απο πολυ σκεψη αποφασισα να παρω το s4.Πιστευω οτι εκανα σωστη επιλογη γιατι μου αρεσε πολυ και το σονυ το ζ1,εχω διαβασει πολλες σελιδες στην ενοτητα του σ4 και πουθενα δεν ειδα κατι gia gps.Εχω 2, navigon kai ndrive που χρησιμοποιουσα στο παλιο Huawei ideos5 και στο καινουργιο δεν δουλευουν.Καποια βοηθεια απο καποιον που ξερει θα του ημουν ευγνωμων.στο σ3 της γυναικας μου δουλευει κανονικα το ndrive 4.2.1 Το δικο μου ειναι 4.3 (μολις το ανοιξα μου ηρθε η αναβαθμιση)και την εκανα.
Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου βγάζει άνετα 2 ημέρες χωρίς φόρτιση.

Την μισή μέρα 4G μόνιμα ανοιχτό (πιάνει LTE στην περιοχή που εργάζομαι), την άλλη μιση wi-fi. Χρήση καθ όλη τη διάρκεια της ημέρας εφαρμογών, τύπου viber, whatsapp, facebook καθώς και πρόσβαση στο internet. Κλήσεις about 30min/day, και καμια 10αριά sms/day. Φωτεινότητα οθόνης στο auto. Και την νύχτα πριν πέσω για ύπνο βάζω τo flight mode.

 

 

 

Ειπαμε σε τετοιου ειδους συμπερασματα βαζετε και κανενα screenshot...δεν ειναι κακο

 

4.3

για τους δύσπιστους...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα

Έχω εδώ και δέκα μέρες το s4. Με το που το πήρα μου ζήτησε αναβάθμιση και τώρα είναι στη 4.3 γαλλική. Μου τρώει την μπαταρία στο 2ημερο και όταν το συνδέω στο kies (μετά την αναβάθμιση στο kies3 υποχρεωτικά) δεν εμφανίζεται η εντολή για συγχρονισμό των επαφών όπως πριν την αναβάθμιση στο απλό kies. Σε επικοινωνία που είχα με την samsung μου είπαν ότι τους είναι γνωστό το θέμα και θα βγει σύντομα update. Μέχρι σήμερα τίποτα. Γνωρίζει κανείς κάτι?

:protest: Λέω ΟΧΙ...!!! στα Greeklish
Link to comment
Share on other sites

Το smart pause δουλεύει μόνο μέρα, δηλαδή με πολύ καλο φωτισμό. Φυσικά και θα χάσεις την εγγύηση! Τόσο μελάνι χύθηκε/χύνεται για το knox, μια εφαρμογή δεν φέρνει την άνοιξη :)

 

ευχαριστω να σαι καλα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας και καλώς σας ήρθα!!

Πρώτη φορά σε ανδροιτ μετά από χρόνια σε ios και έχω χάσει την μπάλα!!!

Πριν λίγο άνοιξα το κουτί και για να πω την κακία μου, μου φάνηκε πολύ ψεύτικο :rolleyes: :rolleyes:

Δεν έσω χρόνο σήμερα να ασχοληθώ μαζί του, αλλά θα σας ζαλίσω στις ερωτήσεις :lol: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

που μπορουμε να βρουμε εναν οδηγο για να εγκαταστησουμε εφαρμογες απο play store εξωτερικου που δεν σε αφηνει να εγκαταστησεις στην χωρα σου;;
Ακομα μαθαίνω......
Link to comment
Share on other sites

που μπορουμε να βρουμε εναν οδηγο για να εγκαταστησουμε εφαρμογες απο play store εξωτερικου που δεν σε αφηνει να εγκαταστησεις στην χωρα σου;;

Καλύτερα να ρωτήσεις στο σωστό θεμα

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας και καλώς σας ήρθα!!

Πρώτη φορά σε ανδροιτ μετά από χρόνια σε ios και έχω χάσει την μπάλα!!!

Πριν λίγο άνοιξα το κουτί και για να πω την κακία μου, μου φάνηκε πολύ ψεύτικο :rolleyes: :rolleyes:

Δεν έσω χρόνο σήμερα να ασχοληθώ μαζί του, αλλά θα σας ζαλίσω στις ερωτήσεις :lol: :lol: :lol:

 

Τα καλά θα τα δεις όταν καταλάβεις πόσα πράγματα παραπάνω μπορείς να κάνεις και με πολύ απλό τρόπο.

Κι εγώ το 2011 όταν πήγα από από iPhone4 σε S2 ψεύτικο μου φάνηκε. Μετά όμως και για 3 μήνες που τα είχα παράλληλα, σπάνια ανοιγα το iPhone.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα!!! το κινητάκι μου νομίζω αρχίζει να τα παίζει!! τον τελευταίο καιρό άρχισε τις επανεκκινήσεις!! χθες μάλιστα έκανε 2 μέσα σε μία ώρα!! φταίει η 4.3 που αναβάθμισα πρόσφατα ή μπορεί να συμβαίνει κάτι άλλο;;

 

δεν το ζορίζω κ πολύ... τα δεδομένα αφήνω πολλές φορές ανοιχτά για αρκετή ώρα χωρίς όμως να κάνω χρήση του τηλεφώνου κ τότε μου κάνει τις επανεκκινήσεις.. δηλαδή αν το ζορίσω παραπάνω τι θα κάνει; θα με φτύνει; :blink:

Cats are like Music:

It's foolish to try to explain their worth

to those who don't appreciate them :kitty:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 (I9505)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...