Jump to content

Samsung Galaxy S4 (I9505)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αφού δεν το υποστηρίζει μέσω Hardware (πρώτο μήνυμα του θέματος στα τεχνικά χαρακτηριστικά) πως θα βάλεις εφαρμογή για Radio FM;

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αφού δεν το υποστηρίζει μέσω Hardware (πρώτο μήνυμα του θέματος στα τεχνικά χαρακτηριστικά) πως θα βάλεις εφαρμογή για Radio FM;

 

δεν τα διαβασα.

 

για το αλλο καμια ιδεα

 

ευχαριστω

 

 

και κατι ακομη,εχω βαλει μια εφαρμογη για το κνοχ και μου βγαλε μνμ πως απενεργοποιηθηκε,εαν αλλαξω ρομ ο καουντερ θα το μετρησει τωρα που και καλα δεν λειτουργει το κνοχ η δεν ισχυει κατι τετοιο και θα χασω την εγγυηση

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην ομάδα από ότι διαβάζω να μείνω όπως είμαι στην 4.2.2 με MGA και το τηλέφωνό μου είναι Γαλλικό-XEF το έχω κάνει Root αλλα δεν ξέρω τι παίζει. Eγώ που δεν έχω καθόλου Knox είμαι εντός εγγυήσεις? Για πείτε μου τι μου προτείνεται να βάλω prerooted rom με την 4.3? η να το αφήσω όπως είναι? Μου κάνει κάτι κόλπα όταν το κλείνω για το βραδυ η έστω για μερικά λεπτά μου γυρνάει στη μαμά γλώσσα στα γαλλικά και για αυτό σκέφτομαι να πάω στη 4.3 prerooted τα φώτα σας παρακαλώ....Καλο βραδυ!
Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην ομάδα από ότι διαβάζω να μείνω όπως είμαι στην 4.2.2 με MGA και το τηλέφωνό μου είναι Γαλλικό-XEF το έχω κάνει Root αλλα δεν ξέρω τι παίζει. Eγώ που δεν έχω καθόλου Knox είμαι εντός εγγυήσεις? Για πείτε μου τι μου προτείνεται να βάλω prerooted rom με την 4.3? η να το αφήσω όπως είναι? Μου κάνει κάτι κόλπα όταν το κλείνω για το βραδυ η έστω για μερικά λεπτά μου γυρνάει στη μαμά γλώσσα στα γαλλικά και για αυτό σκέφτομαι να πάω στη 4.3 prerooted τα φώτα σας παρακαλώ....Καλο βραδυ!

 

Αυτό με την αλλαγή της γλώσσας μου το έβγαλε κ μένα. Το κάνει εδώ κ 1 βδομάδα περίπου. Δε ξέρω πώς του ήρθε. Όπως κ σύ, έτσι κ γώ είμαι με 4.2.2 γαλλικό κ ρουτ. Αν μάθεις κάτι σχετικό πες μου μπας κ βγάλω άκρη. Δεν είναι ιδιαίτερα μεγάλο πρόβλημα, αλλά δε βρίσκω το λόγο γιατί να το κάνει έτσι ξαφνικά...

:respect: στον gkalen και τις rom του!
Link to comment
Share on other sites

δεν τα διαβασα.

 

για το αλλο καμια ιδεα

 

ευχαριστω

 

 

και κατι ακομη,εχω βαλει μια εφαρμογη για το κνοχ και μου βγαλε μνμ πως απενεργοποιηθηκε,εαν αλλαξω ρομ ο καουντερ θα το μετρησει τωρα που και καλα δεν λειτουργει το κνοχ η δεν ισχυει κατι τετοιο και θα χασω την εγγυηση

 

Το smart pause δουλεύει μόνο μέρα, δηλαδή με πολύ καλο φωτισμό. Φυσικά και θα χάσεις την εγγύηση! Τόσο μελάνι χύθηκε/χύνεται για το knox, μια εφαρμογή δεν φέρνει την άνοιξη :)

Link to comment
Share on other sites

@dimkit Σου απάντησα στο σχετικό θεμα με το knox.
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,σαν νεος κατοχος για πρωτη φορα ενος τετοιου κινητου σιγουρα θα χω αποριες κ δυσκολιες.Μια απο αυτες ειναι οτι ως τωρα δεν ξερω πως μπαινει το 3g και το 4g προσπαθησα αλλα πανω στην μπαρα του σηματος δεν βλεπω ενδειξη 3g-4g.Επισης εχω δει σε καποια βιντεο οτι οταν βαζεις η περνας το χερι πανω στην οθονη χωρις να την αγγιζεις βγαζει μια φωτεινη κουκιδα που επισης δεν ξερω να την βαλω.Μπορει να με βοηθησει καποιος;Ευχαριστω εκ των προτερων.:)
Link to comment
Share on other sites

το δικο μου που είναι γαλλικό υπάρχει κάποιος τρόπος να αναγνωρίζει το yahoo νέα για Ελλάδα και όχι οτιδηποτε με Γαλλία ;
My Devices:Motorola timeport,one touch 701,se t29,N 6510,Siemens s55,5100,6610,3650,se p800,6600,7610,6630,nokia n70,nokia 6101,se k310,nokia n73,nokia 5500d,se k800i,Htc p3300,Htc p3600i,SE k850i vf,samsung d880,samsung d980,Htc touch diamond white,Samsung omnia2,nokia e52,blackberry 9700,Htc hero,Htc Desire,Iphone 4 16gb,Iphone 4s 64gb,samsung x-cover,samsung galaxy s3 mini,iphone 5s,iphone 6,samsung s6,note 5,mi max , mi5s plus ...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,σαν νεος κατοχος για πρωτη φορα ενος τετοιου κινητου σιγουρα θα χω αποριες κ δυσκολιες.Μια απο αυτες ειναι οτι ως τωρα δεν ξερω πως μπαινει το 3g και το 4g προσπαθησα αλλα πανω στην μπαρα του σηματος δεν βλεπω ενδειξη 3g-4g.Επισης εχω δει σε καποια βιντεο οτι οταν βαζεις η περνας το χερι πανω στην οθονη χωρις να την αγγιζεις βγαζει μια φωτεινη κουκιδα που επισης δεν ξερω να την βαλω.Μπορει να με βοηθησει καποιος;Ευχαριστω εκ των προτερων.:)

 

Για να ενεργοποιήσεις την φωτεινή κουκίδα ενεργοποίησε οτιδήποτε απο την ''προβολή χωρίς επαφή'' είτε κατεβάζοντας με 2 δάχτυλα την ''κουρτίνα'' της μπάρας ειδοποιήσεων είτε πας ρυθμίσεις-η συσκευή μου-προβολή χωρίς επαφή.Το 4g πρέπει να ενεργοποιηθεί απο τον πάροχο σου(cosmote ή vodafone). Αφού δεν έχεις ενεργοποιημένο 4g, τότε έχεις αυτόματα 3g..πιθανότατα ομως να εμφανίζει H ή H+ που είναι ακόμα καλύτερο απο το 3g

Link to comment
Share on other sites

ειμαι στην κοσμοτε καρτοσυμβολαιο χωρις mb αλλα δεν εχω ενεργοποιημενο το 4g για να το ενεργοποιησω θα χω εξτρα χρεωση;Αυτο που λες οτι εμφανίζει H ή H+ δεν το χω δει ακομη.Πρεπει να παω καπου στις ρυθμισεις για να χω το 3g τουλαχιστον ενεργοποιημενο;
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να ενεργοποιήσεις τα δεδομένα https://www.dropbox.com/s/38559tsfvbz442m/2013-11-19%2001.54.58.png . Εαν όμως δεν έχεις κάποιο πακέτο MB θα χρεωθείς. Το 4g πρέπει να πάρεις τηλέφωνο στην κοσμοτε για να το ενεργοποιήσει, νομίζω γίνεται δωρεάν ακόμα. Αλλά πρώτα απ ολα πρέπει να αγοράσεις κάποιο πακέτο mb..
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα...Υπαρχει τροπος να ξερουμε σε καποιο σημειο που βρισκόμαστε αν εχουμε 2g ,3g ή 4g σημα ?

 

Μεσα από το σπιτι μου δεν μπορω να κανω βιντεοκιλιση που από ότι μου ειπαν από VODAFONE θελει 3g

 

Από αλλα σημεια που εχω δοκιμασει μπορω

 

Ευχαριστω

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα...Υπαρχει τροπος να ξερουμε σε καποιο σημειο που βρισκόμαστε αν εχουμε 2g ,3g ή 4g σημα ?

 

Μεσα από το σπιτι μου δεν μπορω να κανω βιντεοκιλιση που από ότι μου ειπαν από VODAFONE θελει 3g

 

Από αλλα σημεια που εχω δοκιμασει μπορω

 

Ευχαριστω

εγω απο cosmote εκανα βιντεοκληση με 4g.

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, εχει ρωτησει κανεις στην samsung η στο σερβις αν μπορουμε να το παμε και να μας περασουν αυτοι την MGA 4.2.2 που ειχε το τηλ πριν την αναβαθμιση σε 4.3 ?
ΓΙΑΝΝΗΣ
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα φίλε μου το app για να λύσεις το πρόβλημα σου ειναι η GL to SD απο το playstore.Χρειάζεσαι root βέβαια αλλά η εφαρμογή κάνει αυτό που λέει.

 

καποιος που εκανε αναβαθμιση και δεν του χαθηκαν ολα ?

 

Την έκανα κανονικά μέσω ΟΤΑ και δεν χάθηκε τίποτα :)

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων

Samsung Galaxy Note 3 N9005 32 GB + 32 Gb class 10 SD

X-Note 13.0 Rooted + leanKernel 2.2 with S5 Look

Arctic Black

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, εχει ρωτησει κανεις στην samsung η στο σερβις αν μπορουμε να το παμε και να μας περασουν αυτοι την MGA 4.2.2 που ειχε το τηλ πριν την αναβαθμιση σε 4.3 ?

 

Δεν το κανουν πηγα το δικο μου που ειχα MGA και μου εβαλαν MH6. τους ρωτησα γιατι εγω ηθελα την παλια και μου ειπαν δεν γινετε

Link to comment
Share on other sites

Έχεις βγάλει κανείς άκρη με την μεταφορά μεγάλων σε μέγεθος παιχνιδιών στην sd; υπάρχει λύση πέρα από root και mountfolder;

 

Εγώ που το έψαξα αρκετά δεν βρήκα άλλη λύση εκτός από root και χρήση της εφαρμογής GL to SD

 

Παιδιά καλημέρα όταν μπαίνω στο Skype πάνω στην μπάρα βγάζει ένα κιλακι του Skype οσο είμαι στο Skype ένταξη μετά όταν βγενω υπάρχει ακόμα και θέλει επανεκκίνηση για να φύγει δεν φεύγει με τίποτα χωρίς επανεκκίνηση μήπως ξέρετε πως μπορώ να το διώχνω χωρίς να ανοιγοκλείνω το τηλέφωνο ; Ευχαριστώ .

 

Αν δεν έχεις κάποιο task killer πρέπει να πας στα settings στο tab more >> Application manager και στην λίστα με τις running εφαρμογές να επιλέξεις το skype και να το κάνεις force stop :)

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων

Samsung Galaxy Note 3 N9005 32 GB + 32 Gb class 10 SD

X-Note 13.0 Rooted + leanKernel 2.2 with S5 Look

Arctic Black

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν έχεις κάποιο task killer πρέπει να πας στα settings στο tab more >> Application manager και στην λίστα με τις running εφαρμογές να επιλέξεις το skype και να το κάνεις force stop :)

 

Δεν χρειάζεται να κάνεις όλο αυτό. Πατάς το κουμπί των ρυθμίσεων> Αποσύνδεση.

Link to comment
Share on other sites

Χρειάζεται απλά να πατήσεις ''εξοδος'' ή ''αποσυνδεση'' στο skype. Κάτι μου λέει οτι ο φίλος απλά βγαίνει απο την εφαρμογή χώρις να αποσυνδεθεί.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. παιδιά. Πείτε μου αν υπάρχει ένα πρόγραμμα που να μπλοκάρει τις διαφημίσεις στα παιχνίδια και στα βίντεο στο Youtube όταν είμαι συνδεδεμένος στο ίντερνετ. Όπως στο κομπιούτερ με το πρόγραμμα ad blocker.

 

Adway αλλα χρειαζεται root.

 

Πέρασα και εγώ στην 4.3. όλα δείχνουν να λειτουργούν καλά και ομαλά. ίσως να έχει μεγαλύτερη ταχύτητα ο touchwiz αλλά δεν είμαι σίγουρος... έγινα και root οπότε όλα καλά μέχρι που έβαλα το titanium back up... Με το που το ανοίγω για πρώτη φορά και βγάζει το κλασσικό μήνυμα "αίτηση πρόσβασης root" μένει εκεί και βγαίνει από πάνω η ηλίθια ειδοποίηση του knox και πάπαλα... Έχει κανείς καμιά ιδέα; Χωρίς το titanium τι να το κάνω το root και την 4.3 ή την 4.4 ή την 4.5333...

 

Φιλε μου απο την στιγμη που εχεις κανει root φανταζομαι με την μεθοδο του chainfire (CF-Auto root) και οχι την Root de la vega εχεις knox counter 0x1.Οπότε ο μονος τροπος για να βγαλεις αυτα τα ενοχλητικα μηνυματα ειναι να κανεις delete το knox απο το κινητο η να το κανεις freeze.Και τα 2 γινοται απο το titanium.Αλλιως κατεβαζεις εναν root explorer και κανεις delete τον knox μεσα απο τα αρχεια του κινητου.Αν ενδιαφερεσαι πες μου να γραψω οδηγιες :)

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων

Samsung Galaxy Note 3 N9005 32 GB + 32 Gb class 10 SD

X-Note 13.0 Rooted + leanKernel 2.2 with S5 Look

Arctic Black

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με την αλλαγή της γλώσσας μου το έβγαλε κ μένα. Το κάνει εδώ κ 1 βδομάδα περίπου. Δε ξέρω πώς του ήρθε. Όπως κ σύ, έτσι κ γώ είμαι με 4.2.2 γαλλικό κ ρουτ. Αν μάθεις κάτι σχετικό πες μου μπας κ βγάλω άκρη. Δεν είναι ιδιαίτερα μεγάλο πρόβλημα, αλλά δε βρίσκω το λόγο γιατί να το κάνει έτσι ξαφνικά...

Για την αλλαγή γλώσσας ευθύνεται το SuperSu ,έχει δώσει o Chainfire μια beta που διορθώνει το πρόβλημα .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Μηπως ξερει καποιος να βοηθησει πως θα αλλαξω ενα I9505 απο cosmote να μην εμφανιζει καθολου λογοτυπα??
Κινητό Τηλέφωνο το Τερματικό του Μέλλοντος
Link to comment
Share on other sites

Μηπως ξερει καποιος να βοηθησει πως θα αλλαξω ενα I9505 απο cosmote να μην εμφανιζει καθολου λογοτυπα??

 

Φλάσαρε ένα από τα επίσημα firmwares στην αρχική σελίδα.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Για την αλλαγή γλώσσας ευθύνεται το SuperSu ,έχει δώσει o Chainfire μια beta που διορθώνει το πρόβλημα .

 

και αν καταλαβα σωστα στο change log λεει οτι εχει ενσωματωσει τρόπο για να αλλαζει το κινεζικο vroot ? μπορει να επιβεβαιωσει καποιος .

- Fixed OTA survival 4.3 --> 4.4

- Fixed unresponsive tabs on 2.x devices

- Fixed white flicker when using dark theme

- Fixed issue with language resetting on some firmwares

- Fixed upgrading from CWM SU to SuperSU on 4.3+ without reboot

- Added mgyun root (vroot) uninstall procedure

- Added xxhdpi icons (if available)

- Stop touching .has_su_daemon

- Several dozen security hardening commits

Link to comment
Share on other sites

και αν καταλαβα σωστα στο change log λεει οτι εχει ενσωματωσει τρόπο για να αλλαζει το κινεζικο vroot ? μπορει να επιβεβαιωσει καποιος .

- Fixed OTA survival 4.3 --> 4.4

- Fixed unresponsive tabs on 2.x devices

- Fixed white flicker when using dark theme

- Fixed issue with language resetting on some firmwares

- Fixed upgrading from CWM SU to SuperSU on 4.3+ without reboot

- Added mgyun root (vroot) uninstall procedure

- Added xxhdpi icons (if available)

- Stop touching .has_su_daemon

- Several dozen security hardening commits

 

Οκ, αλλά όταν πηγαίνω για update του super su από το μαρκετ, δε δίνει καν την επιλογή για update. Βασικά, τώρα που το σκέφτομαι, δε μου έχει βγάλει ποτέ την εν λόγω εφαρμογή σε όσες θέλουν update από τότε που πέρασα ρουτ (κανά διμηνο δλδ). Μόνο το busybox κάνει ανανεώσεις... Αν βγάλω χειροκίνητα την εφαρμογή του super su κ την εγκαταστήσω από την αρχή μέσω του μαρκετ, θα χαθεί το ρουτ ή όχι; Αν θυμάμαι καλά, το super su είχε μπει με το που έγινε το ρουτ, χωρ΄ς εγώ να κάνω κάτι άλλο.

:respect: στον gkalen και τις rom του!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 (I9505)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...