Jump to content

Samsung Galaxy S4 (I9505)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όταν λέτε κιτρινίλα παιδιά είναι πολύ έντονο το φαινόμενο; Το εμφανίζει σε όλη την οθόνη; Παραλαμβάνω άνευ απροόπτου μεθαύριο και θα το έχω κατα νού να το τσεκάρω.

 

Αν το πρόβλημα υφίσταται θα το καταλάβω απο την αρχή ή προκύπτει στην συνέχεια;

 

πηγαινε στην 240 σελιδα και θα καταλαβεις απο την φωτο... απο την αρχη θα στο κανει και πας doa!

εγω ο &%$#@ δεν το καταλαβα απο την αρχη, νομιζα πως gradient ηταν το μενου του :ooch:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια, σε περιπτωση που θέλω να πουλήσω τη συσκευη τι γίνεται με την αποδειξη μου που αποτελει και την εγγυηση της συσκευης??Πρεπει να δωσω μαζι με το κινητο και την αποδειξη με το ονομα μου ή μηπως ισχυει η εγγυηση μονο με το ιμει της συσκευης??Δεν εχω ξαναπουλησει και δε ξερω τι γινεται

Με την απόδειξη αγοράς ,τουλάχιστον εγώ αυτό κάνω όσες φορές εχω δώσει συσκευή .

Με το που το παραλάβω παιδιά, για έλεγχο θα πάρω την Samsung τηλεφωνικώς ή μπορώ και μέσω internet να το τσεκάρω κάπως;

Μάλλον εννοείς για να ελέγξεις χώρα προέλευσης ,τότε ναι μπορείς να πάρεις τηλεφωνο στην samsung ή να ακολουθήσεις τις οδηγίες που υπάρχουν εδω

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια. Για καλό και για κακό, αν μου φανεί κάτι ύποπτο θα ανεβάσω κι εγώ φωτογραφία.
Δικέφαλε θα τρελαθώ.... :yahoo:
Link to comment
Share on other sites

Με την απόδειξη αγοράς ,τουλάχιστον εγώ αυτό κάνω όσες φορές εχω δώσει συσκευή .

 

 

thanks τυμπακιανέ! Μάλλον πως δε γινεται διαφορετικα απ οτι κατάλαβα.

Link to comment
Share on other sites

Έχει αντιμετωπίσει κάποιος πρόβλημα με την μαμά εφαρμογή του Email. Φίλος με S4 από σήμερα το μεσημέρι δεν μπορεί να κάνει sync/λάβει/στείλει email όταν είναι με data ενώ με wifi γίνονται όλα αυτά. Έχει κανονικά ενεργοποιημένο το push στις ρυθμίσεις τις εφαρμογές. Ξέρει κανείς κάποια λύση. Για πλήρως στοκ κινητό unrooted και δεν θέλει/ξέρει να μπλέξει με αυτά.

 

edit: Το πρόβλημα λύθηκε μετά από μία τελευταία αλλαγή η οποία ήταν λίγο περίεργη. Το παιδί είχε βάλει στα δεδομένα του όριο να απενεργοποιούνται στα 400MB από την εφαρμογή του κινητού. Όταν λοιπόν απενεργοποίησε αυτή την ρύθμιση τότε το Email και το Moxier(exchange) λειτούργησαν κανονικά. Το περίεργο είναι όμως το εξής. Όσο πριν δεν λειτουργούσε το email, η συσκευή είχε data και μπορούσες να μπείς σε σελίδα, στο facebook καθώς λάμβανε και email στις εφαρμογές gmail, yahoo. Δηλαδή το όριο μπλόκαρε μόνο την μαμά εφαρμογή του Email! Επίσης το περίεργο είναι ότι έχει διαθέσιμα ακόμα data αλλά το πρόγραμμα φαίνεται να υπολόγισε το ημερήσιο όριο 400/30 = 14MB/ ημέρα.

Συμβαίνει αυτό? Δηλαδή να υπολογίζει πιθανή παραπάνω χρήση του ημερήσιου ορίου? Και αν ναι, γιατί έκλεισε μόνο την συγκεκριμένη εφαρμογή...

Εγώ τον εκλαμβάνω πάντως πιο πολύ ως κάποιο conflict, bug του λειτουργικού.

Edited by djkostas20

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Εχω μια απορία σχετικα με τις επαφες που εχει το κινητο απο την πισω πλευρά...

Οι δύο δεξία πρεπει να ειν αι για εξωτερική κεραία αλλα γιατι ειναι δυο???

Θέλω στο εξωχικό που εχω οριακά 3g να βάλω μια εξωτερική κεραια ωστε να εχω ανετα 3g.Εννοήται για να μπαίνω απο το Laptop και οχι απο το κινητο,απλα να εκμεμεταλευτώ τα 1,5gb που εχω.

Αν εχει κανεις ιδέα ας μας πει για ολες τις επαφές

Link to comment
Share on other sites

Αν και παρακολουθω το forum πηρα το s4 τωρα και ολο τον Αυγουστο χαθηκα λογο διακοπων οποτε θα ηθελα λιγη καθοδηγηση.Σε πιο σημειο να κοιταξω για τον τροπο που γινεται η μεταφορα των εφαρμογων στην sd μετα το update που ειχε δωσει η sammy? Edited by pascal1281

HTC HD2 (best of the best)

HTC EVO 3D

SAMSUNG GALAXY S3/ S4

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, σε περιπτωση που θέλω να πουλήσω τη συσκευη τι γίνεται με την αποδειξη μου που αποτελει και την εγγυηση της συσκευης??Πρεπει να δωσω μαζι με το κινητο και την αποδειξη με το ονομα μου ή μηπως ισχυει η εγγυηση μονο με το ιμει της συσκευης??Δεν εχω ξαναπουλησει και δε ξερω τι γινεται

 

Ναι, βεβαιως πρεπει να την δωσεις. Αν γραφει το ονομα σου (εμενα γραφει "πελατης λιανικης") και δεν θελεις να φαινεται, καλυψε το με ενα χαρτακι και βγαλε το μια φωτοτυπια. Οποτε δινεις την φωτοτυπια που δεν θα φαινεται τιποτα.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Κανονικά . Ρυθμίσεις, διαχείριση εφαρμογών. Πατάς στην κάθε μια εφαρμογή και έχει επιλογή να μεταφέρεις μέρος της στην sdcard. Ελπίζω να εννοείς αυτό.

 

Σε ευχαριστω πολυ αυτο εννοουσα.Απλα περιμενα να βρω κατι πιο περιπλοκο μετα το σαλο που εγινε για την μνηνη και το update που εδωσαν

HTC HD2 (best of the best)

HTC EVO 3D

SAMSUNG GALAXY S3/ S4

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Προς το παρόν καινούρια γερμανική αλλά με προβληματάκια στο ρουτ. Τρέχει βούτυρο όμως.

 

MGA MH2 ετσι?? ..πρεπει να την περασω ξανα απο πανω γιατι την εβαλα με ΟΤΑ και δεν εχω τα shοrtcuts στην lockscreen...

 

βουτηρο δεν την λες, στο tab εισερχομενων/εξερχομενων/αναπαντητων κολλαει οσο δεν παει..!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια γρήγορη ερώτηση. Γίνεται το home button να το κάνουμε να εμφανίζει το multitasking με 2πλο πάτημα? Να γίνει το αντίστροφο δηλαδή.
Link to comment
Share on other sites

 

Η kitkat ειναι αυτη?

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Η kitkat ειναι αυτη?

 

Όχι kit kat είναι η 4.4 η οποία δεν έχει κυκλοφορήσει απλά έγινε ζήτημα γιατί είπαν ποιο θα είναι το όνομα της

Link to comment
Share on other sites

MGA MH2 ετσι?? ..πρεπει να την περασω ξανα απο πανω γιατι την εβαλα με ΟΤΑ και δεν εχω τα shοrtcuts στην lockscreen...

 

βουτηρο δεν την λες, στο tab εισερχομενων/εξερχομενων/αναπαντητων κολλαει οσο δεν παει..!

 

Εχεις μεινει λιγο πισω MGA MH2 ειναι η προηγουμενη η καινουργια ειναι MH5 για Γερμανικες συσκευες DBT.;)

 

Καλημερα.Παιδια βοηθεια εβαλα να κανει την αναβαθμιση μεσο KIes σε Γερμανικη συσκευη DBT (δεν το ειχα ροοταρισμενο) εχει φτασει 100% και η συσκευη εχει κολλησει στο σηματακι με τον Android Λεγοντας Downloading Do not turn off target!!!ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΒΟΗΘΕΙΑ.

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα...

έχω και εγώ μία ερώτηση όσον αφορα τα updates. είναι διαφορετικά τα updates που γίνονται μέσω του κινητού και άλλα μέσω του kies.

έχω κάνει check for updates μέσω του κινητού και είμαι up to date. πρέπει να μπω και στο kies αν υπάρχει update?

Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα παιδιά. Θα θελα να σας ρωτήσω με ποια χειρονομία ανοίγει η κλήση οταν με καλουν; Έχω ανοιχτά όλα τα air gestures και για να σηκώσω το τηλ πρεπει να κουνήσω 20 φορες αριστερα δεξια το χέρι μου....Υπάρχει ποιο σύντομη χειρονομία; Ευχαριστώ :lol:
Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση οποιος μπορει να με εξυπηρετησει...

Καταρχας καντε update το νεο antutu εχει opengl 2.0 καινουργιο θεμα γραφικων το οποιο αποδιδει καλυτερα, και εχει και opengl 3.0 το οποιο δεν τρεχει ακομα μιας και καποιοι απο εμας δεν εχουμε ακομα την εκδοση 4.3 που υποστηριζει opengl es 3.

Επειδη εχω παρατηρησει κατι , θα πρεπει να πατε σε απολυτο σκοταδι, να βαλετε την φωτεινοτητα στη μεση και να παρατηρησετε στο φοντο (γκρι) του antutu που εχει ενα ελαφρυ γκρι χρωμα οχι μαυρο, αν κατω δεξια σας εχει μια περιεργη λοξη καθετη γραμμη σαν ιχνος.

Οποιος εχει τον χρονο να το δει θα με εξυπηρετουσε πολυ. Τονιζω οτι το βλεπω αχνα ΜΟΝΟ σε σκουρο γκρι φοντο και σε κανενα αλλο χρωμα.

Edited by demon2411
Link to comment
Share on other sites

Όποια κάρτα και αν έχω βάλει σε όλα τα S που έχω (S1, S2 και S4, δεν έχω πουλήσει κανένα ) (το 3 το παρέκαμψα :p ) είτε καινούργια είτε μεταχειρισμένη δεν χρειάστηκε ποτέ να κάνω φορμάτ για να την δει :)

 

Είσαι σίγουρος; Το δικό μου, αλλά και άλλων που διάβασα, ζήτησε φορμάτ της κάρτας για να μπορεί να την διαβάζει. Διαφορετικά λέει ότι η κάρτα είναι κατεστραμένη. Στην συνέχεια αν βγάλω την κάρτα και την βάλω στο CARD READER του υπολογιστή ζητά διαμόρφωση.

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Παιδια αν φλασαρουμε την καινουργια official MH5 Γερμανικη εκδοση σε Γερμανικη Συσκευη DBT με ODIN υπαρχει καποιο προβλημα;
Link to comment
Share on other sites

Είσαι σίγουρος; Το δικό μου, αλλά και άλλων που διάβασα, ζήτησε φορμάτ της κάρτας για να μπορεί να την διαβάζει. Διαφορετικά λέει ότι η κάρτα είναι κατεστραμένη. Στην συνέχεια αν βγάλω την κάρτα και την βάλω στο CARD READER του υπολογιστή ζητά διαμόρφωση.

 

Mιας που το συζητατε για 32gb η 16gb σε γρηγορη καρτα (προφανως class 10) τι μου προτεινετε?

Εγω παντως παντα εκανα format οταν εβαζα καινουργια καρτα στο κινητο.

Φαντασου οτι με tw recovery μεχρι και partition φτιαχνεις...

 

 

Η σιγουρη διαφορα που εχει το 4.3 ειναι η υποστηριξη opengl es 3 (εχω δει γραφικα και επαθα πλακα) και το bluetooth 4 energy management και τα profiles. Ολα καλα το μονο που με ενδιαφερει ειναι να γινει το κινητο πιο γρηγορο και λιγοτερο laggy γιατι ειναι πολυ φορτωμενο ηδη με τα bloat.

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Η σιγουρη διαφορα που εχει το 4.3 ειναι η υποστηριξη opengl es 3 (εχω δει γραφικα και επαθα πλακα) και το bluetooth 4 energy management και τα profiles. Ολα καλα το μονο που με ενδιαφερει ειναι να γινει το κινητο πιο γρηγορο και λιγοτερο laggy γιατι ειναι πολυ φορτωμενο ηδη με τα bloat.

 

Γιατί δεν αφαιρείς τα bloatware της Sammy. Μπορείς να αφαιρέσεις σχεδόν τα πάντα χωρίς να δημιουργηθεί κανένα πρόβλημα.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Παιδια αν φλασαρουμε την καινουργια official MH5 Γερμανικη εκδοση σε Γερμανικη Συσκευη DBT με ODIN υπαρχει καποιο προβλημα;

 

Γτ να την περασεις με odin εφοσον εχεις DBT?!? εγω τωρα την περναω με Kies...

 

Να στε καλα παιδια που το αναφερατε γτ εγω ουτε που πηρα χαμπαρι οτι βγηκε νεο update...

Link to comment
Share on other sites

Είσαι σίγουρος; Το δικό μου, αλλά και άλλων που διάβασα, ζήτησε φορμάτ της κάρτας για να μπορεί να την διαβάζει. Διαφορετικά λέει ότι η κάρτα είναι κατεστραμένη. Στην συνέχεια αν βγάλω την κάρτα και την βάλω στο CARD READER του υπολογιστή ζητά διαμόρφωση.

 

Τι να πω; ίσως κάτι παίζει με την κάρτα σου, εμένα πάντως ότι σου έγραψα ισχύει γιατι συνηθίζω να μετακινω τις κάρτες απο το ένα τηλέφωνο στο άλλο

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Τι να πω; ίσως κάτι παίζει με την κάρτα σου, εμένα πάντως ότι σου έγραψα ισχύει γιατι συνηθίζω να μετακινω τις κάρτες απο το ένα τηλέφωνο στο άλλο

 

Τι να πω;; Έβαλα και άλλη κάρτα 32 gb (τώρα 64άρα) από το SII που είχα και έλεγε τα ίδια.

'Αλλος να έχει να προσθέσει κάτι πάνω στο θέμα;;;

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 (I9505)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...